Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 o nieobecności w wyścigu po 1800 MHz

P4 o nieobecności w wyścigu po 1800 MHz

WitekT 24 Sierpnia 2007 20:07

0 0
Dziś ogłoszono listę firm, które złożyły dokumenty w przetargu na częstotliwość 1800 MHz, którą można wykorzystać do usług telefonicznych bądź transmisji danych. Wśród chętnych nie było P4.

Uznaliśmy, że nie istnieje ekonomiczne uzasadnienie dla pozyskiwania kolejnej częstotliwości w sytuacji, kiedy koncesja UMTS daje nam w tym momencie zdecydowanie większe możliwości zarówno technologiczne, jak i produktowe - powiedział TELEPOLIS.PL Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

W przetargu na wolne czestotliwości 1800 MHz weźmie udział 6 podmiotów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2007-08-24 20:12:17

    No a czeu mieli startować? Przecież jasn od początku anstawieni są na 3G

  • 0

    2.  2007-08-24 20:13:48

    Srali muchy będzie wiosna :) P4 po prostu nie wystartowało bo wie że będzie na sprzedaż !!! I nie ma sensu by "wpadla" w pasmo dcs ...

  • 0

    3. ~Piko  2007-08-24 20:25:05  host: public-gprs6465.centertel.pl

    Nie startowali bo nie mają pewnie kasy , albo wolą przeznaczyć tą którą by wydali na budowę własnych btsów

  • 0

    4. ~  2007-08-24 20:36:14  host: ip-62-69-198-75.globalconnect.pl

    Szalony, sam jestes na sprzedaż. Te nick, ma duzo z tobą wspolnego.

  • 0

    5.  2007-08-24 20:39:56

    Moim zdaniem rzecznik ma racje. Stacje GSM1800 też muszą stać gęsto co WCDMA2100, więc ich to nie zbawi. Największym problemem dla nich jest przecież uzyskanie zgody na stawianie swoich stacji, a jeśli już stawiać to lepiej inwestować w nowocześniejszą technologię. Na to postawili i widać, że GSM nie jest im do niczego potrzebny.

  • 0

    6. ~n  2007-08-24 20:43:47  host: edw48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zdaje się, że to słuszna decyzja zważywszy na to, że np. NMT już nawet w Polsce znika! a być może czeka to również i gsm gdy zostanie w większości wyparte przez umts ale to jeszcze trochę czasu zajmie. W każdym bądź razie mam nadzieję, że Play myśli perspektywicznie; to co sprawdzało się przez 11 lat nie musi trwać kolejnych 10.

  • 0

    7. ~  2007-08-24 21:14:58  host: aku241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    znawcy sie znalezli

  • 0

    8. ~mirekb  2007-08-24 21:17:43  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    umowa p4 z polkomtelem na gsm/gprs/edge nie wygasnie nigdy,zrobia im wiele problemow zeby nie dostawiali szybko btsow ale szalony wlace nie jest az tak szalony jak niektorzy sądza..nie po to thorn bjorgslof inwestuje w takie rzeczy jak play zeby go nie sprzedac ;-)do euro 2012 dostawia ten umts ale polowy kraju(powierzchni) to on nie obejmie;-)i tak polkomtel wyszedl na play najlepiej

  • 0

    9. ~Hanni  2007-08-25 11:11:32  host: bloki5.nasze.pl

    Racja co racja. Ale moje pytanie to: Ile procent telefonów na UMTS?, A drugie to na częstotliwościach GSM, może być też UMTS w przyszłości. Co do NMT, to system zginie ale wejdzie w to miejsce WCDMA, do czego Centek jest zobowiązany...

  • 0

    10. ~nigger  2007-08-25 21:54:02  host: ip-81-210-22-235.netia.com.pl

    ad4: jak to play nie jest na sprzedaz? To po co istnieje firma ktora nie przynosi zadnych zyskow i nie bedzie przynosic?

  • 0

    11.  2007-08-26 00:17:41

    No tak...w sumie to po co...na razie widocznie nie potrzebują...to logiczne jest bo jeszcze się nie rozbudowali...To no i tak potężna inwestycja jest...

  • 0

    12. ~karek  2007-08-26 05:49:27  host: eke135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co za shit ten play, szukam cennika na karte a tam mi wychodzi abonament pisza ze min kosztuje 15-49 gr pobieram cennik a tam jest tylko 49 gr.. szlak moze trafic.

  • 0

    13. ~rafi  2007-08-26 08:59:46  host: abde183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    karek shit to ty jesteś. To nie wina PLay, że ktoś jest analfabetą wtórnym i ne rozumie co ma napisane.

  • 0

    14.  2007-08-26 10:54:13

    karek szukasz cennika na karte play oto on http://web.playmobile.pl/resources/_files/cennik_oferty_play.pdf wystarczy trochę się rozejrzeć na stronie. A ja czekam na prezentacje nowej oferty play ciekaw jestem czy wprowadzą promocje że będą płacić za zerwanie umowy o której tak się głośno mówi.

  • 0

    15.  2007-08-26 10:55:17

    jak tak uciekam z plusa do play :)

  • 0

    16. ~rozjasniacz  2007-08-27 14:02:36  host: chello087207188191.chello.pl

    To jest sciema. Play startuje pod plaszczykiem firmy Tolpis, po to by dostac wiecej punktow od UKE. Wiec klamstwo. :) Ciekawe czy UKE ich zdemaskuje.

  • 0

    17. ~  2012-08-21 10:07:43  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    I wszyscy widzimy jak wyszło...

Dodaj swoją opinię