Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pachnący telefon od Motoroli

Pachnący telefon od Motoroli

TP 18 Maja 2007 22:46

0 0

Innowacje w obszarze telefonii komórkowej sprawiają producentom coraz większy problem. Nic dziwnego, że w komórkach pojawiają się czasem co najmniej dziwne funkcje. Motorola zdecydowała się zaopatrzyć swoje telefony w… emiter zapachów.

Motorola opatentowała właśnie nowatorską technologię pozwalającą na emitowanie zapachów z telefonu komórkowego. Rozwiązanie polega na umieszczeniu w telefonie niewielkiego grzejnika, który oddziałuje na wkład zapachowy. Wydzielany aromat różni się w zależności od temperatury grzałki. Proces produkcji zapachu jest sterowany przez specjalną aplikację w telefonie, dzięki czemu użytkownik może sam dostosować zapach do własnych preferencji. Zapachowy telefon działa właściwie jak odświeżacz powietrza.

Przeprowadzone przez Motorolę badania wskazują, że ludzie lubią mieć przy sobie pachnące przedmioty, których można użyć w każdym momencie. Dodatkowa korzyść, czyli możliwość regulowania rodzaju zapachu, pozwoli na dopasowanie go do chwilowego nastroju.




Rozwiązanie mogłoby być skierowane szczególnie do kobiet. Nie trudno wyobrazić sobie specjalne linie telefonów zaopatrzone w "pachnidełka" znanych producentów perfum.

Koncepcja zapachowego telefonu nie ma żadnego praktycznego zastosowania, udowadnia jednak, że w przyszłości liczyć się będą te produkty, które będą wyróżniać się funkcjami niekoniecznie związanymi z telefonią czy komunikacją.

Źródło tekstu: news.softpedia.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~Faz  2007-05-19 16:27:40  host: hsiproxy.astra-net.com

    Ja tam sie ciesze, Motorola znowu wypusci cos co sie bedzie sprzedawac bo jest modne (tak jak V3 pink) a co za tym idzie zarobia duzo kasy na tym ktora przeznacza na modele ktore beda dostepne dla wiekszej grupy odbiorcow.

  • 0

    17. ~  2007-05-19 18:33:11  host: acly254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poproszę zapach cipki 16 letniej :)

  • 0

    18. ~drjot  2007-05-19 18:33:44  host: adf189.internetdsl.tpnet.pl

    pablo: jak wydajda telefon ktory bedzie umial gotowac, sprzatac, prac, chodzic po piwo, zmywac i jeszcze pracowac za mnie to na pewno sobie taki kupie a Ty rob to wszystko sam i zadowalaj sie telefonem do dzwonienia

  • 0

    19. ~drjot  2007-05-19 18:34:39  host: adf189.internetdsl.tpnet.pl

    pablo: a dla takich jak Ty dodam jeszcze ze nie powinni uzywac telefonow jako budzikow, kalkulatorow, notatnikow czy zegarkow bo telefon jest przeciez do dzwonienia

  • 0

    20. ~drjot  2007-05-19 18:35:09  host: adf189.internetdsl.tpnet.pl

    pablo: a ta motorola to faktycznie pojebany pomysl :P

  • 0

    21. ~SONY  2007-05-19 19:29:11  host: rv26.internetdsl.tpnet.pl

    Niezły pomysł.

  • 0

    22.  2007-05-19 20:17:18

    Pamiętam jak ładnych parę lat temu "znawcy" krzywili się na zmienne obudowy w telefonach. Potem na gry, pobieranie dzwonków, kolorowe wyświetlacze. Nie tak dawno na polifonię czy aparaty fotograficzne itp. Takie jest życie panowie. To jest postęp. Firmy szukają sposobu na pozyskanie klientów. Przy takiej konkurencji już nie wystarczy tylko funkcja rozmowy sms'ów i dobra bateria. Mnie pachnący telefon też się nie przyda, ale pewnie parę milionów ludzi na świecie ma odmienne zdanie i tu Motorola zarobi parę milionów $.

  • 0

    23.  2007-05-19 20:22:57

    Kiedyś kolej żelazna miała odbierać krowom mleko, a przed automobilem szedł pieszy i ostrzegał. Gdyby wszyscy byli tak antypostępowi jak niektórzy tu komentujący to dalej byśmy się porozumiewali przez hieroglify i znaki dymne...

  • 0

    24. ~Marioos  2007-05-19 20:30:40  host: 80.50.232.214

    kupie, jesli bedzie możliwosc zalożenia wkładu o zapachu serowo - cebulowym.

  • 0

    25. ~nyczaj100  2007-05-19 21:05:36  host: user11.4.udn.pl

    Pewnie myAVON, który niedługo wejdzie jako drugi MVNO za jakiś czas taki telefon wprowadzi. W końcu AVON ma w ofercie pełną gamę kosmetyków, łącznie z perfumami.

  • 0

    26. ~SD  2007-05-19 23:00:12  host: xdsl-3470.jgora.dialog.net.pl

    Co za nowatorska technologia do Motoroli zawitała. w Japoni w sieci DoCoMo jest już od jakiegoś roku dostępny telefon o ile się nie myle firmy Toshiba z wymiennymi wkładami zapachowymi. I jest to rzeczywiście ciekawe rozwiązanie które tam spodobało się nastolatką i kobietą do 30 roku życia, mężczyzn to nie zainteresowało, może dlatego że telefony są tylko w kolorach różowym i błękitnym. Według mnie pomysł przjemny, jak klimatyzacja wydzielająca sztuczne zapachy kwiatów w hotelach i kasynach w USA, ale mało komu potrzbny tym bardziej że za nowy oryginalny wkład zapachowy zapłacimy ze 100zł a będzie pewnie mały i jednorazowy. Pzdiwoaram

  • 0

    27.  2007-05-19 23:45:31

    Ciekawe co jeszcze wymyślą? To co już jest w telefonach można by długo wymieniać, ale niezłą trzeba by mieć fantazję żeby wymyślać aż takie rzeczy. Ja osobiście nie rozumiem tego myślę że ten pomysł to czyiś kaprys, tak jak np. moda na Fashion TV, większość rzeczy pokazywana tam jest właśnie produktem kaprysu projektanta który chce być raczej tylko zauważony , a nie koniecznie to co on projektuje jest do noszenia!!!

  • 0

    28. ~bartoldoo  2007-05-20 09:09:51  host: xdsl-7792.bielsko.dialog.net.pl

    większość z was mam bardzo ciekawy sposób myślenia - mianowićie jeżeli nie przyda się mi to jest do bani. na całe szczęscie nie wy decydujedcie co i kiedy wejdzie bo dalej dzwonił bym z 3310 :D

  • 0

    29. ~TP  2007-05-20 11:15:55  host: proxy.sgh.waw.pl

    @SD - nie chodzi o to, ze motorola jako pierwsza opracowala telefon z emiterem zapachow, tyko o to, ze opatenetowala rozwiazanie ich emisji. Toshiba ma taki telefon ale dziala to o wiele bardziej prymitywnie - jest po prostu wklad zapachowy, ktory pachnie jednaokowo caly czas.

  • 0

    30. ~blom  2007-05-20 12:15:39  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    ciekawe jaki bedzie zapach jak bedzie "out of order" or "system error" zapach zgnilizny, wscieklosci a moze 4 liter????

  • 0

    31.  2007-05-20 12:51:08

    Coście się czepili tej "troszku waniającej" Motki? A np. takie pierduły: http://sklep.fanabe.pl/content.php?id=30 to po cholerę komu? Po prostu, trzeba pogodzić się z faktem, iż można stworzyć popyt na coś, co jest kompletnie zbędne do czegokolwiek :-).

  • 0

    32. ~aaa  2007-05-20 14:38:09  host: 213-238-71-216.adsl.inetia.pl

    Czy tu funkcjonuje moderator? Niektóre wpisy sa poprostu żenujące.

  • 0

    33. ~  2007-05-20 16:58:11  host: acma235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wpis 17 jest fajny :)

  • 0

    34. ~  2007-05-20 21:15:35  host: eed172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Więc ja podejdę od praktycznej strony... Na ile starczy bateria? O ile gramów wzrośnie waga telefonu? O ile zwiększy się jego objętość? Na ile starczy taki wkład? Ile będzie kosztował? A tym samym czy wogóle będzie się go opłacało kupować. Nie mieszajmy kolorowego wyświetlacza, z tak zbędnym i "ulotnym" dodatkiem jakim są wkłady zapachowe. Czasem zamiast uatrakcyjnić telefon, takie zapachy mogą wręcz zniechęcić osoby otaczające użytkownika takiego telefonu. Moim zdaniem jest to rozwiązanie (przynajmniej jak na polski rynek) bardzo niepraktyczne.

  • 0

    35. ~  2007-05-20 21:15:59  host: eed172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To pisałem ja - jojo... ;-)

Dodaj swoją opinię