Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 chciałoby przetargu na 1800 MHz w 1H2012

P4 chciałoby przetargu na 1800 MHz w 1H2012

WitekT 20 Października 2011 11:16

0 0
P4 oczekuje, że przetarg na 1800 MHz odbędzie się w I połowie 2012 roku - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes operatora.

P4 wcześniej złożyło ofertę na odkupienie części częstotliwości 1800 MHz od spółek z grupy Zygmunta Solorza-Żaka. Bang-Jensen powiedział, że wysłany został list, ale odpowiedź była odmowna.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Anna Streżyńska, prezes UKE, zapowiedziała, że przetarg na częstotliwość 1800 MHz odbędzie się z dużym prawdopodobieństwem razem z tym na 800 i 2600 MHz w 2013 roku.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    19. ~khh  2011-10-20 12:52:55  host: unused-213.189.47.139.atman.pl

    czy redaktor miał na myśli Q1 pisząc ten tytuł czy co? przypomina mi to prezentacje u jednego z operatorów, widać że ją studenci robią, ani wiedzy, ani doświadczenia grunt że necik jest..

  • 0

    20. ~  2011-10-20 12:58:10  host: 77-253-134-95.adsl.inetia.pl

    @1 - ty Hotelrz jak coś powiesz, to powiesz... Człowieku, to pasmo im nie jest potrzebne (na razie) na żadne LTE, tylko na to, żeby poratować maksymalnie zapchane 900MHz, które okroili zresztą na transmisję danych... Przecież teraz w niektórych rejonach nie da się korzystać na 2G z telefonu w Play, bo pasmo na zasięgu własnym, jak i roaming Polkomtela (w którym Play ma najniższy priorytet, niższy nawet niż operatorzy wirtualni) jest maksymalnie zapachany... Dlatego chcą szybciej przetarg, żeby odciążyć sieć... Być może kiedyś popchną po tym LTE, ale na to spokojnie mogliby czekać i do 2013...

  • 0

    21. ~  2011-10-20 13:00:06  host: 77-253-134-95.adsl.inetia.pl

    @19 - w jednym z pierwszych dwóch kwartałów, tak trudno zrozumieć? Inaczej mówiąc - w pierwszej połowie 2012.

  • -1

    22.  2011-10-20 13:39:34

    khk: H jest skrótem od HALF, czyli połowa. W ten sposób oznaczamy tytuły newsów, dzięki temu łatwo odnaleźć poprzez wszykiwarkę np. wyniki finansowe podmiotów za dany kwartał/półrocze.

  • -1

    23.  2011-10-20 13:45:00

    Największym błędem poprzedniego prezesa P4 było kupienie połowy kanałów 900, teraz to sobie mogą mówić i prosić. Solorz ma dość dobre plany z taką ilością częstotliwości może zrobić sporo zamieszania na rynku, zapowiada się dużo pracy dla UKE.

  • 0

    24. ~maria  2011-10-20 14:08:14  host: 31.62.3.40

    A ten Jorgen Bang-Jensen to chyba nie jest Polakiem?

  • 0

    25. ~  2011-10-20 15:45:08  host: dcv169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    23. Już robi zamieszanie z ważnością kont w prepaid. Jedyny operator który czyści kasę z kont po 30 dniach. (zgodnie z durnym regulaminem). Nieźle miesza, co?

  • 0

    26. ~  2011-10-20 15:49:19  host: 89-69-77-226.dynamic.chello.pl

    @25, widać tym paru mln użytkowników nie przeszkadza. Tobie przeszkadza więc nie korzystasz. Nie dla każdego ważność konta ma takie znaczenie jak dla Ciebie.

  • 0

    27. ~umts900  2011-10-20 20:06:19  host: staticline57702.toya.net.pl

    To kupować słuchawki z umts900 a nie męczycie się na tym e-gsm :D

  • 0

    28. ~andriu  2011-10-20 20:35:16  host: dtj9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co Play chce uruchomić na tych 1800MHz ? Solorz i tak będzie zmuszony oddać część pasma (groźba monopolu cypryjskiego), więc Play jeśli stanie do przetargu to może je zdobyć

  • 0

    29. ~  2011-10-20 20:37:44  host: v06-15.opera-mini.net

    na 1800 Play chce uruchomić normalne 2G, bo Polkomtelu jest fatalnym partnerem roamingowym

  • 0

    31. ~andriu  2011-10-20 20:40:49  host: dtj9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    29- to niech wreszcie Play skorzysta z roamingu krajowego T-Mobile via Orange, a nie zaślepił się tym tandetnym Plusocyprem !!!

  • 0

    32. ~  2011-10-20 20:53:24  host: v08-16.opera-mini.net

    jezeli play chce 1800 do lte a nie do ratowania fatalnemu gsmu to juz nikt nie powinien miec watpliwosci ze sa totalnie niepelnosprawni umyslowo ;)

  • 0

    33. ~mirekb  2011-10-20 21:05:57  host: apn-77-112-54-148.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe czy cos zrobia wreszcie z fatalnie działającym umts 900 zanim sie wezma za nawet gsm na 1800..ręce opadają jak to działa a wlasciwie prawie działa

  • 0

    34. ~  2011-10-20 21:15:46  host: 31.41.144.41

    @29&30. Macie obaj częściowo racje. Z tego co sugerował człowiek z Play odpowiedzialny za utrzymanie sieci to pasmo z zakresu 1800MHz chcą przede wszystkim wykorzystać do powiększenia pojemności sieci głosowej GSM w godzinach szczytu (16-19), ale co ciekawe mogą także je dynamicznie przełączyć w godzinach wieczornych na LTE 1800. O tym można poczytać w wywiadzie z panem Nawęgłowskim: http://goo.gl/izHN5.

  • 0

    35. ~Bez Zasięgu  2011-10-20 21:17:51  host: user-46-113-146-78.play-internet.pl

    No mówiłem im że Play LTE chcę na tym paśmie odpalić a te niemoty GSM GSM mówią.

  • 0

    36. ~  2011-10-21 00:11:49  host: dcm249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26. Co nie zmienia faktu, że nie jest to sieć prokliencka.

  • 0

    37. ~  2011-10-24 20:21:49  host: 89-72-232-26.dynamic.chello.pl

    Moim zdaniem to dobrze, zwiększy się konkurencja na rynku i na dobre wyjdzie to klientom końcowym. Już teraz operatorzy walczą ostro np. T-Mobile wprowadza jakieś nowe bonusy a Orange stara się ludzi przyciągnąć swoją loterią z biletami na Euro.

  • 0

    38. ~Maniak  2011-10-27 15:42:30  host: 80.48.17.122

    Ojej... Biedny Play... Od domagania się jeszcze nikt nic nie osiągnął. Do roboty panowie, do roboty...! kto powiedział że wszystkim zawsze po równo?!

  • 0

    39. ~  2011-10-27 16:26:32  host: 31.41.144.41

    @38. Przecież częstotliwości sobie nie wyczarują. Samo budowanie stacji bazowych dla 5MHz pasam 900MHz i 15Mhz 2100Mhz może im się nie opłacać. Ale jakby mieli przynajmniej 10MHz w pasmie 1800MHz to kalkulacje wyglądałyby odmiennie.

Dodaj swoją opinię