Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli flagowy model Nokii z Androidem

Pajacyki, czyli flagowy model Nokii z Androidem

Q! 11 Stycznia 2012 18:43

0 0

Jeśli jakiegoś urządzenia brakuje na rynku, to można być prawie pewnym, że właśnie pracują nad nim inżynierowe z Chin. Tym razem stworzyli oni duet Nokia + Android, a efekt ich prac znaleziony został podczas targów CES w Las Vegas.

Ich dziełem jest telefon o nazwie China-One Z500M. Czym się on wyróżnia? Tak naprawdę wszystkim. Począwszy od znanej z modeli Nokia N9/Lumia 800 obudowy, poprzez zainstalowany system Android, a kończąc na nie aż tak znowu dużym podobieństu do oryginału.




china one z500m china one z500m china one z500m china one z500m

Informacje na jego temat są na tyle tajne, że nawet producent nie chciał za wiele o nich powiedzieć. Wiadomo jedynie, że telefon oferowany będzie w trzech kolorach - białym, seledynowym oraz niebieskim - a jego cena wynieść ma równowartość około 159 euro.

Źródło tekstu: FRAndroid, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • -2

    16. ~  2012-01-11 22:08:28  host: user-164-126-84-81.play-internet.pl

    15, kupiłem Dual SIM Nokie 101 jest Made in India a Słuchawki made in wietnam ale co mnie to obchodzi skąd jak wszystko działa w niej sprawnie i szybko?

  • 0

    17.  2012-01-11 22:20:14

    @15 fakt. Jak low-end to tylko samsung. Przynajmniej mam pewność, że niespodzianek nie będzie.

  • 0

    18.  2012-01-11 22:33:28

    16 poczytaj sobie test Nokii C2-02 i poczytaj opinie użytkowników którzy kupili rózne modele z indyjskich fabryk. Sorry, ale co mogli zepsuć w Nokii 101, skoro tam nic nie ma? Wyglądem też nie błyszczy. Jedyne co Oferuje to 2 karty i logo Nokia. Kolega kupił LG za 200 zł i Ty ze swoją 101 z nim konkurować raczej nie dasz rady

  • 0

    19. ~ForTel  2012-01-11 23:37:48  host: 79.170.50.88

    Do "s1k0r3k": Problem w tym, że to co piszesz o Nokii można sklasyfikować jako puste farmazony - bez jakiegokolwiek oparcia w rzeczowych danych (o sensownych argumentach nie wspominając). Jak ktoś nie lubi na przykład Samsunga lub jakiejś innej marki to może o niej napisać dokładnie to samo co ty o Nokii - będzie to tak samo pasować jak do Nokii. Uprzedzając zarzuty: Nie chodzi mi tu o obronę Nokii, ale nie lubię takiego pitolenia jak to niby dana firma (którą ktoś z jakichś tam powodów nie lubi) jest be, a pozostali producenci cacy - dla mnie to infantylna paplanina. Tym bardziej, jeśli chodzi o tak zasłużoną i jedną z najbardziej doświadczonych w branży firm jak Nokia. Objawienia podobne do tych typa o nicku "s1k0r3k" i jemu podobnych nawiedzonych pseudo-znawców Nokii można było przeczytać już lata temu - a według ich "wizji" oraz "proroctw" Nokia miała upaść i zapaść się ze wstydu już kilka wiosen wstecz. :-)

  • 0

    20.  2012-01-11 23:59:00

    19 twierdzisz że się mylę? Więc czemu spada im sprzedaż? Na niektórych rynkach ich tanie telefony również sprzedają się coraz gorzej. Pitolić możesz sobie w domu z żoną, ja nie napisałem nic niezgodnego z prawdą. I nie mam zamiaru milczeć, tylko dlatego, że Nokia jest zasłużona i robiła fajne telefony. Teraz sporo osób narzeka na jakość ich produktów, ale następnym razem jak ktoś będzie krytykował Nokie, najpierw każę mu do Ciebie napisać z zapytaniem czy może. Jeżeli ktoś kupi Nokię i pisze że mu ona nie działa albo po tygodniu miał awarię i w ciągu pół roku 3 razy tel był w serwisie, a Ty piszesz że to są farmazony, to chyba nie znasz znaczenia tego wyrazu. A może mam do Ciebie pisać po chińsku czy po hindusku?

  • 0

    21. ~cytujący  2012-01-12 00:10:57  host: public-gprs250474.centertel.pl

    @15. - napisałeś: "Natomiast Nokia powinna kontrolować swoje produkty, a skoro tego nie robi to cała odpowiedzialność, że chce zaoszczędzić kilka groszy spada tylko na nich." - większych głupot dawno nie czytałem!! A dlaczego to niby Nokia miałaby nie kontrolować jakości swoich produktów??!! Skoro to dawno wynaleziona oraz powszechnie stosowana praktyka! I to zwłaszcza wśród producentów sprzetu elektronicznego! Jak ty, s1k0r3k wypisujesz takie banialuki na temat Nokii to sam siebie kompromitujesz i nikt rozsądny ci nie uwierzy w to co piszesz. Zgadzam się również z poprzednikiem (forTel) - do schematu: "...bo teraz często i tanie telefony xxxxx wydaje niedopracowane, skrzypiące, wyglądające jak odpustowe zabawki, natomiast konkurencja często ma fajne tanie telefony, nie gorsze niż xxxxx, a często tańsze." można wstawić dowolną firmę lub markę (w miejsce xxxxx).

  • 0

    22.  2012-01-12 00:13:57

    19 i jeszcze jedno. Ja, mimo tego co napisałeś, chociaż podałem jakieś argumenty, ty nic i jedyne co starałeś się zrobić to wjechać na osobę która pisze komenta innego niż twoje zdania. Jak ta firma może robić porządne telefony, jak taki nawiedzony typ jak ty, nie potrafi podać żadnego argumentu broniącego swojego producenta. Bo że jest to zasłużona firma i dlatego od niej wara, to nadaje się do kabaretu. A ty do cyrku. Pozdro.

  • 0

    23.  2012-01-12 00:30:34

    21 cytujący jako przykład podam Ci test modelu C2-02, tutaj na telepolis. Jakościowo - badziew. I sporo osób pisało że najgorsze telefony Nokii są produkowane w Indiach, ale w innych krajach (podobno) są ok. To czyja to jest wina że w Indiach telefony są produkowane byle jak? Kto powinien sprawdzać jakość produktów bez względu na na kraj pochodzenia jak nie Nokia (skoro ona tego nie robi)? Wystarczy trochę poczytać testy ich nowych telefonów i możemy się przekonać kto ma rację. Klienci odchodzą powoli od tej firmy, ciekawe dlaczego? Podaj jakieś konkrety, podaj kilka modeli które są dopracowane i mogą konkurować z innymi, podobnymi cenowo modelami konkurentów. Większość producentów ma telefony, na które ludzie czekają. Nokia ma coś tańszego i fajnego? Piszesz coś o głupotach i banialukach, a nie podając żadnych argumentów, to chyba właśnie robisz to o co mnie oskarżasz. Ja już podałem 2 telefony: 101 telefon w cenie modelu LG (nie pamiętam jaki, ale dual sim - 200 zł), który kolega kupił i bije tą Nokię na głowę;C2-02 poczytaj sobie test. Nie przypominam sobie żadnej Nokii ostatnio która dostalaby dobre oceny podczas testu, albo ludzie by na nią czekali. Oświeć mnie, podaj jakieś. Target taniej Noki nie wymienia telefonu co 2 lata.

  • 0

    24. ~ForTel  2012-01-12 01:02:47  host: 79.170.50.82

    Do "s1k0r3k": Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale sam sobie zaprzeczasz. Czepiasz się sprzedaży telefonów, a tak się składa, że gdyby z Nokią było tak źle jak piszesz to nie byłaby liderem sprzedaży, tylko znajdowałaby się w statystykach daleko w tyle. - to raz. Tak przy okazji to wiem co na to odpowiesz, a wiem to dlatego, że twoja pisanina idealnie wpasowuje się w nudny i oklepany schemat, który już znam :-) Po drugie to spada sprzedaż telefonów również takim firmom jak LG, czy Sony Ericsson. I to na dodatek w większym stopniu niż Nokii - Według danych za III kwartał 2011 roku Nokia sprzedała tylko 3% mniej telefonów niż rok wcześniej, natomiast np. LG o 15% mniej niż w 2010 roku. No ale ty się uczepiłeś akurat Nokii, jak rzek psiego ogona ;-) Po trzecie to nie ośmieszaj się i pisz za siebie, a nie za jakąś niezidentyfikowaną i niezmierzoną grupę osób, od których na dodatek nie masz upoważnienia do wypowiadania się ich imieniu. I nie błaznuj jak nie rozumiesz tak prostej sprawy, że nie ma takiej firmy, o której produktach nie napisano by w Internecie jakichś negatywnych opinii - a powoływanie się na tak niemiarodajne, niezidentyfikowane i niesprawdzone rzeczy jest co najmniej śmieszne i nie ma praktycznie żadnej wartości merytorycznej. I jeszcze jedno: ty dziecko nie odróżniasz argumentów (których nie podałeś) od tez (którymi tu sypiesz jak z rękawa) - tak więc najpierw odrób lekcję :-) Nie dziwi zatem fakt, że nie zrozumiałeś moich argumentów.

  • 0

    25. ~cytujący  2012-01-12 01:12:13  host: public-gprs197359.centertel.pl

    @21. - a wiesz kto zaprzeczył temu co tu wypisujesz i wśród zalet Nokii C2-02 wymienił: "dobre spasowanie elementów obudowy; - niewielkie wymiary; - dobra czułość ekranu dotykowego; - dobra jakość wykonywanych połączeń; - donośny głośnik; - bardzo dobra jakość dźwięku; - możliwość personalizowania pulpitu; - darmowe Mapy; - karta pamięci w zestawie" ?! Nie potrzebnie się tu tak rozpisujesz, bo twoją pisaninę można streścić krótko - propaganda przeciwko Nokii.

  • 0

    26.  2012-01-12 01:41:34

    25 to poczytaj dokładnie CAŁY test. I opinie osób poniżej, które miały z nim kontakt, hehe. Słaby wyświetlacz, słaba jakość wyswietlanego obrazu, słabe kąty widzenia, SŁABA PRECYZJA DOTYKU (skoro już dotyk dajesz do plusów), brak możliwości regulacji jasności wyświetlacza, brak ustawień i problemy z tworzeniem playlisty, tandetna obudowa, niewygodne użytkowanie, problemy z pisaniem smsów, brak możliwości używania ładowarki microUSB mimo, że jest możliwość podłączenia i wiele innych. Przypomniałem sobie tylko te z 2 stron, a jest 7 str. testu. Ja czytając test odniosłem negatywne wrażenie, a ty mi kilka plusów wymieniasz? Tylko z podsumowania? Skoro już wdajesz się w dyskusję to się przygotuj I PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ, bo założę się że tego nie zrobiłeś i tacy obrońcy jak Ty ośmieszają siebie i Nokię, bo nie potraficie jej nawet porządnie obronić.

  • 0

    27.  2012-01-12 01:46:07

    24 to znaczy jakie podałeś których nie zrozumiałem? To że do każdej firmy możesz podstawić moje zdanie? I nie piszę tylko o opiniach innych. Myślisz że mieszkam w Afryce południowej i nie mam dostępu do tego nowego szmelcu? No powiedz, jakie fajne telefony ma Nokia, bo jakoś milczysz. 101, a co ona ma takiego niezwykłego w porównaniu z konkurencją? Już nawt taki MyPgone więcej oferuje i często ma 3 lata gwarancji.

  • 0

    28. ~  2012-01-12 01:49:05  host: 178.183.150.152.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @26 - w pracy się śmiejemy z kolegami, że dotyk w C2-02 pracuje w innej strefie czasowej :D

  • 0

    29.  2012-01-12 01:54:31

    25 cd 26 wymieniasz dobre spasowanie obudowy A PRZEGAPIŁEŚ PROBLEMY Z MECHANIZMEM ROZSUWANIA, i że autor nie jest pewien czy telefon wytrzyma 24 m-ce, ale POWINIEN.

  • 0

    30. ~  2012-01-12 09:46:26  host: public-gprs42630.centertel.pl

    Boję się uświadomić jaką mentalność mają ludzie używający tego czegoś.

  • 0

    31. ~maciej  2012-01-12 10:43:52  host: c172-77.icpnet.pl

    kolega maniiiek ujął problem krótko rzeczowo i trafnie, w pełni sie zgadzam.

  • 0

    32. ~Piast  2012-01-12 18:04:11  host: v10-16.opera-mini.net

    Mam Nokię C2-02 i nie mam z nią takich problemów, o jakich pisze tu ten antyNokiowy krzykacz. Jako drugi telefon ma Nokię 5800 XM i uważam go za bardzo udany model fińskiego producenta... to tak odnośnie przykładów jakie są dobre telefony Nokii. Podkreślam, tu słowo dobre, bo określenie "fajne telefony" jest typowe dla dzieciaków, którym zapewne jest jeszcze niejaki s1k0r3k... widać to także po jego mentalności i naiwnej twórczości.

  • 0

    33. ~Prawy  2012-01-12 18:46:50  host: 112.217.228.212

    > s1k0r3k, nie posiadasz danych statystycznych odnośnie jakości telefonów Nokii, dlatego też twoje rozgłaszanie publiczne haseł o niby ogólnie złej jakości produktów Nokii nosi znamiona pomówienia i jest wykroczeniem - pamiętaj o tym. Nawet gdyby w testowanym egzemplarzu Nokii c2-02 (lub innym) ktoś (lub Ty) wykrył jakieś wady to nie masz prawa tego przekładać i rozciągać na całą produkcję w danym zakładzie Nokii, a tym bardziej na całą produkcję firmy Nokia.

  • 1

    35.  2012-01-14 11:32:46

    Podpisuję się pod opinią @34 rękami i nogami. Nokia przez lata miała użytkowników za idiotów, produkując telefony mniej funkcjonalne i innowacyjne niż konkurencja i licząc, że to przejdzie. Przez kilka lat przechodziło, ale rynki stają się coraz bardziej świadome i ludzie się pomału słusznie wypinają na Nokię. Był czas, że większość znajomych miała Nokie i trudno było znaleźć sztukę, która wytrzymała bez naprawy do końca gwarancji - i to same poważne awarie: wyświetlacz, końcówka mocy, cała płyta główna, etc. Gdy nie ma innowacji, design jest tak straszny jak we wspomnianej C2-02, a awaryjność jest ponadprzeciętnie wysoka, jedynym rozsądnym wyborem jest kupić lepsze i niejednokrotnie tańśze telefony konkurencji.

  • 0

    36. ~realista  2012-01-15 01:09:24  host: z11-09.opera-mini.net

    do nr 34: prezentujesz tu pustą paplaninę o Nokii. Każda marka ma swoch zwolenników, jak i przeciwników. Ja na przykład mam złe doświdczenia z telefonami i smartfonami Samsunga, czytałem również wiele negatywnych opinii, ale nie będę tak jak ty uogólniał i zniechęcał innych do Samsunga - niech każdy kupuje i użytkuje co mu się podoba i pasuje! Ty natomiast zbyt nachalnie próbujesz narzuciċ innym złe zdanie o Nokii i nieludzko warczysz na tą firmę - jak dla mnie to twoje postępowanie i motywacje są mocno podejrzane.

Dodaj swoją opinię