Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli jak TP udogadniała życie klientom

Pajacyki, czyli jak TP udogadniała życie klientom

WitekT 21 Czerwca 2007 01:02

0 0

Wielu pewnie zna wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 21. maja, w którym podważył on prawomocność powołania Anny Streżyńskiej na stanowisko prezesa UKE. Wyrok dotyczył także uchylenia kary w wysokości 100 mln zł za nierozdzielnie neostrady tp od usług głosowych. Niewielu jednak wie, że wyrok ten wspominał o licznych udogodnieniach dostarczanych z usługą transmisji danych… ;-)

Gorąco polecam ósmą stronę wyroku, prawie sam jej koniec. Cytat:

W dziale dotyczącym opłat za korzystanie z usługi neostrada tp (...), w ramach opłaty abonamentowej abonent (...) otrzymuje dostęp do sieci Internet o określonej w cenniku usługi neostrada tp prędkości transmisji danych (...) oraz udogodnienia towarzyszące, określone w cenniku usługi neostrada tp.




Do udogodnień towarzyszących należały: dynamiczny przydział adresu IP, konto poczty elektronicznej o wielkości 5 MB, ograniczenie ilości przesyłanych informacji w kierunku do abonenta: 7, 15, 25, 35 lub 50GB w okresie rozliczeniowym, 20 lub 50MB w ramach usług hostingowych
.

Podkreślenia własne. Od siebie dodam, że TP rok temu dała mi udogodnienie w postaci niedostarczenia zamówionego modemu livebox tp. Ciekawe co jeszcze wymyślą… ;-)

PS. Jak pewnie zauważyliście, od dziś trochę inaczej tytułujemy Pajacyki. Przyzwyczajcie się, to już tak zostanie, poprzednie też pozmienialiśmy. ;-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~dt  2007-06-21 02:08:35  host: wap.plusgsm.pl

    Witek jak zawsze na posterunku ;) pajacyki-udogodnienia super! :D

  • 0

    2. ~PLANET  2007-06-21 03:13:27  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Witek, to troche roboty bylo ? Ile tych newsow pajacykowych powstalo dotychczas ? Aha - mnie tez TP udogodnila co nieco - na przyklad pol roku temu poprosilem o sonde techniczna mozliwosci zalozenia DSLa o okreslonej predkosci... kontaktu nie doczekalem sie do tego czasu :D

  • 0

    3. ~  2007-06-21 06:44:06  host: chello087207040151.chello.pl

    Toz to dobrodziej wielki z tej Tepsy. Tyle "udogodnień" towarzyszących bez dodatkowych opłat? Zasłużyli na jakis honorowy tytuł. Moze "Filantrop Roku"? I takie bzdury w wyroku? Niedługo przeczytamy, że złodziej ukradł pieniądze i w ramach "udogodnień" wybił poszkodowanemu oko, totez zasłużył na łagodniejszy wyrok.

  • 0

    4.  2007-06-21 07:30:04

    Widać sąd zna się na temacie :-) PS. Założyłbym sobie Neostradę, ale zniknęło jedno ważne udogodnienie, limit transferu. I teraz to już nie chce :-D

  • 0

    5. ~delong  2007-06-21 08:00:53  host: cxw190.internetdsl.tpnet.pl

    a ja przy okazji udogodnień ...... miałem tak że po 6 miesiącach walki z TPSA dokładnie od czasu zmiany prędkości DSLa na 15000 otrzymałem pismo, że nie są w stanie świadczyć tej usługi. Mimo tego iż przecież ktoś robił wywiad przed instalacją i stwierdził, że mogę taką prędkość mieć następne ekipy których liczby już nie pamiętam nie dały sobie rady więc cóż....przyszła oficjalna odpowiedź z TPSA że nie są w stanie zapewnić takiej prędkości. W trakcie tych nierównych walk jeden z pracowników technicznych TP stwierdził, że DSL 15000 to tylko na reklamach chodzi w rzeczywistości to bronią się przed instalacją bo są problemy. Najśmieszniejsze było to, że cały czas wina była po mojej stronie bo "co to za ruch jest generowany, że to się wywala...to wszystko te VoIP i VPN robią u Pana..." Szcena opadła dopiero jak testowy modem Panów techników synchronizował się na 8000 a już na 15000 kicha..... Nie wiem teraz co z tym zrobić czy UKE mi coś pomoże wszak umowę mam podpisaną na DSL 15000.....

  • 0

    6. ~delong  2007-06-21 08:02:37  host: cxw190.internetdsl.tpnet.pl

    oczywiście padło też jak chcę to mogę wogóle zrezygnować z ich usług.....szkoda że nie ma alternatywy

  • 0

    7. ~DaNTe  2007-06-21 08:06:40  host: adw70.internetdsl.tpnet.pl

    Mi osobiscie TP tez robi wielkie udogodnienie i od ponad roku (mimo iz na ich stronie mam mozliwosc techniczna) nie moge miec neo (co jest rowne z brakiem mozliwosci netu z netii) z powodu braku mozliwosci technicznych. Pytajac kiedy maja zamiar je zrobic w zeszlym roku uslyszalem ze do konca roku....w tym roku uslyszalem ze do konca tego roku.

  • 0

    8. ~Ant  2007-06-21 08:20:23  host: chello084010154233.chello.pl

    Hehe - to może TPsa w ramach udogodnienia sobie życia (nich i oni coś mają) zarobi sobie sama na rachunki swoich klientów i je zapłaci. Będzie szybciej pewniej i skuteczniej ;-)

  • 0

    9. ~solo  2007-06-21 09:11:32  host: 194.204.171.249

    żenujący artykulik

  • 0

    10. ~Zuker  2007-06-21 09:18:42  host: gniezno.serv-net.pl

    Ja już się nauczyłem,że z TP w układy nie wchodzę. Mam internet radiowy i przeszedłem na komórkę.Jest taniej i mam więcej udogodnień ;-))

  • 0

    11.  2007-06-21 09:19:21

    Solo a może to ty jesteś żenujący? Chyba że miałeś na myśli TPSA przez skrót myślowy a nie sam artykuł ;)

  • 0

    12. ~poznaniak  2007-06-21 10:41:37  host: 213-238-103-237.adsl.inetia.pl

    Cóż, wyroki polskich sądów i Trybunału Konstytucyjnego bywają coraz bardziej kosmiczne, by nie powiedzieć idiotyczne. Te udogodnienia to trochę tak jak wypowiedzi TK o tym, że kwintesencją wolnego rynku jest blokowanie dostępu do zawodu... Witek gratuluję tropienia takich nonsensów!

  • 0

    13.  2007-06-21 10:43:39

    poznaniak: z całą szczerością wyznam, że mnie to też umknęło uwadze, a sprawę zauważył nierzadko komentujący tu muddy. :)

  • 0

    14.  2007-06-21 11:11:16

    Super są te udogodnienia. Jak ja tęsknię za limitem transferu :P A poczty to nie jestem w stanie zapełnić, ma taką oszałamiającą pojemność :-)

  • 0

    15.  2007-06-21 11:35:56

    Howgh! ;-) Ale to chyba "tekst sądu", a nie matuszki tepsy... Chociaż licho ich wie.

  • 0

    16. ~miernik  2007-06-21 19:46:35  host: apn-100-133.gprsbal.plusgsm.pl

    Ja tam nie korzystam z neostrady ani z żadnego DSLa ale uważam że net z limitami jest lepszy od netu bez limitów, gdyż na necie z limitami ludzie się choć trochę ograniczają i nie backupują Internetu bez sensu i wszystim Internet płynniej chodzi. A przez usunięcie limitów to Internet się bardziej zapycha.

  • 0

    17. ~  2007-06-21 20:42:20  host: chello087207040151.chello.pl

    ~miernik. Najmniej to zapychają ci , którzy w ogóle nie mają internetu. A nie mają dlatego, że najdoskonalszym "udogodnieniem" telefrancy są wysokie ceny internetu i obowiązek utrzymywania stacjonarki.

  • 0

    18. ~lukaszkkk  2007-06-24 09:08:35  host: 212.160.172.70

    To sa udogodnienia: 1. dynamiczny przydział adresu IP - mozna z RapidShare sciagac bez ograniczen czasowych, wystarczy sie rozlaczyc. 2. Konto poczty elektronicznej o wielkości 5 MB - takie konto zniecheca nas wogole do korzystanie z niego... i dobrze, bo to badziew i spam maker wiec oszczedzimy sobie tylko nerwow. 3. ograniczenie ilości przesyłanych informacji w kierunku do abonenta: 7, 15, 25, 35 lub 50GB w okresie rozliczeniowym - bardzo wazne udogodnienie - chroni nas przed robieniem backupa internetu, czyli piractwem na calego. Niestety z udogodnienia zrezygnowano. :( 4. 20 lub 50MB w ramach usług hostingowych - bardzo slusznie, tak jak w przypadku poczty, taka wielkosc przestrzeni na serwerze skutecznie odstrasza aby tam strone zalozyc, tym bardziej ze hosting tp obsluguje tylko html, zadnych skryptow. Oferta z mysla o kliencie a wy sie czepiacie.

Dodaj swoją opinię