Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli iPhone 7 Plus kontra Polak

Pajacyki, czyli iPhone 7 Plus kontra Polak

LuiN 8 Kwietnia 2017 17:37

17 12

zlotoFot. Kasper Lecnim

W ramach wrocławskiej inicjatywy Galeria Przejście, powstała na przełomie marca i kwietnia nietypowa wystawa. Eksponat z iPhone'em 7 Plus przetrwał tylko jedną noc.

Koncepcja wystawy "ZŁOto" to sztuka w przestrzeni publicznej. Miejsce? Przejście podziemne we Wrocławiu - Brama Oławska. W tej surowej scenerii pojawiły się instalacje artystyczne, które miały zaprezentować hasło przewodnie inicjatywy: "nie wszystko złoto, co się się świeci".

Jednym z najciekawszych eksponatów był Apple iPhone 7 Plus w szklanej gablocie, zatytułowany przez Jagodę Dobecką "Złote jabłko":




zloto

Czas życia eksponatu nie był jednak długi. Gablota pojawiła się 31 marca o godzinie 11:00, a już 1 kwietnia... została tylko jej podstawa. iPhone zniknął razem ze swoim "akwarium" i poduszeczką.

zloto

W myśl hasła "nie wszystko złoto, co się się świeci", telefon był oczywiście tylko atrapą. Ale już nie mentalność zwiedzających.

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: @galeriaprzejscie

w sumie: 75
  • 2

    101. ~Niemiec  2017-04-10 07:55:16  host: user-94-254-161-109.play-internet.pl

    Co wam się nie podoba w tym tekście! Od dawna wiadomo że polacy czyt. ( cebulacy) to złodzieje!:-D

  • 0

    106. ~  2017-04-10 08:09:30  host: n14-06-04.opera-mini.net

    Najwiecej radości to ma @1

  • 0

    108. ~  2017-04-10 08:48:23  host: host-176-221-123-98.dynamic.mm.pl

    I co, nie było monitoringu, żeby zobaczyć kto i jak to wyniósł? Bez sensu.

  • 0

    109. ~Francuz  2017-04-10 10:05:01  host: n30-01-10.opera-mini.net

    @101. Witam Ciebie PRZYJACIELU

  • 0

    110. ~Master Chief  2017-04-10 10:20:10  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    A skąd wiadomo, że tego nie zawinął jakiś turysta czy emigrant?

  • -1

    111. ~  2017-04-10 11:03:37  host: dynamic-78-8-221-59.ssp.dialog.net.pl

    Breslau ... i wszystko jasne.

  • -1

    112. ~Roman patriota  2017-04-10 11:52:20  host: apn-31-0-68-101.dynamic.gprs.plus.pl

    Dlaczego wycieto 60 niepochlebnych telepolis komentarzy na temat tego skandalicznego newsa?

  • 1

    113.  2017-04-10 12:20:48

    @112, Roman patriota - "Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego."

  • 1

    114.  2017-04-10 12:23:57

    Upsss, a miało być na taki ładny "dres wyklęty", tak dobrze zorganizowana "robota", tyle śmiechu było z ziomkami " jakie te ped@lskie artysty gupie - ajfona nam zostawili, hahaha", a tu lipa i dalej trzeba kombinować hajs na "scieżkę fety" i browara :-)

  • -1

    115. ~Niemiec2  2017-04-10 12:48:52  host: n09-06-01.opera-mini.net

    @113. Luin duze buziaki ode mnie

  • -1

    116. ~Cipuleńka  2017-04-10 14:44:55  host: 8.37.230.191

    @115. Niemiec2. Możesz. mnie dać buzi? Ja nic nie ukradłam!

  • -1

    117. ~karluum  2017-04-10 15:35:41  host: public-gprs372943.centertel.pl

    Okazja czyni złodzieja i to w każdym narodzie. A ta wystawa dotowana jest?

  • 0

    118. ~Belezebub z CP  2017-04-10 16:11:06  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    O ile sprawcą był Polak to jest mi wstyd. Ale nawet nie z powodu złodziejstwa tylko zwykłej głupoty/naiwności i wynikającego z tego wandalizmu. Przecież nikt i nigdzie nie postawiłby tak drogiej instalacji w przejściu podziemnym.

  • 0

    119.  2017-04-10 16:26:23

    118). Wartość? e tam.. ze spożywczaka wszystko kradną, czekoladę, ciastka...
    a tu? była szansa na więcej setek, niestety, towar atrapa.

  • 0

    120. ~Belezebub z CP  2017-04-10 18:23:03  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Ale towar ze spożywczaka za kilka złotych ma jakąś wartość dla delikwenta. Zajumany browar dostarcza promile do krwi, zajumany baton dostarcza kalorii do organizmu. Zajumana atrapa nie daje żadnych korzyści materialnych, podobnie jak niszczenie mienia publicznego czy udział w ustawce. Bardziej mnie wkurza czysta, bezinteresowna głupota niż czyn niedozwolony w celu uzyskania korzyści materialnej.

  • 0

    121. ~KoontaQinte  2017-04-10 23:04:41  host: cpc83495-wolv18-2-0-cust158.16-1.cable.virginm.net

    @11 Wyzywa od lewaków ze na podstawie jednego zdarzenia ktos wyciąga wnioski i zdanie na temat narodowości sprawców. Rozumiem ze kolega @11 Pisowiec , fan Bojówek Narodowościowych równie delikatnie odnosi się do np muzułmanów bez wsadzania w jeden worek tylko dlatego ze jakiś tam ułamek procenta robi zamęt na Świecie ....

  • 0

    122.  2017-04-10 23:10:49

    118 - Ty z domu nie wychodź w takim razie jak Ci wstyd, bo w więzieniach to raczej w min. 99% Polacy siedzą - oczywiście za niewinność ;-)

  • 0

    123.  2017-04-10 23:30:48

    120). Udział w ustawce - żadnych korzyści? hihi...
    PS. Moim zdaniem tzw ustawki powinny być dozwolone. Telewizja na miejscu i jazda!
    (dlaczego dozwolone? Bo odbywa to się za zgodą każdego ze stron).

  • 1

    124. ~Bywalec  2017-04-12 00:46:18  host: apn-31-0-34-89.dynamic.gprs.plus.pl

    Moi drodzy. Akurat przechodzę tym przejściem dość często. Dwa dni temu zauważyłem żółte tabliczki z opisami prac. Dzień później połowy nie było. Wybaczcie ale tu nawet nie chodzi o pochodzenie ale o chamstwo i ludzi którzy dla nudy sobie coś zniszczą. Zabrać opisy że styropianu za złotówkę? Fajne hobby to złodziejstwo, a inicjatywa jednak fajna. Ludzie wydali swoją kawę by inni mogli cieszyć się przechodzenie przez to miejsce. I ja się uśmiechnąłem widząc fajne napisy na schodach czy zdrapalem 'czesc' na kolumnie, która tobie tam się znajdowała.To powinno być poruszone, a nie kwestia narodowości. Ze człowiek niszczy rzeczy drugiego człowieka mimo że nie są obrazliwe a upiększające przestrzeń tego syfiastego miejsca. Szkoda że w Polsce nie przejdzie taka inicjatywa w miejscu gdzie nie stoi dwustu ochroniarzy 24/h.

  • 0

    125.  2017-04-12 12:13:21

    124 - i kulturę ;-)
    Tak, masz rację.

Dodaj swoją opinię