Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 twierdzi, że nie ma umowy z PTC

P4 twierdzi, że nie ma umowy z PTC

sirmark 9 Czerwca 2006 15:56

0 0

P4 zaprzecza informacji, którą podaliśmy wczoraj. Pisaliśmy w tej wiadomości na temat podpisania umowy z PTC dotyczącej roamingu krajowego.

Potwierdzamy, iż jedynym partnerem, z jakim firma P4 podpisała umowę o dostępie telekomunikacyjnym (tzw. roaming krajowy) jest firma Polkomtel. - poinformowała Magdalena Sawicka, rzecznik P4. Co ciekawe, Sawicka odmówiła jakiegokolwiek innego komentarza w opisywanej przez nas sprawie oraz odmówiła odpowiedzi na dodatkowe pytania, które zadaliśmy:




Czy umowy P4 z PTC byly przygotowane do podpisania?
Czy P4 w ogóle rozmawiało bądź negocjowało z PTC umowę dotyczącą roamingu krajowego?
Czy P4 w ogóle rozmawiało bądź negocjowało z PTC umowę dotyczącą MVNO?
.

Wczorajsze informacje dotyczące zawarcia umowy między P4 a PTC otrzymaliśmy od osoby zbliżonej do zarządu PTC. Nie mamy najmniejszych podstaw sądzić, że są nieprawdziwie. Dzisiaj o sprawie roamingu P4 w PTC pisało m.in. Życie Warszawy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~Tomek  2006-06-09 16:27:59  host: deo225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaka jest prawda??

  • 0

    4. ~  2006-06-09 16:33:20  host: nat01.rtk.net.pl

    prawda też może być taka - iż P4 rozpoczynając działalność w 4tym kwartale tego roku zmienią znowu nazwę. Więc być może PTC podpisało umowę z ludźmi z P4 ale już P4 się inaczej w tych "papierkach" nazywała...
    Np "3" ...:) *(marzyciel jestem):))

  • 0

    5.  2006-06-09 17:19:31

    Ja myślę, że P4 podpisało najpierw umowę z PTC. Jednak z jakichś powodów wolą Polkomtela. Polkomtel zażądał "wyłączności" - nie mieli wyjścia, podpisali, a PTC poprosili o dyskrecję, będą to teraz jakoś odkręcać... Nie wiem, na ile to prawdopodobne, niemniej jednak po pierwsze dziwne są informacje z PTC, a po drugie dziwne jest nieujawnienie drugiej umowy... Myślę, że całość wyjaśni się w końcu kilku dni. Ale jeśli jest tak, jak piszę, to niezła wpadka na sam początek... Niezbyt dobrze to wróży na przyszłość :-/ Chyba że tak naprawdę umowę z PTC podpisała inna spółka zależna Netii, a plan był taki, że w razie niepowodzenia z Polkomtelem spółka-córka Netii połączy się z P4.

  • 0

    6. ~issa  2006-06-09 17:19:57  host: axu86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może P4 ma dwa zarządy , wzorem PodwójnejTelefoniiCyfrowej? ;-)

  • 0

    7.  2006-06-09 17:34:03

    Ale jaja :/ pani Sawicka - niech pani nie igra z portalem telepolis - zagrzebaliście to teraz tu proszę sie wypowiedzieć i nie kombinować jak koń pod górkę ,albowiem mamy mundial i nie chcemy sie zabardzo stresować:)

  • 0

    8. ~BB  2006-06-09 18:22:15  host: dqd208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznalibyście się do niedbalstwa, a nie wykręcacie kota ogonem i twierdzicie, że przecieki są bardziej wiarygodne niż oficjalne informacje. WSTYD PANOWIE REDAKTORZY!!!

  • 0

    9. ~jackowski  2006-06-09 18:31:55  host: grabina.net.pl

    Jakiś czas temu (chyba ze dwa albo trzy miesiące temu) rzecznik Sawicka obdzwaniała dzienikarzy telekomunikacyjnych twierdząc, że P4 już podpisało umowę "z jednym z operatorów" (taki tekst ukazał się chyba w "Rzeczpospolitej") - chyba nie chodziło wtedy o Polkomtela? Myślę, że Era ma jednak jakieś "kwity" z P4 i wystąpi teraz do sądu z żadaniem uznania, że obie firmy wiąże ważna umowa - a do czasu wyroku P4 będzie przyblokowane.

  • 0

    10.  2006-06-09 18:38:13

    BB: jakiego niby niedbalstwa? zostalo opublikowane dementi P4. Natomiast cala sytuacja wyglada tak, ze mamy podstawy, aby sadzic, ze cos jest na rzeczy. Powiem wiecej nieoficjalne informacje o P4 oraz Polsacie uzyskalismy w tym samym czasie. I jakos Polsat szybko sie potwierdzil. A PTC informowalo, ze o kolejnych umowach powiadomi wkrotce.

  • 0

    11. ~dt  2006-06-09 18:44:34  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    co tu jest grane.umowa z polkomtelem jest i ma zapis o wylacznosci wiec nie moze byc drugiej umowy o roaming. Co zatem jest grane..?

  • 0

    12. ~  2006-06-09 22:04:19  host: dwc202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak zabalowali na bibce, że umowy potracili.

  • 0

    13. ~poznaniak  2006-06-09 23:29:14  host: 213-238-97-200.adsl.inetia.pl

    Podejrzewam jednak, że wjechało Tele2. Oni działają początkowo niepozornie, a później frontalnie atakują. Właściwie PTC i Orangutan muszą szykować kontrę na p4. Tylko wielcy wirtualni (np. Moblina Dziewica, Tele2 itp.) mogą im pomóc. Onetu (wł. TVN) o to nie podejrzewam...

  • 0

    14. ~  2006-06-10 01:37:42  host: dpv202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zycie pokaze ile warte sa slowa pani Sawickiej.

  • 0

    15. ~  2006-06-10 12:26:40  host: nat-mo1.aster.pl

    no jasne że niebyło umowy z PTC warunkiem vodafane było to że umowa może być tylko z polkontelem (umowa jest na 5 lat)

  • 0

    16.  2006-06-10 12:44:10

    Akurat VODAFONE nie ma nic do Gadania w sprawie MVNO - za małe ma udziały

  • 0

    17. ~wlo  2006-06-10 12:50:28  host: anx99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poprzednią wiadomość podała PTC, tak? Niech więc onie powiedzą dlaczego podali, że P4 ma z nimi umowę na roaming? Dla mnie jest oczywiste, ze w takich sprawasch, nie bjest możliwe by jeden operator zgodził się, żeby jego partner miał podobną umowę także z innym operatorem.

  • 0

    18.  2006-06-10 15:39:22

    wlo: a dlaczego nie jest możliwe? Są MVNO korzystający z kilku sieci. W momencie, w którym rozpocznie się walka o nowych MVNO (tak, na pewno nastąpi taki moment), operatorzy infrastrukturalni będą godzili się i na takie warunki.

  • 0

    19. ~muddy  2006-06-10 22:26:32  host: wap.plusgsm.pl

    @muddy- tu chodzi o roaming krajowy a nie opa wirtualnego. P4 ma byc opem infrastrukturalnym a nie MVNO.

  • 0

    20. ~Cysiu_97  2012-10-03 14:48:53  host: user-31-175-169-38.play-internet.pl

    Czytając to po kilku latach te wasze przypuszczenia są śmieszne :)

  • 0

    21.  2012-10-03 15:01:53

    Cysiu_97: a czemu śmieszne? Były prawdziwe... :-)

  • 0

    22. ~LepikPL  2012-10-11 20:57:49  host: user-188-33-114-237.play-internet.pl

    Za wszystkim stoi kasa. Zakładam że P4 za wszystkie trzy umowy roamingowe zabuli rocznie ponad MILIARD złotych. Nie bądźmy śmieszni. O takiej kasie czterech panów o różnym kolorze skóry opowiada przy stoliczku na jachcie za MILIARD. Jacht zaparkowany przy wysepce z palmami. Nic nie zgadniemy, niczego nie wydedukujemy, za mali jesteśmy.

Dodaj swoją opinię