Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli papierowe mapy dla użytkowników systemu iOS 6

Pajacyki, czyli papierowe mapy dla użytkowników systemu iOS 6

Q! 21 Września 2012 15:24

0 0

apple ios6 papierowe mapyJeśli korzystasz z nawigacji w systemie iOS 6 to wiele wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas możesz nie dotrzeć do celu. Jest jednak na to rozwiązanie - zamiast nawigacji w smartfonie, można skorzystać ze starych i niemodnych, ale skutecznych map papierowych.

O czym mowa? O systemie iOS 6, w którym zabrakło map od Google. Zastąpiły je mapy własne Apple’a, które, delikatnie rzecz ujmując, nie są tak dokładne jak te od Google’a.




Jak temu zaradzić? Na prosty pomysł wpadli pracownicy metra na stacji Hackney Wick w Londynie. Wszystkim użytkownikom systemu iOS 6 oferują oni… papierowe mapy okolicy dostępne w kasach. Proste? Proste! A że takie niemodne... ;-)

Źródło tekstu: Twitter, Gizmodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    2.  2012-09-21 15:37:02

    I git :D

  • 1

    3. ~Czytelnik  2012-09-21 15:47:16  host: V32-03.opera-mini.net

    To naprawdę dobra wiadomosć - moze ludzie nauczą sie przynajmniej korzystac z mapy. Uzaleznienie od technologii poszło tak daleko, ze niedługo bez gpsu ludzie nie wróćą do domu.

  • 0

    4.  2012-09-21 15:57:59

    Niemodne? Za 2 tygodnie nie będzie nic tak modnego jak bieganie po ulicy z papierową mapą i ajfonem na niej

  • 2

    5.  2012-09-21 16:04:15

    to jest zewnętrzna funkcja iOS, która nazywa się PaperView

  • 0

    6. ~p__  2012-09-21 16:09:20  host: aut125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czarny marketing pełną gębą (jeśli to prawda)

  • 0

    7. ~  2012-09-21 16:15:13  host: apn-77-114-7-126.dynamic.gprs.plus.pl

    U nas tez by się przydały, do biletu gratis. Podajesz IMEI srajfona i dostajesz mapy papierowe w ramach pocieszenia.

  • 0

    8. ~wziuuuu  2012-09-21 16:20:40  host: user-94-254-130-251.play-internet.pl

    To takie mainstreamowe.

  • 1

    10.  2012-09-21 16:25:08

    W kartonie z telefonem powinna być ta mapa ;-)

  • 1

    11.  2012-09-21 16:29:32

    @9 - okrzyknięty "cudem techniki" przez fanatyków Apple sprzęt nie może budzić szyderczych uśmieszków u innych, zwłaszcza że sam dał do tego powody? Jak widać każda firma zalicza wtopy, nawet nieomylne jabłuszko...

  • 2

    12.  2012-09-21 16:34:15

    Ostatnio w wawie pani mnie pytała o ulicę która była 200 metrów dalej. Miała ajfona z nawigacją i nie mogła sobie poradzić. Kiedy zaproponowałem że mogę jej pokazać na papierowej mapie co i jak to stwierdziła że nie trzeba. No i poszła w złą stronę z tym swoim jabłkiem.

  • 1

    14. ~xy  2012-09-21 17:40:37  host: nat.pansa.pl

    No i co, że rzekomo niemodne skoro najlepsze!

  • 1

    15. ~  2012-09-21 17:50:54  host: aaql28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sumie- niektorzy nie rozrozniaja ironi i zartu od hejterstwa- przykre ! ;)

  • 1

    16. ~...  2012-09-21 19:58:52  host: 178-37-139-46.adsl.inetia.pl

    Cóż, tandeta to tandeta - oprócz pierwszego IP, któy był dość dobrą sprzętowo konstrukcją, chociaż oprogramowanie było dość nędzne.

  • 1

    17. ~s  2012-09-21 20:51:56  host: aeef156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przerost formy nad treścią. Wielbiciele jabłka, musicie sobie jasno powiedzieć, za 2,5 tysiąca wciskają wam sprzęt wart 1000 zł. Ciekawe jak to nazwać. Od mam Lumie, żeby nie było, ze mam Szajsunga za 200 zet.

  • -1

    18. ~Jarekt  2012-09-21 20:59:04  host: 77-254-27-77.adsl.inetia.pl

    To są mapy od TomToma i są o niebo lepsze niż te od googla. Nie mają niestety tyle POI i gorszy wygląd zdjęć satelitarnych ale sama nawigacja działa o niebo lepiej. Używałem map google do nawigacji i cholerstwo nawet jednokierunkowych nie rozróżnia. Aplikacji obsługująchcy mapy od googla jest sporo jeśli ktoś się upiera ale ja wolę porządną nawigację bez wodotrysków.

  • 0

    19. ~pisul  2012-09-21 21:12:54  host: z35-04.opera-mini.net

    Porownywalem nawigacje jadac do hurtowni w obcym mi miescie. Sygic kierowal perfect jakies 200 kilometrow i powiedziala jestes u celu ale dopiero nawigacja google doprowadzila pod same drzwi! Teraz gdy juz jest darmowa glosowa po Polsku ta od noki moze sie schowac. Nawet naviexpert przegrywa w przedbiegach z google navi.

  • 0

    21. ~marek b  2012-09-22 15:26:47  host: host-89-238-11-69.smgr.pl

    kto pamięta jak zaczynało google z mapami. od razu krakowa nie zbudowano. dajmy im szanse.

Dodaj swoją opinię