Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli ilość cukru w cukrze

Pajacyki, czyli ilość cukru w cukrze

WitekT 19 Kwietnia 2010 08:31

0 0

Telekomunikacja Polska, w związku z tzw. "chińskimi murami" oddzielającymi pracowników firmy odpowiedzialnych za hurt i detal, rozpoczęła prace mające na celu oznakowanie wszystkich pomieszczeń pokazujące, do której części firmy należą ludzie tam pracujący.

Ze względu na skalę projektu (kilka tysięcy pomieszczeń, kilkaset lokalizacji) powołano zespół projektowy, którego celem jest planowanie projektu, szacowanie budżetu i koordynacja prac - napisała TP w sprawozdaniu.




Czujemy się zawiedzeni, że do tego celu nie przewidziano powołania sztabu kryzysowego w sile co najmniej 100 osób. Ciekawe, jaki procent budżetu zespołu ds. projektowania naklejek, pójdzie na faktyczną produkcję tych znaczków... Ktoś podejmuje się strzału? ;-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~mieeetek  2010-04-19 10:19:19  host: 212.160.172.70

    Ok. Witek. Pamiętaj, że to efekt skali nie głupoty. Nawet naklejenie naklejek może być dużym zadaniem - na tysiącach pomieszczeń, w dziesiątkach lokalizacji na terenie całego kraju. Nawet jak ma się tylko je wydrukować i rozesłać do przyklejenia, to trzeba wiedzieć ile, jakich i gdzie wysłać.

  • 0

    12.  2010-04-19 10:20:28

    Nawet przyjmując zawężenie do _wyłącznie_ oznakowania pomieszczeń: nadal jest to kilka tysięcy nalepek, które trzeba rozkleić po całym kraju, skutecznie i możliwie tanio. Twierdzisz, że zespół jest TYLKO do naklejania nalepek -- ale to nie wynika jednoznacznie z Twojego tekstu. OK, niech będzie, że od migracji ludzi jest inny zespół -- ale w takim razie zespół "od nalepek" musi się skoordynować z nimi, żeby nie oznaczać tego samego pomieszczenia kilka razy. Wciąż uważam, że w takiej postaci news nie jest śmieszny. Samo powołanie zespołu jest akcją pozytywną w tej sytuacji. Natomiast być może sposób i skala wykonania tego zadania podpada pod pajacyki -- ale nic o tym nie piszesz poza sarkastyczną setką osób. I, może Cię to zdziwi, zauważyłem, że 100 osób to ironia -- ale powiedz, ile liczy zespół projektowy do nalepiania naklejek? Bo jeżeli jest to kilka osób, to Twoja ironia jest kompletnie nietrafiona...

  • 1

    13. ~beznick  2010-04-19 10:44:07  host: 212.160.172.70

    Większe chyba będą koszty inwestycji w obszarze białej plamy: http://www.uke.gov.pl/_gAllery/28/09/28093/2_Kalkulacja_kosztow_ inwestycji_w_BP.doc

  • 0

    14. ~  2010-04-19 10:47:10  host: 212.160.172.70

    Jak zwykle u Witka: trzeba skasować po skopiowaniu %20 przed inwestycji

  • 0

    15. ~mi  2010-04-19 10:58:38  host: cyl114.internetdsl.tpnet.pl

    też nie uważam, że to "pajacyk".... Normalna sprawa i szydzenie z tego jest nieco przesadzone...

  • 0

    16. ~niekumaty  2010-04-19 11:13:56  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Nie uważam, że to pajacyk. Wyjąwszy ewentualność, że oznaczeniami będą kolejne litery alfabetu, czy kolejne cyfry - ktoś musi te znaczki zaprojektowac i projekt wdrożyć. Chyba nie zrobi tego szef, czy jego sekretarka? Pytanie, czy do zaprojektowania iluś tam rodzajów oznaczeń potrzebny jest sztab ludzi? Nie wiemy, ile tego ma być, więc chyba nie nam osądzać, czy jest to robota dla jednej osoby, czy dla 10.

  • 1

    17. ~galtom  2010-04-19 12:39:23  host: dzn220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8: problem polega na tym, ze TPSA nie została podzielona - wiec o czym tu informowac. Za rok sie okaze, ze nic sie nie zminilo - tylko trudniej udowodnic "obstrukcje" w TPSA. I oczywiscie, ze jest to pajacyk!!! Bo zadam podstawowe pytanie - poi co ma byc to znakowanie? Ludzie dobrze wiedza gdzie (w jakim dziale) pracuja - a jakos w wypowiedzi dot. oznakowania nie pojawila sie inf. po co - zeby wiedzieli z kim nie wolno rozmawiac...itd... samo znakowanie (choc brzmi dobrze) - "Teraz juz bedzie dobrze bo mamy oznakowanych praconikow! :-)" Nic nie wnosi. FT niestety wygral (na niepodzieleniu) a my za to zaplacimy :-(

  • 1

    18. ~beznick  2010-04-19 12:59:26  host: 212.160.172.70

    ~galtom: poczytaj na stronie uke miesięczne sprawozdania z realizacji porozumienia. Jeszcze trochę i cegły w chińskim murze bedą ze złota a nie, jak pewnie myśli wielu, z końskiego łajna i gliny. Koń jaki jest, każdy widzi..

  • 1

    19. ~g  2010-04-19 13:28:32  host: dzn220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 mozesz jasniej - bo powiem szczerze, ze nie wiem czy sie zgadzasz z moja opinia czy nie? :-) ewentualnie podaj link skro juz tam byles.... :-)

  • 1

    20. ~vt  2010-04-19 14:31:30  host: ely167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby powiedział klasyk Fedek "a robić mnie ma komu" ;) czy "podzieleni" i wydzieleni pracownicy tp będą mogli się widywać w życiu prywatnym "na ulicy" czy zakaz zbliżania się na 100 m. Naprawdę nie mają tam poważniejszych inwestycji ?!?!?! albo niewiele do roboty.

  • 0

    21. ~pracownik  2010-04-19 14:35:23  host: 212.160.172.70

    czytam ten artykuł widzę, że niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza dla TP podział wymyślony pzez UKE i OA. Jest to wielki problem i utrudnienie ponieważ trzeba w tak dużej firmie jaką jest TP (i Orange bo pracownicy Orange też są podzieleni na domeny) zmienić sposób przepływu informacji. Wiąże to z sobą utrudnienia dla samych klientów ponieważ teraz nie wiemy kto jest u OA i nie możemy klientom w równie szybki sposób oferować usług TP. Całe te zamieszanie w UKE i OA najbardziej udeży w klientów i pracowników

  • 1

    22.  2010-04-19 14:48:50

    Do tych którzy myslą o tym że to takie wielkie przedsiewzięcie:myslę że znacznie prościej byłoby rozesłać maila do wszystkich kierowników placówek/działów z nakazem wydrukowania nazw działów, numerów komórek itp zgodnie z przyjetym nazewnictwem, oraz naklejenie ich w widocznych miejscach...

  • 1

    23. ~galtom  2010-04-19 14:59:48  host: dzn220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @pracownik: wiem biedaku, gdyby Was fizycznie podzieli na dwie fimry bylo by prosciej dla Was i lepiej dla klientow. Bo "hurtownik" informowalby wszystkich opratorow (w tym TPSA/Orange) o tym samym - a teraz bidoki to nie wiecie co wolno i komu powiedziec. Dawnij wyrzucali z pracy za sprzedaz inf. konkurencji a teraz to samo bedzie za rozmowe ze Stefanem z pokoju obok :-) LOL! Wg. mnie to wszystko sa pozorne ruchy, prozumienie -> porozumieniem a z wladzy i pieniedzy nikt dobrowolnie nie rezygnuje. Za 3 lata sie okaze, ze podzialu (fizycznego) i tak sie nie uniknie tyle, ze udzialowcy FT beda pare Euro do przodu.

  • 0

    24. ~Korporacja  2010-04-19 15:12:05  host: epq42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Popieram Witka! TP słynie z wielkich projektów rozdmuchanych jak balon. Szkoda, że gdy balon pęka to nie ma śladu po dmuchających

  • 2

    25. ~pracownik  2010-04-19 15:23:52  host: 212.160.172.70

    Obojętnie co zrobią to i tak będzie zamieszanie, a po tyłkach dostaną klienci. Chociaż pracownicy też teraz nie mamy łatwo - szczególnie sprzedawcy są narażeni na zdenerwowanych klientów. Na szczęście nie pracuje w salonie ale i tak ciężko się teraz w tym ogarnąć

  • -1

    26. ~  2010-04-19 20:43:06  host: ip-89-174-122-27.multimo.pl

    Sztabu antykryzysowego (a nie kryzysowego). Naśmiewaicie się z Tepsy, a sami (dziennikarze?) po polsku mówić nie umiecie.

  • 0

    27.  2010-04-19 20:58:34

    Nie ma to jak newsy na siłe... zróbicie pajacyka o tym że nie ma o czym pisać!

  • 0

    28.  2010-04-19 21:00:02

    ps. to nie pomysł TP tylko UKE więc... ale nie każdy zaznajomiony w temacie... no ale na siłę trza pisać, bo reklamodawcy rządają lub płacić przestaną jak odsłon nie będzie :D

  • 1

    29.  2010-04-20 00:41:12

    W poniedziałkowej wyborczej jest ogłoszenie: "TP przyjmie wlepkarzy z komunikacji miejskiej, wymagane co najmniej 2 kolegia i 1 sąd grodzki, mile widziane wyroki z zawieszeniu" ;-P Gratulacje!!! Pajacyk dla Pajaców! TP miała do wyboru nie przekazywać informacji konkurencji i swojemu detalowi, albo przekazywać wszystko wszystkim. Wybrano milczenie, które tu złotem nie jest, ale złoty dobrych kilka milionów kosztować będzie. Proponuję nalepkę na pokój zarządu "OPAMIĘTAJCIE SIĘ!"

  • -1

    30.  2010-04-20 09:40:11

    Najlepsze jest to, że wszyscy (no, może "gruba większość") na tym portalu wie, jak prowadzić wielką firmę. To naprawdę dobra wiadomość. Dobrze, że mamy w Polsce tylu sprawnych menedżerów, prezesów, analityków... To kiedy wykupujecie Azję, panowie?...

Dodaj swoją opinię