Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 i T-Mobile zapłacili za 1800 MHz

P4 i T-Mobile zapłacili za 1800 MHz

Piszemy o tym pierwsi WitekT 5 Lipca 2013 17:04

14 4

P4 i T-Mobile zapłacili już za uzyskane w ostatnim przetargu częstotliwości 1800 MHz - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Termin płatności mijał 1. lipca.

Zobacz: Są rezerwacje 1800 MHz dla P4 i T-Mobile.

Postępujemy zgodnie z harmonogramem rezerwacji - powiedział TELEPOLIS.PL Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Z kolei Wojciech Strzałkowski z biura prasowego T-Mobile poinformował, że płatność nastąpiła 1. lipca.




Przypomnijmy, że w ostatnim przetargu P4 zdobyło 3 bloki po 5 MHz za 498 mln zł, a T-Mobile 2 bloki 5 MHz za 453,5 mln zł.

Zobacz: [Aktualizacja] Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

Który operator jako pierwszy uruchomi LTE na wygranych częstotliwościach?

P4
56.01%
T-Mobile
36.47%
Trudno powiedzieć
7.53%

Wszystkich głosujących: 691



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | p4 | t-mobile

w sumie: 59
  • 0

    43.  2013-07-05 23:15:19

    @37 Nie pisałem nic o połączeniach szyfrowanych - czyli portale społ, tuby i inne wynalazki odpadają. O nocnym transferze nawet się nie zająknąłem, a pisałem o dopłacie za no limit dla chcących (nie dla wszystkich) , czego chyba nie zauważyłeś.

  • 1

    46. ~  2013-07-06 08:30:25  host: v60-06.opera-mini.net

    *LEJEK

  • 0

    47. ~GGG  2013-07-06 12:45:32  host: aggx186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Noo super info. Myślałem, ze nic nie będzie lte a tu proszę. Jednak oficjalnie wygrali przetargu i potem zapłacili. Dobra wiadomość. Chyba juz czekamy na pierwsze uruchomienie LTE:)

  • 1

    50. ~Octopus  2013-07-07 00:58:16  host: tor19.anonymizer.ccc.de

    Skąd takie emocje , od zapłacenia do uruchomienia w pełni STABILNEGO i dostępnego LTE minie jeszcze duuużo czasu. Ciekawi mnie jak i o ile plej podniesie ceny swoich uslug. Przecież trzeba być naiwniakiem, aby sądzić, że plej będzie dokładal do tego interesu. Oczywiście sprzęt dostanie od Huway-a . W końcu chinczyk wie co robi. . Tylko co bezpieczeństwem danych .. ale to już inna bajka.

  • 0

    51.  2013-07-07 14:53:49

    ja jednak myślę, że dobrze się stało, że Play wygrało przetarg i teraz również zamiesza na rynku mobilnego internetu. pamiętacie czasy, gdy połączenie kosztowało 59 gr;) ? kto pierwszy obniżył ceny do 29 gr? no chyba play i mam nadzieję, że podobna rewolucja będzie z internetem, tylko musimy teraz poczekać, w końcu nie od razu Polskę zbudowano :)

  • 0

    52. ~...  2013-07-07 18:04:04  host: 77-253-7-144.adsl.inetia.pl

    Tak się zastanawiam o co tu *naprawdę* chodzi. Wiadomo, że LTE jest deficytowe i właściwie mało kto się nim interesuje - i widać to w praktyce, a nie teorii - a tu takie wielkie zainteresowanie LTE, tak wielkie pieniądze za tym stoją. O co tu chodzi?

  • 0

    53. ~  2013-07-07 20:42:09  host: V33-08.opera-mini.net

    50,80% sieci NetWorks jest na chińskim Huawei więc "bezpieczeństwo" danych jest podobne,Play może podniesie ceny w co wątpię bo już dziś są różne abo do wyboru niższe i wyższe ale za to może dać lepsze warunki niż dotychczas

  • 0

    54. ~  2013-07-07 20:49:33  host: V33-08.opera-mini.net

    51,pamiętam czasy kiedy nie było Play czyli przed 2007 rokiem, połączenie kosztowało 75 gr w Orange i 72 gr w Erze,a trochę wcześniej dobrze było jeśli minuta połączenia kosztowała nie więcej niż 1 zł, Play wprowadził 29 gr, roczną ważność konta w ofercie,inne sieci zwlekały z wprowadzeniem 29 gr i rocznej ważności kotnta,do dziś niektóre sieci mają roczną ważność konta jako promocje i mogą się z niej wycofać z dnia na dzień,a rewolucja z netem może być np taka że może zniosą limity i ograniczą prędkość jak w necie stacjonarnym zależną od wybranego abo

  • 0

    55. ~  2013-07-07 20:57:38  host: V33-08.opera-mini.net

    52,o dopłaty z UE do nowych technologi to w przypadku CP a jak CP to pewnie też Plus skoro jest ten sam właściciel,marketing czyli wmówić że LTE jest niezbędne i zarobić na modemach do LTE które będą obslugiwać 2G i 3G a LTE tylko czasem jak złapią zasięg który jest średnio do 5 km od nadajnika 1800,w przeciwieństwie do 10-15 km 2G i 3G 900 i tego nie zmieni żaden marketing,LTE zachwycają się sprzedawcy bo mają haczyk do łapania nieświadomych klientów,a ci się będą cieszyli do póki się nie dowiedzą że ich prędkość to 3G

  • 0

    56. ~  2013-07-07 20:59:53  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @54, już nie przesadzaj z tymi zasługami Play. Ceny rzeczywiście spadły ale w tym samym czasie spadły też MTRy więc nie mozna pisać, że spadek cen zawdzięczamy wyłącznie Play. Przyczynił sie do spadku i tego nikt nie kwestionuje ale pisanie, że gdyby nie Play, to placilibyśmy po 80gr jest dużą przesadą. Wiadomo, że konkurencja stymuluje rynek ale jeżeli Play jest takim janosikiem, to dlaczego dzisiaj pomimo MTR na poziomie

  • 0

    57. ~  2013-07-07 21:02:02  host: V33-08.opera-mini.net

    do 54 ciąg dalszy,w tamtych czasach kiedy nie było Play ludzie mogli pomarzyć o powszechnym zasięgu 3G,był ten zasięg ale mieli go nieliczni,może 10% społeczeństwa,królował wtedy zasięg 2G 900 i o połowę mniej 1800,o 3G ludzie w wielu miejscach mogli pomarzyć,a to było przed 2007 rokiem kiedy 3G istnieje w Polsce od 2003 roku

  • 0

    58. ~  2013-07-07 21:02:12  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @55, juz lepiej nie pisz o marketingu Plusa, bo większej ściemy niz Play ze swoim 4G z prędkością 1-4Mb, to nikt nie zrobił. Sam Play przyznał, że nazwa odniosła marketingowy sukces chociaż oni wiedzą, że to wszystko naciagane jest.

  • 0

    59. ~  2013-07-07 21:05:13  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    cd, 56, obecnie przy MTR na pozimoie

  • 0

    61. ~  2013-07-07 21:08:22  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @57, to jeszcze poczytaj kiedy technologia umts zaczęła vyc stosowana. Myślisz, że w 1998r mozna było umts budować? Były zupełnie inne realia i nikt nie korzystał z roamingu krajowego tylko budował swoją infrastrukturę. Play istnieje 6lat na rynku i ma mały zasięg macierzyty. Każda z sieci w3 po 6latach istnienia miała bardziej rozbudowana infrastrukturę.

  • 0

    62. ~  2013-07-07 21:10:23  host: V33-08.opera-mini.net

    59,niezależnie od MTR połączenia np w sieci nic sieci nie kosztują i mimo to nie było nawet czegoś w stylu stanu darmowego tylko droga usługa pakietu 1200 minut na połączenia z 1 numerem w Orange,niezależnie od MTR żadna sieć wcześniej nie zrobiła rocznej ważności konta,więc czego ty bronisz? interesów sieci?

  • 0

    63. ~  2013-07-07 21:10:24  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @60, bo tylko Play ograniczył prędkość w ofertach. Jak można cos nazywać 4G i oferować oficjalnie limitowaną prędkość do 2Mb.? Orange nie ogranicza a prędkość jest zależna od róznych czynników.

  • 0

    65. ~  2013-07-07 21:14:04  host: V33-08.opera-mini.net

    61,bo inne sieci z 3 pobierały po koło 3 zł za minutę od klientów TP,dlatego tak szybko zbudowali nadajniki,prawo też było prostsze albo świadomość ludzi niższa i nie protestowali przeciwko budowom nadajników,a taka Era dostała w jednym z przetargów pasmo 1800 za darmo,Play miał MTR który nie sięgał nawet 1 złotego więc nie ma nawet czego porównywać

  • 0

    66. ~playmaniak  2013-07-08 08:48:03  host: public-gprs379748.centertel.pl

    fajnie... może wreszcie Play odbuduje się finansowo na tyle, żeby wreszcie mieć kasę na telefony do swoich ofert... bo z tą dostępnością... ech

  • 0

    67. ~Kiros  2013-07-08 13:18:46  host: 77-253-112-145.adsl.inetia.pl

    ~63 też mnie to akurat bawiło, bo w heyah mam 6mb/s czasem 7mb/s, ale nikt nie próbował mi sprzedawać pakietu na neta jako rewolucyjne 4G :)

  • 0

    68. ~Sheyu  2013-07-08 17:27:43  host: 91-231-53-194.holicon.pl

    Ale mi się nudzi... po 5 razy sie dodzwaniam do tego samego klienta bo bazy nie chce im sie zmieniac..., jezeli dzwonia do was 10 raz z rzedu z t-mobile, nie miejcie pretensji do konsultanta.

Dodaj swoją opinię