Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli skąd Ci biedni ludzie mają o tym wiedzieć...

Pajacyki, czyli skąd Ci biedni ludzie mają o tym wiedzieć...

WitekT 27 Kwietnia 2007 22:58

0 0

Trafiają do nas czasem ciekawe materiały, które powodują pojawianie się ewidentnego uśmiechu na twarzy i w sumie - jako takie - są krótkie i nie zawsze nadają się do publikacji jako "poważna" wiadomość. Dlatego, od dziś, postanowiliśmy tworzyć nową "serię" wiadomości w naszym serwisie, zatytułowaną Pajacyki - będziemy się dzielić z Wami naszym dobrym humorem. ;-)

Mamy nadzieję, że będzie to kolejna seria, po Skrócie wydarzeń i Ciekawostkach numeracyjnych. No ale do rzeczy…

Sprzedawcy w sieciach komórkowych często dostają materiały szkoleniowe, w których oferta macierzystego telekomu porównywana jest z konkurencją. Z reguły są to rzeczy śmieszne, o czym pisaliśmy np. w przypadku podobnych porównań po wejściu na rynek Play.




Teraz trafiły do nas materiały Plusa, gdzie "na warsztat" wzięto taryfę Era Relaks, o której szczegółowo pisaliśmy w tej wiadomości. W skrócie - za 330 zł miesięcznie otrzymuje się 1000 minut do wszystkich sieci w Polsce i stacjonarnych w całej Unii Europejskiej. Oczywiście w materiałach Polkomtela nie powołano się na efektywną cenę minuty, a porównano cenę po wykorzystaniu pakietu minut (60 groszy) do Biznesklasy (gdzie jest 61 groszy). Wytknięto brak usług obniżających koszty połączeń typu Strefa Plus czy Swojaki, ale o efektywnych 33 groszach w Era Relaks do wszystkich, będących często odpowiednikiem tych obniżających cenę usług w Plusie, to już nie wspomnieli - tak samo jak o wymianie telefonu w taryfie Ery co 12 miesięcy. I tak to mają prezentować sprzedawcy…

Czasami aż chce się sparafrazować Tomasza Lisa - skąd Ci biedni ludzie mają ku**a wiedzieć, że nie są robieni w trąbę?.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~th  2007-04-27 23:41:14  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    No i teraz takie porownanie ofert np Heyah do Play. Ktos z heyah pisze tak: Owszem w Play minuta kosztuje ponizej 50 groszy, ale za to nie ma u nich granie na czekanie. Owszem przy duzym doladowaniu zawsze dostaje sie 100% wiecej, ale u nas jest prosty roaming ;-) ot robienie debila tym razem nie z klienta a takiego sprzedawcy w moim przypadku na wyspie heyah

  • 0

    8.  2007-04-28 00:30:06

    Haha Witek - albo sparafrazować Tomasza Lisa jak nagranie w mp3 chyba chodziło w necie - Z baranami nie da się pracować:]

  • 0

    9.  2007-04-28 08:55:55

    th: W Play jest Muzyka na czekanie i jest to tożsama usługa z Granie na czekanie, poza tym w Heyah ta usługa nazywa się Szafa Gra.

  • 0

    10.  2007-04-28 09:16:00

    Nie to zebym sie czepial - ale nazwa dzialu bardziej mi sie kojazy z http://pajacyk.pl Czyli polska strona glodu

  • 0

    11.  2007-04-28 09:28:51

    10 - a widziałeś kiedyś program MDM? Prowadzili Mann i Materna, Ci którzy kojarzą program wiedzą czym były u nich pajacyki :)

  • 0

    12.  2007-04-28 09:32:38

    Witek, a może przyznawać raz w miesiącu czy na kwartał złotego pajacyka za najlepsze materiały? :)

  • 0

    13.  2007-04-28 10:37:51

    Każda oferta ma jakieś zalety i każda jakieś wady, więc jeśli robi się to stronniczo zawsze można wykazać że coś jest lepsze. Takie porównania zazwyczaj są mocno naciągane.

  • 0

    14. ~wyspa  2007-04-28 10:48:13  host: 185-dom-4.acn.waw.pl

    th- a gdzie ta wyspa jest? Przeciez je chyba zlikwidowali kilka m-cy przed wejsciem Play.

  • 0

    15. ~d  2007-04-28 12:16:24  host: w3cache.interecho.com

    "otrzymasz 20 zl ekstra, jesli w maju 2007 wydasz przynajmniej 180 zl na rozmowy i smsy oraz doladujesz konto za minimum 10 zl w czerwcu 2007" :-) takiego sms'a od taktaka dostalem... predzej na ulicy znajde 20 zeta! pozdro

  • 0

    16. ~  2007-04-28 12:22:29  host: p09-09.opera-mini.net

    Ok! Tylko po co ten Lis :-(

  • 0

    17.  2007-04-28 12:32:35

    WitekT: pomysł na konkurs zacny, ale może jednak dacie bardziej oryginalną nazwę, bardziej związaną z telekomunikacją, na przykład "Nie ma takiego numeru" (albo "Ale numer", jeśli w tytule ma być kawa na ławę)? :)

  • 0

    18.  2007-04-28 13:00:06

    traber: ale to nie jest żaden konkurs... ;)

  • 0

    19.  2007-04-28 13:19:53

    WitekT: jak nie, jak tak - nagrodą jest publikacja na telepolis.pl :)

  • 0

    20.  2007-04-28 14:01:51

    do 11 - telewizji ogladam jak na lekawstwo - wiadomosci, informacje i tyle

  • 0

    21.  2007-04-28 17:31:21

    WitekT: a może tak Telepolis ustanowi kategorię uniwersalną, np. "czerwona słuchawka telepolis.pl"? W razie potrzeby możecie rozszerzyć całą zabawę o kategorię "zielonej słuchawki telepolis.pl" - za posunięcia pozytywne ;)

  • 0

    22. ~th  2007-04-28 17:53:27  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    piszac w moim przypadku chodzilo mnie o to ze porownuje heyah do czegos tam, nie mialem na mysli ze jestem "z wyspy heyah" - bo te rzeczywiscie zlikwidowano...

  • 0

    23. ~  2007-04-28 21:07:22  host: aayr202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja chciałbym nominować brak oferty SimDATA w porównaniach cenowych Play oraz mOBILE.

  • 0

    24. ~bz  2007-04-28 21:43:48  host: rejon106.ztpnet.pl

    przepraszam, że z innej beczki, ale czy ktoś wie czy w erze dla indywidulanych pojawi sie blueconnect na 39 netto (500mb) bo widziałem ulotkę dla biznesu i tam jest juz oferowany, obecne 50mb (za 30 brutto) to b.mało. Chyba, że była już taka informacja na telepolis to soory.

  • 0

    25. ~  2007-04-29 09:46:58  host: chello089079026230.chello.pl

    A ja mam propozycję do pajacyków. Jest to aktualna promocja sieci "sami swoi" Oto treść smsa od operatora: "Zgarnij bonus 10 zł. To proste: zasil konto za min 20zł od teraz do 30 kwietnia i wyslij sms BONUS na nr 8383 (61gr) w dniu 30.04 w godz.18-20 . Pierwszych 100 osób wygrywa!" Przeciez to jest jawne traktowanie klientów jak durniów. Przy takiej promocji to nawet nikou nie trzeba dawać tych 10 złotych. Zawsze mozna wysłać klientowi smsa: Przykro nam, byłes 101-szy.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2007-04-30 23:01:15  host: nat-go2.aster.pl

    #16 - może w tym jest lis pogrzebany?

Dodaj swoją opinię