Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pakiety na net w Orange - nie będzie rewolucji

Pakiety na net w Orange - nie będzie rewolucji

WitekT 24 Lutego 2010 10:31

0 0
Orange nie planuje rewolucji w ofercie pakietów internetowych w swojej ofercie prepaid - napisał rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński, w jednym z komentarzy na swoim blogu.

Dla prepaidowych heavy userów przygotowaliśmy OFnk ze stawką 29 gr. Jeśli ktoś np. ma smartfona i koniecznie chce prepaida, to właśnie jest dla niego idealna oferta, aby być multimedialnym. Taka jest polityka marketingowa Orange - napisał Jabczyński.

Szerzej o ofercie Orange Free na kartę pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 86
  • 0

    67. ~  2010-02-24 16:47:44  host: 188.33.118.207

    @65: Jak do nie da się tanio w sieci? Taryfa Happy Taniej z pakietem lojalnościowym i podwójnym doładowaniem daje stawkę na poziomie 7-8 gr do całej Ery i na stacjonarne, a nie do trzech numerów. Do innych sieci po podwojeniu wyjdzie ok. 29 gr, więc nie wiem gdzie tu drożej niż gdzie indziej. POP niech się schowa, nie wiem co w nim takiego szczególnego... Ten nowy pakiet jest wprawdzie nawet ok, nawet mimo 14-dniowej ważności, ale ja dziękuję za pakiet na miesiąc. TakTak z podwojeniami to czołówka jeśli chodzi o ceny (nie licząc netu niestety).

  • 1

    68.  2010-02-24 18:10:01

    Mi w kwestii zasięgu jest to obojętne, przebywam gdzieś 90% czasu w zasięgu Playa. Niestety od Playa nie ma co wymagać dobrego zasięgu jak sieć dopiero 3 lata istnieje. Zasięg Playa jest stopniowo rozbudowywany więc z czasem dogoni W3, choć nigdy nie będzie taki jak w Plusie, bo po prostu Playowi nie będzie opłacał się taki interes, ponieważ ruch sieciowy przez te stacje będzie minimalny więc koszty też będą minimalne. Odnośnie reszty oprócz internetu mogę korzystać na zasięgu Plusa, więc problemu nie ma, to do Orange ma dobry zasięg jak nie ma konkretnych pakietów internetowych, więc co mi z tego? Ja też rozumowy głosowe wykonuje w całej Polsce, wszędzie gdzie chce, do tego teoretycznie w większym zasięgu, bo Plusa.

  • 0

    69.  2010-02-24 19:09:00

    Czy w OFnk działa roaming?

  • 0

    70.  2010-02-24 19:47:37

    69. tak.

  • 1

    71.  2010-02-24 21:17:49

    @49, @50, panie "x" - nie nawijaj mi proszę o swoim Playu bo oferty operatorów dobrze znam, mówimy tu o pakietach danych do używania w smartfonach, komórkach ogólnie rzecz biorąc, jeśli twierdzisz że używam tego pakietu jako internet stacjonarny/ bezprzewodowy w laptopie to jesteś w głębokim błędzie - może Tobie starcza te 2GB w laptopie w PLAY, z zawrotną przepustowością w porywach do 1mbit z ograniczonym zasięgiem - to już nie moja sprawa - w tej chwili nie mam najmniejszej potrzeby korzystać z PLAY bo dla mnie akurat jest słabą ofertą w odniesieniu do tego co mam obecnie :). A jako mobilny w zupełności wystarcza mi iPlus 16GB, stosunek ceny/limitu transferu netu w W3 spadły do znośnego poziomu, że Play tutaj też wypada blado, chyba że ktoś woli oszczędzić kilka-kilkanaście złotych i mieć pseudomobilny internet z "szerokopasmowym" internetem do 1Mbit - ja nic do tego nie mam. Ciekawe co będzie, gdy dostaną dotację na HSPA+ i polepszą zasięg - ale na razie nie ma się o to co martwić...

  • 0

    72. ~dominik300  2010-02-24 23:01:51  host: chello089073018149.chello.pl

    w orange mix to ani jednego pakietu !!! tragedia

  • 0

    73. ~x  2010-02-24 23:12:50  host: 188.33.97.3

    71 - Ja sobie będę korzystał z netu w Play około 1 MB w praktyce w 3G, a ty sobie korzystaj z netu W3 200 kb w praktyce przez GPRS bo tak W3 ma w głębokim poważaniu swoich klientów.

  • 1

    74. ~  2010-02-24 23:32:32  host: v01-11.opera-mini.net

    @73: Śmieszny jesteś... Szybkość Plusa i Ery względem Playa dzielą lata świetlne :-)

  • -1

    75. ~  2010-02-25 07:10:39  host: v13-03.opera-mini.net

    74. Ty śmieszny jesteś ;)

  • 0

    76. ~Andre  2010-02-25 12:39:39  host: ecr98.internetdsl.tpnet.pl

    mam mobila z Playa i z iPlusa (służbowy), w Playu tylko w domu mam zasięg natomiast iPlus wymiata wszedzie -zasiegiem oraz szybkość. Telefony mamy prawie wszyscy rodzinnie w Orange i net od tego operatora to wielkie nieporozumienie.

  • 0

    77. ~ciekawski  2010-02-25 13:09:43  host: gaja.tpnet.pl

    @76. Andre, pisząc "ma mobila z Play" mówisz o Play OnLine z modemem. Czy o pakietach PoL w komórce? Zasięg 2G Play nie jest już taki zły. Do poruszania się z telefonem po obrzeżach miast i niektórych wsi wystarcza czyli pozwala na przeglądanie Netu poprzez Operę Mini. Notebooka raczej nie używasz w szczerym polu. No chyba, że się mylę ;). Ale jak twoje miejsce pracy (lub zamieszkania) leży na jakimś odludzi a dodatkowo nie masz tam dostępu do Internetu lub nie możesz go sobie udostępnić poprzez WiFi to współczuje.

  • -2

    78.  2010-02-25 17:06:10

    @67, też jestem zdania, że dzięki podwójnym Tak Tak jest w cenowej prepaidowej czołówce. @66, rcicho, Era opublikowała swoje dane z 2009 i okazało się, że brak atrakcyjnej oferty internetowej nie wpłynął w znaczący sposób na liczbę użytkowników. W TT zanotowano ubytek ok.100 użytkowników w skali roku, więc ilościowo wygląda to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że i TT i Orange wprowadzą jakieś zaminy w kwestii internetu w tym roku i że zapowiedzi Orange się nie sprawdzą. Ale może brak takich zmian to też wyznacznik faktycznych potrzeb użytkowników, którym nie zależy na ofercie internetowej?

  • 0

    79. ~  2010-02-25 20:01:00  host: 88.220.105.186

    @77: Niestety net na 2G Playa to tak jakby go nie było... Przynajmniej u mnie tak to wygląda. Drugie niestety jest takie, że ja mieszkam w takim miejscu jak mówisz...

  • 0

    80. ~Qwerty  2010-02-27 11:12:29  host: ip-89-174-125-243.multimo.pl

    Poniższy wpis 2-krotnie nie przeszedl na blogu Rzecznika Orange z uwagi na cenzure i niby inwektywy. Wrzucam go tutaj, bo przynajmniej tutaj ust sie uzytkownikom Orange nie zamyka ... "Osobiscie Szanownemu Panu Rzecznikowi przeslalbym ufundowana przez siebie nagrode za dosc skuteczne (brawo !!) zniechecanie do Orange jej uzytkownikow/abonentow (a juz niebawem abonentow bo rowniez do takich zaliczeni beda uzytkownicy pre-paid). Ja sie po wywodach Pana Rzecznika stanowczo zdecydowalem na zmiane sieci i nie powiem, aby mi Pan Rzecznik w tym nie pomogl :) Dzieki, wreszcie mi ktos KOPA dal i pomogl w podjeciu decyzji. Bo pomijajac pakiety internetowe (a wlasciwie to powinno byc NORMALNE naliczanie netu bez zadnych pakietow!! , ktore tylko robia z kazdej oferty nieczytelne i wyklaczajace sie promocje/pakiety/uslugi). Nie moge tylko zakumac, dlaczego majac pre-paid Orange na jedym numerze (stary numer pamietajacy czasy Era Biznes) nie moge wykupic/przyczepic mobilnego Optimum za 75PLN wlasnie to jednej karty SIM, ktora juz posiadam. Klient chce placic 75PLN miesiecznie, oddac Orange 900zł w roku a oni nie chcą. Nie rozumie polityki tej firmy (zapewne nie ja jeden). Niech tylko bedzie 1tys takich osob jak ja. Daje to 900tys zł. Jak widac dla Orange nie duzo, skoro chwali sie spadajacymi zyskami".

  • 0

    81. ~znaw  2010-02-27 11:28:34  host: chaos.tpnet.pl

    @80. Brawo. Ale pomyślałeś o tym, że mogli nie chcieć twojej kasy, gdyż już zbyt dużą ilość użytkowników zakontraktowali na swoje 2900 Node-B i 777 CDMA, a nie chcą przeciążać bardziej sieci? To im się chwali ;). Z drugiej strony nie rozumiem, czemu rzecznik nie chciał przepuścić w sumie konstruktywnej krytyki. Oj nie ładnie. Może dlatego, że pisałeś bez polskich znaków? Tyle, że zrozumieć twoją wypowiedź można bez problemu.

  • 0

    82. ~  2010-02-27 17:06:20  host: public17017.cdma.centertel.pl

    oststnio miałem awariękomputera i chciałem sprawdzic poczte e-mail w telefonie- mam nowe orange go i za sprawdzenie 2 maili zjadło mi 8zł!!!!! żeby przeczytać pozostale wiadomosci to chyba z 50 zł by brakło

  • 0

    83. ~kiwi7  2010-03-01 16:01:31  host: dpg83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @~~ pablo powiem szczerze,ze osobiscie mam watpliwosci czy Era jest w czołówce, ale widocznie wszystko zależy od oczekiwań. Poza tym wydaje mi się ,ze nie można mieć wszytskeigo, jakby tak szczegolowo przeanalizowac oferty wszystkich sieci to niemal w kazdej można się czegoś doszukac. Może Orange nie robi pakietów na net, ale mieli przeciez masę innych promocji , w pre-paidzie 1000 minut za 6zl, teraz w abo. podwojenie minut. Może po prostu skupili się na innych ofertach,a przypuszczam,ze na pakiety przyjdzie tez czas..

  • 0

    84.  2010-03-03 12:38:32

    @83, biorąc pod uwagę realne koszty, jakie można w TTHot osiągnąć po podwójnym doładowaniu, czyli stawki na poziomie nawet 15gr/min do wszystkich sieci, to TT jest w czołówce. Wiele zależy od oczekiwań, bo niestety z ofertą internetową w TT i pre Orange jest niezbyt ciekawie. Orange miało masę różnych promocji w prepaidach, ale co to za promocje, które trwają 1 dzień i są gorszym wydaniem już istniejących? To bezsensowne promocje. I nie ma co mieszać pre z abonamentem. Może i podwojenie minut w abo Orange dobrze brzmi, ale jeśli wgryźć się w regulamin to okazuje się, że to podwojenie dostaje się tylko na kilka miesięcy. W abonamentach Ery podwajają minuty przez cały okres trwania umowy, więc jak widzisz- w Orange z tymi promocjami nie jest zbyt różowo.

  • 0

    85. ~T Mobile  2010-03-06 13:15:24  host: 51.v47.interkam.pl

    Oferta TT to jest żal.pl, ale po prostu chyba nie którzy skarbonkowcy uważają inaczej. Jak ktoś dużo dzwoni do wszystkich już chyba lepszy jest Mbank Mobile. Wprawdzie 19gr/min, ale kto nam zabroni kupowania minut w necie? PF 29 gr/min, ale promocje sprawiają, że można zejść do poziomu ok. 20 gr/min, ale za to jest SD i full darmowych esków oraz tani net (niestety zasięg ;[). Oranżada 29gr/min i 1000 min w sieci i na stacjonarne. Heyah darmowe smsy w sieci, coś a'la SD w PF, tanie międzynarodówki, 2gr/100kB, darmowy numer, podwójne doładowania. GG Air, wybrane numery (nawet 5!) we wszystkich sieciach (chyba oprócz Play) po 10 gr/min a do GG Air 5gr/min. Dodatkowo 300MB za 11zł i 100 min za 9 zł i bonusy do doładowań. Dodatkowo 15gr/min w sieci w standardzie.

  • 0

    86. ~  2010-03-06 13:27:33  host: chello084010108072.chello.pl

    @pablo_79: co byś o podwojeniach nie pisał, to nie jest to usługa, którą większość userów byłaby zainteresowana. Ktoś przy newse z Heyah dobrze to opisał, że przy krótkiej ważności konta (nawet przy sumowaniu) robi się skarbonka. Najkorzystniejszy wariant (korzystając z podwojenia raz w roku) to wydatek 270zł a otrzymujemy 420zł, co powoduje, że efektywna stawka to ~19gr (bez Play) a takie stawki ma mbank i podobną bo 22gr GaduAir (zasilając po 20zł/m-c) a do tego net tani jak barszcz a do tego numery z poza sieci za 10gr/min. Jeśli podwajasz w TT małe kwoty, to jest to równoznaczne z 2m-czna ważnością konta i tym samym stawki po 2m-cach rosną, ponieważ każde doładowanie bez podwojenia podnosi je. Oczywiście w porównaniu z Simplusem i Orange, to sumowanie ważności konta jest rewolucją. Jeśli PTC nie miałaby z tego zarobku, to daliby takie stawki w cenniku, czy nie uważasz?

Dodaj swoją opinię