Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 zaskoczony wszczętym przez UOKiK postępowaniem

P4 zaskoczony wszczętym przez UOKiK postępowaniem

LuiN 24 Września 2010 09:33

0 0

P4 wydał stanowisko w sprawie wszczęcia przez UOKiK postępowania antymonopolowego. Operator jest zaskoczony tym, że postępowanie objęło P4.

Objęcie postępowaniem antymonopolowym P4 jest prawdziwym zaskoczeniem dla Spółki, która w toku trwającego prawie rok postępowania wyjaśniającego wszczętego w tej sprawie przez Prezesa UOKIK jeszcze w grudniu 2009 roku przedstawiała rzetelne dowody oraz wyjaśnienia zaprzeczające uczestniczeniu P4 w jakichkolwiek uzgodnieniach tego rodzaju - czytamy w komunikacie P4.

P4 zadeklarował pełną współpracę z Prezesem UOKIK w toku wszczętego postępowania antymonopolowego i jest gotów w jeszcze szerszym zakresie przedstawić argumenty wskazujące na brak naruszenia prawa konkurencji przez spółkę.




P4 jednocześnie podkreśla, że od marca 2009 roku w realizuje strategię, która zakłada nieangażowanie się w obszar związany z technologią DVB-H. Strategia ta obrana została z uwagi na brak niezbędnego w tym zakresie wsparcia ze strony producentów telefonów oraz niezadowalający dla P4 wynik rozmów prowadzonych z Info-TV-FM na temat założeń funkcjonowania usługi w technologii DVB-H.

O postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK szerzej przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • -1

    4. ~kokosz  2010-09-24 10:12:18  host: 25.100.211.91.static.bait.pl

    Chyba liczyli że będą wiecznie nietykalni...

  • 1

    5. ~  2010-09-24 10:14:28  host: t03-12.opera-mini.net

    Play także był zaskoczony gdy użytkownicy nie chcieli notki.

  • 1

    6.  2010-09-24 10:24:33

    technologa DVB-H obsługiwana jest obecnie przez 6 modeli telefonów.

  • -1

    7. ~MooNTER  2010-09-24 10:24:41  host: apn-95-41-22-72.dynamic.gprs.plus.pl

    Dlaczego nie piszecie o zmianie VATu i jaki to będzie miało wpływ na umowy terminowe?

  • 1

    8.  2010-09-24 10:32:38

    ~MooNTER - bo nie będzie miałożadnego wpłytu - mam nadzięję, że WItek zamin coś napisze przemyśli, w przeciwieństeie do półgłówka dziennikarzyny z Bożej łąski Jerzego Kowalskiego, który "namieszał" w temacie ;-)

  • 0

    9.  2010-09-24 10:34:30

    Zresztą, zapewne po przeczytaniu kilku komentarzy, już tekst artykułu w Rzeczpospolitej został zmieniony...

  • 0

    11. ~MooNTER  2010-09-24 10:39:26  host: apn-95-41-22-72.dynamic.gprs.plus.pl

    też moglibyście jakąś wzmiankę o tym dać, ja gazety nie czytałem, zasłyszałem w radiu i z ciekawości zaglądam tutaj, jeśli nie ma to wpływu myślę że też warto o tym napisać :) jak dla mnie to ciekawsze niż nowy model BlackBerry ;P choć mnie i tak to nie dotyczy- dużo taniej wychodzi mi abonament bez telefonu

  • -1

    13. ~oligopol  2010-09-24 10:44:37  host: public-gprs100941.centertel.pl

    Oligopol pełną gębą, W4 a niedługo W5 (cyfrowy polsat).

  • -1

    14. ~ewqaewqa  2010-09-24 11:00:09  host: apn-95-41-76-101.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja tam bym chciała, żeby Play ujawnił oficjalnie wyniki finansowe najpierw, a potem podlizywał się UOKiK:)

  • 0

    16. ~szybowiec  2010-09-24 11:56:03  host: dpe2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play jest zaskoczony, jakie to straszne. Niech nie udaje tu niewiniątka, w odróżnieniu od w3, które jest teraz złe. Skoro cała w4 nie dogadała się z Info-TV-FM, to z jakiegoś powodu. @14 też chciałbym, aby ich wyniki finansowe ujrzały światło dzienne.

  • 0

    17.  2010-09-24 12:27:28

    Czy ja dobrze widzę zaskoczony? A co myśleli, że będą nietykalni i wszystko co złe, drogie to na W3 zgonić. Każda kara, ostrzeżenie dla P4 wywołuje u mnie radość, że życie może być piękne :)

  • 0

    19.  2010-09-24 12:55:19

    @18 co w tym zlego? obroncom play mozna byc, ale juz przyrownywac ich do reszty operatorow jest zle? co rusz sa "zaskoczeni", "zawiedzeni" itp. ze cos ich dotyka ze strony regulatorow rynku. inna sprawa, ze info-tv-fm porwalo sie z motyka na ksiezyc i ich zadania finansowe mowiac lagodnie, byly dosc wygorowane...

  • 0

    21. ~gustlik  2010-09-24 16:50:40  host: 178.56.56.106

    ofiary? Wyglada to jak odpowiedzialnosc zbiorowa, wszystkie sieci do jednego wora i kontrola UKE.

  • 0

    22. ~jack  2010-09-24 17:14:52  host: 87-205-254-3.adsl.inetia.pl

    Ci to zawsze są zaskoczeni. Nie dawną karą także zaskoczeni... Coś mi się wydaje że dobre czasy dla Play się już skończyły... @21 i prawidłowo a co Play to nie operator ? tak samo jak inny podlega kontroli.

  • 0

    24. ~Policjant  2010-09-24 17:46:31  host: dbp138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy uczestniczenie w DVB-H jest przymusowe? Wybieranie spółeczki no-name (Info-TV-FM) skazało i tak TV komórkową na porażkę. To jak z autostradami - Kulczyk miał budować za swoją kasę, a w końcu musiało dać pieniążki panśtwo. Lepiej niech w mobilny net inwestują, a nie w gadżet DVB-H.

  • 0

    25. ~gustlik  2010-09-24 17:57:32  host: 178.56.56.106

    22 zawsze anty na Play i nigdy nie krytykujesz Ery ciekawe prawda?

  • 0

    26.  2010-09-24 18:07:35

    Policjant: sugerujesz, że UKE arbitralnie sobie wybrał zwycięzcę przetargu na DVB-H?

  • 0

    27. ~Policjant  2010-09-24 19:47:41  host: dbp138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26. Nie. Z tego co wiadomo to wygrał ten co dał najwięcej a efekty widzimy.

  • 0

    28.  2010-09-24 20:35:57

    Zaczyna być ciekawie, Play myślał że jego to ominie bo nie dawno co powstali, jeszcze się rozwijają a tu baaa postępowanie. Ciekawe co z tego wyjdzie. Też uważam że czasy sielanki od strony UKE i UOKiK dla Play się skończyły.

  • 0

    29. ~Adi  2010-10-16 16:25:36  host: abvn124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play najlepsza sieć w polce nie okrada ludzi, jak to robi przede wszystkim sieć ERA "odradzam", Orange oraz Plus mają ludzi za idiotów.

Dodaj swoją opinię