Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Palm Pre już w Europie

Palm Pre już w Europie

Q! 13 Października 2009 18:31

0 0

Palm Pre, najgroźniejszy konkurent iPhone'a, zawitał do Europy. Pierwszą siecią, w której będzie on dostępny, jest niemieckie O2. W ciągu kolejnych kilku dni pojawi się on również na dwóch innych rynkach.

palm pre palm pre palm pre palm pre

Wyłącznym dystrybutorem Palma Pre na terenie Niemiec będzie sieć O2. Przy podpisaniu dwuletniej umowy z operatorem oraz abonamencie w wysokości 20 euro miesięcznie, koszt jego zakupu wyniesie 1 euro.




Dla osób, które chciałyby nabyć Pre bez konieczności wiązania się umową, przewidziano opcję jego zakupu na wolnym rynku. W tym przypadku cena urządzenia została ustalona na 481 euro.

Według wcześniejszych zapowiedzi Palm Pre ma być dostępny w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii od 16. października.

Więcej o smartfonie Palm Pre pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~szalony  2009-10-13 21:12:06  host: apn-95-40-134-188.dynamic.gprs.plus.pl

    Przez ten blad juz kilka razy mnie sie pytali-czemu nie odbieram i do mnie dzodzwonic sie nie mozna ... Jak tego bledu nie poprawia to chyba sprzedam Hero z takim bledem nie da go sie uzywac na dluzej :(

  • 0

    17. ~jordan  2009-10-13 21:37:16  host: host-62-245-151-4.customer.m-online.net

    wlasnie jestem w monachium i zawitalem dzisiaj do o2, pobawilem sie palmem jakies 5 minut i wrazenia sa bardzo pozytywne, interfejs dziala bardzo szybko przegladarka internetowa jest super nie ustepuje w zaden sposob tej z iphona, jestem uzytkownikiem iphone od samego poczatku jak sie pojawil i chyba czas nastal na zmiany:) sprobuje jutro go kupic bez abo zobczymy czy da rade

  • 0

    18. ~mk  2009-10-13 21:39:25  host: v02-15.opera-mini.net

    WitekT, fakt, że Mac OS X (element zbioru) należy do grupy (zbioru) systemów uniksopodobnych w żadnym razie nie świadczy o tym, że jest Linuksem (innym elementem tego samego zbioru i jednocześnie podzbiorem innych elementów w tym zbiorze) również będącym systemem uniksopodobnym. Na tej zasadzie możnaby utworzyć zbiór wszystkich ssaków i uznać, że krowa jest psem.

  • 0

    19.  2009-10-13 21:46:51

    mk: być może użyłem dużego uproszczenia - ale imho nie zniekształciłem sensu swojej wypowiedzi...

  • 0

    20.  2009-10-13 21:53:39

    Szalony , gra mi wlasnie radio z Indi na AntPlayerze, dzwonilem do siebie Play -> Era, u mnie (Galaxy) tego bledu nie ma.

  • 0

    21. ~s  2009-10-13 22:08:43  host: apn-95-40-134-188.dynamic.gprs.plus.pl

    Hmm czyli to blad Hero :/ ... albo Plusa , no nic poczekamy zaboaczymy czy nowe firmware cos zmieni. Dzieki za info

  • 0

    22. ~  2009-10-13 22:21:21  host: v07-08.opera-mini.net

    @Szalony wszystko OK nie stresuj sie. To raczej cecha sieci nie modelu telefonu bo znajomy sieciowiec nie mogac sie do mnie dodzwonic od razu sie domyslil ze akurat bralem dane a mam paroletnia Nokie. Oczywiscie przy aplikacjach bioracych nonstop dynamicznie dane np radio internetowe, przegladarki z dynamicznymi w czasie rzeczywistym flashowymi stronami, odswiezanymi z duza czestotliwoscia pushami pocztowymi i komunikatorowymi robi sie z tego powazny problem. Tu jednak Opera Mini jest lepsza bo bierze statyczne dane tylko przez chwile a jak juz ktos sie z toba polaczy to mozna spokojnie rozmawiac i surfowac. Przy telefonach lubiacych ciagnac dane nawet bez wiedzy uzytkownika sieci beda musialy cos z tym zrobic bo producenci fonow widac nie jarza problemu albo jest on poza nimi.

  • 0

    23. ~szalony  2009-10-13 22:45:13  host: apn-95-40-134-188.dynamic.gprs.plus.pl

    22 -ok w 2g zgoda ze jest ta "niedogodnosc", ale w 3G polaczenia glosowe w czasie danych powinny dzialac . Mi na karcie Plusa niestety nie dzialaja :( Kto ma Htc Hero w innej sieci niz Plus bylbym wdzieczny za cynk czy u Niego takze jest ten blad ? Tylko zebysmy sie zrozumieli to wystepuje jak " ciagniemy dane z sieci" jak mamy sesje ale nie " ciagniemy" danych tego bledu nie ma ...

  • 0

    24.  2009-10-13 22:45:59

    kiedy ten Palm bedzie oficjalnie w Polsce ?

  • 0

    25.  2009-10-13 22:52:15

    szalony: ale to nie jest powiedziane czy to jest blad. To czy mozna rozmawiac podczas transmisji DATA, to zalezy takze od klasy zastosowanego sprzetu. Moze taka uroda Hero...

  • 0

    26. ~  2009-10-13 23:01:15  host: 91-193-208-106.eimperium.pl

    W moim GALAXY też nie ma problemu z 3G i przychodzącymi rozmowami WG mnie Pre nie jest w stanie zagrozić IPhonowi, ma za małe przebicie na rynku, jeden telefon kontra 3 model IPhona. O wiele większe możliwości maja telefony z Androidem. Są tańsze od IPhona i Pre, obecnie na Androidy pojawia się praktycznie każde oprogramowanie co na IP, lada moment każdy szanowany się producent telefonów będzie miał w swojej ofercie jakiś model z Androidem (oprócz Nokii - ona ma swoje Maemo). Jak dla mnie Android zwojuje świat telefonów szybciej niż wszyscy myślą.

  • 0

    27. ~tadekx  2009-10-13 23:07:42  host: apn-95-40-24-127.dynamic.gprs.plus.pl

    W 3g w czasie danych chyba powinny byc rozmowy dostepne , jeszcze nie spotkalem telefonu z 3g ze rozmow nie ma w czasie danych. Hero jak ma tak jak pisze szalony to jest felerny i tyle.

  • 0

    28.  2009-10-13 23:39:31

    Na HTC Magic i Play Fresh bez problemu można się dodzwonić w momencie jak lecą dane. Szalony włóź inną kartę sim (tylko nie Plusa) do Hero i sprawdz.

  • 0

    29. ~  2009-10-14 00:31:24  host: v07-08.opera-mini.net

    @Szalony w @22 chodzilo mi o to ze nie jest to problem pojemnosci sieci 2G/3G tylko samej proby polaczenia. Jesli akurat wypadnie w momencie kiedy zaciagasz strone to w mojej sieci na Nokii rowniez kicha. Ale jak juz gadasz to mozesz jednoczesnie ciagnac dane. Oczywiscie w 3G.

  • 0

    30. ~mk  2009-10-14 03:30:14  host: public-gprs54073.centertel.pl

    Pewnie tak. Mimo to, lepszym (bardziej prawdopodobnym) uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że wszystkie systemy są Uniksami.

  • 0

    31. ~mk  2009-10-14 03:33:17  host: public-gprs54073.centertel.pl

    *wszystkie z tych, które wymieniłeś

  • 0

    32. ~szalony  2009-10-14 07:42:32  host: 94.254.237.165

    Dzieki za info wszystkim , wsadzilem karte do net Play odpalilem net zaczolem ssac ;) i zadzwonilem o dziwo telefon zadzwonil , by wykluczyc siec wsadzilem inna karte Plusa i takze zadzwonil - wniosek karta ktora uzywam na co dzien jest jakas wadliwa...

  • 0

    33.  2009-10-14 08:47:22

    szalony - w magic'u z androidem tez nie ma takiego problemu

  • 0

    34. ~T~ Mobile  2009-10-14 09:45:55  host: 92-55-195-22.net.pbthawe.eu

    Palm OS jest już chyba przestarzały, nie tylko specyfikacja i wygoda jest ważna, OS go raczej dyskwalifikuje. Nie zagrozi raczej iPhone.

  • 0

    35. ~  2009-10-14 10:29:26  host: v07-07.opera-mini.net

    ad 34. W Palm Pre jest juz nowy system WebOs oparty oczywiscie na Linuxie. rcicho

Dodaj swoją opinię