Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli przyspieszony Prima Aprilis

Pajacyki, czyli przyspieszony Prima Aprilis

WitekT 23 Marca 2009 21:12

0 0

simteijinNANOPHONE - telefon zminiaturyzowany tak, że użytkownicy będą go nosić wszczepionego na stałe pod skórę! - można przeczytać w komunikacie prasowym wysłanym przez nieistniejący SIMTEIJIN Institute, pod który podszywa się jeden z operatorów. Trzeba jednak przyznać, że w bardzo zabawny sposób.

Po przejściu planowanej obecnie fazy testów NP45LX trafić ma do powszechnego użytku, zmieniając całkowicie dzisiejsze oblicze osobistych urządzeń komunikacyjnych - napisano w komunikacie. Więcej informacji o "urządzeniu" można przeczytać na stronie www.simteijin.com.

Domena www.simteijin.com została utworzona 9. marca, a serwer www utrzymywany jest w Polsce. To już kazało być czujnym, w końcu chiński instytut na polskim hostingu to niecodzienna sprawa. Właściwości dokumentu z wiadomością prasową też zostały dokładnie wyczyszczone - zapewne w pamięć zapadł przypadek Polkomtela z WOPR-em. Na podstawie tylko powyższych informacji trudno było stwierdzić, kto stoi za akcją. Odpowiedź dało się znaleźć jednak w innym miejscu. Drobny błąd spowodował, że możliwe stało się zdemaskowanie prawdziwego nadawcy, którym okazała się PTC. Ale to już tajemnica naszego warsztatu pracy. :-)




Co planuje PTC, dowiemy się zapewne już niedługo. Być może www.simteijin.com jest czymś związanym z nową ofertą Heyah Mix, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Pomimo tego, że do 1. kwietnia mamy jeszcze kilka dni, wiadomość o telefonie wielkości główki szpilki wszczepianym pod skórę opublikowali: CHIP, Interia, FKN.pl (jednak po godzinie wiadomość została zdjęta), ITbiznes.pl oraz Gadżetomania i Komórkomania. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! :-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~ma  2009-03-23 22:26:01  host: t01-02.opera-mini.net

    nawet w dzisiejszym fakcie jest tego reklama :D

  • 0

    17. ~  2009-03-23 22:56:17  host: 188.33.64.75

    @11 to co opisalo CW to belkot. Poszli do ekspierda i ten powiedzial, ze obazki na www byly zobione tym samym programem co obrazki w pressie. IMHO geniusz.

  • 0

    18. ~  2009-03-24 00:32:37  host: admd206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #14.~Matjas - gdzie znalazles tego ostatniego klienta ze to heyah? daj link.

  • 0

    19. ~  2009-03-24 03:10:28  host: chello089078006020.chello.pl

    trochę techniki i niektórzy sie gubią :D

  • 0

    20. ~Matjas  2009-03-24 08:08:38  host: 088156112171.stk.vectranet.pl

    #18 Właściciel tej domeny, jest również właścicielem engine.pl

  • 0

    21.  2009-03-24 08:08:39

    dziś to fajny żart, ale pewnie prędzej czy później do tego dojdzie.

  • 0

    22. ~cgtryjhfrdsa  2009-03-24 08:11:18  host: chello089076060045.chello.pl

    A ile to kosztuje bo jeżeli do 1000 zł to ewentualnie byłbym zainteresowany. Zawsze lubiłem nowinki techniczne, a dodatkowo kupuje samochód tata nano to taki telefon będzie do pary.

  • 0

    23.  2009-03-24 08:16:43

    A działa ta strona jeszcze, czy aż tyle wejść, że ją przyblokowało?

  • 0

    24. ~lolek  2009-03-24 09:11:20  host: dog19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rzeczywiście pomysłowe, duży szum za małe pieniądze. Ciekawe, czy coś jeszcze się wokół tego wydarzy? Czyżby heyah?

  • 0

    25. ~dittella  2009-03-24 09:56:16  host: 84-38-21-68.metrolink.pl

    a moze era odpowiada na fresha? :D

  • 0

    26. ~  2009-03-24 10:11:14  host: public-gprs25776.centertel.pl

    Na razie to zart ale radosnie zmierzamy w tym kierunku. Jedyna nadzieja ze nie da sie na tym pisac (manualnie) smsow :-) Zbieranie pod roznymi pretekstami twarzy, glosu, linii papilarnych, teczowki? oczu wskazuje ze nastepna wojna bedzie polegac m.in. na kradziezy tozsamosci elektronicznej na masowa skale

  • 0

    27. ~camel  2009-03-24 11:03:15  host: dop23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czekam na rozwinięcie pomysłu tej agencji. Spodziewam się jakiejś akcji związanej z Heyah, trzeba przyznać, że udany pomysł mieli na zaistnienie w necie

  • 0

    28. ~  2009-03-24 13:34:06  host: dgr238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hahha! jaja jak berety :P ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na rozwiązanie :) brawa za pomysł na wirusa :)

  • 0

    29. ~  2009-03-24 14:39:59  host: dfg159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no ładnie, a ja się na to dałem nabrać! :/ mam nadzieję, że te moje dane osobowe to chociaż jakoś korzystnie dla mnie wykorzystają - jakiś prezent mogliby mi za to dać :P

  • 0

    30. ~Sil3ncio  2009-03-24 16:22:37  host: host-5.intercon.pl

    Czy nie uważacie, że takie zbieranie danych adresowych pod fałszywym (z tego co wnioskujecie) pretekstem jest nielegalne? Równie dobrze, każda firma mogłaby zrobić akcje, że rozdają nowe BMW serii 5 i każdy kto się zapisze na pewno otrzyma taki samochód. Po tym, gdy baza adresów urośnie do zadowalających rozmiarów, firma ogłosi, że to był żart - ale dane cenne osobowe zostaną zebrane. Czy nie jest nielegalne takie postępowanie?

  • 0

    31. ~dzetex  2009-03-24 17:52:37  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Dobrze to im wyszlo trzeba przyznac:):):) ale tak jak juz pisalem taka technologia to tylko kwestia czasu.

  • 0

    32. ~  2009-03-24 18:56:55  host: 94.254.244.3

    Ja wiem jak wpadli budynek PTC na stronie jest ;]

  • 0

    33.  2009-03-29 11:38:45

    Moim zdaniem PTC ma zamiar wprowadzić tanią markę mającą być bezpośrednią konkurencją dla Play Fresha. Po co obniżać milionom klientów stawki gdy i tak spora większość pozostanie nadal w Erze. Nową marką z bardzo niskimi stawkami zabiorą część klientów Playowi, a miliony w Erze niech dalej płaci po wyższych stawkach.

  • 0

    34.  2009-03-29 11:47:17

    biotyt: to będzie oferta Heyah. ;-) Czy nowa, czy coś dotychczasowego, to jeszcze nie wiem. :-)

  • 0

    35.  2009-03-31 15:01:39

    Naiwniacy ;)

Dodaj swoją opinię