Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 nie boi się końca asymetrii i chce jak najniższych MTR-ów

P4 nie boi się końca asymetrii i chce jak najniższych MTR-ów

WitekT 20 Września 2012 17:22

0 0

Proponowana przez UKE docelowa stawka MTR w 2013 roku na poziomie 4,29 gr powinna być niższa, a P4 jest przygotowane na wprowadzenie symetrii stawek MTR od 2013 roku i nie wpłynie to na działalność operacyjną spółki - powiedział Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4 odpowiedzialny za strategię.

Stawka docelowa na poziomie 4,29 gr nie jest idealna i powinna być niższa, ale nie jest zaskoczeniem, bo idzie w kierunku oczekiwań Komisji Europejskiej, czyli 1 eurocenta, a powody czy sens wdrażania stawki przejściowej na poziomie 8,26 gr nie jest jasny. My liczymy na dalsze obniżanie stawek i za dwa lata, czyli w połowie 2014 roku powinien być kolejny przegląd i nowa stawka od 2015 roku - powiedział Niewęgłowski. Na początku sierpnia UKE rozpoczął konsultacje projektu decyzji określającej nowe stawki, proponując MTR na poziomie 8,26 gr od 1. stycznia 2013 roku i 4,29 gr od 1. lipca 2013 roku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Z kolei od 1. stycznia 2013 roku zniknie asymetria P4. Szerzej o aktualnych stawkach MTR oraz końcu asymetrii od początku przyszłego roku pisaliśmy w tej wiadomości.




Symetryczna stawka MTR na pewno nie zaważy na wzroście naszej działalności operacyjnej i komercyjnej, bo to jest coś na co się przygotowywaliśmy od czterech lat. Zaważy pewnie na przychodach, ale obniży nam koszty działalności - dodał Niewęgłowski.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    33.  2012-09-21 10:26:19

    32. ~bbbb - przychody z MTR mają całkiem spore, ma to znaczenie dla ich bilansu, więc zrównanie, obniżka czy likwidacja opłat, na pewno wpłynie na pozycję przychody w bilansie. Osobiście nie rozumiem tych ich "pogróżek", że nic im nie zrobią obniżki i wyrównanie albo, ze najlepiej byłoby gdyby MTR nie było - nie znam się na tym. Jednak wydaje mi się, ze jest to ciągle gra mająca na celu utrzymanie wizerunku firmy jako świetnie prosperującej i w ogóle przynoszącej kokosy z biznesu...

  • 0

    34. ~  2012-09-21 11:01:09  host: v03-16.opera-mini.net

    Przecież wiadomym jest, że za około 2lata ktoś ich przejmie. Obecna struktura właścicielska nie pozostawia złudzeń. Fundusze nie inwestują w podmioty na dziesiątki lat tylko podnoszą wartość spółki i sprzedają. W końcu przejmie ich inwestor branżowy np.Carlos Slim, który już wykazuje zainteresowanie P4

  • 0

    35. ~  2012-09-21 11:29:43  host: abyd45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    33 nie wiem śmiac sie czy płakać z twojego toka rozumienia w3 cały czas gada jak to sa stratni na mtr na każdy taki zarzut p4 mówi zniesmy mtr i jeszcze zadny operator z w3 nie podjął tematu dla czego bo p4 z mtr nie ma nic a w3 robi na tym kokosy bo kazda rozmowa z play do w3 to kasa dla w3 a z klijęci p4 stanowia 15% rynku a generuja 50% ruchu i to równomiernie d o wszystkich sieci a klijenci w3 mimo ze to 80% rynku generuja zaledwie 40 ruchu w sieci i to prawie wyłacznie do wewnątrz swoich sieci

  • 0

    36. ~  2012-09-21 11:35:37  host: 178-36-209-189.adsl.inetia.pl

    @35, proszę podaj źródło, na podstawie którego podajesz info, że Play generuje 50% ruchu oraz to, że w3 generuje ruch głównie w sieci. Jeżeli tak byłoby, to kto generuje pozostałe 50% ruchu poza sieć? Proszę, sprwdź w słowniku jak pisze się poprawnie wyraz "klient" i nie rób sobie więcej wstydu

  • 0

    37. ~  2012-09-21 11:46:48  host: 85.219.163.130

    PLAY MA OD WCZORAJ ZASIEG T-MOBILE OFICJALNE INFO BYLO NA BLOGU

  • 0

    38. ~  2012-09-21 12:04:22  host: 178-36-209-189.adsl.inetia.pl

    @37, widać nie działa jeszcze ponieważ nie mogę się zalogowac

  • 0

    39. ~  2012-09-21 12:14:10  host: abyd45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 wytykanie błedów jeżykowych jest nie merytoryczne i swiadczy żle o tobie a wracajac do meritum sa to są ogólnie dostepne dane wynikające z liczby uzytkowników , kwot jakie wydaja i stawek za połączenia

  • 0

    40. ~  2012-09-21 12:27:02  host: 178-36-209-189.adsl.inetia.pl

    @39, "nie" z przymiotnikami piszemy łącznie. Czy Tobie nie podkreśla przeglądarka twoich rażących "byków"? W dyskusji merytorycznej także należy stosować się do chociaż podstawowych zasad pisowni. W innym przypadku wystawiasz sobie świadectwo na pewno nie pozytywne. Jeżeli są ogólnie dostępne, to proszę podaj linka.

  • -1

    41.  2012-09-21 13:33:27

    35. - a do kogo mają dzwonić jak każda z sieci ma 14 milionów a Play połowę tego jak na razie? Normalne, że playowcy dużo poza sieć dzwonią, bo gdzie mają dzwonić? Teraz mają gdzie, ale jak ich milion było? Zresztą co to ma za znaczenienie? Uwierzysz, ze ja mam raptem 3 kontakty do Play w książce (na ponad 400, do których w marę regularnie dzwonię), z czego do jednego dzwonię raz-dwa razy w miesiącu a do pozostałych mże raz na kwartał? Z mojego punktu widzenia Play to niszowa sieć! Kto tam ma telefon, skoro mają połowę tego co każdy inny operator? Więcej Ci powiem - wśródd wszystkich telefonów w rodzinie, Play to ziarenko piasku, nawet moi synowie nie mają wśród swoich znajomych kontaktów w Play za bardzo. Mały (ksywka rodzinna bo podrósł - 190 cm) ma sporo w Orange kontaktów - nie wiem czy to abonamenty czy pre-paid... Starszy, raczej w Erze (mówię tu o kontaktach poza własną siecią, gdzie standardowo, ok. 50% czasu się korzysta). Ale nie w Play co ciekawe, podczas gdy to taka fajna sieć jest, tania i w ogóle z najlepszym zasięgiem, super obsługą, w fajne paski itd.

  • 1

    42. ~Adam  2012-09-21 14:45:47  host: myo130.internetdsl.tpnet.pl

    @41 Ty na prawdę analizujesz kto z Twoich kontaktów gdzie ma telefon ? I co, pytasz każdego po kolei bo po numerze telefonu na pewno nie dojdziesz ? Szczerze Ci współczuję.

  • 0

    43. ~  2012-09-21 15:19:43  host: abyd45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    41 ? jaśniej morzesz?

  • -1

    44. ~Słoneczny  2012-09-21 21:15:05  host: 89-77-234-34.dynamic.chello.pl

    Jak dla mnie to i tak już jest za tanio w tym Playu. Niby jest ten stan darmowy w sieci, ale z jaką jakością? Kij z cenami, już są i tak bardzo niskie, niech się skupią na jakości a nie na mtr-ach.

  • -1

    45.  2012-09-21 21:32:09

    42. ~Adam - Ty śmieszny jesteś... Na billingu mam to napisane i po poddaniu podstawowej obróbce te kilka kolumn wiem wszystko - w 10 minut ;-) 43. proszę... wyobraź sobie sytuację: jst 10 gości, krórzy się nie znają w sieci X, w sieci Y jest 120 gości przy czym 5 się kumpluje i często do siebie dzwonią, w sieci Z jest 130 gości i podobnie - 6 się kumpluje a 60 firm ma interesy z 50 z sieci Y, w sieci U jest 140 gości z czego 5 w rodzinie i połowa ma powiązania biznesowe - z połową gości z sieci Y i Z. Sieć X dodatkowo jest od roku na rynku - co z tego, że daje darmowe w sieci, jak poza sieć trzeba płacić... Ponieważ 5 z tej 10 w X to firmy - dzwonią do sieci Y, Z i U często i czasem do jednej firmy w sieci X (całkiem darmo, tylko co z tego jak zamawiają tam tylko wodę raz na tydzień...). Firmy w sieciach Y, Z i U są dłużej na rynku i nie bardzo chce im się zmieniać operatora, więc casem tylko zadzwoią do jakiegoś dziwaka w nowej sieci X, bo mało kto ma tam telefon. Nie rusza ich to że muszą drożej płącić, bo tak mało dzwonią, ze nie ma po tym śladu w billingu, nie narzekają więc na różnicę w cenie bo to drobne na fryzjera... Podobnie na rynku osób fizycznych

  • 1

    46. ~rakabe13  2012-09-22 13:14:53  host: 77-254-201-146.adsl.inetia.pl

    Do 45:) Ja miałem 8 lat karte w orange i miałem 80% kontaktów w tej sieci,ale w miare upływu lat,moi znajomi zaczeli przenosic sie do innych sieci,wiec przestało mi sie to kalkulowac i jeszcze ten nieszczesny zasieg,wiec przeniosłem sie do playa(tez na karte)jestem około 2 lat i bardzo jestem zadowolony:)nawet czesc mojej rodzinki sie przeniosła,znajomi z którymi czesto rozmawiam tez sa juz playu:) Zauwazyłem,ze o wiele wiecej rozmawiam a karta mi starcza o wiele dłuzej:)Karta to optymalana oferta na moje potrzeby:)aha i zasieg mam znacznie lepszy:)wiec kazdy robi jak uwaza i co jest dla niego najlepsze:)ja juz wybrałem:)Pozdrawiam

  • 0

    47. ~esa  2012-09-22 18:57:08  host: 178.180.193.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    tak, teraz gdyby Play miało zasięg T-Mobile to by się chwaliło zasięgiem czterech sieci. Kompletne nieporozumienie. Play nie ma podpisanych żadnych umów jeżeli chodzi o roaming krajowy.

  • 0

    48. ~  2012-09-22 19:11:12  host: z47-15.opera-mini.net

    jak to nie ma? to jak dzwonie w zasiegu Orange?

  • 0

    49. ~nazir  2012-09-23 11:07:00  host: user-188-33-252-175.play-internet.pl

    A ja z Orange i Plusa ?! "esa" obudź się zanim znowu napiszesz podobne BZDURY !!!

  • 0

    50. ~  2012-09-23 12:23:16  host: z07-05.opera-mini.net

    nawet 4 zasiegi w Play beda gorsze niz jeden dobry zasieg macierzysty.

  • 0

    51. ~eRIZ  2012-09-24 22:18:30  host: hydra.rz.izeto.pl

    @47 - przypominam tylko o konsorcjum NetWorks! składającego się z BTS-ów Centertela i PTC. Więc zasięg z nadajników T-Mobile, to nie do końca taka fikcja literacka.

  • 0

    52. ~a  2012-10-05 17:17:38  host: ip-78-30-106-215.free.aero2.net.pl

    a 29gr nickt nie ruszy.. szkoda

Dodaj swoją opinię