Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 ma już 550 stacji GSM900

P4 ma już 550 stacji GSM900

WitekT 5 Marca 2009 11:16

0 0

Tylko 25% użytkowników prepaid używa telefonów 3G. To powodowało, że dopóki na dobre nie ruszy sieć GSM900, to nie można było zaoferować dobrych cen w prepaidzie - powiedział Chris Bannister, prezes P4.

Ponad 60% populacji jest już w zasięgu sieci 3,5G i ponad 40% w 2,5G. Według informacji TELEPOLIS.PL, komercyjnie działa już ponad 550 stacji GSM900 P4. W przyszłym tygodniu ruszy Olsztyn.




P4 chwali się, że najwięcej przeniesionych numerów działa w jego sieci. Telekom ma już 150 tys. klientów usług szerokopasmowego, mobilnego dostępu do Internetu.

Play podtrzymuje chęć pozyskania w tym roku miliona nowych klientów. Nowa oferta Play Fresh ma w tym pomóc.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2009-03-05 11:50:23

    Gdzie można sprawdzić rozmieszczenie nadajników Play?

  • 0

    8. ~pab  2009-03-05 11:56:26  host: chello084010248253.chello.pl

    @ratat - tak, mieli tez dodawac do kazdej umowy mercedesa i malpke ktora potrafi sama obierac pomarancze, ale coz, psia mac, zawiedlismy sie wszyscy. siec 3G jest przeciez ciagle rozbudowywana wiec siec wcale nie jest mniej multimedialna, a 2G ma w przyszlosci sluzyc przede wszystkim do pokrycia mniejszych miejscowosci, gdzie budowa 3G bylaby nieoplacalna. na razie chcą pokryc wlasnym zasiegiem gsm900 miasta, zeby nie musieli placic plusowi tak duzo za roaming krajowy.

  • 0

    9. ~  2009-03-05 12:10:58  host: 77-253-14-224.adsl.inetia.pl

    super hiper multimedialna sieć to można budować w Japonii, a nie w kraju gdzie przeciętny gość po wyjściu z salonu Playa z nowym, multimedialnym Samsungiem F480 pędzi go sprzedać do komisu, a kartę przekłada do Nokii 3310 i z niej korzysta.

  • 0

    10. ~  2009-03-05 12:12:52  host: krt.net.pl

    @7: wieprz.net/bts masz mapkę. Troche dziwne posunięcie, teraz nie będą mieli argumentów dla Appli i innych, że mają najnowocześniejszą sieć ;)

  • 0

    11. ~koral  2009-03-05 12:50:39  host: acve1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ile nadajników 900MHz wystarczy teoretycznie na całą Polskę?

  • 0

    12.  2009-03-05 13:11:05

    no jestem ciekaw jak oni prowadzą te inwestycje ;-)

  • 0

    13. ~  2009-03-05 14:21:50  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    http://mapa.btsearch.pl - jeśli w danym mieście Play ma pozwolenie na GSM to wkrótce się pojawi jeśli jeszcze nie ma.

  • 0

    14. ~  2009-03-05 15:29:50  host: f96-034.opera-mini.net

    3.5g to hsdpa zas 2.5g to edge?bo niektorzy mowia ze gprs zas edge 2.75g?w swietokrzyskim edge nie dziala na zadnym bts,co wiecej nie moge z simow 3 zestawic videorozmowy na nr play w swoim ani romingowym 3g.miedzy simami3 jest ok.play-do roboty.licze na Was.mirekb

  • 0

    15. ~  2009-03-05 16:05:02  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Hm, hmmm, może w świętokrzyskim coś schrzanili sieć... Może masz też wadliwą kartę SIM? W mazowieckim, pomorskim czy małopolskim EDGE jest na każdym BTS.

  • 0

    16. ~Gie  2009-03-05 16:53:39  host: ptkbm.centertel.pl

    Wiadomość od: () IP: 194.9.223.30 Play nie ma tylu urzytkowników play online. ma około 78 tys.

  • 0

    17. ~rogmaniek  2009-03-05 18:51:06  host: c2-kmmis-068.au.poznan.pl

    Także muszę P4 pogratulować, że "pokusili" się na E-GSM 900Mhz! Jak już kiedyś pisałem, od samego początku dziwiłem się, że operator marki Play, nie starał się o pozwolenia na działania w 2G, także DCS 1800Mhz?! Dla mnie start P4 był, po prostu, śmieszny, gdy prawie wszystkie połączenia "szły" po roaming'u Polkomtela! A tak sam mam takie "poczucie" niezależności Play'a od operatora marki Plus. A w razie czego i tak ten roaming jest;) I, jak sami mówili, lepiej na tym "wyjdą". Oczywiście, po i tak opóźnionym starcie, lepiej że wystartowali dopiero 16 marca 2007r., niż później;) Tylko Drogie P4, proszę zwróćcie uwagę, na to jak budowane są dla Was BTS'y i NodeB?! Nie tylko oszczędności się liczą, skoro, wkrótce stacje te trzeba będzie "naprawiać" z jakiegoś powodu... Pozdrawiam:)

  • 0

    18.  2009-03-05 18:51:57

    #12: a co? koparka opadła? Wiem, w simplusie 29gr do wszystkich jest niemożliwe. Wiadomo-plus jest sknerus :)

  • 0

    19. ~pedros77  2009-03-06 07:57:51  host: ip-89.171.102.166.static.crowley.pl

    No i stało się: wczoraj (5.03.2009) w godzinach wieczornych w Olsztynie pojawił się zasięg 2G sieci Play, nie wytrzymali do przyszłego tygodnia ;) Co najważniejsze - działa ciągle i nieprzerwanie od momentu jak to zauważyłem. Poruszam się głównie w Centrum, zasięg póki co max lub prawie max.

  • 0

    20. ~fokus  2009-03-06 10:00:58  host: dqi222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to może w końcu play zbuduje taka infrastrukturę że będzie mógł konkurować z innymi sieciami, bo na razie to bida... Ja zostaje w Orange, nie chcę być w pewnym momencie zaskoczony brakiem zasięgu...

  • 0

    21. ~tomi  2009-03-06 23:35:17  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Jestem w playu od [poczatku,moja praca to delegacja nonstop po calym kraju.W wiekszosci duzych miast jest 3g.Tylko kilka razy zdazylo sie calkowity brak sieci.Przewaznie gdzies na jakiejs drodze bez cywilizacji albo w poblizu granic.

  • 0

    22. ~tomi  2009-03-06 23:38:33  host: kwiatkowskiego.res.pl

    A co do orange nieprzypadkiem nazywaja ta siec orznac.Kiedys lubilem sobie poogladac w wideostreamingu tvn 24.Mimo aktywacji raz na miesiac jakiejs tam kwoty.Zawsze ale to zawsze albo byly klopoty bo albo aktywowalo sie po 24 h albo pozniej albo mimo aktywacji dalej wideo streaming rozliczalo za minuty!

  • 0

    23. ~  2009-04-01 17:57:30  host: host-81-190-146-79.olsztyn.mm.pl

    Olsztyn już ma ;-)

  • 0

    24. ~olga  2009-12-01 09:11:09  host: 77-253-51-63.adsl.inetia.pl

    niestety ja mam ogromny problem z playem, bezprzerwy zanikający sygnał!!!!

  • 0

    25. ~MANIEK-115  2010-01-15 18:43:21  host: apn-77-113-28-241.dynamic.gprs.plus.pl

    GDZIE MOZNA ZNALESC ROZMIESZCZENIE NADAJNIKOW PLUS GSM NA JAKIEJ STRONIE

  • 0

    26. ~  2010-01-15 18:44:28  host: chello087207247180.chello.pl

    @25: wpisz w google bts search

Dodaj swoją opinię