Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli prywatny cmentarz w kieszeni

Pajacyki, czyli prywatny cmentarz w kieszeni

Q! 6 Lipca 2009 21:00

0 0

W App Store pojawiła się aplikacja, która umożliwia stworzenie wirtualnego nagrobka. Dzięki temu każdy posiadacz iPoda lub iPhone'a będzie mógł mieć zawsze przy sobie podręczny zestaw nagrobków bliskich sobie osób, zwierząt czy też innych osobistości ze świata tzw. popkultury.

Aplikacja o nazwie Pocket Cemetery (kieszonkowy cmentarz) umożliwia tworzenie nagrobków bliskich nam osób. Oprócz umieszczenia podstawowych danych takich jak data urodzin, zgonu czy zdjęcia, możliwe będzie również dołączenie dłuższego, niż na tradycyjnych płytach nagrobkowych, tekstu o zmarłej osobie. Jednak to nie wszystkie możliwości jakie zaoferuje nam postęp technologiczny względem tradycyjnych miejsc pochówku.

Za pomocą kilku dotknięć ekranu możliwe będzie nie tylko oddanie hołdu zmarłemu w postaci umieszczenia na jego nagrobku bitmapowych kwiatów. Kilka ruchów opuszkiem palca pozwoli również na "wysłanie" osobistej modlitwy za jego duszę.

Niestety, takie wspomnienia i oddawanie hołdu nie są bezpłatne. Co więcej, odbywają się one "lokalnie" - wszystko dlatego, że aplikacja nie korzysta z połączenia z siecią, a wypominki nie trafią dalej, niż do pamięci naszego urządzenia. Zakup aplikacji to wydatek rzędu 1,99 dolarów




Aplikacja umożliwia tworzenie większej liczby nagrobków, tak więc bardziej wytrwałe osoby będą mogły stworzyć swój prywatny cmentarz, który będą mogły nosić zawsze przy sobie, np. w kieszeni. Czyż to nie wspaniałe?



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~l  2009-07-06 21:22:20  host: public-gprs14342.centertel.pl

    Tylko w Ameryce takie coś...

  • 0

    4. ~bledos  2009-07-06 21:26:41  host: 078088099132.lomza.vectranet.pl

    MOze jeszcze lazienka i wc w iPhone?

  • 0

    5. ~  2009-07-06 21:26:47  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    Twórcom gratulujemy pomysłu. Ciekawe czy M.J. ich zainspirował...

  • 0

    6. ~emc  2009-07-06 21:27:36  host: emc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Życie coraz bardziej wirtualne; japońskie "zwierzęta"-roboty, miasta w sieci, gry etc. Zanim się obejrzymy normalne życie zaniknie a w sieci rozkwitnie :( ale co to za "życie".

  • 0

    7. ~  2009-07-06 21:31:40  host: ip-89-174-121-134.multimo.pl

    ojaaa

  • 0

    8. ~bebol  2009-07-06 21:36:47  host: hmz154.internetdsl.tpnet.pl

    Masakrą jest poziom językowy tej wiadomości :/

  • 0

    9.  2009-07-06 21:46:48

    Tutaj poziom językowy nie ma znaczenia. Aplikacja nadaje się na Absurd Roku 2009. ;]

  • 0

    10.  2009-07-06 21:52:22

    *** bebol - pewnie nie zauważyłeś, ale to jest wiadomość z cyklu "pajacyk". Tak więc, jak wspomniał *** widex, jest tu trochę więcej miejsca na luz językowy, niż w przypadku normalnej informacji.

  • 0

    11. ~halo  2009-07-06 22:09:26  host: ip187-200.ghnet.pl

    Troche podszedłem do tego z przymrużeniem oka. śmieszne nie ma co hehe. "co tam patrzysz w telefonie?" "a patrze sobie na moje nagrobki- taki mój prywatny cmentarz w telefonie" hehehehehe o nie moge ze smiechu XD

  • 0

    12. ~bambo  2009-07-06 22:22:05  host: 188.33.55.73

    dobre, w końcu ile czasu wytrzymamy na cmentarzu. A jak mamy w telefonie to możemy sie lampić na nieboszczyki all day long, bohaha. Ludzie to mają pomysły :)

  • 0

    13. ~sympatyczny  2009-07-06 23:06:57  host: chello087206026073.chello.pl

    troche lepsza pasta do zebow to wydatek rzedu 10 zl. uzywanie zwrotu "wydatek rzedu 1,99 dolarow" w odniesieniu do czegos co kosztuje dokladnie 1,99 dolara wydaje mi sie lekka niezrecznoscia jezykowa. no dobra, juz koncze czepianie sie ;)

  • 0

    14.  2009-07-06 23:38:00

    *** sympatyczny - a zgadnij ile osób kupuje "trochę lepszą pastę do zębów", a ile aplikacje w App Store? ;-)

  • 0

    15. ~  2009-07-07 05:52:15  host: t03-15.opera-mini.net

    Zasadniczo mozna zrobic na tym pomysle cementary tyccon. Oplacanie miejsc wyrzucanie i kradziez nie wykupionych miejsc w alei glownej. organizacja pogrzebow. Oklejanie grobow wezwaniami do zaplaty, nasylanie windykatiorow na rodziny. Taki symulator proboszcza alias hiena cmentarna

  • 0

    16. ~  2009-07-07 05:54:10  host: t03-15.opera-mini.net

    Gdzie zrzuty ekranu lenie? power+home i juz zrzucik jest. Mam wam wyslac lenie ?

  • 0

    17.  2009-07-07 08:24:26

    16 - to TY to kupiłeś?

  • 0

    18. ~mi  2009-07-07 08:45:20  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    musze to napisac:poj eb ało psa i bude razem z łańcuchem..

  • 0

    19. ~  2009-07-07 08:50:51  host: t08-02.opera-mini.net

    Tu mówi się o zmarłych więc mimo wszystko proszę o szacunek - ja też uważam ta aplikacje za bardzo głupia - a szczególnie ten motyw z elektroniczną modlitwa

  • 0

    20. ~neo  2009-07-07 19:53:48  host: ema235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Komercha jak nic, nie ma już żadnej świętości poza kasą. Smutne!

  • 0

    21. ~  2009-07-07 20:27:09  host: 082139048134.radom.vectranet.pl

    A nie lepiej wziąść puste pudełka np po zapałkach i zrobić sobie smetarzyk na komodzie? A wokół takie miniaturowe szkieleciki, świeczuszki, .. A pomysł z artykułu... Kiepski by powiedział: w dupach im się poprzewracało. Chore społeczeństwo = chore pomysły. Kończe bo procenty z puszki uciekają.

  • 0

    22. ~  2009-07-09 00:43:21  host: t04-02.opera-mini.net

    Nie dziwne że Al-Kaida poluje na tych hamburozercow..

Dodaj swoją opinię