Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 chce refinansowania zadłużenia

P4 chce refinansowania zadłużenia

LuiN 2 Grudnia 2016 16:08

13 4

Po zawieszeniu procesu sprzedaży, P4 rozpoczął wstępne rozmowy z bankami w sprawie możliwości rekapitalizacji spółki lub refinansowania, podał TMT Finance powołując się na nieoficjalne źródła.

P4 liczy m.in. na obniżenie kosztów zadłużenia poprzez zamianę części długu w euro na złotówki. Rekapitalizacja miała być planem B dla P4 w razie nieudanej sprzedaży operatora.




Opcji takiego scenariusza nie wykluczył Jorgen Bang-Jensen, prezes P4, w czasie listopadowej konferencji. Spółka generuje przychody w złotówkach, a słabnący kurs złotego względem euro ma istotny wpływ na ponoszone przez nią koszty.

Zobacz: Sprzedaż Play wstrzymana

Źródło tekstu: TMT Finance, PAP     

Dodaj do:

Tagi: play | p4

w sumie: 69
  • 0

    50. ~nick  2016-12-04 14:36:24  host: n09-02-06.opera-mini.net

    inna sprawa, że Play mógłby robić lepsze oferty jak na początku bo to wcale nie jest kosztowne, a przyciąga ludzi, np zamiast 1GB można dać 5GB, zamiast lejka małego liczonego w kb można dać choć 1 mega, zamiast liczyć za minutę na stacjonarne 29 gr można liczyć 9 groszy, niby nic, a mogłoby przyciągnąć więcej klientów, Play trochę na własne życzenie odpycha niektórych którzy po Play spodziewaliby się lepszych warunków niż w innych sieciach

  • 0

    51. ~  2016-12-04 14:41:43  host: 89-64-29-183.dynamic.chello.pl

    @Wiola_K, cieszysz się ze swoich umiejętności negocjacyjnych a to co Tobie udało się wynegocjować przy przedłużeniu może mieć każdy przy pierwszej umowie u innego operatora.
    Przywiązałaś się i uzależniłaś od Play i cieszysz się czymś, co jest dostępne dla każdego.

  • 0

    52. ~gość  2016-12-04 14:42:45  host: public-gprs203383.centertel.pl

    @47 Co ty powiesz? Naprawdę MTRów nie było wcześniej? A jaki był powód niesymetrycznego MTRa dla pleja? Żeby mu umożliwić rozwój, zawyżony MTR płacili dzwoniący do pleja który te pieniądze marnotrawił a nie rozwijał się. Taka jest różnica między nim a sieciami które startowały razem (plus,era 1996, idea 1998).
    @49 Jak ja widziałem pierwszą stację plusa w 96r. w moim mieście to ty srałeś w gacie o ile byłeś na świecie, mało, telefon analogowego centertela przed startem GSMu w Polsce może widziałeś na wikipedii.
    Plej to pasożyt bez infrastruktury który przeżarł pieniądze z MTR które to płacili wszyscy do niego dzwoniący, plej nie potrafi na posiadanych częstotliwościach zapewnić przyzwoitych usług więc o czym my mówimy? Bez roamingu krajowego nie ma pleja. Nikt tego gniota nie kupi a już napewno nie za taką kwotę jaką sobie plaj krzyczy. Po 1 lutego jak odłączą niezarejestrowane prepaidy to znacznie obniżą jego wycenę.

  • 2

    53. ~ciekawy  2016-12-04 14:44:05  host: n11-04-08.opera-mini.net

    38-42, ty za to zapominasz, że w latach 98-06 ilość wydzwanianych miunut była znacznie mniejsza niż w czasach niesymetrii Play.
    Nie broń Play, bo to operator jak każdy więc nie przypisuj mu cech zbawcy narodu.
    Napisz że gdyby nie Play, to nie byłoby prądu i w ogóle niczego by nie było. Pie.przysz jak potłuczony

  • 0

    54.  2016-12-04 15:20:31

    @52 Więc cyfrowy Polsat korzystający z asymetrii też wg Ciebie jest posozytem? Wbrem temu co chcesz przedstawić w Polsce mamy więcej sieci niż 4. Idąc Twoja logika pieniądze z MTR marnotrawiła przede wszystkim w3 bo tych ich klienci płacili za asymetrie zawyżona przez swojego operatora (nie wmówisz mi, że naliczanie podwyższonych opłat przez w3 za SMS do Playa miała COKOLWIEK wspólnego z MTR które dotyczą tylko połączeń). Nie wiem co tak krytykujesz jakość sieci, ja nigdy nie miałem problemów z ich siecią, jestem u nic od co najmniej 5 lat, obecnie calutka rodzinę mam już w Play i większość znajomych.

  • -1

    55.  2016-12-04 16:03:23

    Nie wiem po co te brudne emocje w komentarzach. Księgowy widocznie policzył, że nie opłaca się budować pełnej sieci, tylko działać na zasadzie pół MVNO. I widać, że miał rację. Po co budować pełną infrastrukturę, skoro już istnieje? Po co budować drogę szybkiegp ruchu obok autostrady? Taki UPC też buduje tylko tam gdzie widzi interes. Nawet Orange kładzie ftth tylko w dużych blokowiskach. Dlaczego P4 na tak nasyconym rynku miałby dublować infrastrukturę? Zbudował tam gdzie się opłacało i wystarczy. Wkrótce pewnie LTE od T Mobile zawita szerzej do abonentów P4. Dobrze robią grając na różnych frontach. Roaming krajowy to świetna sprawa. Gdyby pomyślano o tym 10 lat wcześniej, mielibyśmy 100% pokrycia kraju wszystkimi technologiami już dawmo temu. W ciągu kilku lat i tak sieci będą skazane na konsolidacje i współpracę. Emocjonalny bełkot nie ma sensu. Trzy sieci infrastrukturalne + jedna sieć pół MVNO + kilka sieci MVNO to bardzo dobre rozwiązanie dla takiego kraju jak Polska.

  • 0

    56. ~nick  2016-12-04 16:04:07  host: n14-03-07.opera-mini.net

    no cóż, jedni będą narzekać na jakość, a inni korzystać rozmawiając w dobrej jakości, wyraźnie słysząc rozmówce, zresztą ta gadka o jakości to zwykłe brednie, chcą odwrócić uwagę od cen i tego jak Play pozytywnie wpłynął na rynek telekomunikacyjny w Polsce, taki T-Mobile bardzo dobrze pokazuje jakby się zachowały sieci gdyby Play nie było - likwidacja rok ważnego konta, powrót do karty jako abonamentu, płać miesięcznie minimum 25 zł bez różnicy czy sim jest do alarmu w samochodzie czy karte ma w telefonie dziecko które tyle nie dzwoni ale płać, podwyżki cen np T ma za 30 gr minute, tylko 1 grosz więcej ale to pokazuje w którym kierunku zmierza polityka 3 sieci, bez Play ceny byłyby wyższe, nie mam co do tego wątpliwości

  • -1

    57. ~  2016-12-04 16:04:10  host: 89-64-29-183.dynamic.chello.pl

    @54, już nie idealizuj tego Play, bo sam mam wielu znajomych w Play, sam również mam Play (równolegle karty innych operatorów) i naprawdę Play wypada najsłabiej. Jeżeli przebywasz w mieście to może nie dostrzegasz mankamentów Play ale dla osób bardziej mobilnych lub na terenach pozamiejskich to nie jest najlepszy wybór.
    Ostatnio np. dwóch znajomych skarży się na notoryczne problemy z dodzwonieniem się do niego, przychodzą informacje próbie połączenia i tyle.

  • 0

    58. ~  2016-12-04 16:07:11  host: n11-04-08.opera-mini.net

    @56, to w nagrodę weź od nich najdroższy abonament i nie korzystaj skoro tak zbawiennie wpłynęli na ceny.
    Dla mnie to operator jak pozostali i co ciekawsze, to wcale nie jest najtańszy.

  • 1

    59. ~  2016-12-04 16:10:42  host: n11-04-08.opera-mini.net

    @55, a dlaczego można krytykować Orange za to, że buduje FTTH na tak nasyconym rynku usług jakim są blokowiska a nie można nić złego powiedzieć o słabej sieci Play?

  • -1

    60. ~  2016-12-04 16:12:44  host: n14-03-07.opera-mini.net

    57, nie do końca masz racje na terenach wiejskich i małych miast Play ma super zasięg LTE, który jest alternatywnym dla kablówek których nie ma bo są tylko w większych miastach, dla internetu stacjonarnego awaryjnego albo takiego którego ludzie nie mogą mieć bo sieci uznają, że tam nie warto inwestować, LTE od Play jest alternatywą i prędkości 20-30 mega na takich terenach są ok, a jak chodzi o połączenia głosowe to zasięg 3G w smartfonach jest na takich terenach, z 2G jak ktoś ma starszy telefon to może ustawić ręcznie na roamingu Plus albo T i sim działa cały czas na ręcznie wybranym zasięgu

  • 1

    61. ~  2016-12-04 16:15:19  host: n11-04-08.opera-mini.net

    @60, przestań fanboju gaworzyć. Korzystam i wiem jak działa więc nie pisz mi co i jak można ustawić, bo w branży telko pracuję 20 lat. Swoje porady pisz na blogu, bo tutaj niemal każdy ma większą wiedzę od ciebie.

  • -1

    62.  2016-12-04 16:18:26

    Plaj jest był i będzie pasożytem na roamingu bez którego nie istnieje, po to się buduje własną sieć żeby być niezależnym, plaj przeżarł pieniądze i niczego nie zbudował, jakieś śmieszne pseudo LTE (najgorzej działające ze wszystkich operatorów). Gadanie że "gdyby nie plaj" jest śmieszne tak jak jego wyznawcy i gimbaza bez pieniędzy która jest trzonem jego floty:-D

  • -1

    63. ~nick  2016-12-04 16:27:30  host: n20-02-04.opera-mini.net

    już w czasach 3 sieci z zasięgiem 2G miała problem Idea, dla której w licytacjach zaczynało brakować pasma, a wy myślicie, że Play który wystartował ponad 10 lat później wylicytowałby tyle pasma, żeby kraj pokryć 2G, to niemożliwe, technologie 2G prawie zawłaszczyły dla siebie Plus i wtedy Era dziś T, w gorszej części Idea i do dziś rwie połączenia w O na 2G, dla przypomnienia - kiedyś Idea była wyśmiewana jak dziś Play

  • -1

    64. ~nick  2016-12-04 16:33:24  host: n20-02-04.opera-mini.net

    55, racja, prędzej czy później zacznie się temat współpracy zasięgowej między sieciami, powstanie jedna albo dwie duże sieci zasięgowe bo tego wymagają czasy, technologie i drożejące opłaty rezerwacyjne pasma które sieci płacą co 10 lat jeśli dalej chcą użytkować pasmo, więc taki Play nazywany pasożytem przez niektórych płaci za udostępnianie zasięgu innym sieciom i odciąża ich budżety np właśnie na opłaty za odnowienie pasm co 10 lat, wszystkie sieci mają zasięg i na tym korzystają, szkoda, że niektórzy mają problem ze zrozumieniem tego

  • -1

    65. ~nick  2016-12-04 16:40:09  host: n20-02-04.opera-mini.net

    dla informacji zawziętych ludzi, którzy myślą, że korzystam tylko z Play, korzystam oczywiście, do tego net mobilny iPlus do laptopa, do tableta wziałem net mobilny od T-Mobile, a w zapasie nju internet mobilny na miejsca gdzie mogłoby nie być zasięgu LTE Plusa bo w 3G niestety Plus ma limit GB, jak widzicie jestem na bieżąco z każdą siecią i czekam na abonament od Virgin, zobacze co zaoferują i może skorzystam

  • 0

    67.  2016-12-04 22:41:35

    @59 Jak to nie można? Przecież robią to cały czas od 2007 roku. Wszystko można, tylko co innego konstruktywna krytyka, a co innego zwykły hejt.

  • -1

    68. ~@  2016-12-05 13:42:43  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Ostatnio w play gorszy zasieg ;/ Tylko ja tak mam??

  • 0

    69. ~  2016-12-05 13:46:08  host: eio164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie taki sam lub lepszy

  • -1

    70. ~  2016-12-06 05:22:05  host: user-94-254-146-214.play-internet.pl

    68, nie tylko Ty, mam oodobnie. Generalnie prawie wszystko sie pogorszylo i dlatego odchodze niedlugo z Play. Nie dosc ze maja drozsze oferty od innych to jeszcze same klopoty

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-69-175.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~7calmów7 | 2017-08-19 20:25:58

141: I my też na serio:-D ale jest nas siedmiu i nie będziemy cię dzisiaj bić:-D


~Calmowie7 | 2017-08-19 20:22:59

141). Tak! My na serio!:-D


~Calm7 | 2017-08-19 20:21:27

Trolla czeba szturchać:-D


~Tytus22 | 2017-08-19 19:57:09

Wszystko okey tylko i tak apple ma więcej dochodu od Samsunga a to się najbardziej liczy.


~metju | 2017-08-19 19:46:56

Play to sieć dla gimbazy i fakersów w rurkach(gayów)

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Internetu mobilnego Orange?

Orange: Nowa oferta Internetu mobilnego

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet