Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 odwoła się od decyzji UKE

P4 odwoła się od decyzji UKE

LuiN 22 Września 2010 13:20

0 0

20. września Prezes UKE nałożył na P4 125 tys. zł kary za niejasności z cennikiem numerów premium. P4 odwoła się od tej decyzji.

P4 zdecydowanie nie zgadza się z przedstawionymi w decyzji zarzutami. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. P4 odwoła się od decyzji do sądu. O zasadności odwołania i zarzutów postawionych P4 rozstrzygnie sąd - napisał na swoim blogu rzecznik P4, Marcin Gruszka.




Dla przypomnienia, w decyzji UKE przeczytać można, że naruszenia polegały na:
• nieokreśleniu w umowach o świadczenie usług połączeń telefonicznych sposobu uzyskania informacji o aktualnym cenniku usług audioteksowych, wbrew obowiązkowi wynikającemu z art. 56 ust. 3 pkt. 16) PT,
• niedostarczaniu abonentom wraz z umowami o świadczenie usług połączeń telefonicznych cennika usług audioteksowych, wbrew obowiązkowi wynikającemu z art. 61 ust. 4 PT.

Szerzej o karze nałożonej na P4 przez UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    11. ~  2010-09-22 15:19:28  host: t15-07.opera-mini.net

    fakt, ze w Polce to wszyscy maja mentalnosc komusza, czyli z dzikiego kraju Jak zwykle jdna wielka prowizorka, amtorszcyzna i za grosz profesjonalizmu. Play nie jst yjatkiem, niestty. Nawet w bankach nie chce im sie dawac zalacznikow (od regulaminow po tabee oplat) i samemu trzeba sie o wszystko upominac. Czy ten kraj kiedykolwiek sie ucywilizuje?

  • 0

    13.  2010-09-22 15:43:43

    Trochę dziwna sprawa, bo jeśłi stwierdzili, ze czegoś Play nie zrobiło, to jakie argumenty ma Play? Przecież tu nie chodzi o interpretację dwuznaczego zapisu ustawy czy coś podobnego, a faktu zamieszczenia/dostarczenia albo nie!

  • 0

    14.  2010-09-22 15:44:28

    Chociaż z drugiej strony Era zmainy regulaminu traktowała jako uzupełnienie... Czego prawo nie regulowało ;-)

  • 0

    15.  2010-09-22 15:45:20

    ~sanczo - nie 1,50 ale 3 złote! To już dawno zostało ustalone!!

  • 0

    16. ~Jurek  2010-09-22 15:47:23  host: aej178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież od dawna Play do salonów nie dostarcza cenników, trzeba to drukować, a mało kto to robi ze względu na ilość papieru jaka trzeba poświecić na jeden taki cennik... samobój ;p

  • -1

    17. ~  2010-09-22 16:23:02  host: t04-13.opera-mini.net

    Samo wymigiwanie się od płacenia kary świadczy że w Play są jakieś brudy, które UKE z czasem usunie.

  • 0

    18. ~tadzik  2010-09-22 16:37:09  host: dpa44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najgorsze jest to, że Play nie przyznaje się do działania na szkodę klientów i będzie walczył o niższą karę, chociaż wina została im udowodniona. Bardzo zły ruch z ich strony.

  • 0

    19. ~jaqb  2010-09-22 16:37:36  host: client-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    Ich na to nie stać, już mają niezłe zadłużenie ;]

  • 0

    20. ~Ulek  2010-09-22 17:27:15  host: 87-205-158-67.adsl.inetia.pl

    Stać czy nie za to Play znowu traci w moich oczach... Karę i tak dostali małą a dobrze przecież wiedzą i wszyscy wiemy po wczorajszej publikacji że ich wina. Ale nie, oni będą się odwoływać. Szkoda słów. Co do brudów. Ma i to całą masę. Blokowanie połączeń do Centernetu dalej przeszło im bez szumu. A też kara się należy i to znacznie większa.

  • 0

    21.  2010-09-22 17:47:18

    kara nie jest duża i pewnie bez problemu by ją zapłącili... Tu chodzi o wizerunek a nie o pieniądze!!

  • 0

    22. ~  2010-09-22 18:01:01  host: v02-15.opera-mini.net

    wlo - ale to jest takie pie.przenie za przeproszeniem, dlaczego W3 płaci czy to mniejsze czy większe kary, a PLAY ma być świętym patronem nad wszystkimi operatorami, co nic źle nie robi i jest w porządku tego nie rozumiem.

  • 0

    23.  2010-09-22 18:16:17

    Pisze jak krowie na miedzy że decyzja nie jest prawomocna. UKE to nie urząd skarbowy ;) chyba że czegoś nie wiem. Sąd wszystko rozstrzygnie. Jeżeli się uprawomocni to jaki to będzie miało wpływ na klientów ?

  • 0

    24.  2010-09-22 18:16:47

    @23 raczej jest napisane ;)

  • 0

    25. ~  2010-09-22 18:16:55  host: t10-05.opera-mini.net

    A ile nr 800 801 804 naprawde chodzi w play?chyba malo?a nr voip chodza?a numeracja 70xxxxxxx?mam nadzieje ze uke i uokik to sprawdza.mirekb

  • 0

    26.  2010-09-22 18:23:24

    Rozumuję z tego że jeżeli ktoś korzystał z usług audiotekstowych a nie dostał cennika to może się domagać zwrotu poniesionych wydatków do momentu kiedy go poinformują ?

  • 0

    27.  2010-09-22 18:41:39

    22@ kliknij sobie w linka w ostatnim zdaniu tego newsa potem przeczytaj ostatni akapit w linkowanej wiadomości. Tam jest napisane dlaczego kara jest tak niska i jakiej wagi jest naruszenie przepisów przez Play (incydentalne).

  • 0

    28. ~  2010-09-23 08:53:53  host: t24-11.opera-mini.net

    Jeszcze za "Notkę" im dołoźą

  • -2

    29. ~szary  2010-09-23 10:45:38  host: dpn75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 jeśli chodzi o wizerunek Play, to właśnie go sobie szarga odwołując się od zasłużonej kary. Najpierw w bardzo nieładny sposób troszkę oszukuje klientów,a potem miga się od kary. Pozytywnie wybrnęli by z tego wydając oświadczenie, że takie sytuacje nie będą miały w Play już miejsca.

  • 0

    30. ~  2010-09-23 12:50:05  host: t07-05.opera-mini.net

    @11: To nie jest mentalność komusza tylko właśnie kapitalistyczna, czyli wyzysk i cwaniactwo.

  • 0

    31.  2010-09-23 12:51:40

    szary wziąłeś pod uwagę czego dotyczy nałożona kara, dupereli dosłownie dupereli. Na miejscu Play każdy operator złożyłby odwołanie ponieważ tak się robi.

Dodaj swoją opinię