Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli Play nie daje spać klientom

Pajacyki, czyli Play nie daje spać klientom

LuiN 27 Czerwca 2017 10:38

6 9

nagraj audiobooka

"Tu Jerzy Stuhr. Nagraj ze mną audiobooka" - zabrzmiało ze słuchawek telefonów o 2 nad ranem. Play nie dał dziś spać swoim klientom.

Od 1 do 6 rano dzwoniły ostatniej nocy telefony sieci Play - połączenia realizowane były z numeru 790998777. Wyrwani ze snu klienci odbierali je, a w słuchawce słyszeli "Tu Jerzy Stuhr. Nagraj ze mną audiobooka".




Gdy zdenerwowani kładli się ponownie spać, ciszę nocną przerywał jeszcze SMS - z informacją o promocji sieci Play i Audioteki, w ramach której można nagrać "Seksmisję" z Jerzym Stuhrem.

Chociaż pora na "Seksmisję" z pozoru była odpowiednia, serwisy agregujące informacje o numerach marketingowych przeżyły oblężenie. Na jednym z nich odnotowano dzisiaj 1100 wejść na stronę numeru 790998777 i pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy od oburzonych klientów.

Mało zabawny psikus systemu. Kampania trwa od poprzedniej środy i nie było takich wpadek. Bardzo przepraszamy! - komentuje sytuację Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: play | jerzy stuhr | seksmisja | audioteka

w sumie: 58
  • 0

    39. ~m-a-t  2017-06-27 12:30:22  host: 89-64-28-13.dynamic.chello.pl

    Jeszcze info dla tych, którym jest przykro, że do nich play o drugiej nie dzwonił: ta Promocja jest skierowana tylko do klientów audioteka.

  • 0

    40. ~Zen  2017-06-27 12:31:30  host: 31.179.221.61

    Jak dobrze że nie jestem w Play, a w dodatku że mój telefon od 21:00 do 6:00 (do budzika) jest w trybie milczącym hehehe.

  • 0

    41. ~mkkot  2017-06-27 12:33:44  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    @33 ale ja chcę mieć tę usługę. Nie chcę tylko, żeby ona działała w momencie mojego "odciszenia" telefonu. Widzisz, w poprzedniej pracy przez 7 dni w miesiącu miałoby to miejsce około 5 rano. Zresztą wtedy i tak nie miałbym czasu z nikim rozmawiać.
    @34 no ja też odbieram takie telefony o takich porach, ale tylko kiedy nie śpię. Uważam, że mój wypoczynek jest nadrzędny nad zwykłą chęcią pogadania lub czyimś problemem. Twój znajomy pewnie poradziłby sobie inaczej, gdyby się do Ciebie nie dodzwonił. Inna sprawa, że może masz łatwość zasypiania po przebudzeniu, bo ja nie mam.

  • 0

    42. ~nn  2017-06-27 12:35:53  host: 193.106.129.173

    @32: " sytuacjom, kiedy operator zakłada, że o 9 czy 10 już na pewno nie śpisz, kiedy właśnie śpisz w najlepsze ;)" - taka sytuacja, przy wyłączonych zgodach marketingowych, to już naruszenie. Tylko trzeba się potem gimnastykować by coś od operatora wyrwać. Mnie np., mimo wyłączonych zgód u operatora wlo, nie dalej jak 2 miesiące temu, uparcie dzwonili z ofertami przedłużenia umowy. Ale, że szkoda mi było czasu na egzekwowanie prawa to odpuściłem.

  • -1

    43. ~pabloki  2017-06-27 12:36:40  host: apn-37-248-112-2.dynamic.gprs.plus.pl

    ale o co ta afera ? w chinach była inna godzina. w chińskiej sieci jest chinski czas.

  • 0

    44. ~mkkot  2017-06-27 12:39:02  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    @42 nie no, nieprawda. Wystarczy SMS o treści "Twój pakiet internetowy odnowi się za 2 dni". Masz jeszcze całą komunikację informacyjną, która nie jest marketingiem.

  • 0

    45. ~nn  2017-06-27 12:41:35  host: 193.106.129.173

    Co do tych sms-ów to akurat pewnie masz rację, aczkolwiek nie jest to dalej dzwonek wywalający Cię ze snu w środku nocy. Z drugiej strony nie przypominam sobie aby na którykolwiek z numerów używanych przez moją rodzinę (nie wiem jak u innych) przyszedł taki sms informacyjny w środku nocy.

  • 0

    46. ~Archi3  2017-06-27 12:44:56  host: public-gprs360079.centertel.pl

    Wylaczone wszystkie zgody marketingowe + antyspam (np odebrać telefon? ) i można spać spokojnie. Mój numer jest mają np. Rodzice ustawiony jako ICE i nie chciałbym dowiedziec się gdy moze być za późno. Od Playa do Nju odszedłem jakieś 2 lata temu i widzę że to była bardzo dobra decyzja.

  • 0

    47. ~  2017-06-27 14:39:16  host: 185.137.18.69

    do 23 - masz bardzo ograniczona wyobraźnię -

    1) jesli nie chcę by ktos mnie budził w nocy, to po co mam mieć właczony telefon?

    2) smartfon - dziecinnie proste - automatycznie włacza sie i wyłacza o dowolnej godzinie (ewentualnie może zmieniac profil, wyciszac itd)

    3) telefon stacjonarny... tak sie składa, ze kiedyś wyciagałem na noc wtyczke, bo jakis debil bawił się po nocach

    to że TY masz coś nie oznacza, ze INNI to mają

    inteligencja polega miedzy innymi na posiadaniu wyobraźni

  • 0

    48. ~Misiek  2017-06-27 15:31:05  host: gateway1.cebit.com.pl

    Jest taka aplikacja "odebrać telefon?". Polecam, daje radę nawet z najgorszym telemarketingiem.

  • 0

    49. ~Wojtas  2017-06-27 16:08:19  host: 178235146164.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    W sumie zabawne. Chyba poskładałbym się ze śmiechu, jakby do mnie Jerzy Stuhr zadzwonił w środku nocy i zaoferował nagranie filmu. Myślę, że poczułbym się jak we śnie. Ale poważnie mówiąc - ze względu na te wpadki, jestem od kilku lat w Plusie i nie mam zamiaru tego operatora zmieniać.

  • 0

    50. ~.w  2017-06-27 17:13:07  host: 164.77.40.14

    #playfail :D

    co do dyskusji o wyłączaniu telefonu w nocy... wyobraźcie sobie, że jeszcze dosyć niedawno ludzie w ogóle nie mieli telefonów i ŻYLI :D teraz żyjemy w takiej śmiesznej rzeczywistości, że jest presja bycia "always connected" i masz jak maszynka odpowiadać o dowolnej porze... przez kilka lat wychodziłem z podobnego założenia i nawet pracowałem po nocach, po czym powiedziałem basta - trzeba mieć zdrowe granice, mieć czas na pracę, mieć czas na wypoczynek i zdrowy sen; ok - każdy ma prawo do wyboru i podejścia, ale nie ma sensu przekrzykiwać sie, że jedna czy druga opcja jest lepsza -- każdy ma wybór. Po prostu polecam wziąć głęboki oddech, zrobić krok do tyłu i spojrzeć czy faktycznie jest sens się katować? :-)

  • 0

    51. ~nn  2017-06-27 17:27:44  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @50: jeden lubi kasę w Biedronce za 2 tysie, inny woli dwa razy w miesiącu odebrać telefon w środku i zarobić 5 tysi. Co kto woli, co kto lubi. To, że Ciebie zagonili i zakatowali nie jest równoznaczne z tym, że wszyscy ci którzy odbiorą telefon w nocy (mowa o telefonach biznesowych) czują się z tego powodu pokrzywdzeni. Zapewniam Cię (pisałem o znajomych działających w konkretnych segmentach branżowych), że nie są. Jeden lubi pospać w nocy, inny popracować (ktoś komu bliżej do rytmu dnia sowy).
    Piszesz, jakbyś się z choinki urwał, że " jeszcze dosyć niedawno ludzie w ogóle nie mieli telefonów i ŻYLI". Kiedyś nie było też samochodów, dwa programy w telewizorze (w tym jeden od 15:00), na półkach słonina i kartki na cukier. Też żyli. Tylko jak? Lubisz wyłączać telefon na noc bo czujesz się wyciśnięty jak cytrynka przez swojego pracodawcę za młodości (gdy myślałeś, że jako jeden ze szczurów coś osiągniesz) - wyłączaj. To, że inni tego nie robią - ich wolna wola i wybór.

  • 0

    52. ~mkkot  2017-06-27 18:14:13  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    Zatem albo "odebrać telefon", jeśli musi się być pod telefonem dla losowych numerów nocą, albo wyciszenie i ewentualnie biała lista jak ja robię, no i koniecznie brak zgód marketingowych. Zatem możemy się chyba wszyscy zgodzić, że mimo ewidentnego failu operatora (nocne powiadomienia były eleminowane w okolicach 2011 roku - wiem, bo pracowałem wtedy na Taśmowej), obudzeni w środku nocy są sami sobie winni, bo nie przewidzieli tego w sumie łatwo przewidywalnego zdarzenia.
    I odpowiadając tym, którzy są w W3: powyżej ktoś już napisał, że w Plusie miał to samo, a do koleżanki pamiętam heyah lubiło pisać w środku nocy. Co szokujące, ludzie w większości w ogóle nie wyciszają swoich telefonów (i nie dbają o zgody marketingowe, ale to inny temat), a potem mają pretensje do operatora o swoją niedbałość. Jeśli ktoś kiedyś spał w schronisku w któryś długi weekend z większą grupą ludzi, to pewnie był budzony przez niewyciszone telefony innych.

  • 1

    53. ~mkkot  2017-06-27 18:18:09  host: host-81-190-218-227.dynamic.mm.pl

    Swoją drogą niech każdy robi, co chce, ale niewyciszanie telefonu przy spaniu w towarzystwie to dla mnie już oznaka braku kultury i empatii.

  • 0

    54. ~  2017-06-27 19:02:27  host: user-94-254-178-71.play-internet.pl

    Kiedy gruszka przeprosi i odda skradzione środki z kont?

  • 0

    55. ~amisie  2017-06-27 20:01:22  host: public-gprs401486.centertel.pl

    A mi się ostatnio a2mobile SMSem w środku nocy pochwaliło roamingiem.

  • 0

    56. ~wave  2017-06-27 23:59:50  host: 195-222-101-158.internetia.net.pl

    @48 dokładnie. Również polecam. Teraz aż sprawdziłem rejestr z ciekawości i wpadł mi ten numer ok. 1 w nocy :)

  • 0

    57. ~  2017-06-28 06:54:10  host: host-176-221-122-172.dynamic.mm.pl

    Nic tylko na noc włączać tryb samolotowy...

  • 0

    58.  2017-06-28 10:55:51

    ostatnimi czasy play robi po prostu wszystko, by wkurzyc swoich kleintow. Bardzo się starają, żeby ci odeszli do konkurencji.

Dodaj swoją opinię