Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli kto P4 kupi Bilobil?

Pajacyki, czyli kto P4 kupi Bilobil?

WitekT 24 Października 2011 13:22

0 0

Dziś UOKiK wydał zgodę na przejęcie Polkomtelu przez Zygmunta Solorza-Żaka. Marcin Gruszka, rzecznik P4, od razu na swoim blogu przypomniał kwestię alokacji częstotliwości, kładąc główny nacisk na kwestię 1800 MHz. My za to wspomożemy pamięć P4... ;-)

P4 od pewnego czasu stanowczo podnosi kwestię swoich braków częstotliwościowych. Mówił o tym w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Jacek Niewęgłowski, członek zarządu odpowiedzialny za strategię. Dziś na swoim blogu zrobił to Marcin Gruszka.

Przedostatni przetarg na 1800 MHz rozegrał się w 2006 roku - wtedy wygrała Telekomunikacja Kolejowa, która częstotliwości nie wzięła, w związku z czym odbył się kolejny przetarg, w którym paczki przypadły CenterNetowi i Mobylandowi.




Przypomnimy teraz naszą relację z tamtego czasu:

***
Przedstawiciele P4 przynieśli w poniedziałek do siedziby URTiP przygotowane oferty przetargowe, ale nie zdecydowali się na złożenie ich. Rzeczniczka prasowa P4 Magdalena Sawicka powiedziała, że operator nie był zainteresowany złożeniem oferty w przetargu, ponieważ ta technologia nie umożliwia świadczenia usług multimedialnych, a w perspektywie kilku lat zostanie wyparta przez UMTS.
***

Trudno nie zgodzić się z Anną Streżyńską, prezes UKE, która w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL określa działania P4 jako chaotyczne. Co oni tam na Taśmowej biorą zamiast tego Bilobilu? ;-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 1

    45. ~  2011-10-24 17:31:32  host: ready-to-release.elcuk.pl

    @43 - twoja "wiedza" jest porażająca, jeżeli 2G określasz mianem średniowiecza... Myślałem, że takie komentarze to tylko na Onecie.

  • 1

    47. ~  2011-10-24 18:07:58  host: t13-12.opera-mini.net

    @46 tu nie onet chłopaczku,zachowuj się kulturalnie..nie jesteś w domu

  • 1

    48. ~  2011-10-24 18:27:14  host: z27-07.opera-mini.net

    46, a kto tutaj mowi o karze dla P4? Ja zwyczajnie przestane korzystac z ich uslug. Ja chce korzystac z uslug a jezeli operator nie jest w stanie tego zapewnic to odchodze do innego. Czekam na nowa siec t i orange a takie kajtki jak ty dla paru groszy beda zapychac siec dalej :D

  • 1

    50. ~  2011-10-24 18:57:18  host: z27-07.opera-mini.net

    49, ceny owszem sa zawyzone ale nie ukrywaja tych cen i jezeli uzytkownikom to nie przeszkadza, to chyba nie nasz problem. W abonamentach jest stawka taka sama. Heyah w mixie obnizyla do 49gr min do play wiec nie jest zle. Niektorzy wola placic wiecej ale moga zadzwonic kiedy potrzebuja. Play tego nie gwarantuje. Sam sporadycznie trafiam na nr play. 99% to nr w3 i mvno

  • 1

    51. ~  2011-10-24 19:01:02  host: 14-149.beskidmedia.pl

    mam abonament w T 69zł i 360 minut łącznie z play, nie wiem czemu mnie doją AŻ 19 groszy :O

  • 1

    54. ~  2011-10-24 19:12:02  host: z27-07.opera-mini.net

    52, widzisz nie kazdy musi sie zastanawiac gdzie dzwoni, bo jak kolega wyzej napisal w abo w t ma minuty do play takze. nie dla kazdego wydatek 50zl/mc stanowi duzy problem. Ty musisz *** kazdy grosz, to rob to ale zrozum, ze dla innych telefon stanowi maly wydatek i nie zastanawiają sie nad drobnymi oszczednosciami, bo lepiej pomyslec jak zarobic. jak bedziesz malo placil to twoj play padnie i bedziesz mial problem :D

  • 1

    56. ~  2011-10-24 19:15:23  host: z43-09.opera-mini.net

    Prawdą jest że Play sam sobie winien swojej obecnej naprawdę trudnej sytuacji. Przy tych zasobach radiowych Solorza to nawet do spółki z Solorzem się nie nadaje bo byłby tylko pasożytem w takiej spółce. Widoków na szybkie przetargi nie ma. A kasę trzeba bulić Solorzowi coraz większą bo klientów przybywa własnego 2G praktycznie brak. No nieciekawa jest sytuacja P4. Może wkrótce Solorz kupi Playa zgodę bez problemu uzyska. Tu UOKiK zgodę bezwarunkową uzasadni ratowaniem operatora przed upadłością i zachowaniem kilkuset miejsc pracy. Bogaci mogą więcej.

  • 1

    59. ~  2011-10-24 19:34:46  host: z27-07.opera-mini.net

    58, tobie nigdy sie to nie udalo, bo ciągle jojczysz jak masz malo i nie masz pracy. Jak dla mnie to mogą nawet ci doplacac za korzystanie z ich uslug. Zupelnie jest mi to obojętne i zupelnie nie zazdroszcze tobie. Swoich minut nie mam jak wygadac i przechodza na kolejny miesiac. Jak place za wszystko i nie narzekam. Dziewczynom tez place a co. idz zrejestruj sie na forum :)

  • 1

    60. ~karolus  2011-10-24 19:53:51  host: public134881.xdsl.centertel.pl

    ~52.Daj spokój, nie dziaduj...Jak chcesz tak wszystko za darmo to ubierz szalik L i jedź na Bułgarską do Poznania . Masaż butem gwarantowany, za zupełną darmochę :)

  • 1

    61. ~  2011-10-24 22:25:56  host: user-109-243-0-182.play-internet.pl

    kurde, a jak byl temat o tym ze biora wyzszy mtr to gruszka wszystkim pamiec odswierzal, a teraz sami w pleju maja zaniki...

  • 1

    62. ~Ant  2011-10-25 17:56:58  host: apn-77-115-107-212.dynamic.gprs.plus.pl

    Pan Gruszka jest w branży zdyskredytowany, ale jego bloga nie czyta branża tylko fanboje!

  • 1

    63. ~Antymateria  2011-10-28 14:43:53  host: 80.48.17.122

    Super komentarz: Przedstawiciele P4 przynieśli w do siedziby URTiP przygotowane oferty przetargowe, ale nie zdecydowali się na złożenie ich. Rzeczniczka prasowa P4 Magdalena Sawicka powiedziała, że operator nie był zainteresowany złożeniem oferty w przetargu, ponieważ ta technologia nie umożliwia świadczenia usług multimedialnych, a w perspektywie kilku lat zostanie wyparta przez UMTS. Świetne :-) Trudno nie zgodzić się z Anną Streżyńską, prezes UKE, która w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL określa działania P4 jako chaotyczne. Co oni tam na Taśmowej biorą zamiast tego Bilobilu? - cytat z pana Witolda.

  • 1

    64. ~awert  2011-10-29 12:00:12  host: dtm78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    teraz tylko Play Fresh bije na głowę simplusa, 36.7 oraz sami swoi, bo niczym się nie wyróżnia przy tak taku, Heyah i Popie.

  • 1

    65. ~bastek00  2011-10-29 18:18:03  host: user-31-174-232-176.play-internet.pl

    @49 - dowiedz się może najpierw co to mtr i na jakiej zasadzie (czyt. na czyje życzenie) zostały stawki ustalone. Potem, jeśli zrozumiesz (w co wątpię) przyznasz, że wyższe stawki do Play są na ich własne życzenie. Myśleli, że się obłowią od początku i tak sobie zażyczyli (bo mieli wybór). Teraz czekamy wszyscy, aż się wykrwawią...

  • -1

    66. ~  2011-10-29 18:45:05  host: z14-07.opera-mini.net

    MTR spada a W3 doi swoich klientów nadal. Play jest najlepszy!

  • 0

    67. ~  2011-10-29 19:14:20  host: z46-05.opera-mini.net

    54 z tego co wiem to minuty do wszystkich w tm sa tylko do w3 ale otym mozna doczytac dopiero w regulaminie . to co uzyskasz za te 50 zl w playju wymaga wydania 10zl

  • 0

    68. ~  2011-10-29 19:52:06  host: z46-16.opera-mini.net

    67, to zle wiesz. Mam 360min do wszystkich za 69zl. Mozliwe ze bylo kiedys inaczej. Nie bardzo ma to znaczenie bo jak patrze na biling to moze 3rozmowy w miesiacu wykonam do play. Wystarcza mi to i o play nawet nie mysle. Znajomi byli i wrocili do t :)

  • 0

    69. ~  2011-10-29 19:58:27  host: t14-13.opera-mini.net

    ja mam w abo plusa za 25zł mam 300 minut do wszystkich, 100 do plusa i bezpłatny numer a do tego dali mi Nokie N8 za 99zł, umowa na 2 lata

  • 0

    70. ~  2011-10-29 20:01:05  host: z46-05.opera-mini.net

    68 doczytaj regulamin . na stronie przy ofercie pisze ze do wszystkich . chcialem nawet tam brac abo bylem tym zachwycony ale w regulaminie pisze ze do wszystkich w w3. jednym slowem dziadostwo

  • 0

    72.  2011-10-29 21:51:56

    #70 W jakim regulaminie jest to napisane? Taryf rodzinnych? Owszem, ale oni na swojej stronie oferuja obecnie "Zawsze w kontakcie" i w regulaminie tej oferty w okresie obowiazywania umowy jest dokladnie tak, jak napisal @68. Jej pkt 1.4.13. Po terminowym wygaśnięciu Umowy zawartej w ramach niniejszej oferty Operator zastrzega sobie możliwość przywrócenia zasad naliczania zgodnie z Cennikiem Taryf Rodzinnych.

Dodaj swoją opinię