Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4: Polkomtel w swoim projekcie chce tylko usunięcia asymetrii

P4: Polkomtel w swoim projekcie chce tylko usunięcia asymetrii

WitekT 21 Grudnia 2012 18:28

0 0

Do P4 dotarł aneks z nową stawką MTR zaproponowany przez Polkomtel. Zdaniem czwartego operatora, nie jest on zgodny z decyzją UKE i nie wykonuje zaleceń Urzędu oraz Komisji Europejskiej - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Choć Polkomtel w dzisiejszej wiadomości prasowej napisał, że 18. grudnia wysłał innym sieciom aneksy, to z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że do P4 dokument dotarł dopiero dzisiaj. Jak z kolei wcześniej informowało P4, jego wzór aneksu dotarł do Polkomtelu dzień wcześniej.

Projekt przedstawiony przez Polkomtel zawiera tylko stawkę przejściową, czyli 8,26 groszy - symetryczną dla obu operatorów. Nie obejmuje stawki wynikającej z modelu bottom-up pure LRIC, czyli 4,29 groszy od 1. lipca.




Propozycja Polkomtelu nie jest wykonywaniem decyzji UKE. Celem Polkomtelu jest jedynie usunięcie asymetrii oraz wprowadzenie wysokiej stawki rozliczeniowej. W tym przypadku nawet nie przejściowej, bo brak jest w propozycji stawki docelowej wynikającej z decyzji i zaleceń KE - mówi TELEPOLIS.PL Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Jak dodaje, P4 oczekuje podpisania przez Polkomtel aneksu podpisanego i przesłanego przez P4 jako jedynej propozycji realizującej obowiązki wynikające z decyzji UKE.

Poprosiliśmy Polkomtel o odniesienie się do tej sprawy. Czekamy na odpowiedź biura prasowego.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 82
  • -1

    69.  2012-12-24 00:40:59

    67. AERO2 USER - regulator bronił...

  • -1

    70.  2012-12-24 00:45:21

    toms - święta idą... mam ciekawsze zajęcia ;-) Co do cen... Nie chodzi o wzrost ceny (inflacja, średnia płaca... BZDURY!!) a o spadek cen sprzętu ;-) Ciekaw jestem czy za cenę (w szczególności z uwzględnieniem płacy) telefonu 15 dzisiaj kupiłbyć telefono o podobnych możliwościach? Sądzę, zę nie, bo się nie da - 70 zł kosztuje podobny ;-)

  • -1

    71.  2012-12-24 00:51:41

    Telefon to tylko "symbol" bo chodziło o sprzęt sieciowy... A że przychody na nasyconym rynku wchodzący na ten rynek operator ma niskie? Dziwi Cię to? Mnie nie. Mnie osobiście ani ziębi ani parzy ile który zarabia, bo to nie moje przychody czy dochody. Na pewno nie będę bił pokłonów P4 za Playa - bo nie ma za co. To oni sobie biznes wymyślili i oni kalkulowali po ile będą usługi sprzedawać... Jeśłi mają problem, to niech zmienią kadrę - może speców z Telepilis powinni zatrudnić?

  • -1

    72.  2012-12-24 00:52:32

    68. toms - usatysfakcjonowany?

  • 0

    74. ~  2012-12-24 01:28:15  host: 178-37-27-127.adsl.inetia.pl

    @22: Nie mieli by podstaw zrezygnować z umowy. Z umowy można zrezygnować tylko, gdy zmiana ma dla klienta negatywne skutki, za wyjątkiem jakiś spraw związanych z narzutami prawa. Zmiana ceny na niższą jest korzystna dla klienta.

  • 0

    75. ~lteowiec  2012-12-24 07:33:28  host: apn-31-0-7-132.dynamic.gprs.plus.pl

    Miałem net z Playa i już nigdy więcej się nie nabiorę na tą sieć.

  • 0

    76. ~  2012-12-24 08:24:42  host: V36-15.opera-mini.net

    Kiedy ostatni raz korzystałem z neta GPRS???

  • 0

    77. ~ds  2012-12-24 10:37:07  host: 87-206-238-236.dynamic.chello.pl

    @wlo: a co ma cena telefonu o podobnych możliwościach dziś i 15 lat temu teraz do cen sprzętu sieciowego dla opa? Sugerujesz, że operatorzy teraz mają taniej, bo mogą kupić dużo taniej sprzęt o możliwościach tego sprzed 15 lat? Jaki op wg ciebie inwestuje w takie starocie? A co do robienia sobie kpin z prawa przez Play - przyznaję, nie znam szczegołów, ale zakładam, że jeśliby tak było, W3 już dawno wytoczyłoby armaty. A jednak tego nie robi..

  • 0

    78. ~werty  2012-12-24 11:53:58  host: 178-37-54-172.adsl.inetia.pl

    W tym wszystkim to dziwi mnie postawa mnóstwa ludzi. Byli okradani na np połączeniach do P4 i dalej siedzieli w W3. Jakby zaczęli migrować do P4 to W3 musiałby zareagować ustalając różnicę do W3 i P4 na poziomie wynikającym z różnicy MTR.

  • -1

    79. ~  2012-12-24 11:58:21  host: v28-10.opera-mini.net

    Ciekawe czy Play od stycznia obnizy ceny do w3, czy dalej bedzie doil po 29gr/min w prepaid? Play chce niby zerowych mtr ale o obnizkach cen jakos milcza i usuwaja kolejne promocje. Trzeba chyba wracac do w3 po nowym roku o ile nic sie nie zmieni

  • 1

    80. ~ds  2012-12-24 12:52:30  host: 87-206-238-236.dynamic.chello.pl

    #79: hehe, pytanie chyba czy W3 obniży w prepaid ceny połączeń do Play, czy dalej utrzymają asymetrię dla klientów mimo jej braku w hurcie

  • 0

    81. ~  2012-12-24 13:07:32  host: v28-10.opera-mini.net

    80, nie wiem jak ty ale ja dzwonie z Play wiec bardziej mnie interesuja obnizki w Play niz w w3. Generalnie milo byloby gdyby obnizki pojawily sie u kazdego opa ale bardziej zalezy mi na obnizkach w Play, bo coraz gorzej u nich jest

  • 0

    82. ~  2012-12-24 13:38:56  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Weź abo, masz minuty w ramach abo po 10 gr, czy jak w promocji RBM wychodziła minuta po 6gr.

  • 0

    83. ~p  2012-12-25 10:26:59  host: dynamic-62-87-206-77.ssp.dialog.net.pl

    55 59: a przed chwila gdzies czytalem komentarz o szwedzkim stole w US, w dupe, ci polacy...

  • 0

    84. ~p  2012-12-25 10:27:56  host: dynamic-62-87-206-77.ssp.dialog.net.pl

    a to byla tylko promocja...

  • 0

    85. ~Octopus  2012-12-25 14:06:18  host: aawf9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    plej stać na obniżki stawek bo jest finansowany przez chińską władzę. Ciekawi mnie efekt końcowy tej przepychanki o nasz rynek , bo plotki niosą wieści , że kilku szejków chce powojować na rynku telekomu , a i Rosjanie mają parę duktów do wydania. Walka tytanów? - kiedyś do tego dojdzie :) pytanie tylko kiedy ..

  • 0

    86. ~janek  2012-12-26 04:25:45  host: apn-77-113-241-58.dynamic.gprs.plus.pl

    NL raczej nie pujdzie nizej w dol, jesli juz to razej podniosa ceny do gury, ale mnie to szczyka. Podpisze sobie umowe na 2 lata i bede spokojny jesli chodzi o warunki, nizej z cenami nie da sie zejsc. Play nawet o tym wie bo rezta zaraz by zareagowala na obnizki, dlatego Play psuje oferty bo podwyzki sie szykuja. Mam tylko nadzieje ze NL nadal bede mugl nabyc za 40 zl :P

  • 0

    87. ~Maniiiek  2012-12-26 18:01:00  host: jelonki.robbo.pl

    86. Jak pujdzie do gury, to nie będziesz mugł szczykać.

  • 0

    88. ~janek  2012-12-27 00:23:08  host: 176.100.195.85

    ale jak podniosa to raczej w taryfach dla nowych uzytkownikuw, ci co maja im zostanie w tej samej cenie. Jesliby podniesli abonamenty do gury moznaby zrezygnowac bez kary i fona sobie zostawic, gdy ktos by bral z telefonem NL.

  • 0

    89. ~  2012-12-27 05:55:50  host: v27-02.opera-mini.net

    86, a gdzie ty no limit za 40zl masz? Najtaniej chyba w Orange za 56 i Play za 59zl jest i to tez z kodami rabatowymi

Dodaj swoją opinię