Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli zakładanie innych założeń

Pajacyki, czyli zakładanie innych założeń

WitekT 13 Czerwca 2007 14:29

0 0

Serwis PRNews zapytał przedstawicieli mBanku, dlaczego twierdzą, że mają bardzo korzystną ofertę, skoro w ostatnim czasie ukazało się w mediach kilka zestawień ofert prepaidów, w których mBank mobile nie wypadał najkorzystniej. W odpowiedzi usłyszał, że… założenia innych są "be", a mBanku "cacy". ;-)

(…) Niestety, publikowane zestawienia nie uwzględniają tych danych (doładowania minutami za korzystanie z usług finansowych mBanku - przyp. red.). Nasza oferta jest najkorzystniejsza, ale zgodnie z naszymi założeniami - powiedziała Magdalena Ossowska, rzecznik mBanku.




Nie ma to jak skonstruować własne założenia, oderwane od rzeczywistości i realiów korzystania z telefonu, a potem biegiem informować o tym klientów… ;-)

Źródło tekstu: PRnews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2007-06-13 21:16:06

    witku w dalszym ciagu nie przekonales mnie, mBank to bank a przy okazji op, natomiast reszta to tylko opy. co do porownywania ofert to ostatnio wyszlo ze najwiecej wygada sie za 30 zl w simplusie:P zestawienia zestawieniami, ale jesli kogos sie cytuje to nie wolno sobie wycinac fragmenty jakie sie nam podobaja... duzo zdan wyrwanych z kontekstu brzmi wtedy zupelnie inaczej. a skoro wedlug ciebie koncowka nic nie zmieniala wiec po co zostala wycieta?

  • 0

    26.  2007-06-13 21:18:47

    b@sho: ale taki jest sens Pajacyków! Przy konkretnych założeniach jestem w stanie udowodnić, że dla klientów mBanku, oferta mobile wcale nie będzie najlepsza, a będzie po środku albo niżej. Chcesz się założyć? :)

  • 0

    27.  2007-06-13 21:34:27

    witku to w takim razie mozemy dziennie robic milony pajacykow bo wystarczy zdania powyrywac i tyle. dobrze wiesz jaka siec posiadam;) i dla mnie mobile nie jest interesujacy poki co. a na sile to kazdemu mozna udowodnic ze inna siec bedzie najtansza, jak juz mowilem, zestawienie innemu zestawieniowi nie rowne...

  • 0

    28. ~noname  2007-06-13 21:38:07  host: eef102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale WitekT się gęsto "musi" tłumaczyć. To chyba zwiastuje zmierzch pajacyków. Oby nie!

  • 0

    29.  2007-06-13 21:57:26

    b@sho: to znajdź mi gdzieś takie zdania do wyrwania, które pokazują, że inni źle liczą, dlatego tak wychodzi.

  • 0

    30.  2007-06-13 22:23:20

    a pamietasz wypowiedzi plusa jak to im zle policzyliczyli zestawienia;) pajacykow z tego nie bylo.. mamy inne zdanie na ten temat poprostu. mamy do tego prawo. dalej nie odpowiedziales po co zostala koncowka ucieta skoro twoim zdaniem nie zmieniala sesnu wypowiedzi;)

  • 0

    31.  2007-06-13 22:37:18

    b@sho: pamiętaj tylko, że tamta konferencja, na której to stwierdzili (byłem na niej obecny), miała trochę inną genezę - kosmiczny wręcz gniot w postaci raportu UKE, oparty na dziwacznych koszykach usług. Tu mBank dezawuował lekko zmodyfikowany i dostosowany do polskich realiów koszyk OECD. Jeżeli chodzi o ucięcie - NIE ZMIENIA ONO SENSU. Wyciąłem, bo sądziłem, że to bardziej podkreśli śmieszność tej wypowiedzi. Teraz Ty mi odpowiedz na pytanie - czy bycie klientem mBanku nie jest specyficznym warunkiem przy liczeniu ofert?

  • 0

    32.  2007-06-13 22:48:24

    "czy bycie klientem mBanku nie jest specyficznym warunkiem przy liczeniu ofert?" owszem jest. rozumiem twoj tok myslenia, jednak mimo wszystko uwazam ze usuniecie koncowki zmienia przekaz.

  • 0

    33.  2007-06-13 23:02:12

    b@sho: jakoś Play się nie burzy tym, że w obliczeniach koszyków nie uwzględniają gratisowych minut za przychodzące - bo wiedzą, że cholernie trudno byłoby stworzyć jakiś sensowny model to uwzględniający. Jak chciałbyś uwzględnić ten model przy mBanku? Już wyżej podawano przykłady ile to jest taniej dla klientów mBanku... I o to mi chodzi - o taki sposób uprawiania PR-u przez mBank, z którym spotkałem się nie pierwszy raz. A co tam - powiem o mailach od rzeczniczki, bo to w kwestii matematycznej to samo, zauważ pewne analogie. ;) Podaję abstrakcyjne liczby. Napisałem, że mBank chce zdobyć 100 tys. klientów do końca 2007 roku, a na koniec marca miał 10 tys, czyli zrealizował tylko 10% ROCZNEGO planu. Mail od rzeczniczki - tak nie można patrzeć, bo dynamika w różnych kwartałach jest inna, itp, poza tym nie zrealizowaliśmy 10% planu, tylko 40%. Pytam ją - jakie 40%??? Odpowiedź: no bo 100 tys. podzieliłam na 4 kwartały i 10/25 to 40%... Widzisz jak oni rozumują? ;)

  • 0

    34.  2007-06-13 23:37:57

    WitekT - wiem w czym rzecz, ale to jest tak jak ja zawsze powtarzam - co z tego, że jojo ma najtaniej w TT, że ma po kilka groszy w sieci... Ja mam po kilkanaście... Tylko co z teg, że on ma teoretycznie taniej? Czy to oznacza, że i ja powinienem zmienić dostawcę? No nie - po kilka groszy bym płacił za ułamek połączeń, resztę po stawce 3-krotnie wyższej niż obecnie.

  • 0

    35.  2007-06-13 23:40:24

    o rozumowaniu lepiej też nie dyskutujmy... 117 złotych rocznie ;-) o obliczeniach wielu czytelników nawet nie wspominam ;-)

  • 0

    36.  2007-06-13 23:41:02

    wlo: no właśnie... ;) I dlatego śmieję się z tej wypowiedzi Pani Ossowskiej - być może mnie to bardziej śmieszy niż innych, bo dopiero teraz przytoczyłem fragment wymiany mailowej, w której zastosowała podobny "mechanizm najlepsiejszości". ;)

  • 0

    37. ~jojo  2007-06-14 00:30:25  host: efe12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wlo" nie pisz "jojo", bo sam zachwalasz swoją biznesówkę. Ja Ci nie karze nigdzie przechodzić, po prostu z mojego "punktu widzenia" Twoja taryfa biznesowa jest dla mnie bardzo nie ciekawa. Ty masz swoje zdanie i dobrze. Ciężko jest logicznie argumentować zalety sieci, w której się jest, bo czasem sposób argumentowania (w tym mojego) sprawia, że logiczna argumentacja może szybko przejść w spór o oferty... Często się tak dzieje - niestety. Nawet takiej Pani Ossowskiej zdarzają się „kwiatki”.

  • 0

    38.  2007-06-14 02:11:46

    A co to za serwis i gdzie pytał? Pewnie siedzibę firmy mają w mieszkaniu a pytają na ulicy. Najfajniejsze, że są zapewne "opiniotwórczy" :)

  • 0

    39. ~Gal  2007-06-14 08:30:06  host: host-81-190-72-218.gdynia.mm.pl

    Kroi nam sie drugi Orange: tym razem nie ekskluzywny ale zgodny z zalozeniami. Cos ostatnio jest moda na glupote przedstawicieli i rzecznikow prasowych GSMow.

  • 0

    40.  2007-06-14 08:31:58

    A ja jeszcze zapytam - na jakiej podstawie twierdzenie ze mobile to najlepsza oferta dla klientow mBanku? Bo ja chetnie zobaczylbym przygotowany model wg ktorego to liczono ze to oh i ah oferta dla mBankowcow. Zgodze sie z nawet z takim stwierdzeniem jesli ktos mi przedstawi czarno na bialym racjonalne dowody - pokarzcie ile korzysta i z jakich uslug ktore sa premiowane darmowymi doladowaniami statystyczny uzytkownik mbanku - wtedy przytakne ze dla "klienta mBanku to najlepsza oferta" Bo lac wode to kazdy moze - zaoferuje ktos taryfe 10000 min za 1000 zl do wszystkich i bedzie to najtaniej na rynku bo jedyne 10gr/min - tylko kto to wykorzysta?

  • 0

    41.  2007-06-14 08:40:32

    ~jojo - to tylko przykład... A poza tym - sam wpadasz w tę pułapkę. Ja Ciebie nie zmuszam - sam ze swojego punktu widzenia mówisz, ze masz taniej ode mnie. No nie masz wcale taniej. Płacimy za dwa rózne produktu, za zupełnie inny sposób korzystania. Jak więc możesz powiedzieć, że masz taniej od mnie? Co innego, kiedy mówisz, że nie opłaca Ci się "biznesówka" w Plusie. Ale ja zawsze będę polemizował kiedy ktoś będzie naiwnie twierdził, że ma taniej ode mnie ;-) Zawsze jestem w stanie wukazać, że ja nie płacę więcej niż bym mógł płacić ;-)

  • 0

    42.  2007-06-14 09:23:40

    witku a co sie ma play burzyc skoro w swoich zestawieniach ladnie jezdza po innych opach, wybierajac najgorsze oferty do porownania co by wyrazna roznica byla. a co do mBanku to o awarii ani slowa nie bylo wczoraj... a co cytowania wypowiedzi dalej mam takie dalej mysle tak samo, jak sie cos cytuje, szczegolnie zdanie, to wypada napisac je od poczatku do konca. tak samo z zreszta jak z jakas mysla. a nie rzucac hasla... to na tyle witku

  • 0

    43.  2007-06-14 10:49:29

    Nie dalo mi spokoju co to za wypowiedz byla: "M.O.:Specyfika mBank mobile, tak jak większości MVNO na świecie, polega na tym, że jego usługi skierowane są do określonej grupy osób – w tym przypadku do klientów mBanku. Tworząc ofertę skupiliśmy się na umożliwieniu przeciętnemu klientowi mBanku, aktywnie korzystającego z jego usług, znaczne obniżenie kosztów rozmów telefonicznych. W ramach programu Darmowe Doładowania, co miesiąc klienci mBank mobile otrzymują darmowe doładowania m.in. za korzystanie z kart kredytowych, kredytu hipotecznego i gotówkowego oraz usługi eMAKLER. W kwietniu klienci mBank mobile tylko za płatności kartami mBanku otrzymali średnio 32 PLN do wykorzystania na połączenia głosowe, SMS, MMS, etc., a w marcu – 34 PLN. Podstawowa stawka za połączenie do wszystkich sieci w mBank mobile to 0,45 PLN. Dzięki korzystaniu przez klienta z usług mBanku, koszt ten znacznie się obniża. Niestety publikowane zestawienia nie uwzględniają tych danych. Nasza oferta jest najkorzystniejsza, ale zgodnie z naszymi założeniami - dla klienta mBanku." http://naszgosc.prnews.pl/index.php/gosc_prnews_pani_magdalena_o ssowska_rzecznik_mbanku,display,28734 Zachwala ze klient mobile otrzymuje srednio 34zl za same platnosci karta - czyli wydaje 3400zl/mies - tyle ze to dotyczy tych co wybrali ta oferte a nie wszystkich klientow mBanku - moze reszta uznala ze za przeproszneim oferta do #$%^ bo tyle nie wydaja? Chcialby zeby pani rzecznik ujawnila ile taki klient mbanku wydaje srednio i jaka mialby korzysc (no bo to do nich skierowana oferta) a nie ci ktorzy skorzystali - zakladam ze to ci rozumni i chlodno kalkulujacy korzysci z tej oferty

  • 0

    44. ~jojo  2007-06-14 14:43:42  host: efe12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I właśnie o to chodzi "wlo". Płacimy za dwa różne produkty, w różny sposób. Tu nie chodzi tylko o cenę usług, ale też o sposób płatności. Dlatego biorąc pod uwagę te dwie kryteria uważam, że mniej płacę w TT.

Dodaj swoją opinię