Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli jak przeczytać nazwę Hua... Hau... Hwaw...? [wideo]

Pajacyki, czyli jak przeczytać nazwę Hua... Hau... Hwaw...? [wideo]

Q! 24 Lipca 2012 08:52

0 0

Bez względu na to co wytwarza firma, jej nazwa powinna być krótka, zwięzła i… łatwa do przeczytania. Wygląda na to, że nie do końca pamiętał o tym Huawei. Jednak firma nie traci z tego powodu poczucia humoru.

Sprawdził to jeden z przedstawicieli firmy, który wybrał się na ulice Nowego Jorku i zapytał przypadkowych przechodniów w jaki sposób przeczytać nazwę jego firmy? Efekt zobaczyć można na poniższym materiale wideo.

Drugie pytanie dotyczyło tego z jakiej branży pochodzić może firma. Odpowiedzi były różne, w tym taka, że mogą to być m.in. linie lotnicze.




Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że materiał wideo został stworzony i umieszczony w sieci przez firmę… Huawei. Jak widać nawet duże firmy potrafią mieć poczucie humoru i odrobię autoironii. ;-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 2

    5.  2012-07-24 09:25:32

    Zawsze się zastanawiałem jak w innych krajach radzą sobie z wymową nazwy tej firmy. Wielu klientów mówi po prostu huuwej:)

  • 1

    6.  2012-07-24 10:07:33

    Oj, oj. Poprawnie wymawia się: [hła łej], a przy szybkim mówieniu [hła łi].

  • 0

    7.  2012-07-24 10:08:34

    a ja mówię po zastanowieniu się - hiułałej :D

  • 0

    8. ~  2012-07-24 10:11:38  host: master.zse.wroc.pl

    Ja zawsze wymawiam po angielsku "hiułej" ;)

  • 0

    9. ~Marek  2012-07-24 10:15:09  host: 188.147.103.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    No przecież w reklamie Play było "Hiułajej z Androidem, z Androidem!!" :D

  • 1

    10. ~  2012-07-24 10:18:15  host: 77-253-152-89.adsl.inetia.pl

    Bo te chinole nie znają podstaw brandingu... Jak sądzicie, dlaczego Japończycy za nazwę wybrali np. Sony? Bo to w miarę uniwersalna nazwa we wszystkich językach, do tego krótka i łatwa w zapisie.

  • 1

    12. ~a  2012-07-24 10:29:27  host: ip-37-209-128-180.free.aero2.net.pl

    "ła łej" czyli nawet lektorzy z reklam opów się wyłożyli...

  • 0

    13. ~  2012-07-24 10:30:26  host: deu171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11, a twoje imię wymawia się "dekiel". Transkrypcja fonetyczna czasami zadziwia.

  • 2

    14. ~  2012-07-24 11:52:39  host: afbo242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nazwa wyjątkowo debilna, ale i tak nic nie przebije OSRAM.

  • 2

    15.  2012-07-24 11:59:32

    14: co w niej wyjątkowo debilnego? To, że nie znasz mandaryńskiego nie oznacza, że nazwa jest debilna.

  • 1

    17. ~  2012-07-24 12:05:11  host: z48-02.opera-mini.net

    15). Ojejej, ale mieszka w Polsce i widzi na żyrandolu OSRAM, więc kiepsko się kojarzy. Tak samo BB CURVE, gdybyś miał np. telewizor z takim napisem CURVE. Miłe to to nie jest co dzień na to patrzeć i mimochodem czytać taki napis.

  • -1

    18.  2012-07-24 12:07:43

    17: Jak się boi to niech po prostu pod tym żyrandolem nie staje i problem z głowy :)

  • 1

    19. ~  2012-07-24 12:16:52  host: z48-02.opera-mini.net

    18). Cieszyć się, że muchy czytać nie umieją, he he

  • -1

    20.  2012-07-24 13:21:19

    17: To znaczy, że masz strasznie wąski umysł i nie wychodzisz poza znajomość języka polskiego. Współczujemy.

  • 0

    21.  2012-07-24 14:05:09

    to tak jak z Hewlett-Packard :]

  • 1

    22.  2012-07-24 14:07:55

    @17 w wielu krajach kurva/curva/kur.wa itp to zakręt lub łuk np. w hiszpanii często na drodze spotkasz znak curvas peligrosas czyli niebezpieczne zakręty :D

  • 1

    23. ~  2012-07-24 14:29:22  host: 89-67-84-233.dynamic.chello.pl

    Ta firma jest jednym z podwykonawców budowy metra w Warszawie http://www.cipaspa.it/ita/ i nawet swoje logo umieszczają na budowie :D

  • 1

    25. ~qura  2012-07-24 17:04:30  host: 89.218.174.9

    Właśnie się zapytałem kolegę z pracy co znaczy HUAWEI i w dosłowny tłumaczeniu HUAWEI znaczy "chińskiej produkcji" :).

  • 0

    26.  2012-07-25 08:49:39

    A może Huaweii po polsku najlepiej czytać "Ojejej"? ;)

  • 0

    27. ~  2012-07-25 17:38:35  host: z47-09.opera-mini.net

    20). Mam umysł jaki mam, tobie nic do tego, a pracuję i żyję w Polsce, więc nie muszę siedzieć w zagranicznych językach.

Dodaj swoją opinię