Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli Tima Cooka wizyta w Indiach

Pajacyki, czyli Tima Cooka wizyta w Indiach

LuiN 23 Maja 2016 16:32

10 4

Szef Apple'a, Tim Cook wybrał się do Indii. Będąc w sklepie firmowym stwierdził, że sprzedawane są podróbki, zdziwił się też wysokimi cenami.



Wizyta Tima Cooka w Indiach była koniecznością - to jeden z tych rynków, na którym Apple ugrać może najwięcej, podobnie jak uczynił to już w Chinach. Nie obyło się bez kilku wpadek.




W sklepie firmowym producenta w Gurgaon Cook oskarżył pracowników o sprzedaż podróbek i zażądał natychmiastowych wyjaśnień. Szybko okazało się jednak, że to Cook nie rozpoznał oryginalnego produktu Apple'a - etui na smartfon w nietypowym, turkusowym kolorze, który podobno nie jest dostępny w USA. Apple oficjalnie wpadki Cooka komentować nie zamierza.

Drugim "zaskoczeniem" dla Cooka były ceny iPhone'ów. W Indiach są one o 31% wyższe niż w USA (600 vs. 784 dolary), w Indonezji o 45% (865 dolarów), a w Brazylii o 56% (931 dolarów). Zresztą, przeglądając dostępne w sieci zestawienia dojść można do wniosku, że iPhone'y wszędzie są droższe niż w USA. Również w Europie za sprzęt zapłacimy o 11-33% więcej niż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Z tego udawanego zaskoczenia szefa Apple'a wyjść może jednak coś dobrego - firma rozważyć ma obniżkę cen... przynajmniej w Indiach.

Źródło tekstu: The Economic Times, Business Insider, wł     

Dodaj do:

Tagi: tim cook | pajacyki

w sumie: 19
  • 4

    1. ~  2016-05-23 17:10:50  host: user-94-254-225-45.play-internet.pl

    ten epul czuje oddech konkurencji na plecach.

  • 2

    2. ~jacek  2016-05-23 17:36:36  host: 85.219.163.130

    skoro nawet nie wie co sprzedaje to po co jezdzi

  • 3

    3. ~pacyk  2016-05-23 17:48:46  host: 103-232.echostar.pl

    on w ogóle wie w jakiej firmie pracuje?

  • 5

    4. ~me  2016-05-23 18:05:02  host: 115-65.echostar.pl

    Zobaczył iphona w sklepie i stwierdził, że takiego syfu nie produkuje, a okazało się, że jednak tak.

  • 1

    5.  2016-05-23 18:07:53

    A podobno to w Polsce na korporacyjnych stołkach siedzą kretyni. Kolejny przedstawiciel cywilizowanego, postępowego zachodu. Żenada. :-] Może applefan dodałby coś od siebie.

  • 4

    6. ~pabloki  2016-05-23 18:37:23  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    a co tu sie dziwić . ważne że jest proud to be gay. no i kolor sie mu niespodobał.

    a właśnie ... gdzie sie podział apfel fap. boli go "oko"?

  • 0

    7. ~Ola  2016-05-23 18:44:59  host: 217.96.253.46.ipv4.supernova.orange.pl

    Co to jest pasywny dual sim? Czy p9 lite dual to dobry wybor ?

  • 2

    8.  2016-05-23 19:07:44

    @7, Ola - Bardzo proszę o umieszczanie tego typu zapytań pod zgodnymi tematycznie wiadomościami lub na naszym forum. Dual-stanby oznacza tyle, że w momencie prowadzenia rozmowy na jednym z numerów, drugi wylogowuje się z sieci i nie da się na niego dodzwonić. Aktywny dual SIM tego problemu nie ma, działa to świetnie np. w Asusie Zenfone 2 ZE551ML, link do jego testu: http://tlp.is/6is P9 Lite będzie świetnym wyborem, gdy tylko trochę stanieje - tak przynajmniej wynika ze specyfikacji. Za testy zabierzemy się po opublikowaniu recenzji P9 (bez Lite w nazwie).

  • -2

    9. ~Gość  2016-05-23 19:47:48  host: 213-17-226-66.static.ip.netia.com.pl

    Pajacyki?

  • -2

    10.  2016-05-23 19:56:32

    A to nie jest tak, że te ifony są droższe przez cła i lokalne podatki (VAT), których nie ma w USA?

  • 6

    11.  2016-05-23 20:33:41

    Szkoda, że nie powiedział "O BOŻE jak my wam mało płacimy.... tyle co ta wasza roczna pensja wydaje na obiad..."
    Aplle dla głodnych ....

  • 2

    12.  2016-05-23 20:58:26

    @11: A niby dlaczego miał tak powiedzieć? Rynek jest jaki jest i nie po to przenosi się produkcję tam gdzie są niskie koszty pracy, żeby płacić za nią dużo. Przecież taki człowiek, co dla nich pracuje, ma opcję nie mieć żadnej pracy i przymierać głodem, lub mieć jakąś (kiepską) pracę za marne pieniądze. To mówisz, że lepsza jest opcja, żeby nie miał tej pracy, bo jak będzie trzeba zapłacić więcej, to przeniesie się fabrykę do kraju, gdzie jest taniej.

  • 2

    13.  2016-05-23 21:36:16

    To tylko telefony, a ludzie przeżywają te marki jak cud w kościele w Legnicy. Wiszą mi wszystkie flagowce. Przerost formy nad treścią nie wart połowy swojej ceny. Tylko ludzie podatni na sugestię (reklamę) mogą się takim czymś rajcować.

  • 0

    14.  2016-05-24 04:06:56

    Cena ajfonow w US w zestawieniu nie zawierala podatku (bo podatki roznia sie w zaleznosci od stanu) wiec uwazam ze porownanie innych do ceny ajfonow w US jest nietrafione. To tak jakby porownac kwote czegos netto do brutto i powiedziec, ze to netto jest znacznie tansze niz brutto. Zgadza sie, w niektorych stanach podatek jest wyzszy, w innych nizszy ale to ciagle oznacza, ze w zestawieniu nie powinno znalezc sie w ogole US albo (zeby raport byl faktycznie rzetelny) usrednic cene ze wszystkich stanow i wstawic ja do raportu jako usredniona cena (z odpowiednia adnotacja - cena usredniona).

  • 1

    15.  2016-05-24 07:49:24

    Ojej...
    przecież cała ta akcja jest nagrana żeby o ejplu było głośno, tylko nie przekręcajcie nazwy ;-)
    A tu ludzie odrazu się podjarali że cena ajfona spadnie hahahahaha ale ubaw po pachy.

  • -1

    16.  2016-05-24 07:52:13

    dobrze że nie jestem iDiotą http://tlp.is/9zb

  • 1

    17. ~Wooooooowwwww!!!!!!!  2016-05-24 07:57:26  host: z02-09-04.opera-mini.net

    Sprawa jest prosta: Jesli nie wie co sie dzieje w jegovfirmie to musicwymienoc ludzi. On jest od zarzadzania firma a nie przegladania asortentu w sklepach. Od tego owinien miec ludzi i byc informowany. Ten news musicbyc zartem, jesli nie to iPhony znikna jak Blackbery i to szybko

  • 0

    18. ~xy  2016-05-24 08:57:59  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    @12: Jasne, nie ma to jak XIX-wieczny wyzysk. Wyłącz tv.

  • 1

    19. ~krah  2016-05-24 16:11:55  host: public-gprs369036.centertel.pl

    @6: apfel_fap się pojawi, jak będą jakiekolwiek gorsze wyniki konkurencji. Jak mu pisałem, rok temu, że w Japonii Apfel spadł na trzecie miejsce i przestaje być trendy (a Japończycy to taki poligon technologiczny, za którym podążają inne rynki), to nie wierzył. Liczy się innowacyjność, a to się w tej firmie skończyło wraz ze śmiercią Jobsa. Wszystkie nowsze gadżety nie wypaliły. Pozostaje im odgrzewanie starych kotletów, dokładanie rdzeni, zwiększanie liczby megapikseli w aparaciku o tej samej wielkości matrycy. Tyle że nawet największych fanów coraz trudniej będzie przekonać, że kwintesencja "osomnes". Apfel zaczyna przypominać BlackBerry (które w sumie ma fajniejszy system), a BB i Nokia przekonały się, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Dodaj swoją opinię