Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pakistan ocenzuruje swój Internet

Pakistan ocenzuruje swój Internet

LuiN 25 Czerwca 2010 20:41

0 0

Pakistan zacznie monitorować siedem głównych portali internetowych, w tym Google, pod względem zamieszczania antyislamskich treści - poinformował przedstawiciel pakistańskiej telekomunikacji.

Wśród monitorowanych portali znajdą się Yahoo, Google, MSN, Hotmail, YouTube, Amazon i Bing. Blokowane będą jedynie linki linki do treści obrazoburczych, znajdujących się na tych stronach.




Od 2007 roku zablokowany zupełnie jest w Pakistanie YouTube. Co najmniej 17 innych znanych portali, zamieszczających obraźliwe - wg pakistańskich władz - dla muzułmanów treści jest również blokowanych.

W maju na około dwa tygodnie zablokowano w Pakistanie portal społecznościowy Facebook, ponieważ na jednej ze stron zachęcano tam internautów do przysyłania podobizn proroka Mahometa. Dla muzułmanów tworzenie wizerunków ludzi i innych istot żywych jest zabronione, a sportretowanie proroka Mahometa stanowi szczególne bluźnierstwo.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 1

    21.  2010-06-26 07:07:33

    Ksad , ja widzialem ten komentarz. To byl komentarz z czysto politycznym kontekstem , mgliscie nawiazujacy do tematyki newsa. Nie jestem prawnikiem , ale Luin uzyl zwrotu 'chamsko polityczne' , a nie 'chamskie , polityczne' , Twoj komentarz mial mocno polityczny podtekst wyrazajacy Twoj pejoratywny stosunek do Jarsolawa Kaczynskiego i mogl zostac usuniety , bo najpewniej wywolalby znowu flame wara na plusy , minusy i mniej zawoalowane uwagi , nie wydaje mi sie , ze mozesz zabronic komukolwiek usuwania takich komentarzy. Jesli by jednak Luin uzyl tego drugiego zwrotu 'chamski , polityczny komentarz' to moglbys poczuc sie urazony. Moglbys gdzies wrzucic na strone skany swojej sadowej batalii z Onetem , chetnie przeczytam/przeczytamy , o co poszlo w istocie. Mnie zdziwil tylko fakt , ze pierwszy 'pod noz' poszedl Twoj komentarz , a nie 1 o ,teistach,.

  • 1

    23. ~zxt  2010-06-26 08:22:45  host: user-109-243-42-131.play-internet.pl

    Ale Ci muzułmanie są wrażliwi - nie mogą znieść krytyki, a sami krytykują cały niemuzułmański świat.

  • 1

    24. ~mirekb  2010-06-26 09:08:39  host: user-109-243-147-15.play-internet.pl

    niech napiszą jaki koncern dostarcza oprogramowanie do tej cenzury ;-))jest takich kilka wielkich koncernów nie tylko europejskich i amerykanskich które zarabiają na tym krocie.takie czasy

  • 1

    25.  2010-06-26 09:35:02

    @LuiN-kazdy w internecie jest mocny (ksad) a gdy przychodzi do pogadania w "4 oczy" to robi sie milusi i grzeczny jak nigdy przedtem. btw-czekam na wiesci na temat tego "procesu"

  • 0

    26.  2010-06-26 09:47:40

    @LuiN-moze umieście jeszcze zapis "wszelkie komentarze polityczne, obrażanie osób publicznych, wszelkiego rodzaju kapłanów, osób świeckich będą usuwane. Umieszaczenie komentarza równoznaczne jest z akceptacją regulaminu" :P

  • 0

    27. ~korniszon  2010-06-26 10:46:25  host: 212.160.172.70

    Cenzura internetu? Jedynej wolności słowa na tym świecie? Nie dla manipulacji o kontroli czerwonych!!!

  • 1

    28.  2010-06-26 12:38:56

    freq: zaskakujace jest to, ze to jest nasz staly czytelnik od lat, z ktorym sie prywatnie kiedys mailowalo, ktorego nawet dane osobowe znam. I nie jest to jakis malolat, tylko wydawalo sie, ze powazny czlowiek.

  • 1

    29.  2010-06-26 12:50:31

    @ksad - mi osobiście żal ludzi z takim podejściem. Władze pakistanu też "pan" pozwie za brak wolnosci słowa i cenzure zgodna z własnymi poglądami?

  • -1

    30.  2010-06-26 13:20:13

    Sirmark , ale to nie jest do konca tak , ze Ksad nie ma racji. Moze mial zly dzien , moze sie zreflektuje i da sobie spokoj , bo przyczynkiem calej sytuacji byl jego napastliwy i w sumie zbedny komentarz , mieszczacy sie jednak w granicach kulturalnej polemiki. Pokutuje Wasza polityka nieurazania garstki krzykaczy wycierajacych sobie gebe "wolnoscia slowa" bez odpowiedzialnosci rzecz jasna i teskniacych za chocby krzta rozumu zenujacych komentarzy o "rosyjskich psach" , wreczaniu chryzantem itp., na ktore niekiedy zwracano Ci uwage a ktore nie byly usuwane. I bylbym niekonsekwentny gdybym nie poparl w tej kwestii Ksad , bo sam rozumiem jego rozgoryczenie.

  • 1

    31. ~blablabla  2010-06-26 13:35:41  host: user-109-243-153-195.play-internet.pl

    Jako homofaszystoheterokomunista który praktykuje islamożydoteistycznyateizm czuję się naprawdę skrzywdzony- brakiem intelektu u części użytkowników telepolis. Moderator ma taką fuchę że moderuje ( eureka!) Uznał że coś jest niezgodne z regulaminem to wyrzucił. Inna sprawa czy słusznie? Nie wiem, ale nawet jak bym widział i miał swoje (inne) zdanie na ten temat, to nie ja tu jestem modem i nie ja decyduję. Trzeba to uszanować i tyle, a każdy niech robi swoje, oby z głową.

  • 0

    32.  2010-06-26 13:55:58

    No ale rzeczywiscie moderuje sie na podstawie jakich regulaminow. Nie watpie , ze Luin mogl dostac wytyczne od swoich szefow by bezwzglednie usuwac w okresie wyborczym wszystkie komentarze stricte polityczne , ale nie ma tego w regulaminie , po drugie sam osobiscie zglaszalem kiedys do moderacji polityczne komentarze Rcicho ktory generalnie jest zdecydowanie rozsadnym i rzeczowym komentatorem oraz jedej osoby ktorej nicku nawet tykac nie chce i moja prosba moderacji pozostala absolutnie zlekcewazona , co jest razaca niekonsekwencja. I byc moze Ksad tez szlag trafil w koncu. Nie jestem strona sporu , ale wielokrotnie , o czym pisalem , bylo mi baaardzo przykro na jakikolwiek brak reakcji ze strony osob odpowiedzialnych - gdybym mial cos jednak doradzic , to prosilbym Sirmarka o przywrocenie komentarza Ksad , bo to nie jest ktos kto histerycznie tupie nozkami bez powodu i zwija sie z nienawisci i zawisci powodowanej popularnoscia Telepolis , oraz prosilbym o zmiane stopki/regulaminu na niepozostawiajaca watpliwosci , a co najwazniejsze na przestrzeganie tego regulaminu i braniu czasem do serca , pisanych w najlepszej wierze , prosb uzytkownikow. Moze to na spokojnie zamknie cala sprawe.

  • 1

    33.  2010-06-26 13:58:37

    ksad: Onet to nie Telepolis, finansowo oczywiście. Ewentualna kara powinna być adekwatna do przewinienia. W mojej subiektywnej ocenie jesteś tylko pieniaczem. Trafisz na sędziego z dużym doświadczeniem życiowym (nie sądowym) to Cię wyśmieje i popłyniesz na koszty. No ale niektórzy to lubią tak sobie uprzyjemniać życie

  • 1

    34. ~  2010-06-26 14:25:14  host: 87-205-176-92.adsl.inetia.pl

    ksad - może pozew zbiorowy? Tyle że na inny cel bo na caritasie Polska się nie kończy.

  • 0

    35. ~fism  2010-06-26 14:59:17  host: 93-186-28-190.rdns.blackberry.net

    @34: na Telepolis.

  • 1

    36.  2010-06-26 17:51:52

    issa: my sie tez zastanawiamy, jak utrzymac pewien wysoki poziom. Od jakiegos czasu sami widzimy i ludzie zwracaja uwage, ze sie robi pewien smietnik w komentarzach. Ze sa jakies pyskowki nie na temat itp. TO ze wczesniej liczylismy na wiekszy rozsadek i prosilismy, nie oznacza, ze mamy dalej pozwalac na robienie smietnika tutaj. Wolnosc nie oznacza, ze mozna robic wszystko co sie komus podoba.

  • 1

    38.  2010-06-26 19:30:03

    pisul: ty juz tutaj kiedys w komentarzach dales popis tego co ci sie wydaje. Teraz dajesz kolejny. Nie mam zamiaru ci tlumaczyc, co oznacza wolnosc i jakie z tym sie wiaza ograniczenia. Nie interesuje mnie tez to co sie dzieje na innych portalach. Ten jest nasz i chcemy, aby tu nie bylo smietnika. Jakos do pewnego czasu udawalo sie unikac tematow polityczno religijnych i byl spokoj.

  • 0

    39. ~wosq  2010-06-27 01:09:16  host: user-109-243-179-100.play-internet.pl

    Coraz bardziej cenzura religijna zbliża się do Europy. Antidotum, to internet satelitarny. Taki Pakistan, Iran, Afganistan już tego nie obetnie tak łatwo. A prąd? Można za dnia naładować akumulatory za pomoca słońca, lub kręcić korbką prądnicę.

  • 0

    40.  2010-06-27 09:21:42

    @pisul-Twoja wolność konczy się w momencie gdy zaczyna się wolność drugiego człowieka. Proste stwierdzenie jednak przez wielu zapominane i nawet nierozumiane. :(

  • 0

    41. ~  2010-06-27 16:55:15  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    freq - przez wielu źle rozumiane, na zasadzie MOJA wolność jest mojsza niż twoja wolność.

  • 0

    42. ~  2010-06-28 01:50:43  host: t20-13.opera-mini.net

    To już czuć fanatyzmem religijnym. A ktoś mi kiedyś wmawiał,że islam to religia dobra i otwarta. . .

Dodaj swoją opinię