Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 oficjalnie potwierdza roaming z Centertelem

P4 oficjalnie potwierdza roaming z Centertelem

WitekT 8 Lipca 2011 11:45

0 0

14. lipca minie rok od podpisania umowy na roaming krajowy pomiędzy P4 a Centertelem, nigdy oficjalnie nie ujawnionej. W praktyce jest ona realizowana dopiero od końca maja - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Umowę z Centertelem mamy od roku. Stopień integracji naszych sieci jest taki sam jak z Polkomtelem - powiedział TELEPOLIS.PL Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4 odpowiedzialny za regulacje i strategię.

P4 roaming z Centertelem wykorzystuje dopiero od końca maja. W związku z interferencjami z jedną z sieci ukraińskich, która na częstotliwości 900 MHz wykorzystywanej w Polsce przez P4 używa technologii CDMA (na dodatek z odwróconym uplinkiem i downlinkiem), operator był zmuszony wyłączyć stacje bazowe na terenie Przemyśla i okolic. W tamtym rejonie klienci mogą korzystać z sieci Centertelu.




Z infomacji TELEPOLIS.PL wynika, że taką możliwość ma kilka tysięcy kart SIM w tamtym rejonie. Klienci otrzymali zdalnie aktualizację kart SIM, na której jako sieć macierzystą zdefiniowano P4 (260-06), jako sieć preferowaną Polkomtel (260-01), a jako sieć dostępną - Centertel (260-03). Klienci z innych regionów kraju nie otrzymali takiej aktualizacji i nie mają możliwości korzystania z sieci Centertelu.

Umowę roamingową pomiędzy P4 a Centertelem w rozmowie z TELEPOLIS.PL potwierdził rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński. Nie chciał jednak komentować liczby klientów P4, którzy korzystają z sieci Centertelu, ani regionów geograficznych, gdzie się łączą.

Przypomnijmy, że podpisanie umowy roamingowej z Centertelem umożliwiło P4 postępowanie UOKiK, w którym Urząd nakazał usunięcie dwóch zapisów w umowie z Polkomtelem, m.in. mówiących o wyłączności. Nowa umowa na roaming krajowy z Polkomtelem została podpisana w styczniu 2010 roku. Zakłada ona m.in. znacznie większą integrację obu sieci niż w pierwszym porozumieniu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 226
  • 0

    252.  2011-07-11 18:12:45

    Witam na 4 karty jedna mi się zalogowała do sieci Orange lokalizacja Konin

  • 0

    253.  2011-07-11 19:00:02

    @252 A byłeś z nią kiedyś w rejonach Przemyśla ?

  • 0

    254. ~popieram DanielR  2011-07-11 20:00:01  host: us211.boltbrowser.com

    Moje rady dla Play: "w ramach promocji mogliby wprowadzic kilka poprawek. Np. Pakiet 600 smsów wprowadzic we wszystkich profilach, dać możliwość przedłużenia kolejnym pakietem. Co do pakietów na rozmowy, mogły by być mniejsze(oczywiście po cenie 10gr za minutę), skoro już w ogóle muszą być, ale by była możliwość wykupienia ich w większej ilości. Pakiet 30 za 10zł można kupić tylko raz w miesiącu, można go za to przedłużyć innym(trochę mniej korzystnym) pakietem 10 za 5zł. Sam nie wiem, może coś w rodzaju podwójnego doładowania znanego prepaidów ery. Zawsze można coś ulepszyc lub poprawic;-) "

  • 0

    255. ~xxx  2011-07-12 06:36:54  host: afto16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #250 - ma, tak samo kolega z Jaroslawia, byl u mnie pare dni temu tj. Debica, bez problemu loguje sie do orange gdy moja karta dostaje info brak dostepu, wiec kierunek Jaroslaw w celu aktualizacji karty i mamy dostep do orange w calym kraju

  • 0

    256. ~qba  2011-07-12 12:08:01  host: public93937.xdsl.centertel.pl

    jak to jest z tym nadaniem uprawnień karty sim? Czyli jak bym był w Zamościu to mogę się zalogować do orange? ale tylko na tym obszarze? czy też mieszkajac tam dostałem uprawnienia od play i mogę logować się też do stacji bazowych np. w Katowicach?

  • 0

    257. ~  2011-07-12 16:11:54  host: ip95.elektrosat.pl

    @kornik79,a czy korzystasz też z Internetu Mobilnego Orange? Czy mialeś już kiedyś Orange?

  • 0

    258.  2011-07-12 17:33:02

    Spacedust właśnie do mnie doszło ze tylko z tym numerem bylem w Przemyślu reszta numerów lokalnie działa. Ale number mi tam pasuje gdyż w moim miejscu zamieszkania Orange ma najlepszy zasięg.

  • 0

    259. ~  2011-07-12 19:02:42  host: pc-115-233.strong-pc.com

    pytanie? zakupilem karte SIM Play Fresh w Przemyslu, zalogowalem sie do nadajnika w tym miescie, PLUS dziala, ORANGE nie? Wiec jest ten roaming z Orange czy nie? a jesli tak to jak go aktywowac?

  • 0

    260. ~pawcio81  2011-07-12 20:34:43  host: apn-95-41-12-121.dynamic.gprs.plus.pl

    Mieszkam w Jarosławiu, ale sporo jeżdżę po podkarpaciu i mam dość ciągle problem.Miałem ręcznie ustawiony roaming Plusa - jakiś czas temu po kilku próbach połączenia - dzwonię z inngo tel. do BOK-u podaję numer na który próbuję się dodzwonić a oni po 2 dniach piszą meila, że nie byłem zalogowany do sieci macierzystej Play stąd problem z połączeniem. Teraz jestem ręcznie w Orange - ale w ciągu ostatnich 2 dni kilka osób które próbowało się ze mną połączyć - słyszało komunikat,że nie ma takiego numeru. Logując się do Playa na trasach ciągle tracę zasięg. Więc ja się pytam - skoro umowa mnie zobowiązuje do aktywnego utrzymywania karty SIM i w związku z tym do płacenia abonamentu, Czy operator nie ma obowiązku zgodnie z umową do zapewnienia odpowiedniej jakości rozmów? A jeżeli tego nie czyni czy nie można go jakoś do tego "zmusić" ewentualnie rozwiązać umowy za nienależycie świadczone usługi? Dajcie znać.

  • 0

    261.  2011-07-13 13:27:22

    @258 - no to pozostaje się modlić o odpalenie tego w szerszym zakresie

  • 0

    262. ~SSS  2011-07-13 15:43:58  host: 89.174.109.234

    JA do wyboru operatra mogę zmienić Play na Plusa:) w małopolsce

  • 0

    263.  2011-07-13 23:26:23

    potwierdzam kolejne 3 karty które były w przemyslu mogą się logować do sieci ORANGE w całej Polsce . Dzis zrobiłem traske Konin-grodzisk maz-lodz-konin i tylko na trasie nr 8 z grodziska do lodzi miałem problemy z polaczniem się na inne numery play dalej działa OK na razie jadę na sztywno z Orange ...PS w BOK nic nie wiedza na temat umowy z Orange Pani powiedziała ze to niemożliwe ......

  • 0

    264. ~jędrek  2011-07-15 08:54:58  host: ablr157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zastanawia mnie czemu to nasi - a nie Ukraina - musieli opuścić pasmo 850MHz? Boją się Ukraińców i będą im pokłony do ziemi sadzić? Przecież pasmo E-GSM jest typowym zatwierdzonym w Europie rozszerzeniem pasma GSM900. Zdecydowanie to Ukrainę by trzeba było pogonić, żeby nie robili śmietnika w eterze jakimiś swoimi kosmicznymi wymysłami zabydlającymi pasma przewidziane na telefonię gsm. O co tu chodzi?

  • 0

    265. ~?  2011-07-15 13:37:37  host: 093105241074.raciborz.vectranet.pl

    CIEKAWE?

  • 0

    266. ~  2011-07-20 09:42:01  host: pc-115-233.strong-pc.com

    czy usluga dotyczy tylko KLientow abonamentowych czy karty? karta play fresh nie laczy sie z orange w Przemyslu, natomiast abonamnent tak. Jakie sa Wasze spostrzezenia ?

  • 0

    267. ~xy  2011-07-24 10:57:03  host: user-46-113-30-13.play-internet.pl

    A moja karta pojechała zalogować się do Orange i nie udało się :-(

  • 0

    268. ~xxx  2011-08-29 07:43:40  host: affq76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wczoraj bylem w w/w okolicach, jednak karty abonamentowe (firma) ani frash nie zalogowaly sie do orange, wiec juz okienko na promo orange sie zakonczylo

  • 0

    269. ~  2011-08-29 08:00:53  host: z32-16.opera-mini.net

    widac play poprawil punkt styku z polkomtelem i teraz wystarcza siec plusa. Przedstawiciele Plusa widac mieli racje mowiac, ze wina lezy po stronie play. Czyli orange to taki awaryjny partner roamingowy na wypadek gdyby nowy boss polkomtela chcial utrudniac zycie play

  • 0

    270. ~:):):)  2011-11-18 12:08:21  host: aate199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolega łączy się w okolicach Zgorzelca z Siecią Orange mając Play, działa mu także w Zielonej Górze, Mi działa w Katowicach, cała Polska itp, mam telefon na abonament, mam Play Online za 99 zł i działa Mi na Plusie ale na Orange już nie, koleżanka ma Play Fresh i łączy się na sieci Orange w Szczecinie, nie do Mnie te pytania skąd to może być, Pan Rzecznik i Pan Witek powinni jasno określić Nam użytkownikom te sprawy, bo to nie może być tajemnica, co wtedy jest jak jest zasięg Orange lub T-Mobile a nie ma zasięgu Play albo Plusa, jak mam korzystać z neta i z telefonu, Play powinien jasno się tej sytuacji wypowiedzieć, pytałem się w UKE i dowiedziałem się że Play ma umowę na Orange na cały kraj a że tego nie chcą włączać każdemu to nie wiem dlaczego, po prostu nawet Doradcy Biznesowi mają neta Play Online na sieci Orange. Wiec jak to jest?

  • 0

    271.  2012-03-13 11:18:48

    Play Online działa na sieci Plusa i Orange. Proszę Witka o oficjalny komunikat w tej sprawie.

Dodaj swoją opinię