Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 powoli rusza

P4 powoli rusza

WitekT 4 Stycznia 2006 10:18

0 0

P4 (dawna Netia Mobile) rozpocznie komercyjne świadczenie usług w drugiej połowie roku. Firma kończy budowanie podstawowego zespołu i negocjowanie najistotniejszych umów.

P4 prowadzi zaawansowane negocjacje z dostawcami sprzętu. Nie chciała ujawnić, z kim spółka pertraktuje ani kiedy planuje skończyć rozmowy. Powiedziała jedynie, że podpisanie umowy może nastąpić zarówno w ciągu kilku tygodni, jak i kilku miesięcy. Z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej wynika, że P4 w 2005 roku negocjowało z przynajmniej czterema dostawcami: Siemensem, Ericssonem, Lucentem i chińskim Huawei.

P4 negocjuje także umowy dotyczące roamingu krajowego, który pozwoli klientom spółki korzystać z sieci innych operatorów. Ta umowa może być podpisana jeszcze w tym miesiącu. Dopóki umowa nie zostanie odpisana, dopóty spółka nie ujawni, z kim rozmawia.
Nowy operator rozpoczął także działania zmierzające do uzyskania w wybranych miastach zezwoleń budowlanych niezbędnych do wzniesienia własnych stacji bazowych.

Spółka kończy także kompletowanie zespołu, który będzie tworzył trzon firmy. Spółka szuka pracowników przez wyspecjalizowane firmy doradcze oraz poprzez ogłoszenia. W pierwszym okresie skupiono się na osobach zajmujących się marketingiem i sprzedażą, prawnikach oraz specjalistach od tworzenia taryf i usług. Obecnie poszukiwani są fachowcy specjalizujący się w budowie i planowaniu sieci, a także specjaliści zajmujący się billingami, systemami obsługi klientów, rozliczeniami z innymi operatorami, umowami roamingowymi. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że oferty pracy w P4 otrzymują m.in. pracownicy trzech działających już operatorów komórkowych. Potencjalni pracownicy kuszeni są wyższą niż dotychczas pensją. W przypadku części osób podejmowaniu decyzji sprzyja niepewna sytuacja w ich firmach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Szalony  2006-01-04 10:56:54  host: 193.69.116.20

  Życzę Neti jak najlepiej ale jak w tym roku ruszy komercyjnie z własną siecią 3G to mi chyba kaktus wzrośnie :-) niestety takie są realia :/

 • 0

  2.  2006-01-04 11:09:05

  no, Netia podobno zabiera pracowników Plusowi ;) ...

 • 0

  3. ~ehmm  2006-01-04 14:51:00  host: bpk199.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja moge zajac sieplanami i promocjami??
  moj mail: wunderli@wp.pl :)))
  Czekam na oferty pracy:))

 • 0

  4. ~robotnik  2006-01-04 15:57:45  host: doy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Też mi biznes. Byle jak najszybciej komus opchnąć. Nie sądze by było z tego jakieś korzyści dla konsumentów

 • 0

  5. ~aprii  2006-01-04 18:23:15  host: dew124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  poszukuja ludzi do ukladania taryf itp.? a tego na jakich studiach sie uczy? bo to mi sie wydaje interesujace

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet