Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli iPhone 7 z ukrytym gniazdem Jack 3.5 mm

Pajacyki, czyli iPhone 7 z ukrytym gniazdem Jack 3.5 mm

orson_dzi 27 Września 2016 11:26

6 8

Niedługo po premierze nowych iPhone'ów w sieci pojawiła się fałszywa informacja o tym, że wystarczy wywiercić dziurę w obudowie, aby dostać się do gniazda mini-jack. Są tacy, którzy w to uwierzyli...

Na początku było to tylko zdjęcie prezentujące iPhone'a 7 z wywierconym otworem w dolnej krawędzi obudowy. Niedługo później postał film pokazujący w jaki sposób i gdzie konkretnie trzeba nawiercić otwór.




Zobacz: inne filmy z kategorii Śmieszne


Materiał umieszczony na kanale TechRax został obejrzany już ponad 10 mln razy. Pomimo tego, że muzyka odtworzona na końcu filmu ewidentnie płynie z głośnika smartfonu, są tacy, którzy w to uwierzyli. Poniżej przykładowe komentarze (darujemy sobie tłumaczenie, podobnie jak jakikolwiek komentarz):
  • TECHRAX YOU PIECE OF SHIT I DID THIS AND THE SOUND DOESN NOT WORK AT ALL
  • WTF??? F*ck you! My screen turned black the moment I started drilling and now I can't even open it
  • You idiot people said you was trustworthy and I drilled a hole in my brand new iPhone 7+ 256gb and it's completely f*cked. Do you know how much it costs? 919 English ducking sterling. AppleCare doesn't even cover that, thanks a lot.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone 7

w sumie: 28
  • 1

    9. ~nmn  2016-09-27 12:03:12  host: 8.37.225.60

    7 - wywierć otwór i wtedy uwierzysz ;-D

  • 0

    10. ~  2016-09-27 12:15:03  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    To było dobre ;] lol

  • 0

    11. ~  2016-09-27 12:30:16  host: 8.37.225.221

    @8 ty masz jeszcze mniejsze pojęcie nie-kolego

  • 0

    12.  2016-09-27 12:31:07

    Patrząc na popularność iPhone potrzebuje gniazda słuchawek ;) Fani kupią sobie nowy.

  • -1

    13. ~Prz  2016-09-27 12:52:33  host: esu200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    serio, artykuł na podstawie trolowych komentarzy na youtubie? Zostałeś strolowany przez trola. Nikt kto umie się posługiwac wiertarką by tego nie zrobił

  • 2

    14. ~Prz  2016-09-27 12:53:45  host: esu200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz dopisz aktualizację, że jednak działa, bo przecież pod filmem są komentarze: "dzięki, wywierciłem i serio działa."

  • -3

    15.  2016-09-27 13:02:58

    @8 zgadza się. Biorąc pod uwagę szybkość IP7 powinien kosztować 6k aby było uczciwie płacić za S7 3k... biorać pod uwagę szybkość hardwaru i systemu. Cóż, androidofony mają bebechy opóźnione do iphona o jakieś 2-3 lata.

  • 2

    16.  2016-09-27 13:18:38

    applefan_, powiedz - czemu tylu użytkowników jabłkofona zamiast mózgu, ma pomiędzy uszami jedynie "piece of shit"?

  • 0

    17. ~sueshack  2016-09-27 13:23:21  host: 80.245.23.162

    @1 powiedział koleś, który uwierzył w komentarze na youtube.

  • -1

    18.  2016-09-27 13:39:40

    Można nie lubić iPhonów, ich systemu itd., ale nie można powiedzieć, że iOS nie jest idealnie zoptymalizowany, energooszczędny i przestępny dla użytkowników.

    Sam nie jestem wyznawcą Apple, bardzo długo broniłem się przed zakupem ich sprzętu, po drodze testując całą konkurencję (razem z Jollą i ich Sailfishem) i niestety jest to jedyny bezpieczny, często aktualizowany, udaskanalany system na rynku po upadku BlackBerry. Android ma bardzo długą drogę przed sobą, aby dorównać Apple. Nawet kupując usługę Knox-a i instalując cholernie drogie aplikacje Kaspersky (który jest najlepszą ochroną na Windowsa), nie mieliśmy tak zabezpieczonych urządzeń.

  • -1

    19.  2016-09-27 14:08:21

    Zachowanie adekwatne do wyznawców nadgniłego jabłka ;-)

  • 0

    20.  2016-09-27 15:21:48

    @dwaeuro: racja, system jest uszyty pod sprzęt, bo robi go ta sama firma, a ponieważ robi to całkiem dobrze, konsekwencją jest szybsze działanie systemu i większa stabilność.

    Tylko parę uwag:
    1) Note'a 7 nie brałbym jako reprezentacyjny telefon na Androidzie. Raczej taki, który ma porównywalną rozdzielczość ekranu. Note 7 ma 2560x1440, iPong 7 1334x750. Różnica?
    Ponad 3,5 razy więcej pikseli w przypadku Note'a 7 (dokładnie 3,68 z hakiem).
    Telefon na Androidzie musiałby mieć klasyczne HD, 1280x720.
    2) Stabilnością Android MOCNO podgonił iOS, to nie są stare czasy gdzie różnica była duża.
    3) Prędkość systemu tak samo bardzo się zbliżyła, różnica w tym momencie jest niewielka.
    4) Energooszczędność iOSa można między bajki włożyć... polecam porównać Z3 Compact (telefon sprzed paru lat) do iPhone'a SE. Różnica jest ogromna na korzyść Sony, Tyle w temacie baterii : )

    Idealnie zoptymalizowany? Każdy definiuje to inaczej, do ideału zresztą niezależnie od definicji trochę brakuje obu systemom.

    Bezpieczny system? Każdy system kradnie dane, nie ma dużej różnicy.

    Z aktualizacjami trochę się zgodzę (tylko nie zaczynaj tematu długości wsparcia, bo wezmę przykłady czym stał się iPong 4 i 4S z najnowszym dla nich dostępnym softem) - tu mówię o wsparciu producenta.
    Podobnie jednak jest w przypadku Nexusów, a jeśli weźmiemy wsparcie poza wsparciem producenta, to możliwości mamy ogromne, tutaj iOS bez Jailbreaka nie ma nic do gadania.

    Przypominam, że nie można nawet zrobić downgrade'u softu! (co jest cholernie istotne w przypadku Apple i ostatnich wersji softu dla danego modelu).

    Dodam też, że wraz z czasem, wsparcie Apple'a dla starszych telefonów oprócz tego, że zmienia się cyferka systemu, jest coraz gorsze - wspierają coraz mniej funkcji dostępnych dla nowych telefonów, zasłaniając się możliwościami sprzętu. Jak jednak wiemy, nie zawsze takie deklaracje są

  • -1

    21.  2016-09-27 15:24:00

    @dwaeuro: Jeszcze a'propos bezpieczeństwa.. możesz wyjaśnić, dlaczego różnica według Ciebie jest tak duża?

    Co do antywira na Windę, najlepszy jest NOD. Nie rozśmieszaj mnie z Kasperskim, proszę :) Przerobiłem i jest bardzo dziurawy.

  • 1

    22.  2016-09-27 15:28:03

    @15: klaunie, jest dokładnie odwrotnie jeśli chodzi o bebechy. W pamięci Androida (mówię o 3-6 GB) można pomieścić więcej (czasami znacznie więcej) programów/gier/kart przeglądarki bez ich przeładowywania.
    Weż daj cenę od razu 10k na iPonga, będzie lepiej wyglądać - 5 cyfr, ekskluzywnie ; )

    Z ciekawości... z czego ostatnio wyrosłeś? Bo wiemy, że fani Apple'a wyrastają z muzyki, to już powiedziałeś, a co jest następne?
    Oświeć nas swoją wiedzą tchórzu : )

  • 0

    23.  2016-09-27 15:44:42

    Wierci się otwory, a nie dziury.

  • 1

    24.  2016-09-27 17:25:03

    Otwór to zaplanowana dziura, a dziura to nieplanowany otwór ;-)

  • 0

    25.  2016-09-27 18:52:44

    @20

    Co interesuje kupującego jakiej rozdzielczości jest ekran ( o ile nie używa VR), skoro najnowszy Samsung, droższy od iP, działa dwa razy wolniej.

    Mnie najwygodniej używało się BB 10 OS, jednak to już historia. Sailfish ma wielki potencjał, lecz zanim coś będzie sobą reprezentował, mini dużo czasu. WM10 to śmieć, nie nadający się do użytku. Z pozostałych dwóch wybieram iOS.

    @21
    NOD - hehe dobre, z jego milionem fałszywych ostrzeżeń, niestabilną pracą, puszczaniem szpiegów choćby w usługach pocztowych. Przerobiłem większość antywirusów i z całym szacunkiem, ale nic nie zabezpiecza pracy lepiej niż Kaspersky na Win.

  • 0

    26.  2016-09-27 23:53:35

    @3
    Polacy i głosowanie na POPiS...pajacyk ostatnich 10 lat.

  • 0

    27.  2016-09-28 10:15:31

    @26
    Pajacyk2, podniecanie się setny raz tematem aborcji, kiedy Polska podpisuje niekorzystne umowy CETA I TTIP. Kur*a

  • 0

    28.  2016-09-28 13:49:46

    @25: kupujący powinien być choć trochę świadomy. Albo kupuję wielką paletkę do ping-ponga z bardzo wysoką rozdziałką, albo nieco mniejszy (choć 5" to dalej sporo) z rozdziałką FHD i dostaje normalną wydajność. Nie mów mi, że nawet laik nie zauważy różnicy około 5" a około 6".. 4K redukuje wydajność, czy się tego chce czy chce, a iPong ma rodziałkę na poziomie zwykłego HD (1 Mpix, a zwykłe HD 0,9 Mpix). Mnie nie obchodzą wybory nieświadomych userów i takie recenzje jak w filmie. To "dwa razy szybciej" jest tak nakręcone marketingowo (tak, widziałem ten film), że aż szkoda komentować. W sumie oprócz tego wszystkiego o czym napisałem warto jeszcze zobaczyć, na czym były główne różnice czasowe ; ) Oprócz tego co napisałem wyżej, masz jeszcze kwestie - przede wszystkim otwartość systemu - w każdym możliwym wymiarze. Co do cen... to nie jest tak, że te telefony są porównywalnie drogie przypadkiem? ; )

    No widzisz, a u mnie to właśnie Kaspersky nie spełnił oczekiwań bo nie wykrył w czasie jego użytkowania (ponad pół roku) parę razy zagrożeń. NOD nigdy nie miał u mnie niestabilnej pracy - także nagle zaczynasz mówić mi o czymś zupełnie nowym ; wątpliwe ostrzeżenia były jedynie przy próbach wejścia na strony, dzięki którym można było np. znaleźć klucze do tego programu (ale tu pozostaje jedynie kwestia konfiguracji), agresywna heurystyka nie sprawiła mi żadnych problemów, zresztą można ją konfigurować, innymi słowy "miliony fałszywych ostrzeżeń" dla mnie są fata morganą ; puszczanie szpiegów w usługach pocztowych? Możesz doprecyzować? Chodzi Ci o spyware? Innymi słowy pozwolę się nie zgodzić.

Dodaj swoją opinię