Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 ma asymetryczny interkonekt

P4 ma asymetryczny interkonekt

WitekT 16 Listopada 2006 12:43

0 0

Z informacji Gazety Prawnej wynika, że P4 porozumiała się już z niektórymi operatorami w sprawie zasad rozliczeń międzyoperatorskich. Stawki będą asymetryczne.

P4 będzie płaciła 44 gr za połączenia kończące się w sieciach obecnych na rynku operatorów komórkowych. Za połączenia kończące się w jej sieci konkurenci i operatorzy stacjonarni będą płacili 65 gr.




Eksperci nie wykluczają, że P4 zaoferuje duże pakiety minut - np. 1500 miesięcznie - w zamian za abonament w wysokości stu kilkudziesięciu złotych. Dotychczasowi liderzy szykują już ofensywę. Iwona Kossmann, członek zarządu PTK Centertel, przedstawiając plany sieci Orange, wskazała na możliwe rozwiązania, takie jak atrakcyjne usługi dodane oraz pakiety tanich albo wręcz darmowych minut do wykorzystania wewnątrz sieci na połączenia z wybranymi numerami.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2006-11-16 13:20:15  host: p01-07.opera-mini.net

    Aha i może też ruszy konkurencja na rynku transmisji danych - przydałby się jakiś porządny kop cenom w dol albo limitom w górę

  • 0

    9. ~wms  2006-11-16 13:34:26  host: h204.nettel.pl

    Ja płace 61gr za min połączenia a plus bedzie musiał(za połączenie do P4) zapłacić P4 za moją min do nich 65gr.Normalnie puszcze plusa z torbami

  • 0

    10. ~mirekb  2006-11-16 14:31:58  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    co mnie obchodzi interkonekt na rozmowy-niewiele sie zmieni moi mili-jaik pisza plac ponad 100pln to ci damy"prawie"darmowe minuty-ciekawy jest interkonektr na GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA JAK DO TEJ PORY SIMDATY NIC NIE PRZEBIJA(W PREPAID RZECZ JASNA-1MB za 30groszy)GDYBY TAK P4 DAL ZA1MB 1OGOSZY W PREPAID..OD RAZU BYM ZMIENIL OPA..

  • 0

    11. ~Ja  2006-11-16 15:12:28  host: abke40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda tylko, że trzeba czekać na P4, żeby dotychczasowi operatorzy Orange, Plus i Era obniżyli swoje stawki albo dali darmowe lub bardzo niedrogie pakiety minut, te sieci nie odejdą do lamusa, one się dostosują. P4 może mieć na początku lepszą ofertę bo dopiero zaczyna funkcjonować na Polskim rynku i dlatego chce przyciągnąć klientów ale ta sytuacja będize trwała do póki sieć nie zdobędzie tylu abonentów ilu zechce, a potem wszystko będzie po staremu, czyli nic ciekawego.

  • 0

    12.  2006-11-16 15:28:40

    z tych stawek wynika ze "swieta trojca" nie bedzie szybko i zdecydowanie obnizac cen detalicznych do obcych sieci, chyba ze bedzie cennik osobny gdy bedziemy dzownic do opow z interkonekt 44gr a inny dla P4 :P

  • 0

    13.  2006-11-16 15:37:35

    w takim razie mam pytanie co na to UKE? jesli wczesniej stawka 65 gr byla za wysoka i dazano do jej obnizenia, to teraz 65 gr pasuje? czyli co - 65 gr jest rozne od 65 gr? ;-)

  • 0

    14.  2006-11-16 16:20:17

    To jest tak, że obecni opki obniżyli interconnect bo UKE naał im ze maja dominujace pozycje, a P4 wchodzi jako nowy na rynek więc nie ma tego i nie musi mieć takich jak oni.

  • 0

    15. ~wlo  2006-11-16 16:36:40  host: atb252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No zadbano o rozwój P4...

  • 0

    16.  2006-11-16 18:00:24

    Sytuacja kiedy opłaty detaliczne za połączenia do różnych sieci są różne jest powszechna w Europie. Polska jak dotąd jest jednym z wyjątków, bo interkonekt tak wyglądał. Teraz jestem prawie pewien, że zróżnicowanie takie nastąpi i ceny połączeń do P4 będą wyższe niż do pozostałych sieci. Będzie to także dotyczyło rozmów ze stacjonarnych do P4.

  • 0

    17.  2006-11-16 18:01:00

    Sytuacja kiedy opłaty detaliczne za połączenia do różnych sieci są różne jest powszechna w Europie. Polska jak dotąd jest jednym z wyjątków, bo interkonekt tak wyglądał. Teraz jestem prawie pewien, że zróżnicowanie takie nastąpi i ceny połączeń do P4 będą wyższe niż do pozostałych sieci. Będzie to także dotyczyło rozmów ze stacjonarnych do P4.

  • 0

    18. ~  2006-11-16 22:12:29  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    A moim zdaniem to złe rozwiązanie. Nie mam zamiaru pamiętać cen połączeń do każdej z 4 sieci. Już teraz z cenami można dostać pomerdania.

  • 0

    19. ~yert  2006-11-16 22:26:15  host: nat01.rtk.net.pl

    do 17 i 18 jeśi tak by było po prostu to minus a nie plus dla nowopowstającej firmy - gdyż będą mnie bardziej odstraszały ceny niż przyciągały jak by sie okazało że do wszystkich sieci moge dzwonić np za 45-50gr/min a do P4 (czy jak kolwiek będzie sie to nazywało) bede musiał płacić conajmniej 65-70gr/min. Innymi słowy jak już teraz P4 tak źle kombinuje to sami sie na tym przejadą... Skoro inne sieci wszędzie będą mieli tańszy interkonekt a P4 nie będzie chciała swoich stawek obniżyć - innymi słowy zamiast obniżek bedą podwyżek - coraz częsciej sie zastanawiam po co P4 wogóle zaczyna działalność - gdy już od samego początku są drożsi

  • 0

    20. ~getITright  2006-11-16 23:30:37  host: chello087206218003.chello.pl

    "albo wręcz darmowych minut do wykorzystania wewnątrz sieci na połączenia z wybranymi numerami." błaaaahaha :DDD ale się obśmiałem, normalnie oooo dzięki łaskawcy, wszyscy teraz powinniśmy rozsypać groch i paść na kolana w podziękowaniach dla orange :D naprawde ta firma to jest jakiś żart, to ma być ofensywa w odpowiedzi na konkurencje ?!? darmowe minuty WEWNĄTRZ sieci ?!? cóż orange jest poprostu firmą dla ludzi ociężałych umysłowo, którzy nie lubią mieć czegoś tanio, a w zamian za to że przepłacają dostają najniższą jakość usług i obsługi klienta...

  • 0

    21. ~getITright  2006-11-16 23:34:28  host: chello087206218003.chello.pl

    @yert - u którego z trzech obecnych operatorów pracujesz ??? kto niby jest droższy od samego początku ??? i myślę że zamiast obniżek nie będą "podwyżek" :D

  • 0

    22. ~max  2006-11-17 00:12:59  host: abni85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szczerze mowiac nie jestem pewien czy to dobre rozwiazanie. Jesli teraz pozostali operatorzy dadza inna stawke na telefony komorkowe oraz inna do sieci P4 to np ludzie nie bede chcieli dzwonic do uzytkownikow P4 i wymusza na nich zmiane operatora

  • 0

    23.  2006-11-17 09:49:36

    "..wręcz darmowe minuty.." w Orange. Smiech na sali

  • 0

    24. ~iiiyi  2006-11-17 10:11:24  host: nat01.rtk.net.pl

    do max - dokładnie - P4 polegnie na samym początku - Netia i Novator chieliby sie "nachapać" mając asymetryczne stawki - ale zapominają że taka sytuacja może się odwrócić przeciwko nim... Myśle że P4 długo jednak nie pociągnie z takimi pomysłami - albo inna rzecz - wogóle nie wystartują nawet... Poza tym jak mogą polkomtelowi dać stawkę interkontktu 65gr/min jak sami są od Nich uzależnieni...??

  • 0

    25. ~stasiek  2006-11-17 16:02:12  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    chciałem was poinformowac o jednej rzeczy- kto powiedzial ,ze podana wiadomosc jest prawdziwa???to moze tylko zasłona dymna a interconnect moze byc zupełnie inny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    26. ~getITright  2006-11-17 19:06:31  host: chello087206218003.chello.pl

    @stasiek - też możliwe, a tak w ogóle to przypomniało mi się że interconnect nie wynosi żadne 65gr. tak jak tu niektórzy próbują wmawiać, bo tyle wynosi tylko w T1, a w T2 i T3 jest niższy, mało tego bodaj od 2007 ma być obniżony we wszystkich sieciach ! więc 65gr nawet w szczycie nie będzie wynosił @max - "to np ludzie nie bede chcieli dzwonic do uzytkownikow P4 i wymusza na nich zmiane operatora" hehe to ci się udało :DDD a tak na serio to, weź się w garść chłopie bo głupoty gadasz ! @yert/iiiyi - ta sama osoba a ksywki różne, nieeeeźle :D chyba musisz się wstydzić tego co mówisz że w każdym poście podajesz się za kogoś innego... jak czytam wypowiedzi takich idiotów jak ty to zaczynam mytśleć że P4 może namieszać, skoro pracownicy dotychczasowych operatorów trzęsą się ze strachu, co prawda netia to niezły syf, po P4 też się niewiele spodziewałem, ale widząc paniczne wypowiedzi jogurtów zmieniam zdanie :D

  • 0

    27. ~t0ny  2006-12-05 10:59:38  host: acxh1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyzby nowa altenatywa ?:)

Dodaj swoją opinię