Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 wypuszcza obligacje, żeby sfinansować aukcję

P4 wypuszcza obligacje, żeby sfinansować aukcję

WitekT 12 Marca 2015 14:51

14 2

P4 poprzez powiązane ze sobą spółki wypuści obligacje za 125 mln euro (516 mln zł), które posłużą do zapłaty za wylicytowane w trwającej właśnie aukcji częstotliwości. Termin ich spłaty to 2019 rok.

 

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 15. dniu.

Agencja Moody's nadając im ranking B2 zwraca uwagę na bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne P4, lepsze niż wcześniej przewidywano. Zadłużenie P4 wzrośnie o połowę wyniku EBITDA, jednak Moody's przewiduje, że do końca roku spadnie ono i tak - sumarycznie - do poziomu 4,5-5x. Zwraca jednak uwagę na zwiększającą się ekspozycję na walutę euro.




P4, po uplasowaniu obligacji, będzie dysponowało kwotą około 1,6 mld zł, na którą składa się aktualna emisja (516 mln zł), gotówka na koncie (498 mln zł na koniec grudnia) oraz 600 mln zł niewykorzystanych linii kredytowych.

Zobacz: Orange uspokaja Polkomtel, Polkomtel apeluje do T-Mobile.

Źródło tekstu: Moody's, wł     

Dodaj do:

Tagi: moody's | p4

w sumie: 121
  • 5

    102. ~  2015-03-14 21:51:23  host: adch224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @99
    widać jaki z ciebie "znafca" telekomunikacji. Tak naprawdę sieci jest 5: Play, T-mobile, Plus, Aero2 i Orange(zablokowany). Więc masz zasięg 4 sieci. A i aż śmierdzi od ciebie konkurencyjną siecią studenciaku.

  • -5

    103. ~wio  2015-03-14 21:56:43  host: user-94-254-133-226.play-internet.pl

    102, polmozgu, nie ośmieszaj sie. Czyli potwierdzasz, ze nie ma zasięgu Orange. Śmierdzisz marketingiem Play z daleka. Wymyśl cos swojego, czy tylko czyjeś wypowiedzi potrafisz powtarzać? Za te grosz co wam placa, to pewnie wybitnych jednostek nie zatrudnili wiec to by tlumaczylo twoje wąskie horyzonty myślowe i ubogie słownictwo.

  • 4

    104. ~see  2015-03-14 21:59:09  host: user-164-127-63-129.play-internet.pl

    @87 Kolego jak byś poczytał nieco wcześniej, to nie jestem już chłopcem... podobnie jak być myślał, to byś nie pisał takich głupot...

    Po co w takim razie ludzie kupują sobie nowe samochody ? Skoro stare jeszcze jeżdżą ? Po co wydają na nie pieniądze, a później muszą jeszcze płacić za obowiązkowe i całkiem słono płatne przeglądy gwarancyjne ? No po co? Bez sensu...

    Są ludzie, którzy wolą zapłacić aby mieć lepszą jakość, większą wszechstronność i większe możliwości... lub mieć większe bezpieczeństwo (że stary samochód nagle nie zepsuje im się w środku lasu, a telefon zawsze będzie gotowy do działania). Jak sądzę Ty do takich nie należysz, bo pewnie na wakacje wybierasz się najwyżej do miasta do miasta wojewódzkiego...

    A odpowiadając na pytanie z postu 90 - po co tak się tu udzielam ? Powiem szczerze - dla zabawy :-) Lubię nabijać się z tak prostych i ograniczonych osób jak Ty drogi przyjacielu, które wierzą w to co im wbija do głowy pracodawca z W3. Którzy potem (chyba z niemocy, patrząc jak odchodzą im kolejni klienci) dzielnie walczą w imię "dobra" z najlepszym i najnowocześniejszym operatorem na rynku, hejtując i pomawiając go na temu podobnych forach :-)

    Adieu compagnon... Au revoir Play :-)

  • 0

    105. ~Calm7  2015-03-14 22:27:15  host: user-94-254-129-68.play-internet.pl

    A ja se chwale jakość Playa, W 3 ma gorszą jakość od Playa:-D

  • -1

    106.  2015-03-14 22:36:56

    105). Pisz co chcesz, ale nie pod moim nickiem.

  • 1

    107.  2015-03-15 00:47:08

    Prawda jest taka, że gdyby W3 miała wcześniej pozwolenie od regulatora, sama zrobiłaby dawno temu roaming krajowy. Niestety takich pozwoleń wtedy nie wydano, bo rynek był jeszcze mocno nienasycony. Dziś sam projekt NetWorks oraz pożyczanie częstotliwości pod LTE Orange od T-mobile pokazują, że taki potencjał jest i operatorzy chętnie na niego przystaną w bliższej lub dalszej przyszłości. Play nadal nie jest dużym graczem, ale trzeba pamiętać, że jego współpraca z jednym z dużych podmiotów może przechylić szalę na korzyść jednego z tych podmiotów. Może naprawdę ruszycie w końcu głową, zamiast ciągle płakać "ja mam jedną kreskę", "ja płaciłem mniej przed plej".

  • -2

    108. ~pavlosox123  2015-03-15 01:10:21  host: 213-238-79-136.adsl.inetia.pl

    @słoneczny ty się dobrze czujesz Play jest małym gracczem?? Brakuje im 3 mln żeby przegonić w3 pod względem userow.Co do playa,dla mnie jest ważny zasięg bo jedna kreska to malo,przykładowo będzie na jakimś zadupiu wypadek a ja zasięgu nie będę miał,sorry Play.

  • -3

    109. ~  2015-03-15 06:03:20  host: user-94-254-133-226.play-internet.pl

    Słoneczny to kolejny samozwańczy ekspert od siedmiu boleści. Szkoda, ze nie udzielają sie tutaj juz osoby znajdę sie na rzeczy, tak jak to bylo na poczatku portalu. Teraz portal obsiadla banda gimbazy, platnych trollli i samozwańczych ekspertów id siedmiu boleści. Portal schodzi na psy i to w szybkim bardzo tempie

  • -3

    110. ~  2015-03-15 08:07:32  host: netpanel-87-246-220-132.pol.akademiki.lublin.pl

    Jaki tu syf w komentarzach. Moderacja nawet tutaj nie zagląda. Tradycyjnie najwięcej śmiecą fanatycy Play. Pod newsem i konkurencji wylewają jad a pod newsem o Play bronia całą dobę swojego bożka.

  • -3

    111.  2015-03-15 12:08:13

    Po co ten najlepszy Plej musi papiery sprzedawać w takim razie? Najlepszy, niemal największy i w ogóle naj...

  • 3

    112. ~  2015-03-15 12:33:30  host: adck216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @111
    żeby nie odpaść jak twój "najlepszy, niemal największy i w ogóle naj.." Plusik

  • -3

    113.  2015-03-15 13:05:59

    112 - mój? Mój to jest komputer, na którym teraz korzystam z Sieci, mój fotel, biurko, mieszkanie... Plus nie jest mój. Jedynie korzystam z jego usług. I jestem całkowicie usatysfakcjonowany - zarówno z ceny jak i z tak często kwestionowanego, po niemal 20 latach funkcjonowania, zasięgu, jakości itd., itp. ;-)

  • -3

    114.  2015-03-15 13:07:45

    Więcej powiem... Mimo tylu lat korzystania nie utożsamiam się aż tak z usługodawcą, żebym mógł powiedzieć "mój operator" ;-)

  • 1

    115. ~  2015-03-15 13:41:32  host: 088156133070.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    114- uwazam tak samo.Oni dzisiaj sa a jutro na Cyprze.

  • -4

    116.  2015-03-15 15:55:21

    115 - tak jak sporo - jak się wydaje po lekturze różnych prasowych artykułów - polskich przedsiębiorców, optymalizujących podatki i ubezpieczenia ;-) No cóż... Hipokryzja to nasza widać cecha narodowa ;-)

  • -4

    118.  2015-03-15 20:34:04

    117). Kłamiesz, kłamiesz... A przykazanie siódme ciągle łamiesz...

  • 2

    119. ~były Calm7  2015-03-15 20:42:28  host: user-94-254-193-76.play-internet.pl

    118. a co ty mozesz o tym wiedziec prostolinijny plagiatorze i urodzony trollu ? co o przykazaniach wiedziec moesz bo przecież żadnego nie szanujesz

  • -4

    120.  2015-03-15 20:47:40

    Kradniesz mój nick - więcej nie muszę wiedzieć. PS. Nie wiem ile przykazań udaje mi się zachować, ale nie kradnę z premedytacją cudzych nicków.

  • -4

    124. ~Calm7  2015-03-15 23:01:15  host: n16-01-08.opera-mini.net

    122). Kradniesz, kradniesz. Mój nick to moja własność - przywłaszczając cudzą własność bez zgody właściciela - tj. kradzież. PS. Jak komuś samochód zabierzesz, to policji mówisz, że tylko pożyczyłeś? No weź, nie rób z siebie.....

  • -4

    125.  2015-03-15 23:27:49

    Walka z wiatrakami, co nie napiszę, to minusuje :-p PS. Jest jeszcze jedno przykazanie: nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego twego. A teraz dobranoc państwu :-)

Dodaj swoją opinię