Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 ma nową umowę na roaming krajowy

P4 ma nową umowę na roaming krajowy

WitekT 20 Stycznia 2010 12:19

0 0
P4 podpisało pod koniec zeszłego roku nową umowę dotyczącą roamingu z Polkomtelem. W poprzedniej UOKiK zakwestionował klauzulę wyłączności.

Szerzej o postępowaniu UOKiK-u pisaliśmy w tej wiadomości.

Według zapewnień prezesa P4 Joergena Bang-Jensena, nowa umowa jest znacznie lepsza niż poprzednia, koszty mają spaść nawet o ponad połowę.

Jak dodał, przychody z asymetrii prawie pokryły w 2009 roku koszt roamingu krajowego. W odpowiedzi na pytanie ile P4 kosztował roaming krajowy, prezes odpowiedział, żeby przeanalizować przychody Polkomtela i zastanowić się czemu wypadli lepiej niż konkurenci


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~  2010-01-20 13:15:58  host: v10-10.opera-mini.net

    No i dobrze widać że Plus woli mieć stała kasę z Playa. Jak umowa jest korzystniejsza, to dzieci Plusa już mogą skończyć te gadanie, Plus ma największy zasięg i o to chodzi.

  • 1

    9. ~tof  2010-01-20 13:25:21  host: rhs.interna2.uj.edu.pl

    @WitekT: Witku, roAming w nagłówku. Pozdrowienia z Krakowa!

  • 0

    10. ~  2010-01-20 13:28:17  host: ip-89-174-83-38.multimo.pl

    Przeciez wiadomo ze play sie buduje a zeby nie bylo zasiegu plusa czy nawet innej sieci to nie mozna by bylo korzystac z telefonu poza miastem a wiadomo ze rozbudowa zaczyna sie od miast

  • 1

    11.  2010-01-20 13:43:25

    Chyba ROAMING, a nie ROMING?

  • -1

    12.  2010-01-20 13:44:40

    tof: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    13. ~donpedro  2010-01-20 14:03:59  host: dpa126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mieli wyboru, przymus UKE aby zmienić zapis. Ciekawe na ile ta umowa - może tyle co miała trwać poprzednia?

  • 1

    14. ~  2010-01-20 14:37:29  host: v10-07.opera-mini.net

    Miałem nadzieje że podpiszą umowe z erą

  • 1

    15.  2010-01-20 14:52:46

    donpedro: nie przymus UKE, nawet nie UOKiK - mogliby wykreślić stosowne zapisy i finito. Podpisanie nowej umowy to chęć zatrzymania P4 przez Polkomtela.

  • 0

    16. ~  2010-01-20 15:16:27  host: v06-09.opera-mini.net

    Ciekawe jakie warunki wynegocjonowali, szczegolnie jesli chodzi o koszt transmisji danych? Jest szansa w Play na pakiet 100mb za 5zl rowniez po sieci Plusa? rcicho

  • 0

    18.  2010-01-20 15:37:25

    I jak widać na załączonym obrazku, o roaming też nie ma się co martwić. Liczę tylko na to, że prędko odpalą swoje macierzyste nadajniki w mojej mieścinie, abym mógł uwolnić się od Polkomtela.

  • 0

    19. ~tkubon  2010-01-20 16:15:20  host: 85-126-221-172.work.xdsl-line.inode.at

    **Jojo: A tak wielką różnicę robi ci to czy dzwonisz przez nadajniki playa czy plusa? Chyba, że pakiety z netem to co innego, ale poza tym stawki są takie same. Tylko play więcej zarabia jak połączenie idzie przez jego siec

  • 0

    20.  2010-01-20 16:24:27

    tkubon - Zwykłą ciekawość. Interesuje mnie po prostu ta "jakość" Play krytykowana zresztą przez niektórych. Poza tym "wspomagam" w jakiejś tam mikroskopijnej części sieć korzystając z nadajników macierzystych.

  • 0

    21.  2010-01-20 17:48:30

    Chyba teraz nic nie stoi na przeszkodzie żeby podpisali dodatkowo z inną siecią roaming :) Mogłoby być ciekawie.

  • 0

    22. ~INTRO  2010-01-20 18:12:17  host: 82.160.24.227

    Ja Tam praktycznie cały czas siedzę na roamingu Plusa, w telefonie mam ustawiony ręczny wybór sieci Plus, Plus ma najlepszy zasięg, dobrą jakośc połączeń, a Play ciekawe promocje, więc jest ok, ciekawe do kiedy podpisali umowę.

  • 0

    23. ~Adaś  2010-01-20 20:01:24  host: 77-255-42-172.adsl.inetia.pl

    No tak ale internetu nie ma i na razie nie będzie na sieci Plus, tylko na Play a ten zasięg ma MINI, więc z netu dla niektórych a może i większości nici. A oni wprowadzają IPhona, bezsensu...

  • 0

    24. ~  2010-01-20 23:17:14  host: t09-16.opera-mini.net

    a

  • 0

    25. ~  2010-01-21 10:20:51  host: cmo1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT, są tu wpisy o oczekiwanym roamingu z Ery przez Play. Czy to w ogóle możliwe żeby można było korzystać z sieci Play na zasięgu Plusa i Ery (jednocześnie) ? Ja wtedy miałbym możliwość potestowania Play Fresha, bo zasięg Ery mam najlepszy, a Plusa prawie nie ma na tym terenie. Janek

  • 0

    26. ~  2010-01-21 11:48:48  host: 188.33.204.74

    fajnie jakby podpisali jeszcze z Erą

  • 0

    27. ~olo  2010-02-11 13:32:08  host: bkl114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ktos wie jaka jest aktualna stawka za minute jaka play placi plusowi? teraz jak sa darmowe po sieci, to czy oni tez placa za roaming krajowy w sytuacji jak ktos dzwoni do playa z playa na nadajnikach plusa?

  • 0

    28. ~dark_father  2010-07-17 04:06:06  host: 87-205-166-245.adsl.inetia.pl

    ta... :D wyłączcie wszyscy 3G, a play zbankrutuje ;)

Dodaj swoją opinię