Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli renomowane marki

Pajacyki, czyli renomowane marki

WitekT 1 Maja 2007 14:06

0 0

Lata 90 ubiegłego wieku to czas zalewu Polski sprzętem renomowanych, chińskich firm takich, jak Panascanic i Thompsonic. Łatwo było skopiować stosunkowo prostą technologię radiowo-kasetową. Na telefony trzeba było poczekać chwilę dłużej, ale już się zaczęły pojawiać. Dziś prezentujemy dokonania firmy… Ricson. ;-)

Na pierwszy rzut model 610, z oszałamiającym napisem 2 Megapixel i kamerą… VGA. Uważni znajdą wiele podobieństw nie tylko do SonyEricssonów, ale i Samsungów.

ricson k610 ricson k610 ricson k610 ricson k610
ricson k610




Kolejne chińskie arcydzieło to Ricson 810, obsługujący karty TransFlash o maksymalnej wielkości… 512 MB.

ricson 810 ricson 810 ricson 810 ricson 810

Oba telefony można czasem znaleźć na aukcjach internetowych, w cenie około 30-40 funtów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2007-05-01 14:15:12

    Witek, zapomniałeś o nowym brandzie NOKIR ;-)

  • 0

    3.  2007-05-01 14:34:42

    Ciekawi mnie jak sprawują sie te telefony. Cena jest dość niska i pewnie za wiele nie można oczekiwać, ale może wcale aż tak złe nie są? Nawet tym oryginalnym producentom zdarza się produkować niezłe buble.

  • 0

    4.  2007-05-01 14:34:49

    Rewela :D:D

  • 0

    5.  2007-05-01 14:39:48

    Ja widziałem na Allegro fon o nazwie NOKIG N95 z ekranem dotykowym, made in China oczywiście... :) Nie wiem też czy to to samo co NOKIR czy to jakaś konkurencja :P

  • 0

    6.  2007-05-01 14:51:34

    fajny ten glosnik z tylu na obudowie mobile music, przypominaja mi sie chinskie walkmany z opcja nagrywania i wlasnie z takim glosnikiem z tylu;) trzeba jednak przyznac ze sie staraja ;)

  • 0

    7. ~miliard  2007-05-01 15:02:28  host: 195.116.35.23

    Obudowa jak dziecięca zabawka z kiosku za 3,99 (bez baterii he he)

  • 0

    8.  2007-05-01 15:24:14

    Ja dodałbym do tego podróby Nokii 8800, które od jakiegoś czasu można znaleźć na Allegro: Smart 8800, ze złączem USB, z aparatem 3 MP i ze złączem kart rozszerzeń. Pozdrawiam :)

  • 0

    9.  2007-05-01 15:43:38

    CYBER - no NOIKG to nie NOKIR - pewnie konkurencja ;-)

  • 0

    10. ~miniek  2007-05-01 15:59:28  host: h241-54.net.euron.pl

    hm takich dziwnych telefonikow jest dosc duzo na allegro sam z ciekawosci czasem przegladam pozostale modele na serwisach aukcyjnych i np czasem cos cieawego mozna znalezc np za 500zl telefon z wlanem i klientem sip oczywiscie takze gsm i aparat sie w nim zmiescil albo produkt sangsing albo rozne takie inne marki dosc fajnie sie to czyta ale najbardziej podobal mi sie jing ping pozdro

  • 0

    11.  2007-05-01 16:25:45

    hehe no to zapraszam na allegro by zakupic Nokie (tak, tak... Nokie!!!) N100 :D Chiński rynek nie zna granic, polecam też poszukać informacji o ich "oryginalnych" samochodach, które w niedługim czasie zaleja rynek europejski :///

  • 0

    12. ~  2007-05-01 16:26:15  host: 87-205-219-189.adsl.inetia.pl

    Czyli jak się chce to można produkować tani sprzęt nie kosząc horrendalnych stawek za licencję i markę.

  • 0

    13. ~Neron  2007-05-01 17:14:00  host: gaja.tpnet.pl

    Chyba nie ma szans żeby się pojawiły w ofercie naszych sieci :) możeza za zeta przy abonamencie 10zł :))

  • 0

    14.  2007-05-01 19:52:25

    Jakby to to było na gwarancji to czemu nie. Wydaje mi się, że jakość ich produkcji już się poprawiła. Telefony o nie to samo co magnetofony, że metalowe trybiki można zastąpić plastykowymi. To układy scalone więc może nie są takie złe?

  • 0

    15.  2007-05-01 20:18:42

    I tak nic nie przebije ruskich gierek elektronicznych firmy ELEKTRONIKA wzorowanych na Game&Watch NINTENDO....w erze konsol było PolyStation itp....

  • 0

    16.  2007-05-01 21:09:14

    no jak nic hity sprzedaży...

  • 0

    17. ~noname  2007-05-02 00:05:08  host: efa229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czekamy w takim razie też na zamienniki usług np: tak tak - pik pok :)

  • 0

    18.  2007-05-02 00:44:18

    Widzę, że na tego typu telefony na Allegro jest dość spory popyt i kupują to doświadczeni użytkownicy... Najwidoczniej Europejskie marki są zbyt drogie i oni mają własne na miarę swoich możliwości finansowych. Sam zastanawiam się nad kupnem takiego. W końcu to nie majątek te 200 zł, a można dostać cacko o dość fajnych możliwościach. Skoro oni tego tam używają to aż tak chyba to badziewne nie jest.

  • 0

    19. ~czikus  2007-05-03 10:13:29  host: wlan3-250.srem.net

    WitekT: ale to są telefony czy odtwarzacze mp4 w kształcie telefonów?

  • 0

    20.  2007-05-03 11:34:16

    czikus: no przecież widać, że telefony - zrzuty ekranu są...

  • 0

    21. ~RandoM  2007-05-06 15:40:45  host: xdsl-2352.zgora.dialog.net.pl

    Nie no zajebioza ;) Ostatnio nawet znalazłem NOKIE N70 wyprodukowaną przez firmę NINI :) Dodatkowo słyszałem, że tego typu podróby nie są kompatybilne z innymi fonami (irda, bluet nie działają)... pozdro

Dodaj swoją opinię