Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli "Sent from my iPhone" na abonament

Pajacyki, czyli "Sent from my iPhone" na abonament

Q! 23 Lutego 2012 23:18

0 0

Mieszkasz w Chinach i chcesz mieć iPhone’a, ale cię na niego nie stać? Nic nie szkodzi. Najważniejsze, żeby nikt się o tym nie dowiedział. There’s an app for that.

iPhone, podobnie jak inne gadżety z zachodu, jest dosyć mocno pożądany w Chinach. Nie wszystkich jednak na niego stać (ceny zaczynają się od równowartości 2,5 tys. zł), ale to już nie problem - od teraz można udawać, że jest inaczej. W jaki sposób?

Na największym chińskim portalu aukcyjnym, Taobao, można zakupić usługę, która do każdej wysłanej wiadomości z komunikatora QQ (bardzo popularny w tej części świata) doda sygnaturkę Sent from my iPhone (ang. Wysłane z iPhone’a).




Usługa ta dostępna jest w formie abonamentu miesięcznego, a jego koszt to równowartość od 3 do 4 zł. Do tego należy podać swój login i hasło w komunikatorze, które pozwolą na dostęp do konta użytkownika.

Drogo? Niebiezpiecznie? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale czego nie robi się dla odrobiny lansu i poprawy samopoczucia? ;-)

Źródło tekstu: ft.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~  2012-02-24 09:46:27  host: z25-05.opera-mini.net

    Ja mam radio w kształcie iPhone'a z chińskiego sklepu i mi wystarczy... Zapłaciłem za niego 10 zł :D

  • 0

    26. ~mazek  2012-02-24 09:50:14  host: akq63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    telefon jak telefon,ważne żeby spełnial nasze potrzeby Sent from Nokia 3310

  • 0

    27.  2012-02-24 09:59:33

    ja pracuję w międzynarodowej korporacji (tak, tak, wiem) i dlatego wiem to, czego wy dzieci nie wiecie - jak widzisz w mailu pod podpisem 'sent from my iphone' czy że z Blackberry, to wiesz, że to jest usprawiedliwienie dla literówek, których w wiadomościach wysyłanych z telefonu się raczej nie poprawia

  • 0

    28.  2012-02-24 10:00:51

    dodam: ewentualnych literówek, bądź też usprawiedliwienie dla oszczędnej treści odpowiedzi

  • 0

    29. ~mich  2012-02-24 10:36:05  host: gya160.internetdsl.tpnet.pl

    @ komteq hehehe i się dzieciaki pozamykały

  • 0

    30. ~  2012-02-24 10:40:55  host: z16-07.opera-mini.net

    Sent from SmartPhone

  • 0

    31. ~  2012-02-24 10:43:08  host: z16-07.opera-mini.net

    A nie ma na kartę?

  • 0

    32. ~  2012-02-24 11:09:41  host: 77-254-76-46.adsl.inetia.pl

    @komteq - w mojej firmie jak ktoś pisze z telefonu to ma wstopce właśnie o tym informację (że nie ma stałego dostepu do internetu w danej chwili). Po co napinać się z modelem urządzenia? Właśnie to jest śmieszne.

  • 0

    33. ~ala  2012-02-24 11:11:56  host: public-gprs11056.centertel.pl

    "gadżety z zachodu" wyprodukowane w chinach przez chińczyków?

  • 0

    34. ~jarekt  2012-02-24 11:39:53  host: 178-37-5-215.adsl.inetia.pl

    Może dlatego, że taka stopka jest defaultowa a model telefonu jest na tyle nieistotny dla normalnych ludzi, że szkoda czasu na jej ręczne zmienianie? A może dlatego, że to czy wysłane jest z iPada czy z iPhone'a jest istotną informacją? BB, iP, WP7 - wszędzie jest stopka gotowa i szkoda życia na jej zmienianie.

  • 0

    35.  2012-02-24 12:13:27

    Bez sensu - nikt nie uwierzy. Co innego, gdyby bylo napisane po chinsku czyli 发自我的iPhone.

  • 0

    36.  2012-02-24 12:14:23

    O, widze ze chinskie pismo nie zostalo dobrze zinerpretowane ;-)

  • 0

    37. ~  2012-02-24 12:27:49  host: bni116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27, ciekawe, że nikt kto pisze z fona/tabletu LG czy Samsunga nie wstawia takich stopek w mailach do mojej korporacji...

  • 0

    38. ~  2012-02-24 12:40:24  host: 178235137153.wagrowiec.vectranet.pl

    @33 Ot, taki paradoks.

  • 0

    39. ~bizz  2012-02-24 13:11:42  host: z46-06.opera-mini.net

    *twarzopalma* sent from budka telefoniczna

  • 0

    40. ~...  2012-02-24 13:56:49  host: v09-15.opera-mini.net

    Kupiłem sobie nowego iPhonea. Sent from my LG.

  • 0

    41. ~  2012-02-24 23:40:14  host: 178.73.33.28

    w playu maja takie cos juz od dawna

  • 0

    42.  2012-02-25 13:24:33

    Co za debilizm. /sent from my ocarina/

  • 0

    43. ~do 34. jarekt  2012-02-25 23:57:02  host: user-109-243-14-15.play-internet.pl

    co to znaczy defaultowa?? to po afrykanersku?

  • 0

    44. ~PN  2012-02-26 15:57:22  host: apn-95-40-18-159.dynamic.gprs.plus.pl

    send from [wykasowano, uzytkownik zlamal umowe ACTA]

Dodaj swoją opinię