Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 organizuje finansowanie na częstotliwości 1800 MHz

P4 organizuje finansowanie na częstotliwości 1800 MHz

WitekT 15 Kwietnia 2013 16:17

10 3
P4 rozmawia z krajowymi bankami o finansowaniu rezerwacji częstotliwości 1800 MHz za prawie 0,5 mld zł. W grę wchodzi też emisja obligacji.

Zobacz: [Aktualizacja] Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

Rozmawiamy z polskimi instytucjami finansowymi, dużo z nich jest zainteresowanych współpracą z nami np. w kontekście płacenia za częstotliwości - powiedział Gruszka dodając, że w grę wchodzi emisja obligacji i częściowe finansowanie ze środków własnych.

Rzecznik poinformował ponadto, że obecnie trwa proces wyboru dostawcy sprzętu do budowy sieci pod nowo pozyskane częstotliwości.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | p4

w sumie: 22
  • -1

    3.  2013-04-15 16:30:07

    ~xxx napisz mi ktory operator finansuje takie operacje z własnych funduszy? odpowiem: zaden

  • -1

    4. ~pabloki  2013-04-15 16:34:40  host: apn-95-41-204-14.dynamic.gprs.plus.pl

    wybór dostawcy sprzętu? to play może wybrać coś innego niż huawei?

  • 1

    5.  2013-04-15 16:38:57

    4: ZTE :P Mnie ciekawi tylko to, kiedy pojawią się pierwsze efekty, a dokładniej GSM 1800 w miastach :) i czy faktycznie spróbują przerobić GSM 900 na UMTS, to znacznie poprawiłoby zasięg w budynkach.

  • 1

    6. ~Zbyszek  2013-04-15 16:39:16  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @3: Jesteś pewien? Play i Plus spłacają sporo kredytów, dlatego na nowe inwestycje mają nowe kredyty, ale Różowi i Pomarańczowi mają swoje środki i prezesi tych firm często wspominają, że środki na inwestycje mają już zarezerwowane w swoich "skarbcach"

  • 2

    8. ~bbbb  2013-04-15 16:40:38  host: 193.201.36.41

    @6 - być może tak jest. Ale z tego, co pamiętam PTC uwolniło się od kredytów po ok 10 czy 12 latach działalności.

  • -3

    10. ~  2013-04-15 16:47:10  host: 212.160.172.70

    @7 te składki już są robione, bo każdy abonent płaci jeden miesiąc w przód. Dopóki Play ma taki przypływ klientów oznacza to spore kredytowanie właśnie przez swoich klientów. Problem się zacznie, jak bilans przepływu klientów zacznie być mały. Agresywna polityka cenowa to mało oszczędności. Więc na razie Play to taka piramida finansowa. Zobaczymy jak się to skończy. Wg mnie tylko przejęcie lub wejście na giełdę jest w stanie ich ocalić w dłuższej perspektywie.

  • 3

    11.  2013-04-15 16:47:37

    9: nie wiedziałem, że to taki problem zajrzeć do KRS-u i wyciągnąć pełne sprawozdanie finansowe...

  • -1

    12. ~  2013-04-15 16:51:09  host: host-81-190-230-178.wroclaw.mm.pl

    PSY SZCZEKAJĄ KARAWANA JEDZIE DALEJ. GO PLAY!

  • 1

    13.  2013-04-15 17:13:09

    @9 Ci co powinni to pewnie wiedzą. Dla Kowalskiego to nie ma znaczenia.

  • 2

    14. ~a  2013-04-15 17:43:09  host: ip-37-209-136-111.free.aero2.net.pl

    może Amber Gold sie dorzuci ? :)

  • -3

    16. ~mirekb  2013-04-15 18:44:27  host: apn-37-109-208-194.dynamic.lte.plus.pl

    p4 to sobie moze pobudowac..jak sie dogadają sami z plusem lub dolaczą do networks,co chyba lepiej by sie im oplacilo bo na 3 wyjdzie zrzuta mniejsza niz na 2.zycze duzo powodzenia.za kilka miesiecy rezygnuje z obecnego opa lte-nie spelnia oczekiwac za dane pieniadze.chyba zarobi tm gdzie na hspa+ czasem 6-8Mbs w nocy i w dzien 2-4 to lepiej niz obecne lte

  • 2

    17.  2013-04-15 19:39:31

    A ponoc P4 miało nadajniki Ready to 1800Mhz od Huawei, a tylko czekali na czestotliwosci.... A teraz okazuje sie, ze jednak ich stacje przygotowane nie byly...

  • 1

    18. ~?  2013-04-15 19:46:44  host: aggr57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli najpierw damy cenę, a później szukamy skąd wziąć pieniądze żeby ją zapłacić? lekko bezsensowna polityka. Solorz - Żak organizując wielkie przedsięwzięcie jakim było przejęcie Polkomtela miał gotowe finansowanie. Tymczasem P4 nie mając pewności czy da radę zebrać podyktowaną kwotę poszło jak zwykle na całość i podyktowało ofertę nie licząc się z konsekwencjami. To tak jakbym ja wygrał u któregoś z was licytację na Allegro dał cenę 200000zł za bmw a później zaczął szukać skąd te 200000zł wziąć. lekko niepoważny wybór organów państwowych.

  • 2

    19.  2013-04-15 19:48:56

    Kurcze, jaki problem wyjąć 0,5 mld pln. Nich zadzwonią to chętnie pożyczymy na dobry procent ;)

  • 2

    20.  2013-04-15 19:51:43

    Vincenzo: a gdzie jest napisane, ze ich nadajniki NIE SĄ "1800 ready"? W tego typu przetargach może okazać się, że dodanie dodatkowej stacji jest tańsze niż dodanie karty Huawei - Chińczycy już nie są tacy tani...

  • -1

    21. ~Zbyszek  2013-04-15 20:04:18  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @8: zgoda, ale kilka kwestii, 1) mówimy o czasie teraźniejszym, a teraz PTC i Centertel mają pospłacane kredyty 2) takie PTC budowało sieć od totalnego zera, przy zerowym rynku, więc nawet księgowo musieli mieć kredyty 3) często firmy nie wychodzą w księgach z kredytów przez lata, pomimo wielkich wpływów i możliwości wcześniejszego spłacenia, po prostu to się nie opłaca z punktu widzenia podatków

  • 0

    22.  2013-04-15 23:08:28

    LOL, rok temu "Problemem dla operatora pozostaje brak dostępu do częstotliwości, które pozwoliłyby na korzystanie z technologii LTE. Gdyby nie to, oferta LTE Play'a byłaby gotowa z dnia na dzień." a dziś "obecnie trwa proces wyboru dostawcy sprzętu do budowy sieci pod nowo pozyskane częstotliwości". Źródło: http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/play-jest-gotowy -wprowadzic-lte-jeszcze-w-tym-roku,25707,1

  • 1

    23. ~  2013-04-15 23:47:17  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Tak się dzieci cieszyły, że w Plajku będą mieli LTE :) A się okażę, że Orange wygra przetarg na LTE i razem z N! będą mieli szybciej LTE niż Play nazbiera kasę :) o ile nazbiera.... A szkoda. Ale każdy jest kowalem swego losu.

  • 0

    24. ~Gość  2013-04-16 02:01:36  host: 89-72-206-53.dynamic.chello.pl

    A China bank sie wymagał z finansowania ? To po co były te wycieczki do Chin przed złożeniem dokumentacji przetargowej ?

  • 0

    25. ~M.  2013-04-16 08:46:34  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    @24. Play robi co może zeby sie urwac ze smyczy Huaweia i China Bank of Development, dlatego szuka innego zródła finansowania. Trzeba równiez pamiętać, że Huwaei juz z powodzeniem zakończył "kupowanie rynku" w Polsce i chce zaczać zarabiać kasę a nie finansowac operatorów. Ponadto trzeba poczekac na rozstrzygnięcie przetargu po złozonych protestach, szczególnie Polkomtela, które podważają legalność całego postępowania.

Dodaj swoją opinię