Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI

P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI

orson_dzi 20 Kwietnia 2018 09:54

8 1

play logo

PAGI, spółka świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, sprzedała posiadane pasmo częstotliwości 3,7 GHz na rzecz P4. Częstotliwości pozwalają na świadczenie usług 5G w Warszawie i sąsiadujących powiatach. PAGI planuje skupić się na rozwoju usług w segmencie Internetu Rzeczy (IoT).




Strony uzyskały już prawomocną decyzję Prezesa UKE dotyczącą zmiany podmiotu dysponującego rezerwacją częstotliwości. Jednocześnie PAGI zachowa prawa do korzystania z częstotliwości do końca 2018 roku, co pozwoli Spółce na zapewnienie niezakłóconej dostawy usług telekomunikacyjnych do obecnej bazy klientów.

Sprzedawane częstotliwości 3,7 GHz pozwalają na świadczenie telekomunikacyjnych usług 5G w woj. mazowieckim, w tym w Warszawie oraz 76 innych miejscowościach. P4 zamierza wykorzystać zakupione pasmo do świadczenia bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych w technologii 4G oraz 5G.

Źródło tekstu: PAGI     

Dodaj do:

Tagi: 7 ghz | p4 | play | pagi | 3

w sumie: 27
  • 2

    8. ~  2018-04-20 10:37:39  host: 77.111.246.7

    Z jednej strony spoko, ale z drugiej strony Play blokuje częstotliwości dla małego obszaru, które można by było wykorzystać na obszarze całej Polski jak już pasmo zostanie zwolnione przez UKE dla 5G. Oby nie było tak, że Play zostanie z tym pasmem dla woj. mazowieckiego, a w innym województwie to pasmo będzie np. Orange'a.

  • 0

    9. ~Indianin  2018-04-20 10:41:54  host: user-94-254-166-137.play-internet.pl

    @7 lepsze 3 Mb/s w roamingu krajowym niż offline u innych operatorow.

  • 0

    10. ~stary  2018-04-20 10:50:04  host: 88.220.112.194

    nie mam problemów z zasięgiem gdziekolwiek jestem

  • 1

    11. ~Indianin  2018-04-20 11:08:06  host: user-94-254-166-137.play-internet.pl

    Wyobraz sobie,ze ja- jako klient Play- też problemu nie mam.

  • 1

    12.  2018-04-20 11:14:56

    Właśnie na te 3 mega najwiecej narzekają ci, którzy są w innych sieciach, czyli temat ich nie dotyczy.

  • -3

    13.  2018-04-20 11:20:44

    Na 3,7GHz pohula to po pierniku.... Zasięg 100m. Schowasz się za winkiel żelbetu i koniec zasięgu. 900MHz w windzie na blokowisku prawie zanika, ale 3,7GHz będzie ja rentgen ;)

  • -1

    14. ~Andrzej  2018-04-20 11:55:47  host: 83.175.157.137.bialan.pl

    Play to mistrz marketingu. Ponownie reklamami zyskają tysiące nieświadomych klientów.

  • -2

    15. ~mimis  2018-04-20 12:16:02  host: user-94-254-150-117.play-internet.pl

    Na 700 MHz nie będzie 5G, bo jest za wąskie

  • 1

    16. ~~~``  2018-04-20 12:26:24  host: eij228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie też Play rządzi. Od kiedy się pojawił, to zamiata konkurencję i to znacznie od kilku lat

  • -2

    17. ~Defqon1  2018-04-20 12:46:59  host: a25-05-12.opera-mini.net

    @13 też tak pomyślałem. Ale przy nadajniku będzie super :-)

  • -2

    18.  2018-04-20 12:56:30

    pewnie 5G i tak nie uruchomi na tej częstotliwośći, pazerność Polski pozahamowuje wszelki rozwój.

  • 0

    19. ~Marrek15  2018-04-20 13:04:48  host: ip-31-0-84-73.dynamic.gprs.plus.pl

    A co z 800 tka Sferii nadal cisza?

  • -3

    20.  2018-04-20 20:01:45

    @12 Niestety błądzisz. Najczęściej Ci co odeszli, bo mieli dość 3mb/s

  • 1

    21. ~gość  2018-04-21 00:05:17  host: public-gprs170012.centertel.pl

    @13 Dzieciaku przestań wypisywać wszędzie te głupoty jeżeli nie rozumiesz jak ma działać 5G. Wyobraź sobie że już mądrzejsi od ciebie opracowali standard i się z tobą nie skonsultowali. Gdyby słyszeli twoje brednie to nie tworzyliby 5G.

  • 1

    22.  2018-04-21 01:09:31

    @21 Bo to jest człowiek z blokowiska co z balkonu widzi gacie sąsiada na suszarce... a na dole ma blachosmrody i asfalt. On nie wie, że są jeszcze wsie i małe miasteczka, gdzie nie ma żelbetonu i blików po 10 pięter w górę.

  • 0

    23.  2018-04-21 10:36:57

    Pasmo ograniczone do jednego regionu? Co to za dziwne kombinacje. Brakuje tu sporo informacji. Jakie szerokie jest kupione pasmo? Który to zakres częstotliwości? Do kiedy jest rezerwacja na to pasmo? Czy Play to czasem nie ma już 2x14 MHz w downlink?

  • 2

    24. ~gość  2018-04-21 13:57:17  host: public-gprs173519.centertel.pl

    @23 Polecam przejrzeć KTPC i omawiany zakres, całe okolice. Może tak być że pasmo to jest jeszcze we współużytkowaniu z jakimiś onnymi służbami radiokomunikacyjnymi, stąd ograniczenia.

  • 0

    25.  2018-04-23 00:30:19

    @24 dzięki za info poczytałem. W temacie powyżej nie znalazłem ale dowiedziałem się dlaczego na moim terenie LTE 800 było tak mocno ograniczone w wielu powiatach.

  • 0

    26.  2018-04-23 00:32:32

    Wpis powyżej jednak podtrzymuję. To portal telekomunikacyjny a news jest jak ze strony zwykłego portalu.

  • 0

    27.  2018-04-23 10:08:40

    Czy to przełoży się na zasięg mobile vikings? Bo wiem, że oni korzystają z ich nadajników

Dodaj swoją opinię