Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 ma już tysiąc stacji GSM900

P4 ma już tysiąc stacji GSM900

WitekT 3 Maja 2009 16:50

0 0
W niecałe 5 miesiący P4 udało się komercyjnie uruchomić tysiąc stacji GSM900. Tempo cały czas jest utrzymywane, bo 5. marca operator chwalił się 550 stacjami.

Według stanu z 10. kwietnia, P4 ma 1191 pozwoleń wydanych przez UKE na stacje GSM900. Ogółem, dla wszystkich operatorów, UKE wydał 20914 takich zezwoleń.

Zobacz: wykaz pozwoleń dla stacji GSM900 (plik .zip; 1,1 MB).


Źródło tekstu: blog rzecznika Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 133
  • 0

    114.  2009-05-05 00:12:41

    111. dzięki wielkie. 112. widać że dla Ciebie zawsze szklanka jest do połowy pusta, życiowy pesymista, podałem przypadek jaki u mnie występuje.

  • 0

    115. ~z_Lodz  2009-05-05 00:49:33  host: 94.254.131.5

    Internet play online działa wolno w centrum łodzi (blisko galerii), słabe pingi,jedynie plusem była cena dla stalego klienta.Teraz będę na siłę szukał neta po kablu bez limitów.

  • 0

    116. ~Arturro  2009-05-05 07:57:51  host: fgy75.internetdsl.tpnet.pl

    w Rzeszowie mi już łapie z nadajników niestety słabszy zasięg gdzie nie gdzie niż z tych 3G...

  • 0

    117.  2009-05-05 07:59:07

    A co to za głosy dziwne jakieś słyszę? Że w Play internet nie jest dobry? Przecież TANI i z DUŻYMI limitami, których nie dają inni! O co więc chodzi?

  • 0

    118. ~J  2009-05-05 08:31:16  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @wlo: A propos Twojego pytania 103. Teoretycznie postępowania prowadzone są zgodnie z procedurą, a wszystkie parametry techniczne, dotyczące mocy anten, wielkości, rodzaju, modeli, producenta, wysokości ich mocowania oraz samych masztów, kątów, azymutów, współrzędnych, emisji promieniowania elektromagnetycznego etc. określa raport środowiskowy (około 150-250 stron). Znam osobiście dwóch urzędników, którzy mniej-więcej potrafią to zrozumieć. Nie słyszałem też o przypadku kontroli stacji bazowej, po odbiorze powykonawczym. Może robi to ABW w ramach tajnych akcji;)

  • 0

    119.  2009-05-05 08:39:08

    ~J - mówisz o raporcie "środowiskowym" (nie tak to się nazywa, ale powiedzmy, ze wiemy o co chodzi)... Jęlsi uzyskują decyzje środowiskowe, to naprawdę procedura jest wyjątkowo szybka, aż dziwne, że nie ma protestów ;-) Ja się nie dziwię. Bo nie zauważam, żeby te postępowania były prowadzone z udziałem społeczeństwa, zgodnie z zasadami - o ile kryterium "mocy" nie jest przekroczone ;-)

  • 0

    120.  2009-05-05 08:43:07

    Rzeczywiście "jakość" urzędników nie powala, jednak naprawdę wystarczy być inżynierem po technicznej uczelni, żeby nie błądzić całkiem po omacku wsród "fal" ;-) To samo dotyczy hałasu np. - są tu dość "skomplikowane" (z wyglądu) stosowane równania i jakiś przyrodnik, inżynier leśnik, inżynier rolnik czy kogo tam zatrudniają ma problem...

  • 0

    121. ~J  2009-05-05 10:52:11  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Inżynier nie będzie pracował w urzędzie za pieniądze, które tam płacą. A prawda w przypadku organizacji ekologicznych jest brutalna, coś na zasadzie Transparency... . "Kasa Misiu. Kasa" jak to mawiał słynny mistrz trwałej ondulacji na zimno. Rozumiemy się?

  • 0

    122. ~J  2009-05-05 10:56:15  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Miałem napisać: uczeń słynnego mistrza...

  • 0

    123.  2009-05-05 17:27:55

    ~J - w tej materii (także o kasie w tym "temacie") wiem trochę ;-)

  • 0

    124. ~  2009-05-05 21:05:07  host: 88.220.105.186

    @114: chyba optymista? Ale dlaczego Ty ciągle pijesz o coś?

  • 0

    125. ~  2009-05-08 16:48:48  host: 152-dzi-29.acn.waw.pl

    Internet PM............ żenua........ jak kiedyś analogowy modem w TPSie

  • 0

    126. ~wroclawiak  2009-05-08 19:45:43  host: host-81-190-232-72.wroclaw.mm.pl

    we wroclawiu jakos polaczen jest średnia, czasami mierna, sa godziny w czasie dnia głównie popoludniowe gdzie Play nie działa przez dobrych kilkanaście minut. Na telefonie mam info : SIEĆ ZAJĘTA. Nie dziwiłbym się gdyby to było gdzieś na peryferiach, ale to było na Dworcu Głownym PKP. Kumpel obok miał tel. w Plusie i bez problemu dzwonił. Ja jedynie wqurzałem się że tel. nie działa wtedy gdy go potrzebuje. Ciekawe czy coś się zmieni ? i kiedy ?

  • 0

    127.  2009-05-08 20:03:14

    ~wroclawiak przejdź ręcznie na zasięg Plusa tak jak ja zrobiłem.

  • 0

    128.  2009-05-08 21:44:22

    Centernet nie wie co z koncesja zrobić to jeszcze ja sprzeda, a dla takiego Playa to naprawdę dobra wiadomość.

  • 0

    129. ~aaa  2009-05-09 09:36:44  host: 87-204-24-100.ip.netia.com.pl

    Piszecie same bzdury, jak macie problemy z zasięgiem wystarczy zmienić w telefonie wybór sieci na ręczny i wybrać tylko sieć plus.Co za głąby wypisują ,że play ma najmniejszy zasięg, skoro ma swoje nadajniki i dodatkowo wykorzystuje plusa.

  • 0

    130. ~szalony  2009-05-09 11:30:03  host: 188.33.3.5

    Oooo u mnie w Aleksandrowie Lodzkim Play zaczal ladnie chodzic :D - strony ladnie szybko sie wczytuja - np Onet w 20sekund ( sciaganie stabilne 100kB/s a mialem okolo 20-50kB/s... Ciekawe co zrobili i ip i host sie zmienily - wy takze to samo macie czy to lokalnie ? I czy to na stale czy na chwile ?

  • 0

    131. ~mirekb  2009-05-10 13:15:25  host: apn-95-41-132-172.dynamic.gprs.plus.pl

    @130 ciekawy host,tamte byly jednak lepsze.ja sprawdzalem ostatnio POL 600kb/s po 18wieczorem.ciekawosta play:na simie z mini mixa nawet jak jestem na roamingu plua(najczesciej)wyswietla sie zawsze napis play,jednak gdy mamie zakupilem wczoraj PF po wlozenia do mojego terminala pisze juz (r) ale napisz plus.ciezko wytlumaczyc komus ze za 5pln miesiecznie moze miec 100 min na stacjonarne/play..a jednak

  • 0

    132.  2009-05-10 20:31:30

    Ja musze przyzynac, ze we Wroclawiu gdzie glownie korzystam z netu tragedi nie bylo ostatnimi czasy, bo najbardziej transfer spadal do 300kb/s ale ostatnio jakby cos zmodernizowali, bo znowu mam predkosci rzedu 1Mbit/s i prawie w ogole nie spada do 500kb. Moze dostawili sektory albo dolaczyli dodatkowe lacza do stacji, wzglednie zoptymalizowali siec lub zagescili komorki sieci. Wazne ze znowu chodzi szybko (Wiem, ze dla niektorych szybko to 3mbit/s przy 3GB limicie :)

  • 0

    133. ~Bob  2009-05-11 11:02:13  host: 94.254.194.34

    Ja również korzystam z Play online we Wrocławiu i muszę przyznać, że od ok. 3 tygodni jakość transmisji dramatycznie się pogorszyła (zapewne lokalnie w obrębie mojego nadajnika). Do tego doszło ciągłe irytujące rozłączanie połączeń, czego wcześniej nie doświadczałem. Z usługi korzystam regularnie od października 2008 i muszę przyznać, że tak źle było tylko na samym poćzatku...

Dodaj swoją opinię