Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli gdzie jest moja kupa?

Pajacyki, czyli gdzie jest moja kupa?

Q! 13 Września 2012 13:52

0 0

gdzie jest moja kupaMPWiK w Jaworznie przygotowało aplikację, która pozwoli jej użytkownikom na śledzenie drogi, jaką przebywają ich odchody. Oprócz walorów oczywistych, aplikacja będzie miała również charakter edukacyjny.



Gdzie jest moja kupa?, bo tak będzie się nazywać wspomniana aplikacja, pozwoli na śledzenie drogi, jaką przebywają odchody właściciela od toalety do oczyszczalni ścieków. W zmaganiach tych nie zabraknie również elementu współzawodnictwa - będzie można nie tylko mierzyć czas przebytej drogi, ale również pochwalić się nim np. na Facebooku. To jednak nie koniec możliwości aplikacji.




Oprócz tego aplikacja będzie miała również charakter edukacyjny. Jej założeniem będzie pokazanie w jaki sposób miasto dba o środowisko oraz w jaki sposób następuje prawidłowy spływ ścieków (m.in. za pomocą materiałów wideo). Wydanie aplikacji ma również związek z rozbudową kanalizacji w mieście i ma zachęcić mieszkańców do przyłączania swoich posesji do sieci.

Jak zapewnił TELEPOLIS.PL Sławomir Grucel z MPWiK w Jaworznie, również mieszkańcy innych miast będą mogli skorzystać z aplikacji. Wystarczy, że wczytają do aplikacji mapę sieci kanalizacyjnej swojego miasta.

Według informacji TELEPOLIS.PL, aplikacja Gdzie jest moja kupa? oficjalnie zostanie zaprezentowana 20. września podczas specjalnej konferencji prasowej. Aplikacja dostępna będzie dla systemów mobilnych Android oraz iOS, a także komputerów PC.

Źródło tekstu: MPWiK Jaworzno, wł     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    44. ~abc  2012-09-13 18:47:23  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    hahaha ostro ;D ciekawe czy bedzie dzialac u tych co wylewaja do rzeki :D

  • 1

    45.  2012-09-13 19:41:57

    Ciekawe kiedy urząd skarbowy wyda: "gdzie są moje pieniądze?" Chociaż to by się najlepiej dla tej instytucji nie skończyło.

  • 0

    46. ~okazjonalny  2012-09-13 20:19:30  host: 47-246-251-94.net.stream.pl

    Ta sprawa mi śmierdzi

  • 0

    47. ~  2012-09-13 20:43:27  host: 77-253-156-24.adsl.inetia.pl

    @45 - jak to gdzie są pieniądze? Są wydane.

  • 0

    48.  2012-09-14 09:08:54

    @47 ale miło by było wiedzieć kto i co sobie za to kupił.

  • 0

    49. ~nurek  2012-09-14 10:21:20  host: 188.146.25.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Tzn ze świat i my zmierzamy nieuchronnie w stronę ogromnej kupy !!!

  • 0

    50. ~  2012-09-14 10:54:06  host: z25-09.opera-mini.net

    Eee.. A kiedy będzie aplikacja mierząca zawartość kupy w kupie, by byle jakiego towaru nie wysyłać do morza? :-D

  • 0

    51. ~antyPO  2012-09-14 11:03:23  host: xdsl-195-238-168-70.wist.com.pl

    to daje do myslenia na co idą pieniądze

  • 0

    52.  2012-09-14 11:11:06

    51). Pieniądze idą jak wiadomo na jedzenie, a jedzenie idzie dalej i wychodzi kręta, rzadka lub prosta kompresja w 3D hehehe

  • 0

    53. ~Czarny  2012-09-14 12:26:04  host: apn-37-7-183-255.dynamic.gprs.plus.pl

    Potwierdza się to co Amerykanie mówili w pewnym miejscu, gdzie byłem: "Your shit is my bread" :-)

  • 0

    54. ~  2012-09-14 16:33:18  host: ppp138170.ostnet.pl

    Wspaniałe. Będziemy śledzić kupę i smsować na bieżąco ze znajomymi do jakiej rury właśnie weszła. W freeyah Heyah to nawet dobre, czatowanie za gratis, a temat w sam raz na podróż pociągiem.

  • 0

    55.  2012-09-14 23:56:23

    Już to widzę, na fb, zrobiłem kupę, przepłyneła już połowę drogi na oczyszczalnie ROLTF

  • 0

    56.  2012-09-15 16:31:15

    "będzie można nie tylko mierzyć czas przebytej drogi, ale również pochwalić się nim np. na Facebooku" Chyba najwyższy czas założyć konto na Facebooku :D

  • 0

    57. ~  2012-09-15 16:53:40  host: z54-03.opera-mini.net

    Nowoczesne zawody sportowe: bieg kup, skok kup, która pierwsza, oraz rzut kupą w dal ☹

  • 0

    58. ~przewodniczący ***  2012-09-15 19:52:41  host: 79.170.50.41

    Gdzie jest moja kupa? - W głowach pomysłodawców i twórców powyższej aplikacji. :-)

  • 0

    59. ~  2012-09-15 20:01:34  host: z24-01.opera-mini.net

    Rfid trzeba wdrożyć, bo tak to skąd będą wiedzieć, że to moja, a nie sąsiada z góry?

  • 0

    60. ~hmmhmm  2012-09-15 20:07:25  host: z24-01.opera-mini.net

    ale jak zrobię kupę na polu to jak ją namierzą?

  • 0

    61. ~  2012-09-16 10:31:58  host: z54-03.opera-mini.net

    59. Jeśli Ty pierwszy zrobisz, to wiadomo, że ta druga będzie sąsiadki, jeśli równocześnie, to wasze kupy ulegną połączeniu i pobiegną razem dalej. Panie 60. Kupa na polu, tj. tzw.kupa wolno stojąca, nieruchoma, nie podlega namierzaniu :-D

  • 0

    62. ~Cieka@wski  2012-09-20 19:32:07  host: d56-219.icpnet.pl

    Czyli robię kupę... wtykam w nią nadajnik GPS (Gówno per second) i potem śledzę w komórce?.... czy muszę mieć *** Mapę wgraną do GPS?...Ile ona kosztuje?... A jak na komókę to musze mieć ją z GPS?... Czy wystarczy *** Maps?.... Droga ta zabawa...

  • 0

    63. ~  2012-09-21 14:05:32  host: a3-me.krak.tke.pl

    Zaraz wrzucam na mój sprzęt i śledzę. Mam nadzieję, że mi nie zje dużo z pakietu, jak mam Heyah nonstop XL 1,2 GB to chyba mogę śledzić ją dzień w dzień cały miesiąc.

Dodaj swoją opinię