Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 przełącza klientów z Polkomtela na T-Mobile

P4 przełącza klientów z Polkomtela na T-Mobile

WitekT 3 Marca 2014 17:24

42 7

Trwa proces zmiany głównej partnera roamingowego przez P4. Polkomtela zastąpi T-Mobile.



Polkomtel był głównym partnerem roamingowym P4 od komercyjnego startu Play w 2007 roku. Do 2009 roku był jedynym, a zmieniło to zainteresowanie ze strony UOKiK.

Zobacz: P4 wygrało z Polkomtelem w UOKiK ws. wyłączności na roaming.

Pod koniec 2009 roku P4 podpisało nową umowę z Polkomtelem - z niższymi stawkami, brakiem wyłączności, ale zobowiązaniem zakupu usług za co najmniej 600 mln zł do końca 2015 roku.

Zobacz: Polkomtel weźmie co najmniej 600 mln zł w 6 lat od P4.




Z kolejną siecią - Centertelem (obecnie Orange) - P4 umowę na roaming podpisało w lipcu 2010 roku. Korzystać z niej zaczęło rok później, kiedy w Przemyślu i okolicach pojawił się problem zakłócania przez ukraińską sieć CDMA, a sieć Polkomtela w tamtym rejonie nie była w stanie przenieść takiego ruchu.

Zobacz: P4 oficjalnie potwierdza roaming z Centertelem.

Umowę roamingową z PTC (teraz T-Mobile) P4 podpisało na początku 2013 roku. przez ostatnie miesiące była to współpraca najmniej wykorzystywana, teraz ma się to zmienić.

Zobacz: P4 oficjalnie o roamingu w sieci PTC.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że od kilku tygodni trwa proces "przełączania" na pozycji głównego partnera roamingowego. Kolejni klienci otrzymują aktualizację kart SIM, w której T-Mobile ma wyższy priorytet niż Polkomtel. W zeszłym roku P4 kupiło usługi u swoich partnerów za prawie 200 mln zł, z których gros trafiło do telekomu należącego do Zygmunta Solorza-Żaka. Teraz większość weźmie T-Mobile.

Zobacz: Obalamy mity: jakość połączeń Play w roamingu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | p4 | polkomtel | t-mobile

w sumie: 237
  • 1

    233. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-03-07 11:07:02  host: n08-07-03.opera-mini.net

    Okej, co mi tam, znaj serce, litość! ;-D ..poza tym, to dla Waszego dobra.. www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=72178

  • -1

    234. ~Jasnowidz  2014-03-08 23:20:25  host: 213.25.91.113

    Dobry plan, popieram.

  • -1

    235. ~marcellove  2014-03-09 20:10:45  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    U mnie w mieście byłym wojewódzkim-Koszalin T-Mobile ma nadal najniższy priorytet spośród wszystkich 3 sieci roamingowych dostępnych w Play.Sprawdzone na 5 kartach SIM.

  • -1

    236. ~  2014-03-09 20:36:21  host: CMPC-089-239-088-092.CNet.Gawex.PL

    Dziś jak jechałem z telefonem Virgin Mobile to po zaniku sygnału z Play przełączył się automatycznie o dziwo nie na Orange jak to było zazwyczaj tylko na T-Mobile, numer przenoszony więc jest możliwość logowania do wszystkich 4 sieci, w drodze powrotnej logował się już do Orange jakie wyszukał na trasie.

  • -1

    237. ~Daniel  2014-03-11 16:18:50  host: 92.60.132.22

    Od jakiegoś miesiąca mam problemy z P4. Przed wykonaniem połączenia 5-7sek cisza potem magiczne piknięcie i dopiero słychac sygnał. Dodatkowy przed każdym połączeniem wyskakuje komunikat : Warunkowe wysyłanie połączeń włączone O_o Ktoś coś na ten temat konstruktywnego powie?

  • 0

    238. ~Omer  2014-03-11 16:27:25  host: n15-01-05.opera-mini.net

    237, niestety w P4 problemy to norma. Przyzwyczaj sie do tego albo zmień operatora. Ja przeszedłem do nju i jest duuużo lepiej i jednocześnie taniej.

  • -1

    239. ~Daniel  2014-03-11 16:33:40  host: 92.60.132.22

    Co najlepsze gdy zadzwoniłem do BOK i zapytałem czy moge z kimś przedystkutować moje problemy uzyskałem informaje że nie ma u nich żadnej osoby kompetentnej do udzielenia mi informacji i jedyna droga jaką moge złożyć zapytanie to play24.pl Gdzie bez dyskusji uzyskam suchą odpowiedz bez możliwości konwersacji. KPINA!! a nie BOK. Nju niechce nie mam zaufania do Orangutana, Niby polepszyli zasieg ale jakos tego mega nie odczuwam a jak znów padną na pysk z zasięgiem to żadne Nju mnie nie usatysfakcjonuje. Zakładając ze Nju przerodzi sie w coś większego niż inne PODopy.

  • 1

    240. ~  2014-03-11 16:51:02  host: n15-01-05.opera-mini.net

    ja cie nie namawiam na nju tylko piszę jak ja rozwiązałem problemy z P4. Ty nie musisz tego robić, możesz zaakceptować problemy i takie wsparcie jakie właśnie otrzymałeś w BOK.

  • 0

    241. ~Daniel  2014-03-11 16:54:20  host: 92.60.132.22

    Rozumiem :] Jeszcze co do wsparcia, może kogoś uświadomie. P4 działa w roamingu krajowym. Obojętnie czy jest to roaming krajowy czy miedzynarodowy/zagraniczny to w telefonie musi byś właczona opcja

  • 0

    242. ~pabloki  2014-03-11 16:57:34  host: 213.158.217.57.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Daniel237 jeśli masz taki pisemny komunikat na telefonie to normalne . Dłuższe czekanie na realizacje połączenie wynika ze słabego zasięgu do którego telefon jest zalogowany. Na moim telefonie pisze dla odmiany" przekaz pol. aktywny", to nie ma znaczenie ale czemu wcześniej tego nie miałeś to nie wiem bo to normalnie wyskakuje przed połączeniem. Albo coś w telefonie namotałeś. A piknięcia to może oznaczenie telefonu dot realizacji połączenia, ja mam w swoim możnośc ustawić np. sygnalizacje realizacji połączenia, sygnalizacje odebrania połaczenia, sygnalizacje upływu czasu. Pogrzeb w telefonie i sprawdz czy u też masz takie opcje , byc może podłączenie czegoś do telefonu spowodowało zmiane ustawień.

  • 0

    243. ~Daniel  2014-03-11 16:58:46  host: 92.60.132.22

    ... DANE TRANSMISYJNE W ROAMINGU ZAŁĄCZONE a co za tym idzie jeżeli sądzicie ze macie duży pakiet internetu i aktualizacji APPek robią się automatycznie to jeśli bedziecie w okolicach granic Polski i zniknie wam zasięg to aktualizacje robią sie za niebotyczną kwote. np 50 Mb = 50 zł.

  • 0

    244. ~Daniel  2014-03-11 17:00:17  host: 92.60.132.22

    @pabloki może to zrobiła aktualizacja, z tym moge się pogodzić. Pytam bo wczesniej nie miałem takiego komunikatu.

  • 0

    245. ~pabloki  2014-03-11 17:00:34  host: 213.158.217.57.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Daniel241 owszem niektóre telefony muszą mieć właczoną opcje realizacji połaczeń w roamingu bo wtedy nie działają poprawnie.

  • 0

    246. ~Daniel  2014-03-11 17:01:49  host: 92.60.132.22

    @ wku... mnie brak informacji dopiero po którymś konsultancie wysssałem od niego tą informacje. MASAKRA. niby logiczne ale nie dla laików

  • 0

    247. ~pabloki  2014-03-11 17:02:10  host: 178.181.16.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Daniel przywróc fabryczne i zobaczczy to rozwiąze problem , wcześniej zrób kopie potrzebnych danych z telefonu bo jak przywracasz fabryczne to sie wszystko kasuje.

  • 0

    248. ~pabloki  2014-03-11 17:05:00  host: 213.158.217.57.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @daniel to wyłącz roaming międzynarodowy jeśli go nie potrzebujesz , krajowy będzie działał nadal i nie powoduje on kosztów jak międzynarodowy. Wyłaczyć roam międzynarodowy możesz jedynie przez kontakt OK playa( inaczej nie można)

  • 0

    249. ~Daniel  2014-03-11 17:10:23  host: 92.60.132.22

    @pabloki Dzięki przez BOK zablokowałem międzynarodówke.

  • 0

    250. ~  2014-03-15 05:20:48  host: n09-04-02.opera-mini.net

    235,sam jesteś priorytet,weź stary telefon i ustaw na sim sieć T na miejsce 1 i po problemie,jak tego nie umiesz to się nie wypowiadaj że nie działa

  • 1

    251.  2014-03-24 18:50:30

    Mi regularnie wywala z roamingu w plusie. Żona ma ten sam fon, tyle że w roamingu t-mobile i nie ma żadnych problemów.

  • -1

    252. ~tm  2014-03-25 22:05:54  host: 176-115-85-226.via.zamek.net.pl

    wszyscy przechodzą do Play, a Play przechodzi do T :)

Dodaj swoją opinię