Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli tanie laptopy w promocji

Pajacyki, czyli tanie laptopy w promocji

sirmark 10 Grudnia 2007 13:03

0 0

Obecnie u każdego operatora komórkowego można znaleźć ofertę bezprzewodowego internetu w pakiecie z laptopem. I choć całościowe koszty, które trzeba ponieść kupując taki zestaw są co najmniej dyskusyjne, to najnowsza propozycja Orange przebiła inne.



W najnowszej promocji Orange Free z laptopem użytkownik może wybrać zestaw:
a) Laptopa I wraz z kartą Novatel Wireless Merlin XU870 w cenie 3000 zł oraz usługą Orange Free Standard bądź Orange Free Premium,
b)Laptopa I wraz z kartą Novatel Wireless Merlin XU870 w cenie 7999 zł bez usługi Orange Free Standard bądź Premium,
c)Laptopa II w cenie 3600 zł z usługą Orange Free Premium bądź Orange Free Standard,
d)Laptopa II w cenie 7999 zł bez usługi Orange Free Standard bądź Premium.
Do tego oczywiście umową w ofercie Orange Free na 36 miesięcy.




Pomijam już kwestię, czy można według regulaminu promocji nabyć zestaw b) i d) bez umowy na 36 miesięcy i opłat abonamentowych - wg mnie nie można ze względu na punkt 1 regulaminu, ale przecież nie jestem prawnikiem. ;-)
Natomiast koszt wspomnianych zestawów b) i d) jest jakiś kosmiczny. Jak wychodzi mi z kalkulatora, zawiera on cenę jaką płaci się przy umowie, 36 opłat abonamentowych w wysokości 120 zł (Orange Free Premium), opłatę aktywacyjną i jeszcze zostanie pewna kwota.

Wydaje mi się, że to jest sieć nie dla idiotów, więc operator mógłby sobie podarować taką ofertę zestawów.

I na koniec czysto informacyjnie, ten model laptopa Maxdata można w sklepach kupić w cenie 2850 zł, a i raty bywają wyjątkowo korzystne.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~pivko  2007-12-10 13:40:55  host: pivko.sukcesnet.pl

    Simark widze bardzo duzy błąd,nie wiem skąd wziąłeś ten regulamin,ale cena laptopa poza promocją wynosi odpowiednio 4299 i 3999,podaj maila a prześlę ci aktualizację

  • 0

    8. ~  2007-12-10 13:41:44  host: pivko.sukcesnet.pl

    orange.comtel-it.pl/resources/File/indywidualni/domowy/2591585.p df

  • 0

    9.  2007-12-10 13:47:17

    pivko: Twoja jest starsza niz moja: http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/2530/2591585.pdf

  • 0

    10. ~  2007-12-10 13:51:47  host: pivko.sukcesnet.pl

    Sirmark,masz zwracam honor przy czym w BOKU powiedziano mi że ten aktualny regulamin dotyczy firm,standardowy mały b...ałagan w Orange

  • 0

    11. ~  2007-12-10 14:10:01  host: ustronie.nat.student.pw.edu.pl

    Future is bright...future is Orange...there'll be no future... Powodzenia idiotom robiacym promocje w Orange, same abonamenty dla osob prywatnych sa beznadziejne i niewiem kto to bierze, a taka promocja to juz w ogole...

  • 0

    12.  2007-12-10 14:25:20

    #10, a gdzie tam jest cos, ze dla firm? oni faktycznie sami nie wiedza co i dla kogo.

  • 0

    13. ~eSiK  2007-12-10 15:10:49  host: atropos.tpi.pl

    Burdel jak zawsze ;) Skąd ja to znam? Z autopsji! :)

  • 0

    14. ~nimm  2007-12-10 15:34:12  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    ta wyzsza cena na laptopa jest po to zeby klient nie chcial kupic go bez abonamentu na Orange Free... tzw. cena zaporowa... co do ceny... moze i w innych sklepach kosztuje 2850 a w Orange 3000 tylko nalezy pamietac ze przy zakupie z laptopem jest rabat na usluge internetu... latwo policzyc co sie bardziej oplaca... kupic lapka za 2850 i placic za net Orange Free Premium 120zl czy kupic lapka za 3000 i za ten sam net placic 89zl?... dla mnie to jest proste... i akurat osobiscie uwazam ze oferta jest dobra...

  • 0

    15. ~  2007-12-10 15:37:56  host: chello083144071124.chello.pl

    @14. A po co płacić przez trzy lata 89 zł, jak za rok poza promocją będzie taniej.

  • 0

    16. ~znawca  2007-12-10 16:17:51  host: atropos.tpi.pl

    Orange nie dla idiotów, a ja myślałem że tylko MediaMarkt nie dla idiotów :)

  • 0

    17. ~~  2007-12-10 16:18:01  host: 217.116.110.190

    zeby nie byc przez ten rok bez komputera i internetu.

  • 0

    18. ~  2007-12-10 16:22:59  host: chello083144071124.chello.pl

    @17. Ale dlaczego tylko na trzy lata? To ja proponuję podpisać cyrograf dożywotni. Żeby nigdy nie być bez internetu i komputera. Trzeba iść na całość!

  • 0

    19.  2007-12-10 19:22:56

    A ja proponuje cyro na 2 lata i co miesiac 2 litry krwi trzeba oddac. Czekolady i konserwy (ew. kasa za grupe 0) ida do Orange a klient ma tanszy net LOL... Komp za 1 zl i net za 49 netto :D

  • 0

    20.  2007-12-10 22:27:17

    #14. po pierwsze wg mnie nie mozna wziac lapka bez umowy, patrz regulamin i p.1, wiec taki drozszy zestaw nic nie daje. poza tym po co to w ogole dawac. W PL nie ma wymogu robic oferty z opcja bez umowy. Wspomnialem o cenie za laptopa. Niestety jest tu nieszczesna umowa na 3 lata. Byc moze komus to bedzie pasowac, choc ja bym odradzal.

  • 0

    21. ~mila  2007-12-10 22:46:57  host: h-151-63.belchatow.msk.pl

    i jeszcze: gdzie kupicie laptopa z gwarancją na 3 lata??? a w tej ofercie owszem... i można wziąść neta za 60 zł brutto...

  • 0

    22. ~jarekt  2007-12-11 13:29:29  host: eal188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sednem tych pajacykow jest kuriozalna i debilna oferta B i D a Wy z uporem maniaka oceniacie oferty A i C. Te ostatnie nie bylyby takie najgorsze gdyby nie fakt, ze przy tym tempie zmian cen juz za rok kazdy nabywca takiej oferty bedzie sobie plul w brode a za 2 czy 3 lata bedzie musial klamac mowiac znajomym o tym ile placi za jakie lacze zeby nie wyjsc na idiote.

  • 0

    23. ~b  2007-12-11 15:42:40  host: dqr1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mila ma pracje pluesem tej oferty jest to ze gwarancja na laptopa (jesli wezmiemy w orange) ma 3 lata natmiast jesli wezmiemy normalnie ze sklepu to gora 2.wedlug mnie jesli ktos potrzebuje internetu i laptopa to opcja spoko bo jak ktos pisal mozna placic 89zl za net zamiast 120 przy limicie 4gb

  • 0

    24.  2007-12-11 23:47:12

    Co to jest umowa na trzy lata? Mi już zleciało trzydzieści.....lat i żyję:)

  • 0

    25. ~Zico  2007-12-13 14:17:30  host: abko159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda słów! Kiedyś w "zamierzchłych czasach" :-) korzystałem z usług tej sieci. Zrezygnowałem ponieważ nader często operator ten próbował robić ze swoich klientów idiotów, a ja nie dawałem się na to nabrać. Sprawa dotyczyła usług telefonicznych. Widzę jednak, że teraz operator ten poszerzył swoją pseudoofertę i próbuje robić ze swoich klientów idiotów również w kwestii internetu. Co za sieć?! Mimo, że kiedyś w ich abonamencie miałem aktywnych kilka prostych usług to i tak miałem z nimi ciągłe problemy-albo źle działały, albo opłaty za te usługi brane były z kosmosu. Teraz mam abonament w Erze i włączoną znacznie większą liczbę usług niż kiedyś w Orange i "o dziwo":-)działają one bez zarzutu. No cóż, widocznie w Erze mogą, a w Orange nie:-)

  • 0

    26. ~dotex  2007-12-21 17:12:54  host: aayc240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z kosmosu ta cała oferta, nawet, jeśli to chwyt marketingowy, to mnie osobiscie by odstraszyl... a np. duzo bardziej mi się podoba oferta iplusa z lenovo.

Dodaj swoją opinię