Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli jak posłowie wyobrażają sobie umowy z telekomami

Pajacyki, czyli jak posłowie wyobrażają sobie umowy z telekomami

WitekT 25 Września 2012 20:23

0 0

Każdy z posłów sam kupuje telefony komórkowe do celów prowadzonej przez siebie działalności, sam opłaca je także w ramach funduszy na działanie swoich biur. Kancelaria Sejmu planuje wspólny zakup, aby uzyskać lepsze warunki. Posłowie wiedzą jednak lepiej.

Ewentualny koszt zakupu telefonu i usługi posłowie musieliby pokrywać indywidualnie. Idea włączenia do przetargu telefonów dla posłów wynika z przekonania, że możliwe jest wynegocjowanie niższych stawek za usługi telekomunikacyjne niż te, które posłowie uzyskują indywidualnie - napisała Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na pytania Rzeczpospolitej.

Do tej pory wszystko jest w miarę jasne. Zawsze można jednak liczyć na ciekawe wypowiedzi posłów zdradzające ich głęboką znajomość tematu.

Każdy z nas ma jeden czy dwa telefony i jest w stanie samemu wynegocjować takie warunki, jakie uważa za najlepsze. Taki przetarg to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. (…) Być może komuś zależy, byśmy wszyscy byli w jednej sieci, u jednego wskazanego dostawcy - ocenia Dariusz Joński z SLD.




Posłowie, zawierając umowy na telefony, często korzystają z tzw. opcji dla biznesu, czyli dobrych telefonów za złotówkę i na bardzo promocyjnych warunkach. Nie ma powodu teraz tego zmieniać - mówi Zbigniew Girzyński z PiS dodając, że jego zdaniem za pomysłem na ogłoszenie przetargu na telefony dla posłów mogą stać interesy któregoś z operatorów lub dystrybutorów telefonów komórkowych.

Umowa na usługi telekomunikacyjne dla 460 osób, nawet przy promocyjnych cenach, to nie bagatela. Obawiam się, że po prostu ktoś chce przytulić bardzo korzystne zlecenie - mówi Girzyński.

Parafrazując pewien dowcip - a może rzucić to wszystko w cholerę i kandydować do Sejmu?

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    40. ~BKX  2012-09-26 07:30:41  host: gw.bc.lnet.pl

    Ja powiem tyle, chyba nikt z tutaj komentujacych nie pracowal nigby w b2b i nie widzial jakie stawki za polaczenia maja duze firmy. Przy 460 sim abonament no limit to wyrzucanie pieniedzy w bloto i dramatyczne stawki w roamingu. Max. koszt za 1 kontrakt all net jakies 6-8 gr., bez limitu stacjonarne i wewnatrz sieci, a abon. wyjsciowy 1 zl. Jeden dzwoni wiecej, drugi mniej, ale pieniadze ida z naszych kieszeni i takich stawek posel nigdy nie dostanie jako klient z segmentu soho, do tego za druga zl dostanie internet, a ze poslowie glownie rozmawiaja miedzy soba to generwany sredni koszt na 1 osobe nie przekroczy 30-40 zl - polowa tego co no limit...

  • 0

    41. ~  2012-09-26 07:31:49  host: z18-14.opera-mini.net

    WitekT-kandyduj na posla,bedziesz mial iphona 5 i no limit do calego swiata.

  • 0

    42. ~ziutek  2012-09-26 07:35:57  host: aetp97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To właśnie Polska jest i ci co zrobią "przetarg" i co są przeciwni myślą tylko o "kradzieży własnej" o podatników mają głęboko w ... http://www.polityka.pl/rynek/1530087,1,dlaczego-mundurowym-spies zno-do-emerytury.read

  • 0

    43.  2012-09-26 07:45:02

    AD 38 - od posła Girzyńskiego? Rodziny posłów będą więcej płacić? skandal! Pojęcie niektórych posłów w sprawach zasad funkcjonujących na wolnym rynku jest przerażające.

  • 0

    44.  2012-09-26 08:16:15

    Witek - to jest nalepsza fucha w tym kraju! Pewnie, zę każdy z nich chciałby sam wszystko kupować - paliwo do pojazdu prywatnego wykorzystywanego w celach służbowych, komputery, telefony... Bo kto mu zweryfikuje fakturę szczegółowo? Jak dostaną to od Sejmu, to jak dostaną zwrot za wydatki na pozostałe telefony, wykorzystywane oczywiście w celach związanych z działalnością na rzecz interesu państwa?

  • 0

    45.  2012-09-26 08:18:49

    40. ~BKX - między sobą?

  • 0

    46. ~piotrp  2012-09-26 08:23:19  host: 85.28.185.22

    Tylko ktoś zapomina że nie wszędzie jest jednakowy zasięg. Co mi z tego że poseł mniej wyda na telefon jeśli nie będę miał z nim kontaktu. Takie pomysły to wiecie gdzie można wsadzić. Przecież partie już mają umowy w telekomami i płacą mniej niż potencjalni kowalscy, a przymusu nie ma.

  • 0

    47.  2012-09-26 08:24:13

    31. - a o czym świadczy niby posiadanie doktoratu? Że gość ma pojęcie o wąskiej dziedzinie jakiejś nauki i trochę badań w tym kierunku robił? Jaki ma to związek z porządną wiedzą o państwie, o prawie, jaki ma związek z uczciwością, honorem, patriotyzmem, które nie zależą od tego ile i jakie poseł posiada dyplomy?

  • 0

    48.  2012-09-26 08:24:48

    46. ~piotrp - a dzisiaj masz?

  • 0

    49. ~Daro  2012-09-26 10:42:17  host: apn-46-76-24-67.dynamic.gprs.plus.pl

    Dobrze jest być posłem. Niedługo będziemy płacili podatki dla posłów żeby mogli wyjechać na zasłużone wczasy, bo dieta na to nie starczy. Chyba wystartuje w kolejnych wyborach.

  • 0

    50. ~...  2012-09-26 16:20:53  host: 89.204.130.16

    @47wlo Fajnie powielać obiegowe opinie, prawda? Zresztą to dość symptomatyczne. Tzn. Ty NA PEWNO doktoratu nie masz. Nawet z łopatologii. I nie ma tu nic do rozumienia. Podobnie jak i żadnych gwarancji, ale mocniejsze filtrowanie jest konieczne. Po prostu w Sejmie zamiast 50 czy 70% baranów, będzie 10 czy 20% czarnych owiec.

  • 0

    51. ~  2012-09-26 19:29:52  host: ip-151-248-38-114.free.aero2.net.pl

    Witoldzie napisz dlaczego uważasz przedstawioną sytuacje za pajacyka? Dlaczego pajacykiem nie jest analogiczna sytuacja ustawowego zmuszania obywateli do korzystania z opon tzw. zimowych w samochodach albo, żeby nie było że nie na temat, karanie za rozmowę przez telefon komórkowy trzymany w ręce przy uchu? Wszystkie przypadki łączy to że ktoś ma w tym interes. W punkcie 28. napisałeś że piszesz co myślisz. Inni również piszą co myślą ale dlaczego czasami modyfikujesz ich wypowiedzi (cenzura, moderacja)? To zalatuje jeśli nie hipokryzją to przynajmniej tzw. moralnością kalego.

  • 0

    52.  2012-09-26 19:38:14

    50. - nie mam. I mi niepotrzebny. Mimo ponad 20 lat zawodowej kariery, wystarcza mi porządne zawodowe wykształcenie (wyższe, żebyś nie pomyślał, że zasadznicze zawodowe czasem) i ciągła nauka w dziedzinie, w której cały czas pracuję i się rozwijam. Znam natomiast cąły przekrój społeczny - właścicieli firm - od podstawówki po doktoraty, urzędników - podobnie, oraz szefów dużych firm -też z róznym wykszatłceniem. Naprawdę doktorat nie daje gwarancji, ze nie jest baranem człowiek ;-) Może to co badał w ramach studiów doktoranckich wie, ale czasem niewiele ponad to ;-) I przeciwnie - człowiek z zawodówką prowadzi sporą firmę, pełana kutura, chociaż taka "swojska", i co najważniejsze - szerokie "myślenie", rozumienie wielu zjawisk, biegłość w technologiach (bo z tym mam bardziej do czynienia)...

  • 0

    53.  2012-09-26 19:43:32

    A w Sejmie/Senacie więcej prawników praktyków powinno być po prostu ;-)

  • 0

    54. ~  2012-09-27 01:38:01  host: gaja.tpnet.pl

    @43. hainasz: Możesz wyjaśnić, czego dotyczyło to Twoje pytanie: "od posła Girzyńskiego?"? I może wyjaśnij też, co miał znaczyć ten bezsensowny zlepek zdań, który umieściłeś w swojej wypowiedzi, bo trudno w nim znaleźć jakiś sens! Przy okazji możesz też wyjaśnić, co konkretnie miałeś na myśli pisząc "Pojęcie niektórych posłów w sprawach zasad funkcjonujących na wolnym rynku jest przerażające". Bo jak na razie żadnych konkretnych przykładów tego "braku pojęcia" nie podałeś, a pomysł zbiorowego zakupu aktywacji u jednego operatora dla całego Sejmu, z daleka śmierdzi aferą, niewiele mniejszą niż wciąż jeszcze niewyjaśniona afera związana z informatyzacją administracji państwowej. A na zakończenie pragnąłbym Ci zwrócić uwagę, że nawet gdyby ten kontrakt z operatorem komórkowym faktycznie przyniósł jakieś oszczędności, to budżet Sejmu na następny rok i tak nie zostanie zmniejszony, lecz powiększony! Przypominam tutaj uzasadnienie zakupu tabletów dla posłów; też miał on spowodować oszczędności ze względu na mniejsze zużycie papieru przez Sejm. Ciekaw jestem wyliczeń, czy faktycznie tego papieru zakupiono aż o tyle mniej, żeby ta różnica pokryła koszty zakupu tabletów. Zdaję sobie jednak sprawę, że takie sprawozdanie światła dziennego nigdy nie ujrzy, z powodów oczywistych!

  • 0

    55. ~comandos  2012-09-27 08:18:26  host: 91.223.31.226

    @53 wlo chcesz w sejmie większą ilość prawników? Po to aby jeszcze bardziej skomplikowali obowiązujące prawo? Przecież byłaby to dla nich woda na młyn. Tam potrzeba mężów stanu a nie polityków, takich ludzi co troszczą się o przyszłość a nie o to co jst teraz i tu. Generalnie ludzi dobrze usytuowanych finansowo, dla których pieniądze to drugorzędna wartość.

  • 0

    56. ~klimass  2012-09-27 12:36:33  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Pustaki i idioci, oto kto nami rzadzi... Przeciez przy takich wypowiedziach widac, ze oni nie maja najmniejszej nawet wiedzy o tym jak dziala rynek i biznes... No bo co ich interesuje, ile zaplaca, skoro nie ich to pieniadze...

  • 0

    57.  2012-09-28 13:03:54

    PISIORY mają w Orange, potwierdzone info!

  • 0

    58.  2012-10-03 23:29:37

    WitekT na PREZYDENTA !!! -A jak Cię już wybiorą to nie zapomnij kto pierwszy te słowa napisał ;) Nie chce dużo - wystarczy że zrobisz mnie jakimś ministrem - może być nawet rolnictwa ;) A po 4 latach jak nas zmienią, to i tak już będziemy nachapani :P

  • 0