Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne

Pajacyki, czyli żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne

Q! 30 Kwietnia 2011 09:30

0 0

ipoo4 size m Na rynku pojawiła się biała wersja iPhone'a 4. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że... nie jest ona taka sama jak jej czarny pierwowzór. W czym tkwi problem? W grubości.

27. kwietnia na rynku pojawiła się biała wersja iPhone'a 4. Oczekujących na niego było niemało, jednak równie niemało może być niezadowolonych z tego, że ich nowy iPhone... nie mieści się w niektórych pokrowcach przeznaczonych dla niego.

Problem w tym, że biała wersja "jabłka" jest nieznacznie grubsza od czarnej. A jak wiadomo - w świecie Apple'a wszystko jest skrojone na miarę. Również pokrowce. Nic więc dziwnego, że części milimetra robią jednak wielką różnicę.




Jak tłumaczy Apple ustami Phila Schillera, stworzenie białej wersji urządzenia nie ogranicza się do zmiany kolorów obudowy. Według niego, problem tkwi nie tylko w technologii białego koloru, ale również w tym... jak współpracuje on z czujnikami umieszczonymi wewnątrz telefonu.

No cóż - tłumaczenie dosyć pokrętne, ale nie upoważniające do złożenia reklamacji. Apple bowiem wyraźnie pisze na swojej stronie, że gabaryty urządzenia mogą się różnić w zależności od konfiguracji i procesu technologicznego. Teraz już wiemy, że termin ten oznacza coś w stylu: nowy kolor telefonu, nowy pokrowiec do niego.

Swoją drogą patrząc na zaistniałą sytuację na usta ciśnie się cytat pewnej znanej osoby publicznej. Swego czasu stwierdziła ona, że żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Słowa idealnie skrojone do zaistniałej sytuacji. Niczym pokrowce dla iPhone'a, różne dla każdej z wersji kolorystycznych.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 2

    15.  2011-04-30 15:44:16

    *** seidhe - oj tam, nie czepiajmy się szczegółów. ;-) Specjalnie nie podawałem skąd on żeby nie było, że mieszam(y) się w politykę. A sławne cytaty mają to do siebie, że... są sławne i wiadomo od kogo pochodzą. Ale tu bardziej chodzi o grę słowną niż samo źródło. ;-) No cóż - nie każdy rozumie na czym polegają Pajacyki.

  • 2

    16.  2011-04-30 16:52:38

    pewnie pomalowali czarne na białe i stąd ta większa grubość :) @11 jakby padł inny znany cytat tez bys sie czepiał -nie popadajmy w paranoje - ten cytat już wszedł do naszej kultury Niemal jak koszyk (tego samego autora) -gdzie ludzie z całego świata sprawdzają ile mogą u siebie kupić za 50 zł :)

  • 1

    19. ~Aaaa  2011-04-30 20:45:16  host: dap147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17: chyba nie zrozumiałeś czego dotyczy artykuł...

  • 3

    20.  2011-04-30 21:02:17

    @2 bredzisz... Rożnica kolorów to tylko lakier. A rezystancja? No przepraszam bardzo, ale pierwsze słyszę o różnicy rezystancji w izolatorze która mogła by sprawić, że obudowa urządzenia (czyli coś co teoretycznie nie powinno być pod napięciem) mogła by być niebezpieczna przy napięciach rzędu kilku Volt. A nawet jeśli to i tak iPhone 5 ma szklaną obudowę więc mimo wszystko rezystancja lakieru nie ma znaczenia. Lakier też pewnie był tak napylany, że ma warstwę kilku nm. Apple po prostu chce dodatkowo zarobić.

  • 0

    21. ~  2011-04-30 23:23:07  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Z dodatkiem pyłu księżycowego co będzie miało na przypływ i odpływ twojej gotówki i taka jest AMERYKA?

  • 1

    24.  2011-05-01 00:08:27

    @20 - Masz całkowitą racje. Jest takie powiedzenie: Nie ważne co o nas mówią, ważne żeby nazwiska nie przekręcali. To jest cała polityka tego ajpla.

  • 1

    27. ~r  2011-05-01 07:25:49  host: public-gprs179727.centertel.pl

    przecież bujali się z tym białym długi czas. I nie wydaje mi się żeby się konstruktorzy rypnęli w wymiarze. Widocznie białego nie byli w stanie zrobić w takim wymiarze jak czarny i finito. Może białe szkło jest bardziej kruche? Trzeba by Stefana zapytać. Ale on pewnie wie choć nie powie.

  • -1

    28. ~r  2011-05-01 07:29:00  host: public-gprs179727.centertel.pl

    @26: dobrze gadasz. To telefoniki typu nokia itp. są lakierowane tak, że lakier schodzi miesiąc po zakupie. W sumie to nie wiem po co lakierują. Wolałbym badziewny plastik niż lakier schodzący płatami. Mam jedną taką starą nokijkę to ją obdarłem ze skóry bo nic tak mnie nie wkurza jak łaciaty telefon :)

  • 1

    29.  2011-05-01 11:23:47

    Tak się zastanawiam, w jaki sposób Apple zarobi na pokrowcach do różnych szerokości telefonów? Jeżeli mam IP białego, czarnego zielonego czy też różowego, to w końcu kupuję pokrowiec na swój telefon i będzie na niego pasował. Chyba że się mylę?:-) Nie kupuję przecież 10 żeby leżały i pasowały na wszystkie dostępne IP. Na rynku oczywiście będzie więcej akcesoriów, bo gdy wcześniej musiał być np. 1 mln pokrowców na rynku więcej, to teraz będzie 2, po mln na każdy kolor. ALe co to nas jako konsumentów obchodzi? Chyba że każdy musi mieć IP w każdym kolorze i kokrowcez każdej firmy.

  • 4

    31.  2011-05-01 11:59:46

    30: nie ma problemu, możemy być wtórnymi analfabetami. Nie będę po raz n-ty tłumaczył czemu stawiamy kropkę.

  • 1

    32. ~d  2011-05-01 15:12:15  host: ayk34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    obstawiam ze majstrowali z antena

  • -1

    33. ~  2011-05-01 15:37:01  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    30.Ależ trochę improwizacji w pisowni nie zaszkodzi liczy się treść

  • 1

    34.  2011-05-01 18:50:41

    Czekamy na jakieś recenzje białego, myślę, że ucisk śmierci poprawili, może fon nie będzie tak tracił zasięgu.

  • 2

    35. ~AB  2011-05-01 19:09:14  host: 80.54.104.145

    wiadomo, że czarny wyszczupla :P

  • 1

    36. ~PATA  2011-05-01 19:13:53  host: dig.ds2-k.us.edu.pl

    A wczoraj oglądając nowy, 1 odc 15 sezonu South Parka o Apple zastanawiałem się nad tym co Jobs na wypuści kolejnego i jak uzasadni że musimy to mieć:)

  • -1

    37. ~Dognier  2011-05-01 22:56:55  host: 088156038095.olsztyn.vectranet.pl

    Dajcie spokój, problem z anteną nawet w czarnej wersji jest sztucznie rozdmuchany, mam iP4 od kilku miesięcy, noszę bez żadnego bumpera, nie zwracam uwagi na to jak trzymam telefon i ani razu nie zdarzyło mi się, aby telefon przerwał rozmowę lub stracił całkowicie zasięg. Miałem kiedyś iPhone'a 3G i muszę powiedzieć że generalnie "czwórka" lepiej zbiera zasięg, np. mam 3G tam gdzie wcześniej jej nie łapałem. Nie ma co na siłę szukać problemów tam gdzie ich nie ma.

  • 1

    38. ~code  2011-05-02 00:50:46  host: ip-62-245-114-198.net.upcbroadband.cz

    @Dognier: problem występuje głównie w US, oraz wszędzie tam, gdzie są problemy z zasięgiem. W EU jest jak najbardziej ok i nie ma problemu :)

  • 1

    39. ~klimass  2011-05-02 02:17:00  host: 193.201.36.36

    - Poproszę pokrowiec na iPhone. - W jakiej wersji? - W białej. - Nie ma jest tylko w czarnej :)

  • 0

    40. ~  2011-05-02 19:11:25  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Dognier - przecież szybko zaczeli nakładać dodatkową warstwę czegoś tam na antene aby niwelować efekt uścisku śmierci.

  • 0

    41. ~  2011-05-04 16:54:27  host: 217.153.73.242

    jak ktoś się napalił na białą obudowę, to po co chce ją chować? albo lans i bauns, albo pokrowiec ;)

Dodaj swoją opinię