Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 zaczyna testy ACR

P4 zaczyna testy ACR

WitekT 25 Czerwca 2010 10:41

0 0
P4 rozpoczyna testy usługi ACR (ang. Anonymous Call Rejection), czyli blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych. Komercyjnie usługa będzie dostępna jeszcze w tym roku.

To jedna z usług, z której korzystać będą tylko najbardziej wtajemniczeni, tacy jak WY, czytelnicy mojego bloga. Chciałbym jednak poznać Waszą opinię na temat zainteresowania tą usługą - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Szerzej o usłudze ACR w polskich sieciach komórkowych pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~benny  2010-06-25 11:36:41  host: dof247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W sumie to nic wielkiego, i tak prawo ich do tej zmiany obowiązuję. ja bym automatu i tak nie ustawił, bo mam kilku znajomych, których numery służbowe są zastrzeżone

  • 0

    16.  2010-06-25 11:44:21

    emarcin: wszystko jest płatne. To, co operator oferuje bezpłatnie, jest tak naprawdę uwzględnione w cenie abonamentu.

  • 0

    17. ~nemo  2010-06-25 12:10:14  host: xdsl-4836.lubin.dialog.net.pl

    A mi wystarczy czarna lista w telefonie i privy mogą sobie dzwonić. I tak się nie dodzwonią :P

  • 0

    18.  2010-06-25 12:27:26

    Bodajże od 3lat mam tel z symbianem, i jest tam mnustwo programów na tel do blokowania zastrzeżonych nr które dzwonią, malo tego można też dodawać pojedyńcze nr tel które są natrętne i do was dzwonią by tel sam odrzucał, albo wyciszał dzwonek jak dzwonią.

  • 0

    19. ~  2010-06-25 12:33:47  host: t19-13.opera-mini.net

    Pomysł bardzo trafiony, taka usługa jest BARDZO przyda, Brawo Play!

  • 0

    20.  2010-06-25 12:38:26

    @19 to nie jest pomysł Play. Już dawno mieli obowiązek wprowadzić taką usługę, ale opóźniali i twierdzili, że można nacisnąć czerwoną słuchawkę i po kłopocie. Entuzjazm tu niewskazany, bo to powinno być dostępne już długi czas bez testów i fanfarów.

  • 0

    21. ~  2010-06-25 12:50:21  host: user-188-33-17-164.play-internet.pl

    Póki co jako pierwszy wprowadził to PLUS

  • 0

    22.  2010-06-25 13:18:24

    Dobre dobre ;) akurat mam problem z zastrzeżonymi numeremi, a czasem puści się ogłoszenie to ciamajdy bawią się.

  • 0

    23. ~lee  2010-06-25 13:22:40  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    dobre że w końcu będzie takie cuś w PLAY ale dla przykładu prosty samsung ma to opcjach telefonu ;) dodatkowo można blokować smsy oraz połączenia od zastrzeżonych poprzez inne "jawne numery" :D Pozdro

  • 0

    24. ~ala  2010-06-25 14:10:05  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    jak zwykle wielka POMPA z mechaniczną dziurą, a "zaznacza" się tylko jedną z funkcjonalności GSM! ach ta Polska! ale mamy majketing majketing....

  • 0

    25. ~gosc  2010-06-25 14:21:11  host: d75-117.icpnet.pl

    co raz mniej to daje bo firmy telemarketingowe dzwonia juz z niezastrzezonych numerow a nie mozna dokonac zwrotnego polaczenia, wiec nie uniknie sie marketingowych telefonow dzieki temu...

  • 0

    26. ~ala  2010-06-25 15:10:09  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    25 - wolę jak dzwoni a z majketingu z numeru ich infolinni to człowiek wie że "&^%^&% z banku" itd. ale zawsze spławia...

  • 0

    28. ~  2010-06-25 15:39:41  host: t01-06.opera-mini.net

    Dobrze jest, uniknie się tych debili, jak mu zależy to zadzwoni normalnie. Dla użytkowników telefonów bez możliwości zablokowania zastrzeżonych to bardzo dobra wiadomość.

  • 0

    29. ~ktry  2010-06-25 22:32:46  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo się cieszę z tej usługi. Miałem to włączone w plusie po przeniesieniu do pleya bardzo mi tego brakuje.

  • 0

    30. ~e  2010-06-26 00:16:17  host: host117.opteris.pl

    Pora teraz na Orange i Ere. W Plusie juz mam i baaardzo mi to ulatwia zycie, jak i zapewnia spokoj.

  • 0

    31. ~robert  2010-06-26 17:19:49  host: 83-238-153-117.ip.netia.com.pl

    Ja właściwie się tym nie przejmuje. I tak rzadko do mnie kto dzwoni z zastrzeżonego. Zresztą wg mnie są inne rzeczy które Play mógłby wprowadzić. Jak np. przenoszenie minut z miesiąca na miesiąc w abonamencie. A nie dalej nie ma i chyba nie będzie.

  • 0

    32. ~  2010-06-26 22:56:25  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @31. Gdyby Play wprowadził przenoszenie minut to znowu wyprzedziłby w kolejnej kwestii Erę i Plusa. Dodatkowe pakiety minut w tych sieciach nie przechodzą na kolejne miesiące, a są wykorzystywane po minutach z abonamentu. Czyli w praktyce nic nie przechodzi, chyba że ktoś wydzwoni mniej niż połowę minut, ale takie rozwiązanie jest jeszcze mniej korzystne niż brak przenoszenia minut. W tym względzie to Orange jest na czele, gdyż Kapitał Minut przechodzi na kolejny miesiąc, ale niestety może zostać wykorzystany jedynie po minutach przyznanych w danym okresie rozliczeniowym :(. Czyli jak nie wydzwonisz wszystkich minut w abonamencie to nadwyżka z poprzedniego miesiąca przepada.

  • 0

    33. ~Benek  2010-06-28 21:09:11  host: 77-255-33-148.adsl.inetia.pl

    @32 sądzę że człowiek miał na myśli podstawowe minuty te abonamentowe nie przechodzą z miesiąca na miesiąc i to jest prawda. W Erze normalnie przechodzą i są wykorzystywane przed tymi "nowymi" w nowym miesiącu. Tego w Play nie ma. A od dodatkowych minut nie ma co mieszać i wymagać bo jak sama nazwa wskazuje są dodatkowe :)

  • 0

    34. ~:))  2010-06-29 00:20:09  host: v02-16.opera-mini.net

    no tak ale KIEDY mają zamiar zacząć te testy???

  • 0

    35. ~Aga  2010-07-02 10:06:02  host: 212.160.172.70

    czyli nie będzie już usługi "czerwonej słuchawki"? ;)

Dodaj swoją opinię