Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 gotowe finansowo na 1800 MHz

P4 gotowe finansowo na 1800 MHz

WitekT 9 Lipca 2012 11:34

0 0

Jesteśmy gotowi na duże inwestycje w nową sieć i zapłacenie odpowiedniej ilości pieniędzy za częstotliwości 1800 MHz - powiedział TELEPOLIS.PL Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

Przypomnijmy, że UKE ogłosił konsultacje dotyczące dokumentacji przetargowej na 1800 MHz, o czym szerzej pisaliśmy w tym felietonie. W odpowiedzi napłynęło wiele stanowisk, w najbliższych dniach opublikujemy ich podsumowanie.




Odpowiedź Bang-Jensena padła po pytaniu TELEPOLIS.PL dotyczącego oficjalnego stanowiska P4 w konsultacjach, które sprowadza się do tego, że praktycznie nikt nie będzie w stanie finansowo przebić oferty P4 na 3 bloki po 5 MHz, bez względu na wielkość propozycji P4.

Źródło tekstu: wl     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | p4 | przetarg

w sumie: 31
  • 0

    16.  2012-07-09 13:05:34

    1: wystarczy nawet 5 MHz. Im większe ciągłe pasmo, tym wyższe prędkości możliwe do osiągnięcia, więcej klientów można obsłużyć jedna stacja. Optimum dla LTE to 20 MHz - wtedy rozwija skrzydła do 150 Mb/s.

  • 0

    17. ~umcia  2012-07-09 13:10:54  host: z60-15.opera-mini.net

    czekam na lte od play i zrezygnuje z stacjonarnego internetu od orange (w ku... mnie oplata za linie 30zl miesiecznie)

  • -3

    18. ~Nikozja  2012-07-09 13:17:31  host: barracks.webair.com

    WitekT - i po co okłamujesz ludzi? By osiągnąć w LTE 150 Mb/s wystarczy blok 10 MHz tylko trzeba skonfigurować sieć na maksymalną wydajność.

  • 2

    19.  2012-07-09 13:32:06

    Nikozja: misiu malinowy, nie zarzucaj mi kłamstwa, ok? Sugerujesz, że CELOWO wprowadzam w błąd? Pokażesz mi komercyjne rozwiazania stacji bazowych i urządzeń abonenckich dające MIMO 4x4 i kodowanie 64QAM?

  • 0

    20. ~u  2012-07-09 14:18:15  host: public-gprs385137.centertel.pl

    Panowie, skończy się na DCS + stabilny LTE 10Mb/s.... to Play. Ciekawe czy przy odpaleniu DCS, szczątkowy GSM będzie "poświęcony" na u9oo? Jeśli mają roaming na ryczałt, to mają w nosku to... Choć szczątkowy GSM, DCS, u9/21oo + LTE, ładnie by się prezentował. A i jakie ładne mapki "4G" można malować...

  • 0

    21. ~  2012-07-09 14:31:05  host: torland1-this.is.a.tor.exit.server.torland.me

    Ciekawe czy T-Mobile, Orange i Plus są gotowi finansowo na 1800MHz? Ci operatorzy tez będą starać się o to pasmo więc dobrze byłoby także ich zapytać. To zrozumiałe, że P4 prezentuje stanowisko, kiedy to mogliby mieć gwarancje otrzymania 3paczek ale wiadomo, że pozostali będą mieć inne stanowisko i teraz wszystko zależy od UKE, który wariant wybierze.

  • -2

    22. ~  2012-07-09 14:47:29  host: ip-78-30-108-16.free.aero2.net.pl

    Plus wygra Plus ma kasę Plus ma klasę.

  • 1

    23.  2012-07-09 14:48:31

    @ WitekT - masz racje i nie przejmuj sie takimi krzykaczami. Mowmy o praktycznych rozwiazaniach, bo w teorii HSPA mozna rozpedzic do 168MB/s (chyba Eryk pokazal taka transmisje testowo) ale w praktyce nikt tego rozwiazania w zadnej sieci jeszcze nie wprowadzil. W praktyce to chyba nawet Polsact Cyfrowy wyciaga 100Mbit/s na 20MHz...

  • -2

    24. ~grubcio228  2012-07-09 15:12:53  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    3 paczki dla Play - oby dali im mniej, bo i tak, źle z nich skorzystają. Dla Orange i T-Mobile by się przydało, wiedzieli by gdzie zainwestować te paczuszki. HSPA+ ciąg dalszy a nawet LTE

  • -4

    25. ~Cypryjski Powiew Luxusu  2012-07-09 15:19:08  host: art.articlequeen.com

    @WitekT, Vincenzo, kłamiecie w żywe oczy ludzi, nie wstyd wam znawcy rynku telekomunikacyjnego?. Każdą prędkość maksymalną EDGE/HSPA+/LTE da się osiągnąć i nie trzeba laboratoryjnych warunków, tylko potrzeba odpowiedniego sprzętu antena (pod konkretne pasmo nie drut z Allegro tylko marki Bestpartner lub Cybertech) + modem zgodnej kategorii Sierra Wireless ewentualnie Huawei reszta to shit + zasilanie USB 3.0 i jazda. Ale wielu tego nie rozumie, pakują się z E173u-2 do BDI bo wielu używa, bo kolega ma, co z tego jak już blokują karty za niezgodne urządzenia.

  • 4

    26.  2012-07-09 15:23:28

    25: misiu malinowy, czy nauczyli Ciebie czytać ze zrozumieniem czy może nie? Powtarzam pytanie - pokaż mi katalog z komercyjnymi modelami modemów klasy 5 oraz stosownymi stacjami bazowymi. A jeżeli nie znajdziesz, to po prostu zamilknij i przestań się kompromitować.

  • -1

    28. ~obiektywna  2012-07-09 15:36:11  host: user-46-112-58-72.play-internet.pl

    @15 play zapewnia 1mb/s ? no to gdzie ja jestem, że nie mam zapewnionej tej prędkości. Prawda jest taka że internet play-a jest tani i proporcjonalnie marnej prędkości i to nawet w Warszawie.

  • -2

    30. ~  2012-07-09 15:44:43  host: jh.techfixuk.com

    @28, a czy widziałaś kiedyś towar premium w cenie dyskontowej? Nie ma takiego czegoś, bo jakość musi swoje kosztować. W biednej Polsce nadal liczy sie cena i większość jest w stanie zaakceptować gorszą jakość za np. 10zł oszczędności w miesiącu.

  • -1

    31. ~polkomtelaaaaaaa  2012-07-09 15:54:04  host: acyc70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wicio a powiedz mi tak szczerze. Dlaczego p4 ma dostać jakiekolwiek pasmow jeżeli nie inwestuje we własny zasięg tylko kupuje go u konkurencji ? Nie lepiej dać konkurencji pasma ? Przecież p4 u nich kupuje zasięg więc to tak jakby p4 dostało tylko, że nie zmarnują tego :D

  • 2

    33.  2012-07-09 15:57:28

    32: jeżeli w dobrze skonstruowanym pod względem konkurencyjności i rozwoju rynku przetargu zaoferują najwięcej, to czemu nie? Poza tym przetarg wymusza budowę co najmniej 1800 stacji, a za dobicie do 2500 dostaje się dodatkowe punkty. Jeżeli się ich nie wybuduje, to można zapłacić do 100 mln zł kary.

  • -2

    34. ~weda  2012-07-09 17:01:20  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    A to niech się Play nie porywa "z motyką na Słońce" takie kary mogą mieć pewne po ich ostatnich inwestycjach

  • 0

    35.  2012-07-09 18:19:58

    Oby zaoferowali stabilne 2-3mega to już mamy sukces, po co komu jakieś mega prędkości jak limity wtedy będą duże. 1800 przyda się Playowi tylko muszą uczyć się na błędach i wziąć więcej pasma, bo na wzięciu połowy EGSM900 się przejechali. Nawet do rozmów się przyda, częstotliwość 900 się przyda do utrzymania zasięgu, a rozmowy mogą być przerzucane na 1800 jak to robi Plus.

  • 0

    36. ~BrK  2012-07-09 20:46:56  host: ip52-2.devices.net.pl

    5MHZ pozwoli na prędkości na poziomie 20Mbit realnych.

  • 1

    37. ~ktry  2012-07-09 21:56:50  host: user-164-127-55-84.play-internet.pl

    Oby tylko nie dla orange.Trzymam kciuki za pleya.Ci to chociaż w małych miastach wprowadzili 3G a orangutan tylko w tą Warszawę inwestuje.Na prowincji zero inwestycji od czasów starej dobrej Ideii.

  • 0

    38.  2012-07-10 12:04:44

    Aby dostali to będzie mniej sieć zapchana w niektórych miejscach :)

Dodaj swoją opinię