Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 powoli rusza

P4 powoli rusza

WitekT 4 Stycznia 2006 10:18

0 0

P4 (dawna Netia Mobile) rozpocznie komercyjne świadczenie usług w drugiej połowie roku. Firma kończy budowanie podstawowego zespołu i negocjowanie najistotniejszych umów.
P4 prowadzi zaawansowane negocjacje z dostawcami sprzętu. Nie chciała ujawnić, z kim spółka pertraktuje ani kiedy planuje skończyć rozmowy. Powiedziała jedynie, że podpisanie umowy może nastąpić zarówno w ciągu kilku tygodni, jak i kilku miesięcy. Z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej wynika, że P4 w 2005 roku negocjowało z przynajmniej czterema dostawcami: Siemensem, Ericssonem, Lucentem i chińskim Huawei.


P4 negocjuje także umowy dotyczące roamingu krajowego, który pozwoli klientom spółki korzystać z sieci innych operatorów. Ta umowa może być podpisana jeszcze w tym miesiącu. Dopóki umowa nie zostanie odpisana, dopóty spółka nie ujawni, z kim rozmawia.


Nowy operator rozpoczął także działania zmierzające do uzyskania w wybranych miastach zezwoleń budowlanych niezbędnych do wzniesienia własnych stacji bazowych.


Spółka kończy także kompletowanie zespołu, który będzie tworzył trzon firmy. Spółka szuka pracowników przez wyspecjalizowane firmy doradcze oraz poprzez ogłoszenia. W pierwszym okresie skupiono się na osobach zajmujących się marketingiem i sprzedażą, prawnikach oraz specjalistach od tworzenia taryf i usług. Obecnie poszukiwani są fachowcy specjalizujący się w budowie i planowaniu sieci, a także specjaliści zajmujący się billingami, systemami obsługi klientów, rozliczeniami z innymi operatorami, umowami roamingowymi. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że oferty pracy w P4 otrzymują m.in. pracownicy trzech działających już operatorów komórkowych. Potencjalni pracownicy kuszeni są wyższą niż dotychczas pensją. W przypadku części osób podejmowaniu decyzji sprzyja niepewna sytuacja w ich firmach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Szalony  2006-01-04 10:56:54  host: 193.69.116.20

  Życzę Neti jak najlepiej ale jak w tym roku ruszy komercyjnie z własną siecią 3G to mi chyba kaktus wzrośnie :-) niestety takie są realia :/

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2006-01-04 11:09:05

  no, Netia podobno zabiera pracowników Plusowi ;) ...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~ehmm  2006-01-04 14:51:00  host: bpk199.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja moge zajac sieplanami i promocjami??
  moj mail: wunderli@wp.pl :)))
  Czekam na oferty pracy:))

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~robotnik  2006-01-04 15:57:45  host: doy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Też mi biznes. Byle jak najszybciej komus opchnąć. Nie sądze by było z tego jakieś korzyści dla konsumentów

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~aprii  2006-01-04 18:23:15  host: dew124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  poszukuja ludzi do ukladania taryf itp.? a tego na jakich studiach sie uczy? bo to mi sie wydaje interesujace

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-253-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet