Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli czym zaskoczył Cię ostatnio Orange?

Pajacyki, czyli czym zaskoczył Cię ostatnio Orange?

Q! 21 Października 2011 08:20

0 0

O tym, że media społecznościowe to potężne narzędzie, wiadomo od dobrych kilku lat. Ale o tym, że nieodpowiednie używanie potężnych narzędzi może dosyć mocno zaszkodzić - praktycznie od zawsze. Tym razem Orange postanowił się zabawić tym potężnym narzędziem. Efekt? No cóż…



Wydawać by się mogło, że zwykłe pytanie Czym zaskoczył cię ostatnio Orange? jest proste, a fani operatora na Facebooku utoną w zachwycie nad swoją siecią i będą (publicznie przecież) pisać na jej temat wyłącznie pochlebne opinie. Nic bardziej mylnego - przekonał się o tym Orange, zadając właśnie takie pytanie na swoim profilu.

Wątek zdobył bardzo dużą popularność. Na tyle dużą, że w ciągu około 22 godzin zdobył prawie 1,3 tys. komentarzy. Problem w tym, że na pierwszy i drugi rzut oka zdecydowana większość z nich jest negatywna. Jakie dominują opinie na temat tego, czym ostatnio Orange zaskoczył swoich klientów?




Na przykład takie (pisownia oryginalna): tym ze mmsy nie sa w abonamencie, a roaming nie jest wliczany w abonament ! paranoja, albo telemarketerami proponującymi lipny telefon w wysokim abonamencie.. czy Ilością wysyłanych reklam na mój telefon. A przede wszystkim brakiem ciekawej oferty na stałych klientów i nachalnymi telemarketerami.

Takie komentarze można znaleźć nie zagłębiając się zbytnio w wątek i nie wertując tylko tych gorszych. Co więcej, są to jedne z tych bardziej przyzwoitych, gdyż narzekań na sieć Orange w powyższym wątku znajdzie się znacznie więcej. Czym więc była akcja operatora?

W jednym z wpisów sam operator utrzymuje, że otrzymane opinie zostaną dokładnie wzięte pod uwagę i przeanalizowane. Patrząc na ich ilość oraz jakość można być spokojnym o materiał naukowy. Wpadka? Niekoniecznie. To tylko nieumiejętne posługiwanie się potężnym narzędziem, jakim są media społecznościowe.

Wspomniany wątek można znaleźć pod tym adresem. A Ciebie czym ostatnio zaskoczył Orange? Napisz w komentarzu. ;-)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 109
  • 0

    101. ~Zenobiusz  2011-10-22 16:22:38  host: host-89-229-83-34.szczecin.mm.pl

    @100: takie zwyczaje to być może nie zwyczaje, ale efekt jakichś głupich oszczędności.

  • 0

    102. ~  2011-10-22 17:56:39  host: z48-03.opera-mini.net

    Internet na kartach pasywnych już nie działa

  • 0

    103. ~Nikt  2011-10-22 18:14:55  host: 088156088050.wroclaw.vectranet.pl

    @96 - hahaha, znajomy miał tak samo, jak chciał zarejestrować kartę pre-paid w Orange, żeby zaraz przejść do innej sieci. Salony Orange (a nawet TP Orange), okazywały się salonami... nieuprawnionymi do rejestracji kart SIM. Natomiast w salonie firmowym Orange we Wrocławiu na Świdnickiej okazało się, że "blondynki" mają odmienną interpretację rejestracji tych kart niż... infolinia Orange. Dał więc sobie tymczasowo spokój, ale ma zamiar złożyć skargę do UKE z racji utrudniania rejestracji numeru oraz przeniesienia numeru. Słyszałem o wielu takich przypadkach i jeśli jest to celowe działanie Orange, to szykuje się grubsza afera.

  • 0

    105. ~  2011-10-22 21:08:39  host: z07-03.opera-mini.net

    Cysio528. Gdybyś jeszcze chciał spróbować, to możesz przejść do ONE, i brać sobie pakiet minut za 6zł (60) i sms za 6zł (600) * Myślę jednak, że najlepszym wyborem dla Ciebie (z tego co opisałeś)byłoby Orange GO, jeśli będziesz zainteresowany tym GO, to jakoś mnie znajdziesz ;-) Calm7

  • 0

    106.  2011-10-23 14:20:17

    mnie zaskoczyli tą 2letnią ważnością konta za SMS - nawet jakby było za sms premium to i tak byłoby dobrze :-)

  • 0

    107. ~  2011-10-23 17:02:56  host: 83.218.104.106

    a mnie zaskoczyły tak częste awarie netu i nie tylko w OFnK...

  • 0

    108. ~Olsztyn  2011-10-23 18:42:57  host: public104999.cdma.centertel.pl

    mnie ostatnio zaskoczyli - dali mi łącze symetryczne CDMA :) http://www.speedtest.net/result/1551161170.png

  • 0

    109. ~paul  2011-10-23 23:51:12  host: 89-75-54-66.dynamic.chello.pl

    Zrobili wreszcie neta, bo mieli skończyć 22.10 do południa a o 15stej internet działał w kratkę. Co będzie jak jutro wrócę do pracy i nie będzie neta?

  • 0

    110. ~  2011-10-24 10:53:29  host: prx01.tktelekom.pl

    Mnie zaskoczyli ofertą przedłużeniową.. Gorszą od dotychczasowej i bez telefonu. I jeszcze pani była obruszona, że ją wyśmiałem.

  • 0

    111. ~ja  2011-10-24 21:32:50  host: 213.156.120.85

    @olek_skype - w heyah po nawet odebranej (nie trzeba dzwonić) rozmowie przedłuża się ważność konta o rok...

  • 0

    113. ~  2011-10-25 08:47:52  host: z15-09.opera-mini.net

    112). Nie wiem coś Ty sobie wybrał, ale ku ścisłości w Orange za 39zł to w Pelikanie masz 60 minut, lub w Delfinie 120 minut. :-P

  • 0

    114. ~ŁO  2011-10-26 16:52:21  host: user-31-175-64-13.play-internet.pl

    A ja mam za 14,50 zł w Playu darmowe minuty do wszystkich sieci oraz 29 złotówek też do wszystkich sieci. WIęc Play jest bardziej zaskakujący swoich klientów. I dopiero Orange zaskoczył gdy zauważył jak dużo jego klientów-abonentów GO opuściło.

  • 0

    115. ~  2011-10-26 17:16:29  host: 89-69-77-226.dynamic.chello.pl

    @114, faktycznie zaskoczenie. Darmowe minuty za 14,50zł. Dla mnie cos jest darmowe jak nic za to nie muszę płacic ale wizę, że Ty inaczej interpretujesz pojęcie darmowości.

  • 0

    116. ~  2011-10-26 20:04:15  host: z53-09.opera-mini.net

    115.dynamic. A ja go w ogóle nie kumam, gość napisał, że ma darmo do wszystkich sieci, więc po kiego grzyba mu potrzebne te 29 złotówek do wszystkich sieci? :-D

  • 0

    117. ~Danex  2011-10-26 21:57:45  host: net.net.krosoft.pl

    Orange to szit-włączają sami eko-fakture bez pytania a pozniej trzeba wydawac 1,50 dzwoniac do tych baranow zeby odkrecic sprawe. Mam dosc tej sieci i zmienima na playa.

  • 0

    118. ~  2011-10-26 23:47:25  host: z12-11.opera-mini.net

    117). I tak byś zmienił na plejaka, to po co ta gadka o eco fakturze? :-P

  • 0

    119. ~GOŚĆ  2011-10-27 11:03:47  host: HOST-91-123-209-147.ssh.gliwice.pl

    Każda sieć ma swoje plusy i minusy ,rzecz w tym aby dopasować usługi do własnych potrzeb .Przekonywanie kogoś do konkretnego usługodawcy argumentami typu „ bo tu jest to a tam niema tego” jest bez sensu. Pamiętajcie wszystkie sieci nastawione są na to aby wyciągnąć jak najwięcej z waszych kieszeni. Dla sieci PLAY należy się ukłon ,bo po wejściu na rynek zamieszał sporo co spowodowało obniżeniem stawek za rozmowy ,sekundowe naliczanie i lepsze telefony za mniejsze pieniądze.

  • 0

    120.  2011-10-28 10:28:06

    @Gość - jasne, że każdy musi dobrać coś pod siebie, ale pokazywanie konkretnych argumentów przemawiających za jakąś siecia nie jest czymś złym - wręcz przeciwnie - pomaga podjąć decyzję.

  • 0

    121. ~R1  2011-10-29 21:44:40  host: dst105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    100- Orange nie interesuje ta usługa, bo nie pobiera opłat za nią od klientów, więc nawet gdybyś 100 e-maili do nich wysłał to i tak nie zareagują. Dla nich klient ,,zauważalny,, to taki, którego problemy dotyczą również chociaż 10.000 osób. Też cenię sobie cell info na kanale 50, więc 2 numerek mam w Heyah, a główny abonamentowy w Play. P4 niestety zaraziło się chaotycznym Orange i olewa tą usługę. Może z czasem Play bardziej będzie patrzył na T-Mobile to wtedy poprawi info ze stacji bazowych wzbogacając je o pasma UMTS i LTE... :-)

  • 0

    122. ~Wieszak  2011-10-30 10:54:50  host: ip-82-177-214-196.net.azartsat.pl

    Kiedyś do Orange przeszedłem nawet z Play, bo mieli dobre zasady rozliczania roamingu i połączeń międzynarodowych no i niewykorzystanej kwoty abonamentu. Teraz wszystko to doliczają do kwoty abo a nawet MMS!!! A niewykorzystane środki można zużyć w następnym miesiącu ale dopiero w drugiej kolejności po abonamencie! W połączeniu z cenami połączeń oferta Orange nie jest warta nawet wzięcia pod uwagę.

Dodaj swoją opinię