Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 nie chce już wojen cenowych

P4 nie chce już wojen cenowych

WitekT 20 Stycznia 2014 10:45

11 24

Menedżment P4 wydaje się być świadomy potrzeby, żeby Play nie był postrzegany jako rynkowy destruktor, co mogłoby doprowadzić do niszczącej wojny cenowej - napisała agencja Fitch w komentarzu do wydanego ratingu.



 

Zobacz: Fitch o P4: ocena B+ dla prawie 900 mln euro emisji.


Play opiera swój model działania na efektywnym kosztowo budowaniu własnej sieci w miejscach o większej gęstości zaludnienia oraz opieraniu się na roamingu krajowym na pozostałych obszarach. Transmisja danych jest obsługiwana prawie w całości przez własną sieć - napisała agencja w komunikacie.


Fitch dodał, że przychody i przepływy finansowe notują silne wzrosty. Podobnie jak marże na usługach, które są jednak poniżej średniej rynkowej.

Źródło tekstu: Fitch, wł     

Dodaj do:

Tagi: fitch | p4 | play

w sumie: 102
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92. ~  2014-01-20 18:34:23  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @91 Umowa jest na 69.90. W zapisie regulaminowym będziesz miał 30% rabatu a będziesz płacił 48.93zł. Jezu, czytajcie co podpisujecie!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93. ~  2014-01-20 18:41:27  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Albo co macie podpisać ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94.  2014-01-20 18:48:18

    @92 - Wyglądasz na takiego który wie co mówi, albo mu się tak wydaje. Przed aktualizacją na stronie statusu zamówienia miałem w okienku "podsumowanie opłat" -> "twoje opłaty miesięczne" kwotę 48,93zł teraz jest 69,90zł chyba coś tu nie gra a jeśli gra i tak ma być to dlaczego wcześniej kwota była inna?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95. ~  2014-01-20 19:35:12  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    O dżizas. Nic jeszcze nie podpisałeś. Na umowie będziesz miał kwota 69.90 bo taki jest abo dla systemu. W zapisach jako usługi będzie zapis, że operator przydziela Tobie 30% rabatu na okres umowy. Jeżeli tego nie będzie, kuriera poślesz w diabły. Ponadto podpisana umowa wysłana przez kuriera ma 7 albo 10 dni klauzuli, że możesz ją zerwać czy też wypowiedzieć. Nie siej paniki, zanim jeszcze nie dostałeś papierów ;) Pzdr

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96.  2014-01-20 19:45:14

    @95- Znam swoje prawa i wiem że mogę odesłać ich w diabły w ciągu 10dni od chwili odebrania przesyłki od kuriera, dlatego większość rzeczy kupuje właśnie w taki sposób. Jednak pytanie było inne i na nie oczekiwałem odpowiedzi a nie opowiadasz mi o jakiś pierdołach o jakie nie pytałem. Przeczytaj raz jeszcze pytanie, i tak aż do skutku...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97. ~  2014-01-20 20:05:18  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Ha. Przeczytaj odpowiedź aż do skutku. Tam napisałem wszystko, tylko że złości nie widzisz....Koniec OT

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98.  2014-01-20 20:41:36

    @97- Czytam po forach, kupony grupon często odpadają z Orange (nie zostają wcale uznane bez podania przyczyny, jestem szczęściarzem bo mój pierwsze sito zaliczył) Często dzieje się również podobnie jak w moim wypadku, znika rabat ze strony internetowej (po aktualizacji statusu zamówienia) i pojawia się pełna kwota (jednak jest informacja o rabacie 30% w innej rubryce) i klient kurierem dostaje to co chciał (czyli umowa z rabatem), jest też opcja że pokazana jest pełna kwota i nie ma słowa o rabacie (oczywiście w statusie zamówienia a necie) ale i tak dociera umowa z rabatem. Albo jest pokazana pełna kwota i nie ma słowa o rabacie (analogicznie mowa o statusie zamówienia w necie) i dociera umowa bez rabatu. Więc z tą firmą nigdy nic nie wiadomo. Podsumowanie jest jedno: To firma która dobrze pamięta czasy Gierka ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    99. ~Calm7  2014-01-20 20:46:10  host: n14-02-02.opera-mini.net

    Halset, nie kłóć się z użytkownikami ;-) pzd

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    100.  2014-01-20 21:59:11

    Przecież wiadomo, że Play będzie tak robił, chce być częścią W3, wzrosty abonentów będą, ale raczej w segmencie pre-paid jeśli chodzi o Play, reszta już dawno oferuje to samo w post-paid co Play, a nawet lepiej. Play życzę powodzenia, ale teraz zastanawiam się nad ofertą na infrastrukturze Plusa, może Orange.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    101.  2014-01-20 22:21:58

    @Hose Jak to wyglada z Orange nie wiem bo nigdy 'od środka' tego nie oglądałem, niemniej podejrzewam, że po prostu system im się wykrzaczył i dlatego po tej aktualizacji nie wyświetla Ci rabatu, coś ala nieaktualne saldo konta na play pod *101# :) Widać że zamieniasz siekierkę na kijek :P @72 Słoneczny ja to oglądam dosyć często (ludzie wpisują kod na zmianę taryfy i mimo sms z info iz nastąpi to "max za 24h" doładowuja się/odpalaja pakiety po 30s... a potem piszą reklamacje że im środki z konta zjadło a pakiet nie działa (bo go zmiana taryfy zresetowała a w systemie widzę np zlecenie zmiany: 10:15 aktywacja pakietu: 10:16 zaś zmiana taryfy na koncie 10:22 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    103. ~Palcem w oko  2014-01-20 22:41:17  host: 178-37-63-75.adsl.inetia.pl

    Krótko mówiąc rynek nam skostniał jak zwłoki na Mount Everest. Nastąpi równanie ofert, a już dzisiaj są do siebie bardzo zbliżone. Na rynku nie ma miejsca na kolejnego operatora strukturalnego, a nawet jeżeli się pojawi, to nie będzie go stać na na tyle korzystne oferty, by zaistnieć na rynku i w świadomości klientów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    104. ~LepikPL  2014-01-20 23:11:00  host: 77-253-246-212.adsl.inetia.pl

    @103 Takiś pewien że nie ma miejsca? Przy odpowiednim połączeniu np.TV kablówki, neta po światłowodzie, mobilnej telewizji, LTE no Limit (ale z ograniczeniem czasowym) a do tego solidna porcja streamingu FHD... Pięć w jednym i da się zarobić. Nakłady byłyby jednak kolosalne (akwizycja klocków do układanki). Plus idzie konsekwentnie w tym kierunku. Inna sprawa, że są tacy, którym marzy się wspólna europejska platforma. Nowy gracz może spróbować powalczyć, musiałby być jednak obrzydliwie bogaty (murowane straty przez dobrych 10 lat). Fajnie byłoby popatrzeć jak jakiś bogacz pompuje furę dolców.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    105.  2014-01-21 07:24:35

    @101 - Tuldor88 mam nadzieję że źle nie będzie, nawet jeśli będzie źle to i tak będzie lepiej niż teraz ;-) Z tego co zdążyłem zaobserwować zasięg Orange w mojej okolicy jest znośny więc może będzie działać ;-) Jednak Plusa w tej okolicy nikt nie może doścignąć, zasięgiem dystansuje wszystkich, jednak oferta kiepska.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    106. ~kinder biovital  2014-01-21 12:02:30  host: ip-79-175-202-175.cable.smsnet.pl

    @64 Tuldor, skąd masz informacje o pobieraniu opłaty w Play za wymianę karty sim? Ja ostatnio wymieniałem i nie wzięli ani grosza (w ofercie na kartę).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    107.  2014-01-22 09:06:50

    @105 Fakt, wszystko zależy od lokalizacji - ja akurat w 3wsi nie mogę narzekać na bazowe nadajniki P4 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    108.  2014-01-22 09:36:40

    @106 opłata dotyczy ofert abonamentowych, dokładniej nowych ofert (tych jakie mają w nazwie 'unlimited') i są zawarte w cenniku :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    109. ~  2014-01-28 09:53:41  host: esm22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najbardziej korzystna w Play jest usługa Zbieraj Minuty. Można dzwonić ile się chce nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    110. ~Calm7  2014-01-28 10:09:04  host: n11-04-04.opera-mini.net

    109). Kolego, o czymś nie zapomniałeś? A może specjalnie przemilczałeś??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    111.  2014-01-28 10:10:51

    109 - ile się chce? nie sądzę...