Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 rozwiązało umowy dealerskie ze spółką Connex

P4 rozwiązało umowy dealerskie ze spółką Connex

sirmark 26 Stycznia 2010 20:58

0 0

Z dniem 26. stycznia P4 rozwiązała w trybie natychmiastowym umowy dealerskie ze spółką Connex, a także wypowiedziała z zachowaniem 30 dniowego terminu wypowiedzenia umowę dystrybucyjną. Spółka Connex posiadała w sieci sprzedaży Play - 63 punkty (czyli około 2,5 % całej sprzedaży).

Jak napisano w komunikacie, główną przesłanką podjęcia takich działań było naruszenie przez spółkę Connex zasad rzetelności i lojalności przy wykonywaniu Umowy, w szczególności poprzez fakt, iż dopiero w dniu dzisiejszym spółka przekazała szczegółową pisemną informację o stanie prowadzonego wobec niej postępowania skarbowego. Z informacji tej wynikało w szczególności iż majątek spółki Connex podlega zajęciu tytułem zabezpieczenia roszczeń organów podatkowych.




P4 poinformował, że do podjęcia tak zdecydowanych kroków skłoniło P4 także:
- likwidacja struktury regionalnej obsługującej Sieć Sprzedaży,
- coraz słabsze wyniki sprzedaży, w porównaniu z innymi partnerami P4,
- brak produktów w sprzedaży z oferty Play, bezpośrednio wpływający na możliwości obsługi potencjalnych klientów P4.

Źródło tekstu: P4     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2010-01-26 21:37:19

    "spółka przekazał szczegółową " - powinno być przekazała :)

  • -1

    4. ~  2010-01-26 21:38:20  host: wapgw2.wapgw.era.pl

    Czarne chmury nadciągają...

  • 0

    5.  2010-01-26 21:40:01

    Hmm. 2,5% rzeczywiście mało. Wygląda na to, że P4 chce w 100% kontrolować sprzedaż przez posiadanie własnych punktów.

  • -4

    6. ~  2010-01-26 21:54:07  host: ip-89-174-123-207.multimo.pl

    @1 pies nie gryzie ręki, która go karmi

  • 0

    7. ~lolo  2010-01-26 21:59:36  host: pc-77-46-26-136.euro-net.pl

    w przyrodzie nic nie ginie :) zaczynamy dzielenie torciku

  • -1

    8.  2010-01-26 22:06:37

    No to WIOCHA! A ta reklama z 99% zasięgu ale jakiego? PLUSA!! Jak by mieli tyle ale w 3g! I nie zapychające się nadajniki!!!

  • 0

    9.  2010-01-26 22:15:04

    o i krzykos sie odezwał :)

  • 0

    10.  2010-01-26 22:15:16

    despera (8) Przekaz reklamy jest następujący: "Ponad 99% Polaków w zasięgu Play". Czy to kłamstwo...?

  • 0

    11.  2010-01-26 22:36:48

    @8 i jak tak mówisz o zasięgu 3g to powiedz czy jakakolwiek sieć w Polsce ma zasięg 3g na poziomie 99%?

  • 0

    12. ~nick  2010-01-26 22:38:07  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    8. despera - to jest właśnie pozytywne. Sam ustawiłem w telefonie na sztywno 2g plusa żeby odciążyć siec pleja. I innym też to radze żeby nie zapychać nadajników niezbędnych do działania play online.

  • 0

    13. ~mem  2010-01-26 22:50:39  host: host-5db0ca2f.sileman.net.pl

    Jesli 63 sklepy to 2,5% to oznacza ze Play ma ponad 2500 punktów sprzedaży ?? Czy oni do tego liczą kioski Ruchu i wszystkie komisy GSM ?

  • 0

    14.  2010-01-26 23:08:02

    no właśnie ciekawe z tą ilością punktów sprzedaży:)

  • 0

    15.  2010-01-26 23:14:40

    To chyba jest błędnie napisane. Gruszka pisał, że stanowi to ok. 2,5% sprzedaży, a nie sieci.

  • 0

    16.  2010-01-26 23:39:50

    #1. "lizu lizu"? jakies urojenia? #15.Rogi: wiem co napisal, ale to wlasnie o siec musialo chodzi.

  • 0

    17. ~nemo  2010-01-27 00:03:05  host: aajx167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i prawidłowo - cały majątek spółki został zajęty przez skarbówkę. więc play się zabezpieczył - bo connex mógł wziąć kolejny towar, który z automatu zajmie skarbówka

  • 0

    18.  2010-01-27 00:17:23

    jeden z pkt "brak produktów w sprzedaży z oferty Play, bezpośrednio wpływający na możliwości obsługi potencjalnych klientów P4. "..pokazcie mi salon, który ma WSZYSTKIE "produkty" sieci PLAY.PROSZĘĘĘĘ....

  • 0

    19.  2010-01-27 07:34:54

    W leadzie tego newsa brakuje początku przed "natychmiastowym umowy dealerskie ze spółką Connex".

  • 0

    20. ~  2010-01-27 09:35:27  host: v10-15.opera-mini.net

    @18 - kazdy salon ma wszystkie produkty PLAY w ofercie. Kazdy.

  • 0

    21. ~ASG  2010-01-27 09:42:21  host: chello089074076233.chello.pl

    tellforceone czeka na przejęcie...ewentualna jakaś umowa o współpracy....

  • 0

    22.  2010-01-27 10:32:24

    jankes: tak tak, bylo. cos edycja zaszwankowala. Rogi: jednak faktycznie te 2,5% dotyczylo sprzedazy.

Dodaj swoją opinię