Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli HSDPA od Orange w całej Polsce

Pajacyki, czyli HSDPA od Orange w całej Polsce

LuiN 21 Maja 2009 12:42

0 0

zasieg hsdpa orangeBywa, że zgłoszenie reklamacji na działanie bezprzewodowego Internetu kończy się stwierdzeniem, że przecież podczas podpisywania umowy zaakceptowaliśmy aktualny zasięg. Co jednak gdy mapa zasięgu, którą otrzymaliśmy pokazuje, że operator oferuje sieć HSDPA dla 99,54% populacji kraju?






Ostatnia ulotka prezentująca możliwości bezprzewodowego Internetu Orange jest bardziej optymistyczna niż wszystkie do tej pory. Zgodnie z legendą, zasięg HSDPA pokrywa niemal całą Polskę. Co ciekawe zasięg technologii GPRS i EDGE ogranicza się tylko do największych miast.

Nie pozostaje więc nic innego jak zakup telefonu 3G, bo inaczej podczas weekendowych wypadów poza miasto na ekranie telefonu nie zobaczymy ani jednej kreski zasięgu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 73
  • 0

    54. ~  2009-05-21 22:35:05  host: 87-205-48-153.adsl.inetia.pl

    ja moge pochwalic orange za to ze jako pierwsi w moim miescie( nie cale 10tys mieszkancow) postawili na zasieg 3G:) ale chociaz zbyt duzo osób nie korzysta tu z orange, wiekszosc ma pllusa:0 i w niektórych czesciach miasta juz idzie zlapac plusowskie 3G i mily napis na wyswietlaczu"zasieg 3G iPlus" aleniedlugo odpala główny nadajnik i bedzie w calym city^^ tylko era spi....

  • 0

    55. ~rapier  2009-05-21 22:59:40  host: rps8699.ovh.net

    @kwistas - i kto to mowi? ktos kto krzyczał że 29 gr to mało i koniecznie trzeba tyle miec? A teraz 25 gr to już nie bo proponuje to Orange?? A mi sie to podoba - telefonu w pomarańczy i tak nie ma takiego jak bym chciał a 25 gr jest do 38 mln ludzi - wystarczy, naprawdę. I co z tego że umowa? można ją podpisać na rok a jak się dzwoni, rozmawia, używa telefonu to nie ma znaczenia że rok, szybko minie. @52 No chyba że z telefonu robi się skarbonkę trzymając na nim te 5 zł za które się doładowało aby mieć numer ważny rok... to jest idiotyzm

  • 0

    56. ~  2009-05-22 01:21:49  host: f96-041.opera-mini.net

    Do 55 stawka 25gr jest możliwa po zobowiązaniu się na 200zł miesięcznie, po więcej info zapraszam na stronę orange. /Kwistas

  • 0

    57. ~  2009-05-22 01:24:07  host: f96-041.opera-mini.net

    I oczywiście nie do wszystkich sieci.

  • 0

    58. ~tomek  2009-05-22 08:12:19  host: w3cache1.tktelekom.pl

    do 55, troche to zbyt optymistycznie opisales, faktycznie realnie koszt minuty dochodzi do 25 gr ale tak jak napisał "56" przy najwyzszej kwocie zobowiazania a jesli chce sie miec takie warunki przez caly okres umowy to trzeba podpisac ja na 24 m-ce bo przy 12 m-cach promocja 100% wiecej obowiazuje przez 6 mc-y i wowczas placisz po 50 gr. wiec w obecnej sytuacji troche ryzykowne jest podpisywac umowy ktore nie daja odpowiednich bonusow, bo stawki MTR beda jeszcze spadac. Ja rok temu wzialem promocje "Ale numer" dostalem 100%wiecej + Wieczory i weekendy 60 i to wszystko za 25 zł/mc co prawda min wychodzi mi 38 gr ale dostajac taki pakiet i tak sie oplaca

  • 0

    59. ~  2009-05-22 08:41:45  host: f96-048.opera-mini.net

    @kwistas. Piszesz głupoty już przy zobowiązaniu za 100zł stawka jest 25gr. Nie wszyscy tak jak ty wydzwaniają 5zł na rok.

  • 0

    60. ~jojo  2009-05-22 13:15:55  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Proszę, proszę - "już przy zobowiązaniu za 100 zł", a czemuż, to nie już przy zobowiązaniu 5 zł / na rok...? Nie wiem czy to specjalne zagrywki, czy niektórzy do tej pory jeszcze nie zakumali: tu NIE CHODZI o doładowanie 5 złotymi raz na rok. I nie chcę mi się po raz kolejny tłumaczy o co chodzi w PF.

  • 0

    61. ~frał  2009-05-22 14:51:34  host: chello089074168015.chello.pl

    dlaczego nie od 5 zlotych? no takie już profilowanie klienta. jeżeli nie dzwonisz na tyle dużo, żeby zobowiązać się na 100, Play może być dla Ciebie bardziej opłacalny; jeżeli dużo korzystasz z usług operatora, dosjatesz minutę po 25 gr. to bardzo prosty wybór.

  • 0

    62. ~adek  2009-05-22 17:31:34  host: dsn146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT- a nie przyszło Wam do głowy, że to zwykła pomyłka w legendzie mapy ? kiedyś był taki problem w mapce Ery, więc..

  • 0

    63. ~jojo  2009-05-22 18:56:28  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    adek (62) - a nie przyszło Ci do głowy, że właśnie dla tego jest to news z kategorii "pajacyk" - więc...? ;-)

  • 0

    64.  2009-05-22 19:42:30

    39, odpowiedź na Twoje wątpliwości znajduje się w poście 62. Czytam ze zrozumieniem, jednakowoż według mnie mapa pokazuje te 99,54% HSDPA, niezależnie od dodatkowego opisu powyżej niej. Jakby nie było nie tylko tekstem zasięg można określić ale i grafiką, a ta ostatnia jakoś bardziej mnie tym razem przekonała:) Gdy zaś chodzi o sponsoring, hmmm... czy Ty aby na pewno zdajesz sobie sprawę jaki portal czytasz?

  • 0

    65. ~marcin  2009-05-22 19:43:33  host: 77-253-45-83.adsl.inetia.pl

    haha ktoś popił przy projekcie - przecież to na odwrót!!!

  • 0

    66. ~  2009-05-22 21:40:44  host: f142-051.opera-mini.net

    Moze to projekt ft.pl na euro2012?tj.edge w miastach poza miastami 3g.to bylby rewolucyjny projekt.mirekb

  • 0

    67. ~  2009-05-24 01:45:16  host: 77-253-108-157.adsl.inetia.pl

    A u mnie orange jako ostatnie postawiło 3G. Na samym początku była Era, 8 miesięcy póżniej Plus, a raptem 3 miesiące temu Poręcz. Nie wiem od czego ta kolejność w poszczególnych miastach zależy...no ale tak jest. :p

  • 0

    68. ~...  2009-05-25 14:31:16  host: dpd136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w skali kraju poręcz ma największe pokrycie ludności zasięgiem, u moich starych pod Warszawą 3G było chyba od zarania. tylko między nadajnikiem a mną dość długi dystans, więc generalnie lepiej odbiera mi na modemie (zte, ten uesbek za złotówkę w najniższym abo free) niż na komie.

  • 0

    69.  2009-05-28 08:24:02

    mohery na to się nie zgodzą, 3G w całej Polsce to może tylko nadajniki na wieżach kościołów telekomu rydzyka - Centernet

  • 0

    70. ~walcarek  2009-05-28 17:14:14  host: awq103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy ktoś - włacznie z tym co piszła ten teks widział ta mapke i czytał co tam pisze??? Czytajcie dojkładnie a potem nie piszcie głupot

  • 0

    71. ~  2009-05-29 10:35:43  host: 76.73.82.2

    Czy redakcji nie stac na slowo przepraszam?

  • 0

    72.  2009-05-29 10:40:39

    71: zawsze nas stać na słowo przepraszam, jeżeli popełniliśmy błąd. Gdzie tu jest nasz błąd w tym Pajacyku?

  • 0

    73. ~  2009-09-30 11:51:03  host: li10-16.members.linode.com

    Mądrej głowie dość po słowie

Dodaj swoją opinię