Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli co by tu jeszcze zepsuć wraz z nową aktualizacją? [ankieta]

Pajacyki, czyli co by tu jeszcze zepsuć wraz z nową aktualizacją? [ankieta]

Q! 16 Marca 2012 21:33

0 0

Nokia zapowiedziała kolejną aktualizację oprogramowania dla swojego pierwszego smartfonu z Windows Phone 7, Lumii 800. Co w niej znajdziemy? To już wiadomo. Pozostaje jednak pytanie co tym razem przestanie działać?

Nie oszukujmy się - Nokia jest mistrzem jeśli chodzi o psucie funkcji Lumii 800 wraz z kolejną aktualizacją systemu. Wystarczy wymienić niekończące się problemy z aparatem fotograficznym, problemy z podświetleniem klawiszy w przedostatniej (kompilacja 11500/11501) czy dźwiękiem w ostatniej (12070).

O mniejszych problemach takich jak brak podstawowych funkcji komunikacyjnych (hotspot Wi-Fi), fotograficznych (problemy z ostrzeniem zdjęć), telefonicznych (problemy z podświetleniem ekranu podczas rozmowy) itp. nawet nie warto mówić. Do tego trzeba się przyzwyczaić.

Teraz Nokia zapowiada, że wraz z kolejną aktualizacją systemu w menu aparatu pojawi się tryb panoramiczny. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że zabrakło informacji o tym, co wraz z nową aktualizacją systemu przestanie działać lub będzie działać tylko częściowo.




Ale nic straconego. Aby ułatwić Nokii zadanie postanowiliśmy przeprowadzić małą ankietę wśród czytelników TELEPOLIS.PL. Podpowiedzcie, proszę, który z elementów menu powinien przestać działać (lub zacząć działać tylko częściowo) wraz z kolejną aktualizacją systemu.

Wraz z kolejną aktualizacją dla Lumii 800 w telefonie powinno przestać działać:

Wykonywanie połączeń
33.11%
Wysyłanie wiadomości
3.93%
Przesyłanie danych
7.52%
Menu aparatu fotograficznego
5.95%
Nokia powinna wymienić system na Androida
49.49%

Wszystkich głosujących: 891




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 89
  • 0

    73. ~  2012-03-17 20:52:29  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @71 - do pajacyków. Do artykułów, jeśli mam, to mam uwagi merytoryczne. Trudno mieć uwagi merytoryczne, do wiadomości - z załóżenia - nie merytorycznej. Dowcip smieszy albo nie, ale to kwestia gustu, a o nim się nie dyskutuje (co wymyślili prości ludzie którzy nie potrafią argumentować).

  • 0

    75. ~Calm7  2012-03-17 21:00:50  host: z37-13.opera-mini.net

    71). Hmm.. A może pajacykami będą ci, co kupią taki smartfon..? Nie jestem antyfanem Nokii, ale takie rzeczy powinny być łatwo wykrywalne przez testerów producenta i usuwane. A nie puszczamy na rynek, później łatamy.. itd, itp. * Calm7

  • 0

    76. ~  2012-03-17 21:04:41  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @75 - o Lumii 800 się nie wypowiem, ale 710 działa rewelacyjnie. A na przykład aktualizacja SGS2, którego też posiadam, to jest dla mnie masakra. Niby duża, oczekiwana aktualizacja, a taka wtopa. Z drugiej strony, od tylu lat robię różne aktualizacje, i powiedzenie że aktualizacja usuwa stare błędy i dodaje nowe to jest święta prawda.

  • 0

    77. ~L800  2012-03-17 21:15:52  host: v07-16.opera-mini.net

    @73. - Mylisz się! Czy coś jest dowcipem, czy też nim nie jest można rozsądzić w sposób merytoryczny - bez konieczności stawiania "zasłony dymnej" w postaci relatywizmu gustu. Ja tu nie dostrzegłem najmniejszych znamion dowcipu, a nawet błazenada (pajacowanie) nie przesłania mi prawdziwego sensu tej wiadomość jakim jest - mówiąc kolokwialnie - dokopanie Nokii. Trzeba być naprawdę skrajnym naiwniakiem żeby taki artykuł, połączony z ekstremalnie tendencyjna ankietą (z dostrzeżonym już przez komentujących dodatkowym błędem formalnym) zaklasyfikować tylko jako niewinny dowcip. Ewentualnie pobłażliwość w ocenie powyższej wiadomości (+ankieta) może wynikać z podobnego anty-Nokiowego nastawienia.

  • 0

    79. ~L800  2012-03-17 21:22:29  host: v07-16.opera-mini.net

    @75. - Calm7, jakie rzeczy?? Gdyby Ci "Q!" napisał na telepolis, że jutro będzie koniec świata to też byś w to bez zastanowienia uwierzył?! :)

  • 0

    80.  2012-03-17 21:52:12

    Przecież to jest żart, co Wy się na żartach nie znacie? Akurat kiedyś czytałem jakiś test Q i był raczej pozytywny dla jakiegoś telefonu z WP7, ja tam u Q nie widzę fobii .

  • 0

    81. ~Win  2012-03-17 22:08:05  host: 189-112-189-028.static.ctbctelecom.com.br

    @"a_lex" : kiedyś, jakiś, raczej - no lepiej tego nie mogłeś ująć ha ha ha ha ha Poza tym na pewno ten "testowany" przez Q! telefon WP7 to nie była Nokia - a to wiele tłumaczy...

  • 0

    82. ~L800  2012-03-17 22:12:30  host: v07-16.opera-mini.net

    @80. A na czym polega tu ten - jak twierdzisz - żart??

  • 0

    83. ~ibp66.internetdsl.tpnet.pl  2012-03-18 01:36:02  host: z45-12.opera-mini.net

    @77 - po pierwsze sam się odżegnałem od argumentu o guście, po drugie sugerujesz odpowiedź dając tezę o nastawieniu anty-bojowym. Nie ładnie.

  • 0

    84. ~  2012-03-18 11:28:01  host: z47-06.opera-mini.net

    Moze to nie wina nokii tylko m$, nie wszystko da sie zbudowac z kafelkow ;)

  • 0

    85.  2012-03-18 19:55:44

    #81 - za to u kolegi same konkretne informacje, łącznie z niedopowiedzeniem na końcu. #82 - to wykorzystanie faktu, że Nokia nie ma szczęścia do aktualizacji, i potraktowanie tego z przymrużeniem oka, plus trochę kpiny.

  • 0

    86. ~...  2012-03-18 21:08:13  host: 89.204.130.230

    @83 Trzeba na to odpowiedzieć równie parszywą zagrywką i stwiedzić, że takie myślenie może prezentować tylko fan-pracownik firmy Nokia. A i puntk dla Ciebie za zwięzlosc i jasnosc wypowiedzi. Ladnie;)

  • 0

    87. ~PanTer  2012-03-18 21:18:09  host: public-gprs284599.centertel.pl

    #85.: O jakich ty faktach piszesz??! Ja w przeciwieństwie do ciebie użytkuję Nokię Lumia 800 i to od początku jej dostępności w Polsce i dla mnie fakty są takie, że w Nokii Lumia 800 NIE występują żadne problemy z aparatem fotograficznym, problemy z podświetleniem klawiszy w przedostatniej, ani z dźwiękiem! ...

  • 0

    88. ~  2012-03-18 21:28:05  host: public-gprs284599.centertel.pl

    ... żart, nie żart, bezsprzecznie to element delikatnie mówiąc tendencyjnej i nieprofesjonalnej dziennikarsko propagandy przeciwko Nokii i ekosystemowi Windows Phone - dodatkowo przemawia za tym znajdująca się u góry, po prawej stronie informacja o korzystaniu przez redakcję ze smartfonów z konkurencyjnym wobec WP OS-em.

  • 0

    89. ~Sidnej  2012-03-18 21:52:27  host: ytnobody.net

    "Pajacyki" ?! A co to za stwór i czemu ma służyć? Bo to nie jest ani rzeczowe, ani zabawne - a raczej marne i stronnicze. Natomiast głupszej i bardziej niesprawiedliwej ankiety dawno nie spotkałem w sieci - wszystkie warianty odpowiedzi są negatywne dla Nokii !! Ponadto jedna z opcji w ogóle tu nie pasuje, gdyż nie jest odpowiedzią na pytanie zdane w tej "ankiecie".

  • 0

    90. ~  2012-03-19 09:21:46  host: 212-106-19-146.adsl.inetia.pl

    No tak Q! obraził telefon grupki dzieci :) fajna mamy jazdę :lol:

  • 0

    91. ~Lolek  2012-03-19 10:35:41  host: 212.160.172.70

    Omijając wywody czytelnicy 1 Redaktorzy 0... Banalnie wyglądający spisek był by lepsze niż ta farsa...Z daleka czuć wstrętem do fińskiego producenta,mało tego-w ankiecie dodane-wymienić na androida? Równie dobrze mógłby być przycisk sprzedać udziały samsungowi...Bardzo nie fair zagranie ze strony redakcjii...Z poważaniem...

  • 0

    92. ~  2012-03-19 13:50:14  host: 178.183.152.201.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Przepraszam, ale nie pisz że czytelnicy 1 redaktorzy 0, skoro dyskusja była między dwiema grupami czytelników.

  • 0

    93. ~  2012-03-19 15:04:25  host: z39-11.opera-mini.net

    Żenujący, tendencyjny tekst. /Kamil_K

  • 0

    94. ~  2012-03-23 22:16:45  host: z07-14.opera-mini.net

    Po aktualizacji powinno sie wyswietlic: Contact service.

Dodaj swoją opinię